Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
31. mar 2011

@michelleuk ale to urcite ved je sikovna.no bol on vzdy 2 hodky niekedy aj 2 a pol.mne ked sa mala zobudi si tam sadne a hra sa s paplonom 😀

michelleuk
31. mar 2011

@basa23 jaoj to mas super.......si dobre naucila 😀 ozja ako casto este kojis?nam sa to uz skracuje uz nepije tak casto od kedy jej davam ranajky tak len o 5,7,11,15,20....neni to malo?

nice202
31. mar 2011

@michelleuk ja ti poviem, ze tolko kolko kojis je dost. od 8 mesiaca moze byt pocet kojeni 3 - 4x za 24 hod. ak je menej, treba to riesit

basa23
31. mar 2011

@michelleuk haaaaa ale kde ja kojim fu to sa ani ratat neda.cez noc 3krat a cez den no zhruba spocitam 6 krat cez den.no ale ona cuca 2-3 min.a koniec.mne to v poslednej dobe pripada ze sa len ukludnuje.lebo sama uz pocitujem ze mam maaalo mlieka a ficim na jednom prse uz.a za tie 2-3 min vela nevycuca.ale tak ja jej zatial davam len obed,olovrant a sem tam rohlik do ruky.a na veceru jej dam bud jogurt alebo ovocie.ona od mala bola moc zavisla na prse.

michelleuk
31. mar 2011

@nice202 jej dik ja ked som bola teraz z malou na kontrole tak mi povedala ze mam kojot dva krat denne ze ju nemam kojit tak casto....ale podla mna je to blbost podla nej by mala jest mala 5 krat denne normalne jedlo 😠

michelleuk
31. mar 2011

@basa23 no ma ta uz ako cumlik da sa povedat 🙂 no to moja aj zaspi pri tom keby som ju neodtiahla tak je pri ciciku aj hodinu 😀 ale ked jej dam obed tak si uz len trochu cucne a to je vsetko,podla mna by si s tymi nocami mala nieco asi robyt lebo mala uz to v noci nepotrebuje je to len zvyk....aj moja sa obcas budilebo jej chiba nieco co bi pocucala, 😅 pre tym som jej davala cumlik ale teraz ju uz neoklamem hned je cula ze co jej to pcham do ust 😀 😀 😀

basa23
31. mar 2011

@michelleuk no sak hej ale ako to mam riesit dudlik nechce,ani ked jej dam cajik v noci nechce,ani ked ju zoberem,pohladakm nic nepomaha.ja uz fakt neviem ako,si neviem predstavit ked dokojim aaach 😒 mne sa mala uspava len na cecku inak nezaspi.tebe mala ako zaspava sama?

michelleuk
31. mar 2011

@basa23 ale kde ja ju tiez kojenim uspim a potom ju do postielky dam,ak sa nahodou este zobudi tak ju musim este dat cucnut aby zaspala 😔 ved aj ja sa mam po ptakach ked prestanem kojit uz to vidim to bude revu ako nikdy pred tym ked ji budem ukladat bez ,,cumlika" 😀 dam ju asi na vykend k mame ked budem chciet prestat kojit lebo mala by sa chcela kojit hadam aj kym ju do skvolky nedam 😀 to este len potom bude.....

tanija133
31. mar 2011

@basa23
@michelleuk Dakuejm baby ja tu kasu nedam , ja doverujem mojej pediatricke, ale toto s ami nezda......vsade pisu ze sa zacina so zeleninkou a obedmi, a nie sladkou kasou na noc, ked priberame nedpriemerne..Zacnem v klude o tyzden ale mrkvou....to bude asi najlepsie..... 😉 Tak aj dufam ze po pol roku sa to uz hadam spomali....Ja sa aj bojim ze dobehneme Melkinu 😀 A ako ste na tom s tekutinami? Mam ezacat davat aj tekutiny, al eodmieta flasu aj sosacik, aj caj aj vodu, len z lyzicky si zoberie a potom to aj tak vypluje.....

