Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
21. máj 2011

@basa23 jaj tak mala apetit 🙂 moja tiez v poslednom case vela papa vzdy vsetko co jej dam 🙂 no ja som doobeda bola v meste a potom uz len doma leno sa prsat pustilo 😒 mala je daka zla som jej kupila nove cumle dnes tak ich chce ziest cele 😀 nie a nie 😲

iwulka23
21. máj 2011

@basa23 no asi uz aj zubky ma takze uz to je takeee...ci nekuska?:D ..no neviem ako by som ti poradila ju naucit na flasu..mam viacej zname co tiez stym mali problem..ale neviem ako ich naucili na falsku..deturence su vybite :D ked das flasku skoro tak sa raz dva naucia a potom cicu odmietaju a ked nedas flassu tak potom ani za svet naucit..ale podla mna len potrebuje citit tvoju blizkost..ako ju krmis z flase?mas ju na rukach ?alebo ti lezi na postely alebo sedi a tak??

basa23
22. máj 2011

dobre ranko
@michelleuk ako ste spinkali?moja od rana stale nieco blaboce non stop sa ale zobudila 🙂 nno mozno ti uz zacne odmietat cumle aj moja prestala sama od seba dudlovat 😒
@iwulka23 mama ju narukach a tak jej skusam dat ale zial nechce cucne mozno 30 ml a koniec tak preto jej davam len vodu cez den.zatial budem kojit nemam na vyber 😒

iwulka23
22. máj 2011

@basa23 oj ..tak to neviem ako by som ti poradila..:(( uz len kojit🙂

michelleuk
22. máj 2011

@basa23 Ahoj no noc hroza a este raz hroza ☹ Tak o pol3 sa zobudila to som ju vzala knam ze nakojim a spime no prd ja som zaspala ona sa najedla a zacala lozit pomedzi nas tahat ma za vlasi no hroza ona ziva ako by rano bolo a to boli 3 hod 😒 Ani cecok ani cumel nic tak som ju dole dala a tam sa hrala v ohradke a rano o 7 ked som vstala tk spala....mna asi slahne ja neviem co mam robit ked takto v noci stane. Nechce spat???a vy ako?my sme boli dnes u mami tak mala dosaa prvu babiku 😀

basa23
22. máj 2011

@michelleuk a to bola sama v tej ohradke ani neplakala?mne by tam mala nevydrzala 😒 fuu to neviem ja som ju tak vzdy prekladala cecek postielka a dokola a potom zaspala za hodku asi tak 🙂 moja uz ma 4 babiky hruurza uz staci uz neni kam davat 😀

michelleuk
22. máj 2011

@basa23 No nie hralq sa tam ebo tam ma hracky a asi potom zaspala, ,som ju dala spat o pol 9 a este sa nezobudila tak mozno dnes bude spat pekne 🙂

basa23
23. máj 2011

@michelleuk dobre ranko ako ste spinkali?mi dens budenie 5 krat asi nam konica kraasne noci 😠 ale sla spat uz o 20 20 lebo spala vcera len 2 hodky od 10-12 😒

dzudka
23. máj 2011

@basa23 aj my asi 4krat som kojila od pol noci do rana...

@michelleuk ked sa v noci zobudi najlepsie je sa hrat na to ze spis ani nemrknut lebo dieta este viac ozije ked vidi pohyb cize by som asi nakojila a suchla do postielky mozno by tam kus pomraucala polozila po postielke a zaspala ale ty by si sa nemala hybat a ani rozpavat... 🙂 to zabera ked detsko nevidi ziadnu aktivitu...lebo ak ju raz presunies hrat sa tak si to zapamata a bude stale sa budit lebo vie ze ked vstane sa bude hrat....
zo zaciatku mozno tazsie to bude ale potom to uz bude pohoda...

michelleuk
23. máj 2011

@basa23 ahoj mi sme spali celkom dobre v noci hore ani nebola vstala ,,az" o pol 7 🙄 tak som dnes dala vypoved v robote moje dalsie odvolanie odmietli ze len na 8 hod denne ☹ tak idem asi hladat daco len na 16 hod tyzdenne 😒

michelleuk
23. máj 2011

@dzudka no moja je neodbitna mrnci skace v postielke no a ak ju ignorujes take reve...no ale nastastie to neroby kazdu noc lebo by ma siblo...ozaj kedy si ti dala spavat dcerku do jej izby?lebo mala stale spi s nami v spalni vo svojej postielke.

basa23
24. máj 2011

@michelleuk a sak to urcite nieco najdes neboj 🙂 no mi sme po ockovani mala hrozna noc staaale sa budila a bola strasne tepla v noci 😒 asi ju boleli tie nozicky som ted kukala a jednu jak keby mala napuchlu kde ju ockovali 😒

dzudka
24. máj 2011

@michelleuk od 17mes. spala sama v svojej izbe ale presunuli sme ju s jej malou postielkou a od 3rokoch spi vo velkej postely 🙂

dnes idem malemu skusit dat na rano kus jogurtu s vlockami som zvedava ako sa zatvari... 🙂

dzudka
24. máj 2011

@basa23 a nedala si jej na noc viburcol cipok to sa dava po ockovania a pri zuboch je to homeo a nam zabralo super maleho som tym nadopovala na noc a spal dobre ani teplota nebola no som zvedava co nas caka pri tom tretom ockovani...inak vzdy na jednej nozke mal hrcu aj po prvom aj po druhom ockovani...

