Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

kocurek
14. júl 2007

Holky, tak maly se narodil s porodni vahou 2350g, z porodnice jsme sli a mel 2010g a ted mame 4 mesice a vazime 6900g!!!70 cm, je plne kojen.doufam, ze to tak s vahou nepujde dal 🙂

kocurek
14. júl 2007

omyl, 60cm a ne 70cm

anjelik85
14. júl 2007

Ahojte, my máme tiež doma dievku. Ale ako pozerám, tak nie je to také hrozné. A to jej každý hovorí, že je tučná. Ona nie je, len nôžky má so zárezikami. Má silnejšie nožičky, ale rúčky, bruško a tváričku nemá. Narodila sa s mierami 56 cm a 4020g. Nikto z našej rodiny nemal pri narodení také miery. Už som sa informovala aj v rodinnej kronike. Ona je najväčšia. Teraz má 76 cm 9400g. Od 3 mesiacov je na umelej výžive, lebo som prišla o mliečo. (stresy=svokra=strata mlieka) Jednoduchý vzorec, že? 😝

maryx
16. júl 2007

ahojte...tak moja malá sa narodila s velkosťou 51 cm a vážila 3660 g a teraz začiatkom piateho mesiaca má 72 cm a váži 7200g ... no a je možné že má ešte o nejaky ten cm viac... proste rasie ako z vody 😀 ale to má asi po svojom ockovi ktorý má skoro dva metre 😎

vesi
16. júl 2007

kočky, aj moje baby boli riadni mackovia,(už v pôrodnici vypili 100ml mlieka) všetko sa spraví, keď začnú behať 😀

maryx
16. júl 2007

normálne pri čítaní začínam mať trošku depky, ako to s mojou dcérkou pôjde ďalej keď bude takto rásť...ved ona mala len minulý týždeň štyri mesiace a od pôrodu narástla 21 cm...je to normálne? inak váhovo je ku svojej dlžke celkom ok.

vesi
16. júl 2007

maryx, je to normálne, aj moje baby sú dlhé 😀 Staršia bude mať 5 rokov a každý si myslí, že už pôjde do školy 😝 a mladšia má 15 mesiacov a hádajú jej niekedy aj 2 roky. 😉

maryx
16. júl 2007

diky vesi, ja ked niekomu poviem že malá ma len štyri mesiace, tak mi nechcú veriť...a keď vidím iné deti v jej veku tak sa mi veriť nechce...ona proste tak strašne rýchlo rastie. A nezdá sa ti to moc...narásť behom štyroch mesiacov toľko? Lebo mne pravdu povediac až moc...možno je to len tým že som prvorodička...ale fakt dosť často nad tým rozmýšľam.

escada17
16. júl 2007

maryx, tak to ti teda riadne narastla...vy ste s muzom vysoki??? 😅 😕 😕 😕

vesi
16. júl 2007

pravdupovediac mám mizernú pamäť,takže centimetre po mne nechci 😀( mám to niekde napísané)ale pri staršej dcére sa ma ľudia začudovane pýtali"ona ešte nevie chodiť?" a to mala vtedy 10 mesiacov 😝 tvoja bambuľka bude proste vysoká kočka 😀

vesi
16. júl 2007

pozrela som sa na to, no tvoja narástla viac,moja mala v 3 mesiacoch o 10cm viac ako pri pôrode, ale bola riadna baculka a pri ostatných deťoch v jej veku vyzerala o dosť staršia 🙂

escada17
16. júl 2007

maryx, kukla som fotky a malicka je strasne strasne krasna, hlavu by som si teda z toho nerobila, skutocne krasnunke dievcatko mas. 🙂

maryx
16. júl 2007

escada17, no ja ani nie, taký normálny priemer... 170cm ale muž má skoro 2 metre, ale napriek tomu sa mi to zdá nehorázne moc...ako rýchlo rastie 😲

maryx
16. júl 2007

ďakujem escada17, veď sa z nej v kuse vytešujem, no hlavu si z toho moc nerobím, ale do hlavy mi to nejde 😀 lebo pravda je že nikto mi nechce veriť, že má len toľko... kupujeme veci čo sú určené pre sesť až devať mesačné deti...