michelleuk
31. mar 2011

@tanija133 tak tekutiny mu este ani velmi davat nemusis moja caje vobec nechce len cist vodu 😀 my sme mali tiez problem s flaskamy ale v jednom obhude som nasla taku s lyzickou na koni do lyzicky tecie tekutina cez malu dierku a dieta si normalne taha s toho mi pit chce....skus to kuknut....ale kym budes davat len 1 prikrm neni to este potrebne ved aj tak mu budes este davat cucnut mliecko aj ked sa naje a prave to predne mliecko je redsie proti smedu🙂ale ak chces tak voda prevarena je najlepsia 😀

tanija133
31. mar 2011

@michelleuk dakujem, a kedy sa Vam zacali pretacat drobci? My zatial nic 😠

michelleuk
31. mar 2011

@tanija133 a moja okolo 6 mesiaca 🙂 a potom to uz islo rychlo v 6 a pol sa zacala plazit v7 mes stvorkovat a teraz sa uz aj postavi a stoji ked sa ma coho drzat 😀 hlavne daj malemu priestor poloz ho na zem porozkladaj okolo neho hracky a nalakaj ho a pockaj uvidis ako sa prehupne ked bude nieco chciet zobrat 😀

ela2710
31. mar 2011

@tanija133 ahoj, nas maly sa pretaca z chrbatika na brusko od 4.mesiaca, dokonca dnes (teda uz vcera) sa mu podarilo sa otocit aj z bruska na chrbatik a dokonca dvakrat, ale kazde dieta je individualne, nas sa hybe o 106, no napr. my ho uspavame tak, ze ho dame na bok a klepkame mu po zadocku kym nezaspi - teda tym, ze sme si ho vzdy tak pritulili, ze bol na boku sa od 3-4. mesiaca zacal vzdy ked bol unaveny pretacat na bok - to bol signal, ze chce hajat 🙂 a potom to uz slo rychlo. Nam sa napr. obracia na brusko aj na hracej decke s hrazdickou, na bokoch mame take oranzove nohy a ruky a tie suchocu, v strede a dole to hra, a teda on sa tam obrati na brusko a dovtedy sa tam odraza kym sa nedoplazi k tomu gombiku na hudbu 🙂 davaj mu hracky okolo neho najlepsie tak aby sa musel za nimi vytacat, potom sa to nauci rychlo, ale ma este dost casu, niektore deti skor sedia, niektore skor chodia, niektorym idu skor zubky, takze nic sa nestane, ked sa zacne pretacat skor 😉 inak nas maly ma 74 cm a 9820 g ale je furt v pohybe, takze uz len cakame kym zacne lozit a chodit aby trosku vybehal 😀

Minule som mala take krasne rano, sa mi uz nezdalo, ze ved ten maly spinka nejako dlho a tak som sa prinutila otvorit oci a on uz vedla mna na brusku, kukal na mna a ked som otvorila oci zacal sa rehotat, skoda, ze sem nejde dat aj video, dnes sme si ho tiez natacali ako sa smial nahlas

basa23
1. apr 2011

@michelleuk no bude to zaujimave skoncit s kojenim.boze dnes deees som zaspala o 3 ma celu noc dusilo som nevedela spat 😠 a jak naschval dnes vstavala o 5 ale muz povedal ze o 7 je doma tak pojdem trochu si pospat vdaaaka za takeho muza 😀 😀 tuto noc bola vkuse hore asi sa vraca do stararych kolaji 😠

basa23
1. apr 2011

@tanija133 no ja malej davam vodu,ale vypije malo za cely den 40 ml a niekedy memenj.ale uz aspon chce flasku som jju ucila 4 mes na flasku kym sa chytila.davaj mu za den aj 6 krat flasku a casom sa ti chyti predsa ide leto bude potrebovat viac tekutin.ale tak okolie mi vravi ze ak je dieta smädne ze vypije aj z flasky

basa23
1. apr 2011

@tanija133 mne sa mala zacala tak koncom 5 zaciat.6 m takze neboj to pride.ja som sa u mojej bala ze ani lozit nebude a jak zacala lozit hned sa aj zdviha cely den len stoji pri niecom opreta.uvidis zacne a potom vsetko naraz bude robit 😀

basa23
1. apr 2011

@ela2710 presne kazde dieta je individualne,vsetko pride dieta vie kedy je spravny cas 😀 a kolko ma tvoj malinky?som to tusim nepostrehla 😉

michelleuk
1. apr 2011

@basa23 no my sme tiez zle spali asi aj 3 krat sa mi zobudila a vstala o pol 7,a to ja som do 1 rano sedela pri telke 😒 inac je dost nervozna ma aj dasmo spuchnute uz jej ide asi aj druhy 😀 pocuvaj ty kupujes mrazeny zomlety uz spenat?ja som kazala mojmu nech kupi spenat a on mi doniesol dake listtky ze decky spenat 😝 😕 a co s tym ja???variit to a potom rozmixovat?