michelleuk
24. máj 2011

@basa23 ahoj no to byvaju zevraj teploty po ockovani normalne mi sme ale zatial ziadnu nemali...ale neboj to je normalne 🙂 mi sme spali v noci dobre len 1 bola hore a vstavala o 7...a vy ako ste spali?

michelleuk
24. máj 2011

@dzudka no tak to dlho spavala pri vas sic ja si myslim ze nasa bude pri ns aj do puberty 😅

basa23
24. máj 2011

@michelleuk aaach mi nanic bola casto hore cela bola vrela mrncala zo spanku asi ju boleli tie nozky.aj ted rano ma tu jednu trosku opuchlu skusim jej dat obklad studeny ted spi uvidim ked vstane.konecne zacala ze urobi aj 8 krokov sama a jak ju vcera ockovali vobec ziadny krok nechce urobit 😒
@dzudka nie nedala som o tom nepocula ☹ ted je ok ani teplota len opuchla troska nozka 😒

dzudka
24. máj 2011

@michelleuk no mozno by bola aj dlhsie ale od roka sa uz nekojila a stale sme sa rusili tak som ju presunula a hned spala celu noc a aj my 🙂

ja si myslim ze maly bude u nas dlhsie...lebo zatial to nevyzera na odstavovanie postupne....takze vobec neviem ako dlho ho budem kojit ach...
nechce papat poriadne....rano som mu skusala ten jogurt a tvaril sa kyslo ledva som do neho dala 3l jogurtu s vlockami...skusime zas zajtra mozno si zvykne...on len obed a kasu a vsetko co je nasladle...mu chuti viac ako ina chut.... 😠

dzudka
24. máj 2011

@basa23 vola sa to Viburcol cipky a dava sa aj pri prerezavani zubov ked je neklud mozes aj kazdu hodku davat nam celkom fajne zabralo na to ockovanie...ani neklud ani nic...pri prvom som mu nedala iba na noc a cely den bol upistany az do vecera....kym som mu nedala ten cipok...

basa23
24. máj 2011

@dzudka no tak si to pojdem veru kupit.ted uz je relativne ok ale este je dost uplakana

michelleuk
24. máj 2011

@basa23 No to ju asi fakt musia bolet ak jej Dr daa inekciu hlboko a do svalu...mi sme mai tiez ale aj modrinku a hrcku hadam aj tyzden...mozno ju to boli ked chodi tak preto nechce..jaj tak to mas super ze uz chodi mojej sa dako nechce 😎

michelleuk
24. máj 2011

@dzudka No to aj moja nechcela ine ako sladke a teraz zje vsetko 🙂 no ale jogurt to je cudne ze nechce moja sa isla za nim zabazit....no ved aj ja si myslim ze kym ju budem kojit tak neni sanca ju presunut s nou to bude tazke ked ju odstavim ja len dufam ze ma ona raz odmietne 😅

dzudka
24. máj 2011

@basa23 no ja som napr aj ked nemal nejak teplotu velku na noc som dala paralen cipok alebo nurofen sirup a cipok ten viburcol a sa dobre vyspal a nebol taky uricany.....
skus je tam dost cipkou tusim 12ks a stoji to 4eura...

@michelleuk moja bola tiez cecos aj sa budila v noci a aj cez den a postupne ako zacala chodit uz som ju tak nezaujimala a sa odstavila postupne od 10mes.,...este sme vydrzali do 11mes a 3tyzdne....celkom fajn a to som sa bala ako ju budem oducat....a sama sa odstavila postupom casu...

ja som zvedava co tento moj cecusik....lebo on moc nepoje hlavne sa koji asi 4krat urcite za den a dakedy 5-6krat aj s vecernym kojenim a potom v noci este tak 3-4krat viac krat mu uz v noci nedavam....
snazim sa znizovat pocet kojeni v noci....

basa23
24. máj 2011

@michelleuk to neni chodenie ona urobi max 8 krokov ale to tak 2 krat za den chodit este uplne nie ale casto tlaci to choditko alebo co to je predsebou tod vso som si vsimla ze je dost bojko sa pustit chodit 😒 snad do dovolenky bude.

basa23
24. máj 2011

@dzudka dakovala vyskusam 😀

dzudka
24. máj 2011

uplne som mrtva maly dnes spal len 2krat ☹ teraz som ho davala uz hodinu zaspaval a nic spal pri cece ale to ja ho tak neuspavam a ani nenechavam spat a ked som ho odpojila uz nechcel spat rev spustill....hruza s nim.. 😠

dzudka
24. máj 2011

@basa23 vyskusaj pomoze podla mna takymto liekom sa netreba branit ked ved ockovanie je svinstvo samo o sebe preco by dietatko malo trpiet....no nie 😅

nechaj jej cas a ked prejde 8krokov neboj pusti sa aj na viac krokov len nesmiete ju tlacit do chodenia ani nutit ked jej to pojde tak jej to pojde...

dzudka
24. máj 2011

@basa23 ty mas 23r ? 🙂 ja som mala tolko ked sa mi Lenka narodila 😀

basa23
24. máj 2011

@dzudka vsak hej uz to az tak neriesim snnaaad sa pusti coskoro 😀 hej 23 mam 🙂

michelleuk
24. máj 2011

@dzudka no to aj moja tak vela chce kojit niekedy aj poobede hned ako sa naje no tak chce zase strasne je na tom ,,zavisla"alebo skvor na mne....niekedy je to hrozne ked nie som pri nej je klud hra sa v ohradke akonahle vojdem do miestnosti hned je na nohach a mrnci