Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

maryx
16. júl 2007

vesi, hehe no to sa ju snažím menej polievať...ale mnoho ľudí mi povie že je to aj stravou, a to ma vie už potom vytočiť uplne...malá mi je tak v norme ako by deti v jej veku mali, niekedy aj menej...len proste rýchlo rastie 😀 akoby som ju naťahovala 😀 už aj to bola otázka či ju náhodou každú noc nenaťahujem 😎

vesi
16. júl 2007

a nenaťahuješ? 😀 stravou? blbosť, to by moja staršia v tomto období, keď nechce jesť naopak nerástla.ale tiež sa akosi odrazu vyšvihla do výšky, vidím to na oblečení 😉 nestačíme kupovať, veď to určite poznáš 😀
ináč staršia bola 2 dni pred termínom a mladšia presne o týždeň skôr 😀

maryx
16. júl 2007

no moja tiež presne na deň o týždeň skôr 🙂 ale som tomu rada, lebo keby ostala ešte o ten týždeň viac, tak neviem ako by ten pôrod dopadol a hlavne koľko by potom vážila 😲
no Sofia teraz nejak moc mliečko papať nechce, síce spapá ale menej než predtým ale so zeleninovými zmesmi sa ide zadusiť...ale naopak kašu vôbec nemusí a dokonca ju ani nechce...ale to mi nevadí, lebo aj tak večer sa spolieham len na mlieko nakoľko mi po ňom už od narodenia spáva celú noc.

maryx
16. júl 2007

hehe nenaťahujem 😀

vesi
16. júl 2007

kaše nechcela ani moja mladšia.a to sme vyskúšali hádam všetky, ale zeleninku tú áno.teraz si dokonca sama vypýtala papriku aj paradajku,broskyňu.staršia mi toto neje doteraz. 😠 na noc aj ja dávam mlieko. 😀 kaše netreba, veď naše babuľky nepotrebujú zbytočne priberať, nie? 😀

maryx
16. júl 2007

presne tak, som spokojná s jej váhou akú má teraz 😉 nepotrebujem mať z nej guľku a ešte k tomu velikú guľku... 😎
ok, idem pomaly spať...ráno sa rýchlo blíži, nech som vyspatá...dobrú noc

escada17
16. júl 2007

maryx, a kolko ti Sofi vazi?

maryx
16. júl 2007

escada, 7,2 kg

escada17
16. júl 2007

maryx, tak to je ok pri jej vyske, to by mohla aj o dost viac mat, ze?

vesi
16. júl 2007

dobrú noc kočky 🙂

maryx
16. júl 2007

no mohla, ona totižto bacuľatá moc neni...má síce nejaký ten záhyb na stehienkách ale myslím že je to v norme...bruško jej tiež neni vyduté...jedine čo má ale to má od pôrodu je druhá brada 😀

escada17
16. júl 2007

maryx, ved to je pekneeee na detickach 😉))) dobru, vesi... 😵 😔 😵

escada17
16. júl 2007

inak maryx, keby si este mala dievcatko, ake meno by si uvazovala...? My cakame druhe a mne sa vzdy najviac Sophia pacilo, ale tu uz mame... 😨 😅

maryx
17. júl 2007

vesi, ja viem že práve to je pekné na detičkách, ale práve moja sa mi páči takáto aká je...ani moc bucľatá ani trieska 😀 proste taká akurát

escada17, no nad tým som už uvažovala, lebo taká typické slovenské meno by sa už po sofii nehodilo 😉 ale zatial som na žiadne neprišla. Aj tak s mužom veríme že další bude synček a ten bude po ockovi 😀
Inak Sofia sa aj mne najviac páčila 😀 ešte aj Kiara, ale to mám už dve kamošky s Kiarami

snezienka
30. júl 2007

kočky, ja som rodila v 35 tt a maly mal 2 490 g a 44 cm, presne dnes ma 3 mes. a vazi 6 490 g a 60 cm, síce je na UM , ale aj tak je to pre mna šok,,, dokedy to takto pojde dalej..... dufam, ze sa čoskoro zastaví... uf, moje kríže si nestíhaju zvykat... 🙂

petaba
30. júl 2007

Ahoj snezienka my mame 2 mesiace a 9 dní a pred 2 tyzdnami ked nasu malu lekarka vazila tak mala 57 cm a 5745 g a to sa narodila ako uplne standardne dieta 3400/50. Plne kojim a stale dufam, ze sa to priberanie trochu zmierni. Zvlastne vsak to,ze velkost 56 su jej niektore veci male ale 62 este dost velke, takze vyzera to blbo.
A nehovoriac o tom ze nam uz aj zubky idu tak sa uz tesime kedy zacnu aj boliet. Jeden je uz vonku a zatial este neplakala a ani ziadne vedlajsie priznaky este nemala, snad jej to vydrzi az do posledneho...
...No co uz ostava nam asi len dufat, ze sa ich rast spomali...

