Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
7. apr 2011

asi tu brokolicu spravim so zemiakom ako polievku 🙂

basa23
7. apr 2011

@michelleuk urcite ju vytiahlo to aj ja ze jak schudla a nakoniec podla jedneho body ze sa vytiahla.skus jej kusocek dat uvidis aj ja budem robit len musim ist kupit.fu som dosla ted domou jake teplo je u nas 🙂

basa23
7. apr 2011

@dzudka ja ani neviem aku mala mala priemer hlavicky.musim to niekde najst kde to bolo napisane.ja som rodila 41+ a mala mala 3720 g a 50 cm dost vaha na dievcatko 😀 uz si davala foto maleho?nedas?alebo mas v albume kuknem ak nie daj sak ho ani nevidime 😉

dzudka
7. apr 2011

@basa23 prva je z porodnice
dalsia je 5mesacny z 8.3.2011
a tretia z 19.3.2011 aj s dcerkou 🙂 Lenkou

michelleuk
7. apr 2011

@basa23 no nakoniec som jej tu rybu nedala lebo kym som ja malu kojila tak marek tam dal tolko papriky a korenia,ze by to mala nemohla 😖 robila som jej kasu na obed,ani vazit sme sa neboli lebo zacalo sa jej ckat tak zacala revat tak som domou bezala 😝 ale inac aj tu je pekne tak akurat 😀

michelleuk
7. apr 2011

@dzudka mali je zlati ale nevyzera ze je velky,tak normalne na chlapca nie?ale dcerku to uz mas dost velku to musis mat fofr doma nie 😀 aj ja by som chcela taky rozdiel medzi detickami sa prehraju aspon medzi sebou...

basa23
7. apr 2011

@michelleuk no tak to urcite korenenu nie.no misme boli na piesku vsaade mala piesok.fuu ale teplo bolo blleee 😝 som si dnes dala prvu zmrzlinu a ta opica cely kornutok zbastila 😀 no ja idem zajtra na tu brokolicovu polievku na nej nemam co snad pokazit 😀

basa23
7. apr 2011

@dzudka jeeeej krasne mas deticky.a vobec nevyzera byt velky,ani z daleka.jeej a dcerka jake krasne vlasky nadherne deticky naozaj 😉

michelleuk
7. apr 2011

@basa23 no na piesok by som aj ja isla ale tu pieskoviska neuznavaju 😠 iba ihriska to teplo zavidim tu dost fukalo....ja zajtra malej kupim asi ten jej spenat oblubeny 😝

basa23
8. apr 2011

@michelleuk tam u Vas nie su pieskoviska?to je na hlavu ze neuznavaju,sak to je taka zabava pre deti 😉 mi sme dnes vstavali o pol 7 s 5 alebo 6 budeniami ☹ taka som neaka tapla ani tu polievku sa mi jej nechce ist robit ale musim zachvilu idem nato nech potom nemusim 😀

dzudka
8. apr 2011

@basa23
@michelleuk
dakujem dievcata no maly je velky nosime velkosto 6-9 uz asi tri mesiace a uz mu je to akurat a dnes ma prave len 6mes. on je prosto dlhan 😀 ako nevyzera byt tucny lebo je dost dlhy na svoj vek ale je velky ked porovnam ine deti v jeho veku tak on je dlhy dlhan a aj vahu ma dost podla mna ved mal pred 5mes 7950gr a teraz uz ma urcite do 9kg
uvidime poradnu a aj ockovanie mame buduci tyzden 14teho 🙂

no ani neviem ci je to dobry rozdiel mame 3r a4mes a dcerka je strasna na neho robi mu zle vcera vravim muzovi chvilku ich postraz a za chvilku velky rev maleho ☹ ( sla som sa sprachovat) a Lenka ho buchla po hlavicke a udrel si tvaricku o zem 😠 ☹
dost mu robi zle a ziarli ako najhorsie to bolo druhy az 4mes maleho vtedy sa to vyostrovalo ale uz potom to bolo lepsie a teraz zas zacala ☹ robit mu zle ☹

vejinka
8. apr 2011

@dzudka ahoj aj u nas starsi robi zle mladsiemu su dni ked sa k nemu chova zlato len by ho mojkal a pusinkoval ale ak ma zly den co je velmi casto tak sa musim mat na pozore mladsieho berem aj na zachod.

vejinka
8. apr 2011

inak my tiez nosime vacsie oblecenie.porodna vaha:4200g a 53 cm a v pol roku:8500g a cca 78-80cm.

dzudka
8. apr 2011

@vejinka tak to aj ja striehnem ako straka na nich 😅 aby mu nerobila zle

wladymyra
8. apr 2011

ahojte. opat sa po nejakej dobe pripajam do diskusie. v stredu sme si v poradni vysluzili titul "najvacsie dievcatko v ambulancii", mame takmer osem mesiacov, 74cm a 9700g. priberanie sa uz vyrazne spomalilo, naposledy uz iba 300g za mesiac, uz aj na sunkach vidno, ze nie su take baculate ako boli 🙂 baby, je podla vas pravda, ze velke babatka su trosku "lenivejsie"? myslim v motorike. ze maju na vsetko dost casu a su skor pohodove, ako rekordmani? 🙂

michelleuk
8. apr 2011

@basa23 no moja stavala o 7 ale ja som sapala do 9 🙂 ja som dnes tiez malej robila polievocku a mi prihorela,no tak som jej aspon jablko s piskotou dala ked uz nic ine 😖 no aspon v tom parku co je na nasej ulici tak neni neviem ale mozno inde su

michelleuk
8. apr 2011

@dzudka ahoj no mozno na neho dcerka ziarli nie?

