Máme veľké bábätko

erika153
31. máj 2007

ahoj dievčatá 🙂
ak máte niektorá doma velke babo, ktore sa vymyka zo vsetkych tabuliek a lekarskych vypoctov tato tema je pre vas ako stvorena 😀 😀

moj Timi ma 10140g a cez 70cm a len pred nedavnom prekrocil 5 mesiacov! Tiez nie som nadsena ze musim nosit taku vahu, ale proste mi takto rastie tak co mi ine ostava. Vela ludi , ked sa zverim kolko maly vazi a tak na mna pozera ako na navstevnika marsu pripadne si povedia, nemala si ho prekrmovat... nie je to pravda...maly papa 2 z denne mlieko, 1x kasu, 2 prikrmy jeden zleninovy a druhy ovocny a to je vsetko. 😨 nemyslim ze je to prilisne prekrmovanie.lekarka mi na to nepovedala nic len ze maly ma pravo na mlieko a vyzera ako rocne dieta..a to bolo z jej strany na vahu vsetko..
ak mate niekto skusenosti s velkymi detmi prosim pripojte sa ku mne nech si vymenime dojmy, pripadne poprosim mamicky o svoje skusenosti s priberanim babatka po pol roku. ci sa to zastavi, alebo spomali... 😅 dakujem 😵

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 ahoj ako ste spali moja sa zase o 4 budila teraz s nou isiel marek do obchodu 😀

basa23
20. jún 2011

@dzudka tak to mas super ze ti tak pekne zaspava sam,budem musiet aj ja zacat veru.mne mala pravidelne vstava okolo 6.to je zazrak ked spi do pol 7.neviem strasne malo jej staci spat.fu mas co robit 2 deti ja mam dost s jednym 😉
@michelleuk docela ok bola hore 2 krat potom o 5 a este do 6 potiahla.ale ted mi spi to je naprd bo neviem kedy pojde potom poobede spat sme boli v rakusku a mi zaspala 😒

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 co v rakusku??jaj ved to mate blizko pri hranici to mas super 🙂

mis_ka
20. jún 2011

ahojte, nas filipko ma 3 mesiace a 7 kil, je taky bucko a je trosku lenivy, co sa pohybu tyka, vsak ani sa necudujem, zdvihat take telo neni sranda 🙂 ako na tom su/boli vase babatka, napr. otacali sa v tomto veku? filipko to veru este nevie, ako tak zdviha hlavicku na brusku, ale aj to len na chvilu a vacsinou s placom...

dzudka
20. jún 2011

@basa23 Nedam na to dopustit samozaspavanie detí....
no mne asi lukas tiez bude uz vstavat o 6tej asi pravidelne...
A coze si robila v rakusku?

A mozno ti potiahne dlho a nebude dva razy spat uz len raz.... 😎

basa23
20. jún 2011

@michelleuk boli sme malej kuk tenisky 😉 aj sme nasli krasne a dobra cena 😉
@mis_ka moja ked mala 3 m mala 7 800 a pretacat sa zacala koncom 5 mesiaca inak vsetko ok lozenie 8 chodenie 11 m neboj potom bude uz menej priberat nevadi ze je baculko aj moja bola a viac a nebola neak pozadu pohybovo
@dzudka spala 2 hodky no som zvedava dokedy vydrzi 😒 kupit tendy sme boli krasne a super cena 😉

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 jaj a aku velkost mala nosi?ja som s tych velkosti ulpni debil kukni mi do bazaru mam tam asi 4 nike..moja mala ma este stale jedny take lonsdale ale malo ich nosi vecinou jej uz teraz davam tahe ako salpky aj tak mi este vonka nechodi len po byte som si objednala take tenisky Hello Kity som sa tak nasrala ked som otvorila balik boli osuchane v predu...

basa23
20. jún 2011

@michelleuk som jej kupila 21.su jej trosku väcsie ale neva.nech i ch aj chvilu ponosi.ona obuje aj 19 stku a sandalky ma 20tky takze kazda bota ina a aj tak su jej dobre 😉

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 No moja nosi asi 19 ale je jej este velka ja na to este taky pozor nedavam ved aj tak v nich este nechodi...a ake su ceny v rakusku?tam je tiez euro nie?

basa23
20. jún 2011

@michelleuk tam su lepsie ceny nez u nas a aj väcsi vyber.som jej kupila krasne tendy a stali len 16 eur. 😉 no mala mi ted spi,muz ju vonku znicil 🙂

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 No tak to si lacno kupila 🙂 No moja chvilu spala asi tak 20 min ale este dufam zaspi,tu su topanky znackove tak po 25-30e detske a dospelacke aj po 30-60

basa23
20. jún 2011

@michelleuk dospelacke tam nemate drahe tu su o dost drahsie.moja spala pol hodku staci som myslela ze bude dlhsie a pak vecer pojde moc neskoro ale takto ok.aach ted som nasla ze jej idu 3 zuby ma modre dasna 😒