ivcar
31. júl 2007

Ahojky, tak mala se narodila a vazila 4100g /53cm, v pul roce mela skoro 9kg a 75cm, coz byla jak kulicka a jeste k tomu plesata, takze to pekne vyniklo 😀 , pak se ji to uplne zastavilo a v roce mela 11kg, ve trech letech ma 16kg a 100cm, je proste velika , ale ne tlusta, pak se to tem detickam zastavi, kdyz je clovek neprekrmuje, zacnou litat a vaha se ustali, nejvic to jde nahoru v prvnim roce, pak uz tolik ne 😀 😉

dropska
31. júl 2007

ahoj zdravim vsechny.. syn se mi narodil s vahou 4560 a meril 54 cm.. narodil se prirodni cestou... takze dost potrapil a dal mi zabrat.. ale stalo to zato.. ted ma 3 mesice a ma 8kg 🙂

luuuu
31. júl 2007

jeej super tema,uz som si myslela,ze len ja mam doma mišelina 😀 Macko sa narodil s klasikou 3400g a 51cm...ma 2 a pol mesiaca a uz sa stihol zdvojnasobit 😅...6500g a 63cm 😀

tinaa
31. júl 2007

ahojte, moja Sarah ma dnes mesiac. Narodila sa s mierami 3640g a 52cm. Dnes sme boli v poradni a vazime 4005g ale pozor, vyrastli sme o 8cm. Je to mozne? Skoro som odpadla 🙂 Ja meriam 176cm a manzel 190cm, takze sme pocitali s tym, ze bude vysoka. Mate niektora dievcatko, ktore za mesiac o tolko narastlo?

petaba
31. júl 2007

No Tinna Vyzera to tak ze aj Sarah chce cim skor vyrast...mozno sa ten nas rast ustali... 😀 😀 😀

eva4444
1. aug 2007

ahoj sarah, nas dudak narodeny 3740/52, po meisaci 4810/58, teraz po dvoch mesiacoch ma ca 63cm a okolo 6400g 😎 tucibomba 😀
ej dobre ho zivim 😎 😀

eva4444
1. aug 2007

vraj sarah ti kokso si pisem s mesacnym dievcatkom - tinaa for you 😀

janica..
1. aug 2007

Tak se přidávám, malej se narodil a měl 4,170 a ve 4 měsících má 8,310 a 69 cm,no pěkně se pronese, ale je to miláček 😵

zuzka1000
1. aug 2007

Taky trošku od nás, malej měl při narození 3,75 kg a 51 cm a ve 3 měsících měl 7,3 a 65 cm. Nyní má něco přes 8 kg a 68 cm. Takže taky máme macka 😀

medvedik21
2. aug 2007

Ahojte mamicky. 🙂
Mirko mal pri porode 3800g a 52 cm.Po mesiaci mi pribral na 5200g a 55cm.
Moj medvedik je stale hladny.On by chcel vela papat ale brusko mu to nedovoluje.Tak mavame slzave udolie cele dni.Ako to mate vy?Ja kojim.Mliecka mam dost.Len teda s tym zaludockom mavame problemy.

lenkakr
2. aug 2007

malý když se narodil měl 4350g a 52cm. ve 13 dnech měl 4660g a 55cm. a při včerejším vážení tj.2týdny a 4dny máme 4930g.

lblb
2. aug 2007

ahojte maminy,nas jakubko mal po porode 5060g a 55cm, dnes ma dva a pol mesiaca a vazi 7kg meria 65cm a okrem toho,ze je taky macko,narodil sa aj hrozne vlasaty... ale sme na neho pysni,len zo zavinovacky sa na ans dival len mesiac...🙂

melory
2. aug 2007

ibib tak to chcem vidiet foto

lblb
2. aug 2007

melory
poslem ti fotky zajtra do internej posty???