Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
13. jún 2011

@basa23 no hej jej strasne chuti ten caik 🙂 som jej kupila taky granulovy od Hippu uz do teraz mi pol tej velke flase vypila 😀

basa23
13. jún 2011

@michelleuk tak to mas super ja moju nie a nie donutit tolko pit 😒

michelleuk
13. jún 2011

@basa23 a co jej davas vodu alebo cajik?ja ked som jej davala vodu pred tym tak ju az tak nechcela ale tento cajik jej velmo chuti 🙂 my uz me po kupeli aj po veceri no ako sa mi donervovala asi som jej malo kase spravila alebo co 🙄

basa23
14. jún 2011

@michelleuk davam jej vodu aj ked som jej davala caj alebo mlieko aj tak mi vypila mallo jej je jedno co ma vo flaske.oochh taka som unavna stokrat za noc hore zas tie noci zacinaju 😠

dzudka
14. jún 2011

no s manzelom sme spali v noci v obyvacke teda ja som spala do 1dnej potom som sa presunula k malemu do izby o 2.15 som prvy krat kojila potom 5.30 a o 6.30 celkom dobre o 7.30 vstal...
jasne ze bol v noci hore uz bol hore o 21.45 potom zaspal nesla som za nim potom zas o 1dnej bol hore zaspal...o 2.15 som kojila lebo uz krical ze ham ham....no nedaj mu ked uz je fakt hladny...

A inak vecer som nekojila davala som mu flaskou tu tekutu kasu sunarku...celkom pil ale po 60ml vypitych zacal sa dozadovat prsnika...nedala som mu...este daco vypil z flase a potom som ho supla do postielky ach kym zaspal...

inak na mna krici ze mmmmmmmmmmmm 🙂 to hlavne ked chce mlieko...
aj teraz rano si pytal ale nedam mu mal zjest jogurt dnes moc nechcel...som mu to s vlockami davala...

baby co davate na desiatu alebo ranajky? a potom na olovrant?
@basa23
@michelleuk

basa23
14. jún 2011

@dzudka tak to ti super spinkal.mi sme boli asi 8 krat hore aaach tie noci tak som strasne unavena.na ranajky neaky chlebik rajcinu,syr,vajicko.jaaaj ale vy este vajicko nie ale zltko ano s masielkom 🙂 olovrant ovocie alebo jogurt

jajuska1411
14. jún 2011

aj my mame velkeho chlapiska ma 7 mesiacov ale kazdy povie ze vyzera aj na 9 😒 😉 vazime 8,6 kg a meriame 72 cm.

dzudka
14. jún 2011

@basa23 hm neviem ci my zje chlieb on z toho zje vzdy iba kustik cize moc sa nenaje...potrebujem daco vymysliet co by zjedol a zasyti ho to....

@jajuska1411 ved to je fajn ze tak pekne rastie ja sa vzdy tesim ked mi malicky podrastie 🙂 😀

basa23
14. jún 2011

@dzudka fuuu tak potom neviem.jaa malej dam na kocky ten chlebik a tak papa.

michelleuk
14. jún 2011

@basa23 dobre ranko no moja spala dobre az na to ze o 5 ked prisiel priatel z roboty nam uz po havach skakala 😅 ☹ Tak som ju dala dole a tam sa hrala,som jej uz musela normalne hrcky z ohradky povyberat mala ich tam tolko ze aj po nich sedela 🙂 Ale aj tak teraz tam ma jedneho maca velkeho a jednu babiku a skoro vzdy sa ulozi na toho maca ma ho ako vankus 😔

michelleuk
14. jún 2011

@dzudka Ahoj tak ja davam na ranajky vlocky s mliekom alebo suchy kroasant a ten papa teraz som jej dala vyzivu ovocnu ebo tie vlocky uz bohvieako nechce.....a desiatunieco z ranjok co ale ten den nemala croasant alebo cheba...

basa23
14. jún 2011

@michelleuk no to mas super ze ti tak spi.moja asi tie zuby jej idu tak nespi dobre aach ted spi tak mam chvilu pokoj ale zachvilu uz je hore.jeej som jej objednala kuchynku k 1.roku sa tesim taku zo zvukmi 😀 kokso sobota oslava ked si predstavim kolko ludi aach ani sa mi nechce 😒

jajuska1411
14. jún 2011

@dzudka no ale este nesedime a kazdy sa cuduje ze este nesedi? ☹

dzudka
14. jún 2011

@basa23 a ako ste na tom s kojenim cez den stale pyta ci uz nie ? 😀
a co oslava narodeniny torta pre malu?

