Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

dzudka
30. máj 2011

@michelleuk Teraz sa to tak pokazilo.... ☹ kojim ho a sup do postielky...lebo ak ho nahodou necham pri sebe tak to furt chce len cecat....a takto ked je v postielke reve tak kazdu hodku a pol....len to furt vstavanie...

dnes bol desny uricany umrncany des a hruza a spanok nula bodov spal tri krat z toho raz len 20minut a dva krat 30minut co inokedy da dva razy 1.5hodky...des...asi fakt zuby....dala som mu cipok som zvedava ako sa to ukaze...

michelleuk
30. máj 2011

@dzudka no to ja malu len vecinou zoberem k nam uspim pocas kojenia a potom prelozim alebo ju necham u nas.inac aj moja bola cely den umrncana no hroza teraz k veceru uz je to lepsie ozila a to je uz pol 9 no neviem kedy pojde spat 😒

basa23
30. máj 2011

@michelleuk aj mala je mrzuta ide jej ten zub tak je zla.uz konecne spi tak mam klud no som zvedava na tuto noc ael myslim ze to bola len nahoda 😒

dzudka
30. máj 2011

jaj baby tusim dnes to mame rovnako 🙂 tazke...
moj tiez spi od 20.45 🙂 krpec maly chlapcisko jedno
ale ked je dobry ze vsetko ok take je zlaty mozem si robit pri nom sit a tak...on sa bavi pri mne v obyvke ale ked je ako cert proste daco mu je nic neurobim to len reve...

dzudka
30. máj 2011

dobre idem sa kupat a spat zajtra idem s detmi lenku som odhlasila zo skolky ideme do Pezinka k sestre 🙂 ale len na otocku to bude cestovanie 50minut elektricka a 30minut mimomestky bus do Pezinka si uzijem dufam ze maly nam to nestazi lebo s dcerou sa da v pohodke cestovat vacsinou...ked zbalim jedlo tak je vsetko okey... 😅

michelleuk
30. máj 2011

@basa23 No ja som malu dla prave spt aj ja som jej kukla zuby ale nic tam dnes som ju pristiha ako hrizla do stola skoro som odpada take otlacky zubov tam nechala 😖

bebaa
30. máj 2011

Maminy poradte mi nejaky dobry golfac, co udrzi moje baby aj o rok, hl. nech je velky a lacny...matko ma uz 9500 gramov a to ma iba 5 mesiacov

basa23
31. máj 2011

@michelleuk dens mi mala potiahla do 7 ale v noci bola 2 krat uz hore a uz o pol 6 chcela vstavat ale som ju uceckovaala ale aj tak supeeer noc 😀
@dzudka ja som s malou este naskusala cestovat len asi 3 krat v eline ale to sme sli aj s muzom.musim vyskusat k nasim ist snou busom akoby to zvladala.tak mate pekne naplanovany den.mi budeme kaprit 😀

michelleuk
31. máj 2011

@basa23 No to hej na to ako zle ti spavala pred tym 😉 No moja uz o pol 7 chcela vstavat ale nastastie aj s oco tak isi spolu dole ze robyt 😉 Dnes som bola v meste tak som mlej dala ako taky rozok zastavila som sa na chvilu v jednom obchode pocuvaj tak namrvila okolo seba ze som sa normalne hanbila tk som s tade drela ako nikdy pred tym 😎

basa23
31. máj 2011

@michelleuk no to aj moja vzdy okolo namrvi aj ted v kociku ma plno namrveneho 🙂 sand uz jej ostane taky dobry spanok lebo ma picne.kokso to moje dieta sa boji chodit posledne 2 dni je jak strnute nohy normalne na nej vidim jak sa boji mna z nej picen som zvedava kedy sa rozbehne

michelleuk
31. máj 2011

@basa23 No si este neveri asi moja uz pekne chodi ked ju za rucky drzim zajde tak dva metre a uz sa na zem hadze 🙂 Vecinou co pocuvam tak sa deti na svoje narodeninyrozbiehju aj kamoskina mala teraz rok a uz pekne chodi a to ze sa len pred dvomi tyzdnami rozbehla 🙂

basa23
31. máj 2011

@michelleuk tak snad sa do narodenin rozbehne.za jednu ruku mi chodi pekne az uteka za jednu.ted presla cez 2 metre sama 🙂

michelleuk
31. máj 2011

@basa23 No uz aj ja sa neviem dockat kedy uz ten moj cert bude chodit 🙂 ja som uz malu dala spat o 8 ebo uz bola unavena tak som zvedava kedy sa rani zobudi dufam ze nie vemi skoro 😎

dzudka
1. jún 2011

@basa23 no bol to riadny zaberak ta cesta s detmi velmi narocna teda s dvoma.... a hlavne cesta spat s malym na nevydrzanie ....zvladla som to ale tak skoro uz nie a jedine ked uz bude auto tak muz po nas cesta tam sa da zvladnut ale naspat je to des.....po celom dni vycerpana

inak baby maly stale serie ako lion a pisti reve je desny a to spanie cez den uplne des sa nam zhorsilo...na noc mu supnem cipok tak spime lepsie ale zas nemozem mu cely den len cipky davat ....
uplne je vymeneny upistany nevyspany.,...no des....

