Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

basa23
11. apr 2011

@dzudka no to nezavidim snad sa to coskoro spravi ze uz sa viac zahraju spolu 😉

dzudka
11. apr 2011

dievcata maly sa mi zacal dost casto budit v noci od zaspatia prvy krat sa zobudi po 3--4h a potom to uz ide po 1.5h az 2hod a do rana je to aj tak 5krat a dakedy aj 7krat ☹
neviem mozem mu uz zacat davat pravidelne kasu vecer alebo tie co davate uz iny prikrm co davate na veceru a o kolkej aby sa este dieta potom mohlo kojit bezproblemov aby nevygrcol .

dzudka
11. apr 2011

@basa23 ono sa to podla mna zhorsilo preto lebo je maly viac hore viac si rozprava a viac vyzaduje pozornost a aj sa troska hybe tak mozno preto to je vsetko ach ☹

michelleuk
11. apr 2011

@basa23 to je zlate ale ktovie ako by to bolo kebyze si teraz zozenieme stena?moj strasne che pse stale ma s nim otravuje 😀 aj mojej to uteka musim dotiahnut kolieska aby to tak rychlo neslo 😅 a ako mala spala?moja vstavala o 6 s priatelom roby tento tyzden od 9 do 5 rano tak bude vstavat cely tyzden s nou 😀

basa23
11. apr 2011

@michelleuk ahoj.no dnes noc relativne lepsia len 4 krat hore.ale to bola len nahoda 😠 boze u nas je zas dnes zamracene ked nefuka tak zamracene mna uz picne 😉 co dnes papate na obed?mi sme uz papali slep polievku 😀

michelleuk
11. apr 2011

@dzudka ahoj a nejdu mu zuby? mojej visli bez problemov uz dva ale niektore deti to zevraj nebru dobre.....alebo ma rastovy sprut ten byva okolo 6 mesiaca a potom okolo roka....

basa23
11. apr 2011

@michelleuk v pohode deti zboznuju psa.no len ti psi trpia 😀 moja tiez o 6 dnes vstala.

michelleuk
11. apr 2011

@basa23 no u nas je tiez zamracene 😠 ale bol pekny vikend tak mi to az tak nevadi 😎 ja malej dnes pojdem kupit nejaky obed hotovy...vcera ked som bola u mami tak jej mama robila kuraciu polievku a nechala tam riadne kusy pocuvaj mala jej to jedla ja som skoro odpadla mne chce mala vsetko len na kasu 😒 no len sa bojim ze co by robilo stena tie su inpulzivejsie ako stare psi 🙄

basa23
11. apr 2011

@michelleuk tak jej uz aj ty davaj take väcsie kusky si musi zvykat.ja tiez uz malej nemixujem.neviem nas ma 2 roky.nemyslim ze by stena robilo zle,zo zacaitku by sa jej bal a potom by si ju oblubil naisto.je mam taku jarnu unavu dnes ze dovi.nic sa mi nechce.aspon tak 2 dni oddychovat ☹

dzudka
11. apr 2011

@michelleuk zuby to nevyzera absolutne zeby mu isli...ale asi ten rastovy sprunt ci ako sa to pise 😅
uplne mam nervy mali mi spal len raz a 35minut a to je hore od 7dmej 😠
ako je unaveny ale ked som ho dala tak rical hrozne....tak som ho vybrala a dam ho teraz troska neskor ale ma si picne ak zas bude len 30minut spat ☹

dzudka
11. apr 2011

mna tiez berie na spanie asi preto ze som velmi unavena z noci ☹

michelleuk
11. apr 2011

@basa23 no take pocity mam aj ja ale to s toho pocasia zacalo prsat...ani do obchodu nemozem ist....ja chcem ale az ked budeme v dom e byvat psa v byte by sme sa tlacili 😝

michelleuk
11. apr 2011

@dzudka no moja teraz uz asi 2 hod spi v kuse aj ja by som si pospala 😔 a dcerka chodi do skvolky alebo ju mas doma?

sigsauer
11. apr 2011

Ahojte, čítam že aj vy máte veľké detičky, moja malá sa narodila s váhou 4 600 g a 55 cm, na váhu mi veľmi nepriberá, ale ide do dľžky? doktor na to nič nepovedal, len sa usmial... má 7 týždňov a obliekam jej veci pre 3-6 mesiacov, sú jej na šírku veliké, ale na dľžku v pohode. za 7 týždňov mi narástla 5 cm... mali ste to aj niektorá z vás?

dzudka
11. apr 2011

@sigsauer ahoj moj maly sa narodil ako 51cm a ako 2mesacny mal 66cm 🙂

dzudka
11. apr 2011

a teraz ma pol roka a uz mu je len tak tak 74 cm oblecko ledva
teraz mame poradnu som zvedava kolko ma 🙂

dzudka
11. apr 2011

@michelleuk dcerka chodi do skolky ale dnes bola doma lebo isla na rehabilitaciu nastastie svokra mi ju zobrala jejda keby som dnes mala ist dakam tak asi odpadnem z toho ze nemam silu...
teraz som troska lezala s malym ale nic moc
potrebujem sa v noci vyspat ach jaj ☹

michelleuk
11. apr 2011

@dzudka no aspon to ze ti mala chodi do skolky nie?ja som tiez ako mechom buchnut ale to preto ze som kavu este nemala 🙄 a este ma mala nici s tym jej vrieskanim...ale uz slnko vyslo pojdeme von 😀