michelleuk
8. apr 2011

@wladymyra ahoj podla mna to neni o tom ze ked je babetko vetsie ze musi byt aj lenivejsie,moja je taka stara ako tvoja a ma 9600g ja dost velka a je sikovna stvorkuje vie sa postavit obchadza okolo nabytku,podla mna je to o genetickych predpokladoch nie o vahe babetka....ja som uz zevraj ako 9 mesacna sama chodila 😎 tak uvidime ci ma moje geni 😀

wladymyra
8. apr 2011

@michelleuk mozes mat pravdu, mam kamosku, ktora sama chodila ako 10mesacna a jej dcerka lozi a stavia sa od 6 mesiacov 🙂 michelle je inak zlatucka 🙂

michelleuk
8. apr 2011

@wladymyra dikes 🙂 ako vydim aj tvoja mala je taka vlasata abuclata ako moja 🙂 nam uz vlasy do oci padaju ale chcem ju strihat az v roku....tvoja sa ties narodila v auguste nie?moja je 4.8

basa23
8. apr 2011

@dzudka mozno ziarli dcerka,casom to bude urcite lepsie 😉 raz jej to vrati 😀 jej to mas ok moja mala ked mala pol roka 9700g.
gratulujeme k 6.mesiacikom 😉

basa23
8. apr 2011

@wladymyra no tak to by sme potom vyhrali moja ked mala 8 mes.mala 10 400g 😀 .ale je pravda uz sa to spomalilo za mesiac pribere tak 150-200 g.neviem ja si nemyslim ze su lenivejsie,vela ludi to vravi ale podla mna to nezalezi od vahy.moja zacala v 8 m lozit,pretocila sa koncom 5 m,uz teraz vsade stoji a to cely den.chodi okolo sedacky,skusa uz bez drzania stat.to zalezi od dietatka si myslim.

basa23
8. apr 2011

@michelleuk no mne tu brokolicovu zbastila som jej tam dala aj vnutro chclebika a tolko zjedal jak keby nejedla 2 dni.a potom spala poobede 2 hodiny som kukala jak puk.dnes som jej kupila plavky 😀 u nas strasne fuka,aj zajtra ma aaach to pocasie 😠

michelleuk
8. apr 2011

@basa23 no aj mojej chutil chlebik ked somjek ho nadrobila do toho spenatu 🙂 ja mam pre malu vyhliadnute take plavky co rovno aj nadnasaju maju okolo trupu take dut trupky dlhe videla som to na ebay ale len na 0-6 😠 tak to pekne dlho spala 🙂

wladymyra
8. apr 2011

@michelleuk ja som jej vlasky strihala ked mala 4 mesiace - nedalo sa inak, mala ich stale v ociach 🙂 julka sa narodila 12.8., takze ste o chlp starsi 😉
@basa23 tak to je tiez pekny kus baby a sikulka, ked uz je takato vrtka 🙂 my zatial len cuvame a hojdame sa na kolienkach asi dva tyzdne, takze za chvilu pride lozenie a potom zbohom pokoj :D

basa23
8. apr 2011

@wladymyra no vidis sikulka je aj ked je taka bucinka.aj tak su take deti najkrajsie 😀 minule mi lekarka hovorila ze deti zacinaju lozit okolo 8 mes.takze ide ti super podla planu zachvilku pride lozenie uz ked sa hupe.no tak to skonci pokoj.ja ju cely den nahanam,vsade sa postavi najhorsie ked pod jedalensky stol ale o sporak jeej 😉
no vy tu riesite vlasky hmm nasa tych par chlpov bude mat asi v 18stke vlasy 😀

basa23
8. apr 2011

@michelleuk som jej ale kupila plavky od 12m som jej ich teraz skusala su uz ted jej dobre snaad nebudu do leta male ma picne 😀 mala sa uz kupe dnes pojde asi uz o 8 spat no bude rano skory budicek 😉 uz si davala malej kukuricu,hrasok?ja este nie dnes som vyhliadla a buduci tyzden jej kupim a vyskusam neake rizoto urobit.

michelleuk
8. apr 2011

@wladymyra no ja ju budem az v roku strihat asi do hola 🙂 no ked sa ti uz hupe na kolenach tak to za chvilu bude lozit to uz potom bude vsade 😀

michelleuk
8. apr 2011

@basa23 ano uz som davala boli kusky vo vyzive co som jej kupila som jej to len rozmyxovala a jedla to 🙂 ja si myslim ze jej budu dobre ved su elasticke nie?a ake si kupila take dievcenske cele alebo len spodok ako na plienku len natiahnut?

basa23
8. apr 2011

@michelleuk no mala uz spi 😉 kupila som jej take cele,najprv som chcela ze len ten spodok ale tieto sa mi taaak pacili.akurat ma napadlo ze musim jej kupit este repelent na komare minule sme boli na zahrade a mna uz stipol komar,skoro ma piclo tak skoro komar?!