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 no moja sa teraz pred pol hodkou ulozila spat🙂no daju sa lacno kupit hlavne ked najde akciu...

maja11nr
20. jún 2011

@bebaa Adam má teraz 23 mesacov, váži teraz okolo 15 kíl a meria 95 centy zhruba🙂

maja11nr
20. jún 2011

@bebaa...ale keď bol menší tak vyzeral podobne ako tvoj malý drobec (usudzujem podľa fotky)... nemaj obavy on z toho vyrastie...a vôbec to nie je o tom koľko papká, jednoducho je taký, aký má byť🙂
podľa mňa presne tak má vyzerať zdravé dieťa...

maja11nr
20. jún 2011

@mis_ka ahoj, malému sa tiež nechcelo moc chýbať a ja som to nejako moc neriešila až dovtedy, kým ma nezvozil doktor, že už má dávno sedieť a neviem čo ešte...tak ja som sa naštvala a začala s malým chodiť plávať a cvičiť...nie je to možno finančne ľahké utiahnuť, ale po nejakom mesiaci sa posadil aj začal pretáčať...takže sa oplatilo...inak plávame doteraz

bebaa
20. jún 2011

@maja11nr 🙂 uz sa mi zda, ze tolko nepribera...aj menej papa...jasne ze to neni od toho kolko zje, aj ja som bola taka Tuky, aj partner, ked sme boli maly 😀

pumicamt
20. jún 2011

moj maly sa narodil 4520 a 56 cm mame 5 mesiacov a jeden tyzden a mame 10 kg.tiez to nemam rada ked sa ma mamicka opyta a kolko ma vase babo a ked jej to poviem tak je v soku a co mam robit ked mu chuti a rastie keby sa narodil pod 4 kg tak ma normalnu vahu a myslim si a vzdy to budem tvrdit vacsie dieta lepsie obliekanie a napr ked porovnam vyvoj nasho maleho a ineho baba v jehu veku nas je dost ohybny a pruzny co som si vsimla.doteraz bol len na materskom mlieku a prikrmujeme asi 3 tyzdne chuiti nam dopapa celu presnidavku a este si pyta mlieko ja som rada ze mu chuti lepsie mat babo velke ako male ktore je chorucke a slabe nie vsetky.podotykam rodila som prirodzene.

basa23
20. jún 2011

@michelleuk ja som konecne malu uspala nie a nie spat.aaach dostala som kramy skoro po 2 rokoch hrozny pocit 😠

michelleuk
20. jún 2011

@basa23 ale tak ti nemam co uz zavidiet sme si to privolali 😝 ja som moju uz pred pol hodinou dala spat som ju davala do postielky zaziva trochu pomrncala a zaspala 😅

basa23
21. jún 2011

@michelleuk ako ste spinkali?mi nic moc bola casto hore aaach tak ma boli vsetko z tych hnusnych kramov 😠

michelleuk
21. jún 2011

@basa23 no moja sa len rano o 5 a o 6 uz nechcea spat a skakaa nam po hlavach 🙂 Basi ty nevies aka je to detska velkost 3? Nie 3 mesiace moze to byt tak na 2 roky?

basa23
21. jún 2011

@michelleuk fu tak to teda neviem mne mama doniesla naposledy saty ze velkost 4 a malej to uz bolo kratke 😉

michelleuk
21. jún 2011

@basa23 Jaj no ja uz som sa dopatrala malo by to byt na 2 roky....mala my prave zaspala tak idem dake oblecko popridavat.som zvedava ako dlho pospi...u nas zase prsi ma slahne asi 😅

basa23
21. jún 2011

@michelleuk fuj u nas je teplo a zajtra ze 31 stupnov fuj to bude hic.mne este stale spi ale ratam ze zachvilu je hore 😒

michelleuk
21. jún 2011

@basa23 ticho zavidim tu je pocasie ako na jesen aj ked vide slno hned aj zajde a prsi 😝 tento rok sa slnka asi nedockam 😒

basa23
21. jún 2011

@michelleuk aaale snad dockate vsak len leto zacalo 😀

michelleuk
21. jún 2011

@basa23 No to dufam no moja si dlho nepospala len hodku 😝

basa23
21. jún 2011

@michelleuk no moja uz spi bola neaka ko a pritom o pol 5 vstavala

michelleuk
21. jún 2011

@basa23 no aj ja som prave dala malu spat a to mi uz o pol 8 zaspavala v ohradke zase bude rano skoro vstavat uz to vidim ale zajtra ma priatel volno tak budde mat sluzbu 😀