vesi...no moja v troch mesiacoch už bola o 16 cm väčšia od pôrodu

maryx
16. júl 2007

escada, inak to moc aktuálne foto nie sú...ale počkaj hodím pár nových...
najviac sa teším že tie vlásky jej ešte nevypadali hehe, už robíme palmičku 😀

vesi
16. júl 2007

maryx, Sofinka je krásna a nerieš, že je veľká, bude modelka 😀

escada17
16. júl 2007

maryx, mozno sa to spomali neskor...moja je tiez velka a tiez Sophia 😉)) narodila sa v 40 + 4 tt a merala 54 cm, vazila cez 4, 60 kg. A ja mam 167 cm a vazila som 54 kil, ked som otehotnela. Muz ma 186 cm...teraz ma Sofi 2 roky a 2 mesiace, skoro meter a 16 kil, kazdy si mysli, ze ma 3-4 roky a ja som strasne pysna na nu...😉 teraz cakame druhe dievcatko, vsetko podrobnejsie sleduju, lebo caka sa, ze zase bude velke- proste niekto ma velke deti a to je skor plus podla mna...😉 no vlasky ma tvoja ozaj super, palila ta zaha v tehu? 😉

vesi
16. júl 2007

kočky, deti vraj bývajú väčšie ako rodičia 🙂

jejke
16. júl 2007

Ahojky, 🙂
mna najprv napadlo ze toto je klub chvalenkarok, bez urazky.Ale nedalo mi nenazriet, lebo aj ja porovnavam a nemam rada ked moje deti zaostavaju za inymi v comkolvek
😢 je to rozdiel rodit v 30 tyzdni alebo v 40 a preto sa mi zda nezmyselne porovnavat nedonosene deticky s prenasanymi detickami...vidim ze je tu viac takych s podobnym nazorom a paci sa mi to preto tu pisem 😉
teda vobec si nemyslim ZE NA 32tyzden JE OKOLO 19OOg malo, ako to tu niekto napisal, moja kamoska mala babo v 34 a 2200g a to bolo udajne obrovske, dorastlo by vraj do 5OOOg. 😉
moje boli nedono, nie az tak moc ale predsa 36 a 39 tyzden
a poctivo som si zapisovala aby som porovnavala...predstavte si Prvorodene!2800g48cm, Dvojka3900,53cm a kazdy mesiac v tabulke to bolo o to jednokilo co bol rozdiel pri narodeni a teraz ked mame15 mesiacov, 13kg mladsi neprekonal starsieho!
Je to vyrovnane.
Po polroku uz dieta tak prudko nerastie, tusim po okolo roku to bolo skor stagnacia a po druhom roku sa tahame uz len do vysky..u starsieho hikame ze joj 😲 v tabulke mas vysku na o dva roky viac a hmotnost velmi nie...
Z toho co bol chuda nerado papajuce je velke dieta, silne ale nikdy nebude tlste a to by som ani nechcela, tak zdravo zaoblene, vytiahnute...takze snazim sa NEPOROVNAVAT ☹ .Vidite ze to nejde... 😝
A ked niekto obdivuje to moje gulate mladsie, snazim sa povzbudit, ved aj moje starsie dieta bolo chudsie a potom to dohnalo 😅

vesi
16. júl 2007

😀 😀 😀

maryx
16. júl 2007

escada, vôbec ma nepálila a to doteraz nikdo nechápe...ked mi ju prvý krát ukázali tak som nechcela veriť že už také malé môže mať také dlhé vlasy...vtedy boli čierne a teraz už ich má plavé a vôbec nevypadávajú... 😀

vesi, no to dúfam že náš prípad nebude, a ak tak dúfam že bude väčšia ako ja ale snáď muže neprerastie...to už by bol asi prúser ☹

escada17
16. júl 2007

jejke, tak klub chvalenkarov by ma nenapadlo 😅
na 32 tt 1900 gramov akoze malo??? To je teda fakt blbost ( nic v zlom )- je to nadmieru hodnota...mne je hned jasne, ako maminke velkeho baba, hehe, ze by to dorastlo pekne dovelika 😀

vesi
16. júl 2007

maryx a mňa pálila a vlasy skoro žiadne 😀 a potom ver poverám 😀 😀

escada17
16. júl 2007

vesi, inak my so sestrou sme nasich neprerastli 😉))
mna palila dost pri prvej a tiez mala vlaskov a teraz este horsie, tak mozno bude s vrkocmi, ako ktorasi baba povedala u nas v septembrovkach o svojej, co caka... 😀 a jasne, poveram sa neda verit...

vesi
16. júl 2007

escada, ja s bratom sme o dosť vyšší od mamy, ale nie od otca- taký kompromis nie? 😀

maryx
16. júl 2007

vesi , to som už dávno pochopila že na povery sa veriť nedá a niekedy ani na "zaručene dobré" rady 😉 mne všetci vraveli že to bude chlapček až kým som im nejak v 20-tom týždni nepovedala že prvé bude dievčatko 😀 a toto je len jeden z príkladov...

vesi
16. júl 2007

😀 😀 😀 to poznám 😀

maryx
16. júl 2007

ja som prerástla oboch rodičov...a dúfam že malá Sofi prerastie len mňa lebo obávam sa keby mala dva metre tak by to moc ľahké v živote nemala heh

maryx
16. júl 2007

inak moja sa narodila týždeň pred termínom...

vesi
16. júl 2007

musíš ju menej polievať, kvetinku malú 😀