basa23
1. jún 2011

@michelleuk tak to ti sla skoro spat.kedy rano vstavala?tak to ani ja sa neviem dockat ale ked sa boji nevidim to ruzovo 😒
@dzudka tak cesta nic moc.s dvomi detmi je to zaberak.musim aj ja ist vyskusat s tou mojou ci by vydrzala

dzudka
1. jún 2011

@basa23 Lenka bola uplne v pohode ale maly des aj zaspal v nosici ale ked sa zobudil reval ako tur kym sa utisil preslo 5minut a potom ta dlha cesta ked je hore je to des....proste mu bolo dlho....Lenka je super cestovatelka 😀
predsa je uz velka a popripade nejake mnamky to istia ale maly hruza des...a ajchrumky zul ale to len dve uz zas daco ine mu bolo treba... 😠

dzudka
1. jún 2011

inak vcera sme sa dali u sestry ostrihat u kadernicky tam sa davam je lepsia a lacnejsia...aj mi vyrovnala vlasy lebo mam kucerave ze nech mam zmenu...vravela ze mi vela vlasov dorasta ze to je fajn no po porode mi dost vypadalo teraz mi uz nepadaju....tak super...a aj Lenku som dala ostrihat zlata je odfotim ju ked pride so skolky a pridam foto...

dnes maju karneval v skolke je taka vila ci co kralovna alebo co odfotim a pridam foto 😀

dzudka
1. jún 2011

dnes varim paradajkovu polievku z domaceho pretlaku 🙂 co som si robila minuly rok z nasich paradajok...
a zapekanu cestovinu velky plech s tuniakom a pretlakom a syrom

maleho idem dat spat je hore od 7dmej dufam ze zadrichme keby aspon 40minut spal lebo posledne spi iba po 20-30minut a ledva 3krat furt reve pisti uz aby mu nejake tie zuby vysli vrchne dasna mu spuchli

basa23
1. jún 2011

@dzudka tak to je super ze aspon Lenka je dobra cestovatelka 😀 ja som tiez dala malu spat sand pospi tu hodku.moja spavala pol hodinky asi 5 mesiacov mala take spanky ted uz spava tu hodku a par minut.konecne 🙂 jeeeej pridaj potom foto.jeeej ty mas kucerave vlasy aj ja by som chcelaaaaaaa 🙂 kam sa dnes chystate?miu ideme kuk na strkovec na den deti.

dzudka
1. jún 2011

my nejdeme nikam 🙂 som rada ze som doma konecne
ale zajtra pojdeme je akcia v materskom centre u nas...oslava tak sa pojdem kuknut...bola som kazdy rok odkedy mam deti 😀

dzudka
2. jún 2011

jaj dnesna noc des....maly uz bol hore o 22.30 a to som ja sla spat o 21.45 ze nech sa vyspim....,lenze som mu zabudla supnut cipok takze sme boli skoro furt hore....nakoniec pol noci spal pri mne lebo som nevladala tolko vstavat teda som zaspala.,,,,pri kojeni,,,,
😠

michelleuk
2. jún 2011

@basa23 Ahoj no vstavala ranno o 7 ako vzdy 😉 Vcera som bola cely den u mami tak sa mala aspon vipehala po dvore esteze bolo aspon trochu pekne 😉 boze dnes v noci sa mi nedlo spat tak som sa do 2 len prevracala v posteli

basa23
2. jún 2011

@michelleuk co si bola prespata ? 😀 mi dnes hore o 6 😠 ted mi ne a ne ist spat.tak si ju nevsimam a zachvilu pride s placom a pojde spat 😉

michelleuk
2. jún 2011

@basa23 no moja je posledne dni taka hnusna stale reve len na rukach chce byt no hroza 😒 😠 ozaj idem dat dake inzeraty na konika som zvedava ci nieco predam 😅

basa23
2. jún 2011

@michelleuk aaale urcite predas ak bude dobra cena 😀 moja ted uz spi tak mam klud chvilu nechcela ist spat ale nakoniec som ju po tazkom boji uspala 😀

michelleuk
2. jún 2011

@basa23 no moja tu steluje televizor tak mam klud mozem sem podavat nieco...inac tie saty su nam uz male mala ich len raz 😝

basa23
2. jún 2011

@michelleuk ano to ich teda vela nevyuzila 😒 mne este mala stale spi 🙂 aach dnes som neaka tapla uz 2 kavy som pila a nic ☹

basa23
2. jún 2011

@michelleuk ake je u vas postovne na slovensko?

michelleuk
2. jún 2011

@basa23 No tak do 500g je 3.17 do 1kg je 5 neni to as tak vela nie?ja idem prave do mesta tak sa mi mala snazi ujst z kocika 😉Inac aj ja som strasne zavisa na kave ja ich aj 5 denne vypijem 😅

basa23
2. jún 2011

@michelleuk to teda neni drahe som myslela ze viac je postovne.kokso u nas dnes fuka ma byt 26 stup.ale nevyzera to.mi ideme dnes svokrovcom.