Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

tanja61
10. mar 2011

@basa23 no 60cm to mi kazdy hovori ze to maju deti ako 2mesacne 😀 moj prvy syn mal 57cm 😉

basa23
11. mar 2011

@michelleuk este stale nie strasne ja uz neviem kedy jej vide.tuto noc zase stokrat hore,uz som jak mrtvola chodiaca 😒 dufam ze nepojde takto jej kazdy zub lebo ma picne 😠

basa23
11. mar 2011

@tanja61 tak teda ty mas riadne dlhe deticky 😀

lenocka84
11. mar 2011

dobre ranko, ako sa mavate?

aku ste mali noc?

@tanja61 u nas bolo 60cm aj neskor, kedze pri narodeni mal 44 😅

michelleuk
11. mar 2011

@basa23 no a to sa jej uz reze dvojka nie?boze mi sme len vstali a mala uz je vsade,uz tak rychlo lezie ze nemas cas sa ani ozriet 🙂 moja bola len raz hore ale aj tak som rozbita do pol 1 sme kukali telku 😒

tanja61
11. mar 2011

ako baby riesite ked mate doma dve deti a s toho jedno chore? 😒 moj starsi syn uz tri dni je chory dva dni teplotoval ale mame doma dvoj tyzdnoveho drobca a ten zacal dnes kychat 😒 a inak ked uz som tu mala ste niektora problem pri kojeni s kvasinkovou infekciou na bradavkach?ak ano ako ste to riesili?neviem ci to tu patri ale keby ste vedeli poradit budem vdacna 😉 dakujem

basa23
11. mar 2011

@lenocka84 unaveno 😀 mala x krat hore.a vy ako?

basa23
11. mar 2011

@michelleuk hej dvojka.tak to si uzivaj kym ti tak dobre spi 😝 no mala dnes uz styri tukance jak lozi vsade naraza.dnes na seba vylila vedro jak muz umyval 😀

lenocka84
11. mar 2011

@basa23 ahoj, noc je u nas vacsinou ok. nemozem sa stazovat. som zvedava ked pojdu dalsie zuby ako to bude.

michelleuk
11. mar 2011

@basa23 hi tak to je sikovna ju nebudes musiet kupat 🙂 to mas dobreho muza ked ti aj pomaha upratovat 🙂 moja si skoro obocie rostala o nozicku stola mala to cervene som sa bala ze bude mat monokel ☹

basa23
11. mar 2011

@michelleuk tomu ver aj ja tu kolabujem ked tu akrobatuje ale to este budu mat urazov,tukancov 😝 jeej ona mi velmi pomaha zväcsa upratuje on ja som s malou.dnes som robila tortu kuk foto posielam neni neak slavna ale da sa na prvy krat,zaktra ma svokra meniny.kokso najhorsie tie ruze som 2 hodiny modelovala 😀 😀

michelleuk
11. mar 2011

@basa23 pekna torta 🙂 to si mala vydiet to co ja som rovila akoze vianocne pecivo,vsetko v kosi skoncilo 😅 ja piect neviem inac ta torta je fakt dobra si neviem ani predstavit ze ako sa to len moze robyt 😎

basa23
11. mar 2011

@michelleuk no cez vianoce to aj mne sa podarilo jedno pecivo ze skoncilo v kosi len medovniky sa poradarili 😝 a to neni tazke to som robila mramorovy korpus to je mekucke jak babvoka a len prerezes a naplnis oblejes a je 😀 a ruzicky som robila s marcipanu 😉 dnes som taka unavena som si musela dat paralen tak ma boli hlava a krize 😒

michelleuk
11. mar 2011

@basa23 no to ti verim aj mna taha do spania,ale neda sa mala je dnes extra ziva 😉 sme boli v meste tak spala cely cas asi 3 hodky 🙂 som kupila novu flasu nema cumel ale ako taku lyzicku a tam do nej tecie voda s flasky som zvedava ci s nej bude pit 😲

basa23
11. mar 2011

@michelleuk wau 3 hodky tak to mi uz mala dlho takto nespala.ja ked snou idem do mesta alebo niekde je hned hoc aky suchot zobudi.strasne ma slaby spanok 😒 mozno bude pit 😀 dnes malu vecer odvazim nech ma picne 😀 😀

michelleuk
11. mar 2011

@basa23 no moja je zase taka ze ked sa presranem hybat sa zobudi 🙂 cim viac to hadze tym lepsie 🙂 no ja ju pojdem asi v pondelok vazit tiez do centra,chodim tak 2 krat do mrsiaca,uz sa mi nemesti do tej ich vahy 😎 ty mas doma vahu?

