Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
6. apr 2011

@dzudka no ja mam mlieka dost stale nech jem ako chcem,inac ten caj som pila aj ja zo zvedavosti ale tak sa mi naliali prsia ze mala sa dusila ako jej to striekalo 😎

basa23
6. apr 2011

@michelleuk a ja som haldna po 5 jak cert ale vydrzim neak pijem veeela vody a to ma zasyti 😀 no ale vravim enviem dokedy to vydrzim.no ja to kaslem bude v postielke spavat a basta budem vstvat hore dole 😠 co dnes varis malej?ja osm robila cestovinu mrkvu a kur.mäso

dzudka
6. apr 2011

@michelleuk no ved preto si to davam som to citala ze ked zena nestiha jest alebo co tak ze je dobre caj s mliekom ale fuj ma to taku sladku chut 😅 ja sladky caj nemusim ani mlieko a nejak sa to zosladilo 😅 ked som spojila

Ty byvas v Anglicku, ja som bola minuly rok v júni v anglicku za sestrou ona tam studuje v meste neviem ci dobre napisem Cantebury alebo Canteburi 😀 no a bolo celkom fajn som bola len 4dni a uz tehotna s malym ale dalo sa bola som len v 21t takze sme aj pochodili aj v Londine sme boli aj v Rochestry akurat bol festival Charlesa Dikensa tiez som zabudla ako sa to pise 😝

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 no s tou vodou to robym aj ja,ale potom chodim casto na wc 😎 moja ma vcerajsi spenat na obed,teraz spi 😀 ja som chcela pit aj vlakninu zevraj aj to zasicuje a klame zaludok 😎

dzudka
6. apr 2011

@michelleuk
@basa23 co dievcata vy chudnete? to ja by som asi o mlieko prisla 😒

michelleuk
6. apr 2011

@dzudka no mne ten caj chuti celkom mne mama doniesla zo slovenscka caj pre kojace matky a ten som pila s mliekom vecer a potom rano som bola ako mliekaren 🙂 no ja skusam chudnut ale velmi to nejde lebo kojim tak len tak sporadicky opatrne 😎

basa23
6. apr 2011

@michelleuk fuuu to by som ja nevypila 😝 ja som doted malu krmila ta tri dni prezuva cestoviny hrozne a aj teak nezjedla vela zachvilu bude cucat mlieko 😉 boze vkuse sa tu o mna stava sa naucila za mnou chodit ked som na nete potom mi sedi na nohach 😀

basa23
6. apr 2011

@dzudka chudnem ale tak opatrne kvoli mlieku len nejem sladke a nepijem sladke,a nejem po 5.to o mlieko nepridem.inak jem vseeeetko 😀

basa23
6. apr 2011

hallooooo potrebujem pomoc.kto mate doma kalendar pozrite mi datum 25.5. a 2.12. neviem kedy ma Vivien meniny.som pozrela uz vela kalendarov a v jednom je ze 25.5.je Urban,Vanesa a v sruhom je ten isty datum Urban,Vivien tak ja uz neviem kedy ma meniny.tento rok bola zevraj pridana do slov.kalendara ale kedy?

dzudka
6. apr 2011

@basa23 ja zas potrebujem cvicit zacala som pilates som si zaplatila kurz kazdy pondelok ale len tak s mierou lebo nechcem prist o mlieko ja ani chudnut nepotrebujem vahu mam dobru len potrebujem spevnit telo a vytvarovat trocha
inak vaha je celkom fajn

to ja by som nevydrzala od 5tej byt ohlade

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 no to aj moja roby a buch mi pritom rukou po klavesnici 🙂 no mne ten caj celkom chuti 😎 ja som malej dala ten spenat vcerajsi a namrvila som jej tam chleba,a vsetko mi zjedla asi je spenatova teda 😅

basa23
6. apr 2011

@dzudka no mi vrav ja by som po 5 jedla klince.ja tiez nehovorim ze mam neak moc nadvahu alebo co.len som zvykla uz natu vahu.ja mam vysku 170 cm a som bola zvykla ze vazim 58kg a nie 61 kg tak tei tri kg musia ist prec no ale postupne nie za cenu mliecka 😉 noo spevnit po porode to potrebujem aj ja.co je to ten pilates?to ako sa tam cvici to som este nepocula.