ela2710
1. apr 2011

@basa23 za tyzden ma 6 mesiacov 🙂

lenocka84
1. apr 2011

@tanija133 ahoj, to je indi vindi
moj krpec cca ked mal 4-5m, len z chrbta na brucho, a naspat sa naucil az ked mal takmer 11mesiacov
btw kde v ba byvas? citam ze si odtialto

basa23
1. apr 2011

@michelleuk no tak jej ide ten druhy zubok no chudatko to bude zas trapenia 😒 spenat jej kupujem vo vyzive ako uz urobeny,fuu aj ten detsky som uz pozerala ale netusim jak sa robi to by aj mna zaujimalo veru 😀 asi uvarit a rozmixovat skus vygooglovat alebo co.netusiiiiim 😀 😀 mamina ako?uz je v poriadku?

michelleuk
1. apr 2011

@basa23 a uz je jej lepsie uz ma len suchy kasel ale aj tak bere antibiotika este do pondelka 😝 no ja som to uz pozerala ze sa to ma len trochu podusit a rozixovat potom no som zvedva ze co s toho bude 😅 som sa pustila do robeni lengosou tak som zvedava ze ci sa podaria 😕 priatel isiel do mesta tak som mu podstrcila malu tak som zvedava ako si poradi,ale on je dobra vecinou spi v kociku 😀

basa23
1. apr 2011

@michelleuk zvladnes uvidis musim aj ja uz taky kupit a skusit urobit,nie len tie urobene uz 😀 no mne isiel manzel kolegovi na pohreb tak musim pockat kym pride a pojde kociikovat 😀 ja to nechapem uz som bola ok a zas 2 dni mi tece sopel ,kaslem,hlieny hrozneeee 😠 jakto ze mas priatela doma ved neni streda a sobota?? 😀 😀 😀 a poradi si urcite aspon mas trosku volno

michelleuk
1. apr 2011

@basa23 no langose vysli dam foto na facebook,musim sa pochvalit 😀 😀 no dnes je piatok to roby od 16 do 04 rana inac uz nechodi na 12 ale na 14 takze chodi az v noci domou 😒 no to moze byt aj zmenou pocasia na mna to strasne vliva ked je raz teplo a potom na druhi den zima hned som nachladnuta 😝

basa23
1. apr 2011

@michelleuk no moze byt ale hrozne ked neviem spat kvoli tom uduseniu 😠 aj ja uz som chcela robit langose ale neviem neak neverim ze by som ich urobila.ok daj kuknem.mnaaaam taky langos 😅

michelleuk
1. apr 2011

@basa23 a tak take taske to az nebolo len to cesto sa tak lepi ze som mala celu kuchynu od cesta 😝 uz aj sprnat sa mi urobil skoro mi prihorel ale vyzera dobre 😀

basa23
1. apr 2011

@michelleuk no raz musim vyskusat ale moj manzel je pedant on je hrozny ked idem piect alebo tak hned stoji za mnou a utiera u nas je to hlavan upratovacka 😀

dzudka
1. apr 2011

@tanija133 ahoj tak moj ma za tyzden 6mes a tiez sa pretocil len tuto nedelu a len raz odvtedy nic takze dufam ze ked uz raz sa mu to podarilo ze mu to pojde aj viac krat cakam ze tak do 2-3tyzdnov zacne s pretacanim z chrbatika na brusko tiez som z toho trocha na nervy ach lebo mame ist aj teraz v pondelok na neurologiu a tam sa bude urcite kadeco pytat....ale ked sa raz pretocil tak snad aj viac krat mu to uz pojde...
Inak sa aktivne toci na chrbte 360st dokola a aj na boky oba aj na brusku sa pekne dvíha na vystretych ruckach pekne sa hra s hrackami tak verim ze aj pretacat sa bude v pohode .....
co potrebuje si dociahne tym svojim tocenim tak mozno aj preto sa este tak aktivne nezacal pretacat na brucho...

michelleuk
1. apr 2011

@basa23 joj to mas super aj ja by som chcela takehp puntickara 😀 no tak to nebude rad ked to budes robyt lebo bordel je po tom akoze slusny 😅 ale ked aj hned uprace hned tak neni problem 😀

basa23
1. apr 2011

@michelleuk no ale niekedy to puntickarstvo ide az na nervy.on nebyval taky ale ted.hovorim sak pockaj co bude trobit mala 😀