lenocka84
11. mar 2011

aha dievcata, idem sa pochvalit

https://www.youtube.com/watch?v=b4tjncSAc7o
basa23
11. mar 2011

@michelleuk tak to hej mala v kociku ked je snou muz vonku tiez spi tak 2,5 hodky len na vzduchu tak dobre spi 😀 no uz spi som jej chcela dat nutrilon na vecer ze ci neni hladna aj ked sa stale budi a nechcela mi ho vypit opica jedna 😀 hej mam doma vahu,lebo ked som bola v porodnici mi nechcela jest bola aj na infuzkach lebo z porodnej vahy 3720 g schudla az na 3200g.neviem nechcela v porodnici sat z prsa.tak som si kupila vahu bo som sa bala,no a paradox jak sa rozbehla.som ju vazila pribrala za 22 dni 240 g,to je ok to priberala tyzdenne 😀 😀

basa23
11. mar 2011

@lenocka84 jeeej sikovny je,zlatucky 😉 ja cakam kedy aj mala vstane vkuse je pri nabytku a nic skusa jednou nohou ale este je roztrasena jak huspenina 😀

lenocka84
11. mar 2011

@basa23 u nas sa to zlomilo vcera, a dnes nerobil cely den nic ine 🙂
to pride sameeeee

michelleuk
11. mar 2011

@basa23 viesco mne hovorili v porodnici ze dieta ak nestrati viac ako 20 percent so svojej vahi tak to je v pohode.a ty si rodila alebo si mala cisara?ja som rodila a malu mi hned prili
ozily a hned sa prisala 😀 pocula som ze na slovensku vobchaju flasku dietatu vela krat a preto sa nevedia prisat ked ich uz v porodnici hned kazia.

michelleuk
11. mar 2011

@lenocka84 jej maly je sikovny,ten televizor ho stale trapy ako aj moju 😀 😀

lenocka84
11. mar 2011

@michelleuk dakujem
na telke je cely den nalepeny, sa hnevam, nechcem ho tam pustat ale potom tak reve jak saleny

michelleuk
11. mar 2011

@lenocka84 sa mu tam paci 🙂 ja som spravila barikadu pred tou nasou lebo ako uz lezie tiez je tam stale 🙂

lenocka84
11. mar 2011

@michelleuk no nam zatarasa nepomoze, ide aj cez ne
a ked je to nieco pohyblive, odsuva, odhadzuje a strasne sa pri tom rozculuje
ako fakt divadlo

michelleuk
11. mar 2011

@lenocka84 no tak mas o zabavu postarane 🙂 ja tam mam choditko tak ked pride pred tv snazi sa to pozunut kedze to nejde tak rozhadzuje dvd-cka co tam mame 🙂

lenocka84
11. mar 2011

@michelleuk u nas uz nic nezabera
ked nejde posunut, tak ide z inej strany, proste vymysla

michelleuk
11. mar 2011

@lenocka84 ide si za svojim 🙂 moja teraz roby tiez blbosti stava sa na styri a vistiera nohy a stoji len na spickach a rukach a stale pada a ruci 🙂 a mali uz spika?

lenocka84
12. mar 2011

@michelleuk ked si mi pisala uz som takmer spala aj ja 😉 maly chodi spavat cca o 8mej vecer

basa23
12. mar 2011

@michelleuk hej ale mne povedali ze moc schudla a brali ju na infuzku ze je dehydrovana ze malo papa ☹ ja som rodila normalne ale malu som mala az rano.nakolko som bola pred porodom hore 72 hodin nemohla som spat mala som 3 dni pred porodom strasne kontrakcie a ked mi chceli dat malu ja som ju nevladala ani chytit co som tolko nespala tak mi ju dali rano o 5.