basa23
6. apr 2011

@michelleuk spenatik je dobry ked jej chuti jej davaj zdravucke aj mala ho zboznuje.dnes som jej kupila brokolicu tak jej v piatok z nej nieco urobim ale este netusim co mam taku mudru knzku najdem neaky recept 😀 no mne mala na notebooku pokazila natrvalo 2 tlacidka tak uz dostane po prstoch ked bucha 😀

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 😀 no nad brokolicou som nemyslela nikdy mozno aj ta by jej chutila ked jej aj spenat chuti,no moja uz spi 2 a pol hodiny neviem co ju tak skolilo 🙂 asi ta prechadcka hodinova 😀 malej som kukala sub tak sa jej este neprerezal ale ma tam taku krvavu bodku tak sa uz asi fakt reze na svet 😀

basa23
6. apr 2011

@michelleuk no to ma zachvilu prerezane 😉 brokolica by jej chutila urcite to je jak spenat.malej chuti vzdy som jej kupovala vo vyzive este som nevarila 😒 jeej tak dlho ti spinka mne teda neviem kedy zacne tak pekne spavat.ja by som hned zarezavala snou keby mi tak dlho spala 😀

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 no ja som tiez unavena ale spanok je pre mna mrhanie kludneho casu bez malej 😅 kym ona spi tak si v klude kuknem nieco na internete a povarim a tak lebo s nou sa neda 🙄 ona jje aj cely den stat pri gauci a zhadzovat veci s tade 🙂 neni to pre nu nevhodne este ma len 8 mes,ja ju aj skladam dole na zema ale ona zase vylezie hore a stoji.

basa23
6. apr 2011

@michelleuk co ci neni prenu nevhodne myslis brokolicu?no mi vrav ma picne z toho statia.najnovsie zacala ze sa postavi a pusti ruky a tak stoji zatial vydrzi len chvilu,no ale uz dalsi pokrok 😀

stardust
6. apr 2011

kolegyne, este, ze sa zacina letna sezona a vpraceme svojich valibukov do kociarov bez objemnym fusakov 😀

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 no myslela som to statie moja to tiez skusa bez drzania ale to hned leti na zem 😠 no moja uznebaleti uz pekne stoji na celej nozucke uz je s nej profik 😀 a malu si uz dala spat?moja kuka futbal s priatelom 😀

basa23
6. apr 2011

@michelleuk uz spi dens isla o 20 50 o hodinu neskor ako chodieva no som zvedava kedy vstane.zajtra ma byt u nas 25 stupnov no som zvedava.dnes som kupila uz maôlej krem na opalovanie bo predsa ak zajtra tolko bude ju natrem to slnko sa nezda ale uz opaluje 😉

michelleuk
6. apr 2011

@basa23 joj vidis na to som nemyslela 🙂 a s akym ochranym faktorom si ho kupila?moja isla tiez tak spat o pol9 ale ona tak chodi skoro vzdy....no my sme mali dnes celkom pekne ale fukalo som zvedava ako zajtra 🙂

basa23
7. apr 2011

@michelleuk vies co kupila som 50 faktor.ta v lekarni mi povedala ze 50 aj k moru viac.ale suseda od malicka malej dava 50 faktor.predsa to slnko je svina.a tento rok u nas hlasia tropicke leto aaach tak mozno aj u va bude take teplo..neviem ake mate znacky ja som kupila Eucerin(tu mi poradial v lekarni),este dobre znacky su Bioderma,Daylong.som to studovala na nete recencie a tak.su trosku drahsie rozhranie medzi 15-25 eur ale fakt kvalitne.skus mozno u Vas predavaju neaku z tych znaciek.no mi klasika 5 x hore.a vstavala 5 45 tak isto vstavala ako ked ide o 19 50 nechapem 😉