dzudka
11. apr 2011

@michelleuk a co ti vrieska? 🙂

baby napisete mi ze ako u vas vyzera den s jedenim a spanim lebo ja nejak neviem maleho spratat do rezimu ☹nejakeho

michelleuk
11. apr 2011

@dzudka a ona len tak z nudy bucha po stole a vrieska 😀
no my vstavame o 7 to kojime
potom o 9;30 ranajky cerealie jej robym alebo ovocie
potom o 12 ju kojim
o 13:30 ma obed po obede mi spi aj do 15:30 ako kedy
o 16 kojim
o 18:30 vecera kasa
a o 20:30 az 21:00 kojim a ide spat ked kupeme tak pred tou vecenou kasou ale kupem ju co druhy den
a budi sa o tej 5 na kojeni.....pred tym my spavala aj do 9 bez zobudenia ale teraz posledne dva mesiace buntosi po 5 🙄

dzudka
12. apr 2011

@michelleuk aha dakujem tak aspon viem tu predstavu ze co ako
no ja obed davam skor okolo 12tej +-30 podla toho ako vstane z doobedneho spania....

vies co ja som mavala tak u Lenky prvej dcerky ze sa budila od narodenia o 5tej rano fakt des a to kazdy den az vlastne doteraz je to ze vstava o 6tej 😠
a to ja s malym ked mozem spim do 8smej v tomto je iny maly nastastie 🙂

ach teraz sa mi rozreval v postielke neviem co to ale dufam ze este zaspi lebo 5minut spania mu moc neda 😖 😠

michelleuk
12. apr 2011

@dzudka to ti dlho spi ak je este teraz v postielke 🙂 moja uz o 6 buntosila 😠 a vnoci sa mi asi 3 krat zobudila ma ma ako cmlik sa jej neda zaspat tak si pocucia 😅 mala aj cumlik ale nechcela ho a teraz ho uz ani vidiet nechce 😒

basa23
12. apr 2011

@michelleuk dobre ranko alebo uz dobry den 😀
no mi noc des hore asi 6 krat nemapätam som bola normalne namesacna unavena strasne 😠 mala mi uz spi od 10 som zvedava zachvilu je hore.no dnes som jej urobila rizoto no som zvedava kolko ho bude jest lebo ked ma ryzu tak 3 dni je kym to prezuje.a vy ako?

dzudka
12. apr 2011

@michelleuk on vacsinou nad ranom konci u mna v postely vedla mna a cicka si ako mu treba a posledne je jedno ci spi v postielke alebo v postely vedla mna budi sa v noci kazde dve hodky ci ho prelozim alebo nie tak vacsinou uz ani neprekladam
prvu cast noci spi v postielke aj zaspi sam spi asi 4hodiny a potom spi uz vedla mna alebo zas dve hodky v postielke a potom uz u mna 🙂cecok jeden moj maly

@basa23 mne tiez maly spi od 10.10 ale sa zobudil po pol hodke troska plackal ale zaspal este a spi za chvilku uz hodinku 🙂

dzudka
12. apr 2011

@michelleuk moj tiez nechcel cumel a ani nechce mozno aj preto sa tak budi a aj cez den tolko pyta prso lebo sa potrebuje ukludnit 😖 hm asi to bude tym

michelleuk
12. apr 2011

@basa23 no moja tiez bola zla v nci prvy krat sa uz o 11 zobudila a potom asi este 3 krat 😝 neviem co to neni spln nahodou?a ako jej davas rizu celu si ju pozuje?ja som rizu este malej neskusala dat mojej som spravila tako brokolicovu polievku aj s kuratom jkarfiolom mrkvou,hadam to bude jest 😝

michelleuk
12. apr 2011

@dzudka no moju ja davam do postielky spat ale ked sa v noci budi tak ju tiez berem k nam ona sa naje a ja spim 😵 ale vetsinou sa budi pri priatelovy k nemu sa odkotula a ja ju prekladam ked sa zobudim na to ze sa chcem otocit 😅 no opica to je je jej lepsie u nas 😀

basa23
12. apr 2011

@michelleuk hej pozuje ale trva jej to dlho.akurat ted som snou nervacila lebo tri dni zuje ju to nebavi a potom uz nechce.ale mlieko jej nedam zachvilu jej dam zas ked bude pytat.zjedla 2 lyzicky ona pozuje ale ju to nebavi ked to neni na kasu ale tak ma uz 6 zubov nech sa uci 😀
@michelleuk mne sa zobudila po hodinke.no vidim ze si sa pytala na rezim fuu no ja moju naucit neviem iby obed ma presny.nakolko ona za den x krat cuca po 2 minutky 😠

michelleuk
12. apr 2011

@basa23 no moju som tera prebalovala tak mala tam kusky mrkvy zo vcerajsej vyzivy jej to nestravilo 😕 a kedy si jej tu rizu zacala davat?ja som teraz kojila dufala som ze zaspi ale prd je hore 😎

basa23
12. apr 2011

@michelleuk ryzu som jej zacala davat 8 mesiac.ale ma ju len parkrat lebo vela namahy so zuvanim a to sa jej nechce 😉 to aj moja mava mrkvu v hovinku.a ted mala posledne dni hovinko zelene z brokolice.boze u nas dnes taaak leje 😒