Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk uz rastu a uz vymyslaju viac

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 no uz pominuly kludne casy,a maly ako uz chodi?

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk ked ho drzim za ruky ano, bez problemov

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 juj tak to je sikovny 🙂 a ako dlho ped tym stvorkoval?

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk on sa naucil 4nozkovat a chodit v 1 den 😉 dovtedy sa len plazil
to teraz ma take obdobie, ze sa uci vsetko, 4nozky, postavit sa a chodit
a to mal teraz od piatku

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 inac to som pocula ze vela deti to naraz tiez vsetko roby tak uz aj moja by mohla zacat ked uz stvorkuje 😉 a choditko mate?

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk mam, ale nedavam ho tam. nejako sa radsej pohybuje pomalicky okolo nabytku

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 ja ties mam ale mala chodi este po spickach tak sa bojim,az ked sa postavi bude tam lietat 🙂

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk mne aj dr povedala ze maly ide krasne na cele nohy, ziadne spicky, takze vsetko ok
u nas sa spickovanie nekonalo co sa tesiiiim

michelleuk
15. mar 2011

@lenocka84 no to mas dobre ja ju kvoli tomu nedavam do xhoditka.

lenocka84
15. mar 2011

@michelleuk uz ked sa postavi tak ano mozes, ale na celu nozicku

basa23
15. mar 2011

@lenocka84 ahoj.no mne sa mala zobudila o pol 4 plakat neplakala si sadla,postavila a docahovala veci z komody 😀

basa23
15. mar 2011

@michelleuk nie som zistovala ale ze zub moze ist dietatu 40 dni tak to si este pockam este nepreslo tolko este ma tak 2 tyzdne 😀 kokso ma slahne mala chrchle a aj sopli.zas bude choraaaa ☹

michelleuk
15. mar 2011

@basa23 40 dni tak to by bol hadam rekord 😒 ja som bola teraz v meste,mala cely cas prespala 😔

basa23
15. mar 2011

@michelleuk jej jak ti je dobre.ja sedim doma jak kvargla.mala mi zas vracala,asi bude chora nebude to z toho pribinacika jak som si myslela.bude chora.neviem ci snou mozem ist von ked je taka.a priom je teplucko 17 sutpnov

michelleuk
15. mar 2011

@basa23 a podla mna mozes ked je teplo ved sa musi nadichat vzduchu cerstveho 🙂 boze mala cely den len k telke lezie a kuka na nu s blizka.mi tu mame tiez celkom teplo ale je zatiahnute.

basa23
15. mar 2011

@michelleuk no nakoniec bola vonku s muzom.uz spi a uz bola hore po 25 min co zaspala sa zobudila.som jej podlozila madrac nech ho ma vyssi nech jej nezatekaju sopliky a dala mokre plienky okolo strasne sopli to zas bude noc ☹

basa23
15. mar 2011

@michelleuk no aj mne to mala stale robi ide k telke sa postaci az prednu a chyta ju taka je uz spinava ta tepka jak juobchytkava.jej ju vypinam jak knej dojde 😀

michelleuk
15. mar 2011

@basa23 no moja spi vonku ako zavita vzdy 🙂 moja je este hore som ju kopala pred hod a pol tak mi doteraz spala zobudila sa a roby xle tak som zvedava ze do kedy bude hore zase 😒 a sopliky jej neodsavas?

basa23
16. mar 2011

@michelleuk hej odsavam,ale ani to nepomaha.strasne chrchle jak stary chlap teplotu nema nic ale asi dnes zavolam lekarke.no dnes zasechcela vstavat o pol 4 som ju dokola tocila ☹ kedy ti isla spat vcera?

michelleuk
16. mar 2011

@basa23 ahoj no mala o 8 a ja o 11 uz teraz sme vstali hore 🙂 a davas jej daky panadol?mozbo to bude kvoli tomu zubku ked ju trapi.

basa23
16. mar 2011

@michelleuk jaaaaj zavidim.no mne uz mala 2 krat spi.aj zuby ale aj chora je asi strasne chrchle.ani jest obed mi nechcela ani mlieko som ju normalne musela uspat v kociku stale place.davam jej na kasel sirup a morsku sol do nosteka.kym nema teplotu jej nedavam panadol nic zatial.ach strasne jak dycha z tych soplikov.boze u nas zas fuci strasne dnes ju radcej ani von nezoberem ked tak fuka,

dzudka
16. mar 2011

@sjuzocka
@basa23
@michelleuk
dakujem vam za odpovede no on sa este nepretaca na brusko z chrbatika iba na boky sa toci....no a ked bol na brusku sa mu len dva razy podarilo pretocit na chrbatik. teraz ma 5mes a 9dni.
dufam ze sa zacne pretacat aby sme nemuseli cvicit ☹

basa23
16. mar 2011

@dzudka neboj zacne aj moja sa zacala neskor okolo 5 mesiaca.to pride zo dna na den uvidis,uz aj u malej som myslela ze sa pretoci ked bude mat az rok a prislo to 😉

michelleuk
16. mar 2011

@basa23 no ved som citala na azete ze daka burka na slov je,mi sme boli uz aj v meste s priatelom..sme si filmy pozicali 🙂 mala mala maso s mrkvou a zemiakom tak macelu oprskala od toho 🙂

michelleuk
16. mar 2011

@dzudka a neboj sa on sa popretaca ked bude chciet aj moja raz sa pretocila a potom dlho nic a potom sa tocila stale 🙂 skus ho dat na zem a porozkladaj okolo neho hracky nech sa skusa za nimi otocit nech si ich chce zobrat 🙂

basa23
16. mar 2011

@michelleuk no mne mala zase spi 😉 jak sa zobudila okolo pol 1 taky rev asi hodinu som ju nevedela utisit,sople tiekli,chrchlala no hruuza.no a ide jej dalsi zub ma picneeee 😒 ja som malej na obed robila zemiacik,mrkvu a zltko to tak lubi a nic zjedla asi 5 lyziciek.ani vyzivu mi nechcela ovocnu zjedla 2 lyzicky.len mlieko.ale ani to casto nepyta.pekne mate filmovy vecer dnes? 😉

michelleuk
16. mar 2011

@basa23 no hororovy 🙂 mi sme tak maniaci ze len horory kukame...mozno jej rychlo vyde ked uz ide dalsi..moja stale nic ma tm len ciarku bielu vcera to mala vetsie dnes sa to zase stiahlo,tak neviem mojej strasne zachutila kasa co jej davam na veceru sa jej nevie dojwst 🙂 a co si malu len kojila teda na obed?

basa23
16. mar 2011

@michelleuk fuuuu hororov sa bojim.to ja nemozem ani cez den kukat v noci by som nespala.no nie ze byso mtoho moc v noci naspala 😀 vcera tam mala nic nemala a dnes kuk ona zvykne den predtym hysakovat a potom jej vide.no uvidim zajtra.len ten jeden robi neplechu co ma modre dasno,.mi spala ted 20 min sa zacala dusit kaslom och to bude noc 😒 nie nepapala mlieko mala hysaky nechcela som ju musela uspat v kocari.

michelleuk
16. mar 2011

@basa23 no ja sa opcas tiez zakradam zo strachom po byte ked som sama doma ale co 😎 tak to je riadne chora ked sa az budi s toho...to uz jej kolky vide zubok teraz?no neviem kedy tej mojej vyde asi po roku az,boze zase je pri telkevyzera tto u nas ako na bojisku mame barikadu pred tv s aj tak tam lezie 😝