Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
6. mar 2011

@basa23 nie este nema ziadny...no to dufam ze to bude znasat v dobrom ale kazdy my hovori ze ked idu zuby ze je to hroza 😠 bala som s nou von teraz mame tu krasny slnecny den tak si aspon pospala mala 🙂 teraz je ako med cusi a hra sa ani o nej neviem 🙂 inac ten zub ide tvojej malej dako dlho nie?

lenocka84
6. mar 2011

@basa23 ja viem, tiez som to cakala, no uvidime co bude dalej

basa23
6. mar 2011

@michelleuk mi sme boli malej kupit taky stan ze hrad pre princezni sa to vola sa vytesuje 😀 krasne to je.no tu unas neni zima ale strasne fuka neprijemny vietor.drzim palce ze ked jej pojdu ziby nech to znasa ok.neviem prdtym tie 4 jej isli rychlo ale tento piaty neak dlho.ale som sa rozpravala so svagrinou tak uz tie ostatne akoktory zvyknu ist dlhsie 😀 no moja sa vydrzi chvilu hrat sama 😒

michelleuk
6. mar 2011

@basa23 no tak to musi byt rada,a to je dobra vec ten stan aj pre vetsie deticky🙂boze uz zase krici a je nervozna to ako naschval 😒 no uz len nech jej vide nejaky zub lebo som pocula ze cim je dieta starsie tym to horsie znasa.ozaj uz mate nausnicky?my nie este ani neviem kde sa to roby tu.

basa23
6. mar 2011

@michelleuk ja som malu dala na chvilku spat bola mrzuta.len nech nespi dlho lebo pojde potom neskoro vecer a chcem pozerat superstar 😀 mame uz nausnicky sme jej dali tusim v novembri.som dala ale nastrelit lebo na prepichovanie som pocula dost zle reakcie.u nas to robi lekarka detska skus sa spytat ci to vasa nerobi.

michelleuk
6. mar 2011

@basa23 ni neviem spytam sa ked pojdeme na 8 mesacnu kontloru,ale neviem lebo ja tu ani nevidim take male deti s nausnickami 😉 joj superstar to som aj ja rada kukala...tu teraz davaju american idol ale ten je o nicom tento rok 😒

basa23
6. mar 2011

@michelleuk to som tiez pozerala tusim to davali raz na stv ak si dobre pameta.chi,ale urcite to robia niekde len musis vyzistit 😀 mala uz sa kupe este chvilu u musim zabavit a pojde hajat a ja si konecne oddychnem nachvilku 😒

michelleuk
6. mar 2011

@basa23 no my sa teraz kojime kasu som jej davala pred tym,moja este 2 hodiny minimalne bude hore 😒 kazdy den malu kupes?ja kazdy druhy.no amerycky idol je blbost ale x factor je dobry tam chodia riadny cvocy niektory 😀

basa23
6. mar 2011

@michelleuk fuu to chodi tak neskoro hajat by ma piclo.mne uz mala spi ale dokedy za hodku e urcite hore aaach to ditee 😉

michelleuk
6. mar 2011

@basa23 no ale mi tu mame o hodinu menej 🙂 ja uz teraz tiez ukladam,boze taka zla zase bola 😒

basa23
7. mar 2011

@michelleuk jaaj ano ja som zabudla ze tam mate o hodku menej.boze mna uz z nej fakt picne dnes v noci bola hodinu a pol hore nechcela spat a aj tak vstavala o 6 😒

michelleuk
7. mar 2011

@basa23 no ja som teraz vstavala.boze a ked ju kojis tak ti nezaspi?ja som malu o piatej kojila zobudim sa o 6 mala nikde,kuknem pid pperinu a mala pri priatelovy na druhej strane posteli ho tam drzalaza rameno a spala 🙂

basa23
7. mar 2011

@michelleuk inokedy zaspi ale dnes neviem co to bolo.sedela a hrala sa o 2 rano 😠 priatel bol s malou?ja som si tiez zdriemla mazel varoval 😉 mala spi s vami?fu to ja by som sa bala 😉

daniella_vivien
7. mar 2011

chcela by som sa opytat ci je vela ked ma 4 mesacne babo 7 kg a pomaly sa nezmesti do kocika...vsetci vravia ze mame tucka, ale babtka su tucne tak ja fakt neviem

benne
7. mar 2011

@daniella_vivien vela je ked sa 7kg bábo narodí 😀 asi máte malý kočík... mne sa do môjho zmestil malý aj s fusakom ked mal 11kíl ... a opticky potom vyzeral menší, xixi.. nič si nerob z poznámok druhých... veľa/málo.. len nech sú zdravé a napredujú, to je základ