dzudka
14. jún 2011

@jajuska1411 mne Lukas zacal sediet ako tusim 7mes s rovnym chrbatikom a sam bez drzania..ale u neho to slo rychlo do 5mes a 3tyzdne nevedel nic len na brusku drzat hlavicku ale nepretacal sa a potom to prislo a teraz to ide vsetko odvtedy velmi rychlo maly mi uz 3tyzden stoji pri nabytku aj kus prejde okolo gauca... a to mal 8.6. 8mes. cize rychlo velmi napreduje...
musim na neho davat pozor a rychlostou blesku sa presuva stvornozky ....
najprv ked sedel sedel tak bocne take plazove lezania a postupne tu rucku ktorou sa opieral daval blizsie k telu az nakonie sedi uplne rovno a bez drzania sam....vsetko ma postupnost..
.
teda kamoska vravela ze jej maly sedel az v 10mes a chodil v 14mes...cize kazde dieta je ine...
moja dcera chodila ako 9mes. cize je dost velky rozdiel medzi detmi....

a tvoj malicky je dost velky na svoj vek Lukas mal tolko tusim no tiez v jeho veku.... mozno o par cm viac 😀

dzudka
14. jún 2011

@basa23 urcite preto je tolko hore pre tie zuby
uz nech su vonku vsetky lenze to uz potom budu nase deti velke teda vacsie nebudu babetka 😀

basa23
14. jún 2011

@dzudka aaach stale rovnako pyta a pyta ale som povedala po roku idem skusit odstavit tak som zvedava ale nevidim to ruzovo uvidime.no tortu objednala svokra ale ani netusim ako bude vyzerat tak ma to trochu stve,snad bude pekna 😒

dzudka
14. jún 2011

tak odstavovanie ta caka za chvilku🙂

@basa23 no snad bude dobra ta torta 🙂
pocuj tak to s tym pitim u deti mame rovnako lebo mne lukas zas nechce pit tekutiny...a ani tvoja moc mozno aj preto ze sa tolko koja a ze im idu momentalne zuby....nam sa dnes uz prerezal horny zubok lavy....cakame druhy

jajuska1411
14. jún 2011

@dzudka no a teraz zacinaju aj zubky strasit doteraz sme nevedeli ani ze ho mame sam sa zahral a teraz nevydrzi nic nervozny je mrci ach jaj 😠

michelleuk
14. jún 2011

@basa23 jej fakt mala uz jeden rocik 😀 no my sme boli v meste mala cely cas spala,a teraz uz zle roby 🙂

dzudka
14. jún 2011

tu su moje vytvory 🙂 hellou kitty plus ta s tou maslickou som povodne chcela len tieto dve lenze mi ostalo cokoladovej plnky tak som este na rychlo v sobotu doobeda piekla korpus na taku obycajnu tortu aby plnka sa vyuzila...

dzudka
14. jún 2011

@jajuska1411 aj mojmu teraz idu teda jeden dnes konecne uz presiel dasnom ved nas trapil tri tyzdne....

basa23
14. jún 2011

@dzudka no tak to mame to iste strasne malo mi pije opica preto tolko cuca.budem ju zrovna ucit hned z pohara.vcera mi pila uz aj zo slamky.no krasne torty.waau malo som si dat tebe upiect 😀
@michelleuk haaa uz nam dosla kuchynka supeeeeer.strassne to utekaaa ze rok 😒

jajuska1411
14. jún 2011

@dzudka boze nas uz asi mesiac a nikde nic ani na rozume ☹ 😒 😠

michelleuk
14. jún 2011

@basa23 jej odfot necham sa inspirovat 😀

michelleuk
14. jún 2011

@dzudka jej pekne si napiekla

dzudka
14. jún 2011

@jajuska1411 taketo poplachy sme mali aj my ale az teraz mu riadne isiel tri tyzdne.... 🙂 dovtedy som si to len namyslala a myslela teraz mal aj hnacky aj teplotu ma aj sople stale a aj opuchnute velmi dasno az krvave ale uz sa prerezal uz bude len rast som zvedava kedy vyjde ten vedla druha jednotka.. 🙂

dzudka
14. jún 2011

@basa23 no mozno by som ti upiekla 😅 este som pre nikoho cudzieho nepiekla ale take ze svokre na narodky a tak som piekla ale to len rodina... 😀
aj som sa dost narobila...hihi

basa23
14. jún 2011

@michelleuk ok pak odfotim ale ted nemame fotak je v oprave a to bol novy asi 3 m 😠 😠

@dzudka tak to verim ja som uz raz robila tortu ako nebola zla ale stacilo roboty aaaaz 😀

michelleuk
14. jún 2011

@basa23 no inac aj ja som kupila teraz fotak ke uz inzerujem nech mam krajsie foto pridem domou a zistiim ze je kabel na velky pc nie na notebok..skoro ma slahlo,tak ho mam teraz v krabici a poctivo fotim s mobilom nadalei 😠