dzudka
7. apr 2011

@basa23 ja mam tiez 170cm ale vahu mam tak 63kg a je to v pohode a ked budem cvicit len sa nemozem este rozsupnut lebo by som prisla o mlieko tak budem mat okolo 61kg a peknu postavu vyformovanu
Ten pilates to je take na posilnenie tela vlastnymi svalmi vlastnym telom cvicis a tvarujes telo a hlavne panvove dno potrebujem spevnit lebo maly bol riadne velky 😠 tak mi to riadne zoslabil a aj svaly na bruchu su stratene normalne som nevedela robit take cviky co kedysi pred otehotnenim mi nerobili problem ....

@michelleuk neboj sa ked sa ona sama stavia tak jej to neuskodi skor by jej skodilo keby to nevedela a ty by si ju stavala.... 🙂 takze klud pohoda len davat pozor aby nespadla na hlavicku

baby ja som tiez kupila malemu brokolicu ale asi budem varit az v piatok teda zajtra lebo na dnes mame este kalerab s mrkvou a zemiakom a krupicou

Ako ste robili tu brokolicu?

michelleuk
7. apr 2011

@basa23 no mala je ranne vtaca 🙂 moja tiez bola oz o pol 7 hore ale ja som este spala dnes je ako s divych vajec cely den len krici 😖 no ja velmi opalovacie kremy nepouzivam ja som zo slnkom kamoska 😀 ale musim kuk nieco v lekarni lebo aj tu byva zakerne slnko 😕

michelleuk
7. apr 2011

@dzudka joj no mala mi stale pada lebo s postavi a obzeria sa a dost casto zleti na havu 😒 vecinou trochu poreve a v pohode 😀 no tu brokolicu som este nerobila ale asi varit a potom rozmixovat nie?

basa23
7. apr 2011

@dzudka no tak to mas podobne postavu ako ja 😉 no mala tiez nebola najmensia tiez ta panva aach.ja idem robit tu brokolicu zajtra zväcsa som jej ju davala len so zemiakmi a kur.mäsom ted jej idem urobit brokolicovu polievku,lebo raz jedla troska brokol.u sestranici ale to normal ochutenu jej chutila tak jej idem urobit pol.brokol. ale neochutenu 😉

basa23
7. apr 2011

@michelleuk ja by som sa bala nenatierat to slnko je svina,ja mam taku pokozku ze ja sa hned opalim chvalabohu do hneda 😉 mi vrav mala uz 3 dni je taka ze pisti,keca o dusu blaablaa,tata,babaa ale taaaak hlasno

michelleuk
7. apr 2011

@basa23 no ja som sa hadam nikdy nespalila hadam len ked som sa o 12 opalovala v bulahrsku 😎 no moja teraz spi robm rybu zapekanu tak rozmyslam ci aj jej trochu dam,pojdeme sa dnes asi vazit tak som zvedva 🙂 ale zda sa mi ze dako schudla ale to mozno preto ze ju vytiahlo 🙂

dzudka
7. apr 2011

@basa23 moj sa narodil o 2tyzdne skor lepsie povedane mi museli vyvolat porod skor ale mal velmi velku hlavicku na svoju velkost a to ze bol o 2tyzdne skor mal hlavicku 36 cm priemer 😅 teraz ma 43cm mu merala neurologicka 🙂
mal miery 3840g a51cm akoby ani o dva tyzdne skor nebol ale keby ze je v termine tak by mal cez 4kg mozno aj 4.5kg ako moj muz 😅

dzudka
7. apr 2011

@basa23 to mas dobre ze do hneda sa opalis ja do cervena a este aj alergia na slnko tak ja radsej zahalena chodim a moc sa neopalujem lebo vyzeram ako cervenec nejaky 😀