michelleuk
7. mar 2011

@basa23 no rano vstaval o pol siedmej a mala bola tiez hore ja som len prebalila a on ju bral dole 🙂 nie nespi ale ked sa v noci zobidi tak ju kojim po leziacky ja spim a ona papa 🙂 a potom sa vetsinou zobudim ze ma niekto kope aprelozim ju 🙂 viesco aj ja som sa bala zo zaciatku priatel ten na stene dobre ze nespi ked vie ze je pri nas 🙂 ale nemusis sa bat to je materunsky cit ja spim vzdy cely cas v jednej polohe ked viem ze je pri mne sa zobudim ze ma krk boli lebo som kvoli nej skrcena na kraji 🙂

michelleuk
7. mar 2011

i@daniella_vivien neboj to je v pohode ked moja mala 7420g v 3 mesiacoch 🙂 mozno mate len mensi kocik 🙂

basa23
7. mar 2011

@michelleuk tak to hej este som to neskusala zatial este ju necham v postielke uvidim ak uz moc pribere tak ma neude bavit ju zdvihat z postielky sak dojdem o krize 😒 uz si varila mäsko malej?ja som jej dnes dala cestviny,kur prsia a mrkvu jaaj tri dni jej trvalo kym to zjedla

basa23
7. mar 2011

@daniella_vivien nie je to vela 😉 moja mala v 3 m 3780 g.je baculka ale uz priera o dost menej 🙂 nic si nero z toho ze ti vravia ze je tucko.hlavne ze je zdrava.zacne chodit,lozit a uvidis jak to padne tie kilecka 😉

basa23
7. mar 2011

@daniella_vivien hups sekla som mala v 3 m 7800g 😀 😀

michelleuk
7. mar 2011

@basa23 nie este len bude papat spravim jej to zltko z mrkvou a uvidime 🙂 ja som tiez ked bola mensia kojila v noci po sediacky ale to sa nedalo ona aj 30 min bola prisata ja som zaspavala ked sa toto zopakovalo 3 krat cez noc bola som ako valcekom ovalena 😖 tak som ju raz skusila zpbrat k nam ja som zaspala kym ona jedla a ked sa odpojila zacala sa tocyt tak som ju prelozila a bolo 😉

daniella_vivien
7. mar 2011

@basa23 aha 🙂 tak to je dost 🙂 zrejme do tejto skupiny potom nepatrime

basa23
7. mar 2011

@daniella_vivien to uvidis casom.ale 7kg na 4 m je tiez dost.

basa23
7. mar 2011

@daniella_vivien to uvidis casom.ale 7kg na 4 m je tiez dost.

basa23
7. mar 2011

@michelleuk jaaj tak to ano tak mne mala cuca 5 min tak to zvladam este posediacky.ako malej chutilo zltko s mrkvickou?

michelleuk
7. mar 2011

@basa23 no ani velmi nie,prvu lyzicku ziedla ale potim zavrela usta a mrncala 😒 ako nikdy pred tym tak som sa ja najedla a jej dala vyzivu....ty aku znacku kupujes vyziv?ja cow gate hipp jej nechuti 😎

basa23
7. mar 2011

@michelleuk ani mne prvy krat nechcela.postupne si zvykne,lebo raz za tyzden musi zltko nie kazdy den mäsko 🙂 ja kupujem hamanek.ale malokedy skor jej nieco uvarim.len toho kralika hlavne kupuem vyzivu.som dnes volala zubarke zato co ma take modre to dasienko ona povedala ze to byva tak som kludnejsia 😉 nabuduce jej tam skus dat a zemiacik mne to mala len s nim papa 😀

michelleuk
7. mar 2011

@basa23 no musim skusit nech uz zacne jest aj daco masite.ozaj som jej fnes pozerala do ust tak jej uz asi zubok ode ma tam take ako by sa jej pod kozou nieco predieralo 🙂

basa23
7. mar 2011

@michelleuk jej super ide zubok,teraz sa to uz len rozbehne 😀 tusim sa vravi ze kto najde prvy zub musi malej nieco kupit tak sup maminka 😀 no zacni jej davat mäsko lebo je to zevraj nebezpecne aby nebolo dietatko anemicke 😒

michelleuk
7. mar 2011

@basa23 no to ja uz v styroch mesiacoch som si myslela ze jej zuby rastu 🙂 no inac ja som jej uz pred tym davala masove prikrmy ale nechcela to,tak som jej zacala davat ovocne.mala uz spi?ozaj moze jest uz vsetky masa?

basa23
8. mar 2011

@michelleuk skus ci nema dasienko trosku opuchnute,alebotaku tenucku ciarku bielu,u mojej malej neplati ze tecu sliny ked idu ziby moja slinta od malicka staaale 😀 no mi sme hore uz od 5 15 straaasne 😠 musis byt trpezliva keb jej budes stale davat sa chyti uvidis 😉 mala sa na flasku chytila po 4 mesiacoch 🙂