Máte ešte na noc plienky u 3-ročného dieťaťa?

muffinka
21. okt 2009

Mám 3 ročného syna, ktorý je už pol roka bez plienok cez deň. Nejakých 4-5 mesiacov aj bez plienky na poludnajší spánok. Teraz už mesiac sa ho snažíme po suchých plienkach v noci prespať noc bez plienočky. No darilo sa nam to tak, že dva dni sa nepocikal, zase tri dni sa pocikal, znova dva dni sa nepocikal a tak dookola. Dnes v noci som prezliekala postel dvakrat. Chodí cikať pred spaním, budíme ho počas spánku a nad ránom sa budí sám, že chce cikať. No máme viac precikanych noci ako neprecikanych. Čo mám robiť? Vrátiť sa k plienkam a skúsiť znova neskôr? Máte s tým skúsenosti? Koľko má vaše dieťa rokov a má ešte plienočku na noc?

sakura77
21. okt 2009

mufi,my mame ten isty problem-pritom cez den je bez plienky uz rok 😔 ale to spanie jednoducho nie a nie,tiez rozmyslam ako to riesit,i ho budit alebo co,fakt neviem co by bolo naj,tiez rozmyslam ze teraz ked sa mi narodi druhe babo a budem k nemu vstavat v noci,tak vzdy aj jeho dam cikat a uvidim...ale neviem,vidim to este nadlho...tiez by som prijala nejake dobre rady...

hasleerka
21. okt 2009

no my máme ešte tiež na noc plienku a zatial to nechávam tak ... pri staršej som skúšala odnaúčať, dávala som ju v noci cikať a pekne sa časom naučila na šerblík ... teraz už vydrží ... skúšala som to aj pri mladšej, ale to sa nedarilo, bud som ju neskoro išla dať vycikať a už bola pocikaná ... alebo aj tak nevydržala do rána

tak teraz čakám, kedy jej samej prestane chcieť

renca3
21. okt 2009

my sme uz boli v lete bez plienky na noc. sem-tam som prala. ale koncom leta sa zacal velmi casto pocikavat a
teraz na jesen uz skoro kazdu noc. tak sme sa vratili do plienok na noc. nastavovala som si budik, ale bol taky rozospaty a nevrly, ked som ho zobudila, ze sa nechcel ani vycikat. tak som to vzdala. 😝

so starsim to bolo uplne inak. mal slabsi spanok. budil sa aj 2x za noc a isli sme na zachod. a to mal 2 r. a 2 m.

neviem ako s mensim, ale asi budem tiez cakat. len ma to mrzi, lebo uz som si myslela, ze sme za vodou.

dvojka
21. okt 2009

Dávala jsem Kristýnce do 3,5 let 😅 ,pak jsem se naštvala plenu nedala a světe div se,ona se nepočůrala.
Naposled dostala napít někdy hodinu před spaním,těsně před spaním se šla vyčůrat a pak čůrala až po probuzení,to měla nočník u postele 🙂 .
No ale raději jsem jí dala pod prostěradlo igelit.Pokud byla nastydlá,dávala jsem jí plenu automaticky,to se totiž občas počůrala.

matica2
21. okt 2009

staršia mala na noc plienku do 4r potom som sa rozhodla že koniec a dávala som ju v noci často cikat a ani teraz sa nezobudí ale mrnká a to viem ža sa jej chce na záchod. a mladšia sa pred tretím rokom začala sama pítat v noci a potom aj na obednajšie spanie už nechcela plienku a pekne sa v noci píta. každé dieta je iné niektoré sa naučí prv a niektoré neskvôr
muffinka skús neskôr to nemá význam aby si každú noc prezliekala 😉

titkovamiriam
21. okt 2009

my nemame plienky od roka a pol a v noci od 2r. 🙂

niki2
21. okt 2009

Muffinka, taky jsme meli dlouho na noc plinku, pritom pres den to bylo v pohode vice nez rok. Zacali jsme si malovat kalendar, za suchou noc slunicko, za mokrou mracek. Odpoledne jsem snizovala prisun tekutin, vecer uz minimalne. Pred spanim dava vycurat asi kazdy, potom jeste tak cca 2 hodiny po usnuti jsem ho jen prenesla na nocnik, ani se neprobudil, ale vycural. Funguje to tak.
Jinak do 5ti let je to v norme. Muzou se dat leky, ale ty problem nevyresi. Klidne bych se vratila k plinkam, budes mene nervozni ty i prcek.
Vice info i na www.eureza.cz

niki2
21. okt 2009

Tak pardon, spise http://www.nocvsuchu.cz/ anebo si zadej do vyhledavace enureza.

sasiki
21. okt 2009

moja malá nemá od dvoch rokov, sekla s tým naraz - aj cez deň, aj cez noc, ale v troch rokov len v noci, myslím, že je stále ok. Vraj sa to rieši až v nejakých 4 rokoch, opravte ma, ak sa mýlim, a to nejakým urologickým vyšetrením...aby sa vedelo, či nemá dieťa zdravotné problémy.

lienka.
21. okt 2009

my uz 1.5 roka cez den aj v noci a je to parada,drzim vsetym palce!!!

zdeni1
21. okt 2009

náš prcek je na noc bez plenky od 2 a čtvrt. Sám si večr řekl, že ji nechce. A tak jsme začali bez ní. Pod prostěradlem má pro jistotu přebalovací podložku. Pije před spaním i v noci a vydrží do rána. Než jde večer spát tak se vyčůrá. V noci ho na čůrání nebudím. Jinak mám tušení, že do 4let se plenky na noc moc neřeší, také bych se klidně být tebou vrátila k plenkám a zkusila později.

digysa
22. okt 2009

My plienky nemame (skoda), ale zato sa pocikavame kazdy den, a to vzdy nadranom (okolo tej 4-5). Moj syn by si uz plienku nedal, ani keby co....Skusala som to, ale reval, ze on nie jej babatko. Pred mesiacom mal 4 roky.
Jedine, co nam zostava je davat mu na postel podlozku. Mam ich 3 a periem ich kazdy den. Pred spanim sa vycika, o pol noci ho dam cikat......a do rana aj tak nevydrzi.
Ale u nas je to dedicne...rozpravala som sa o tom s lekarkou. Muzov brat sa pomocoval, ja a moja sestra tiez do tych 6 rokov, takze ja to uz beriem ako samozrejmost, ze do 6 rokov mam co robit....

renca3
22. okt 2009

ved ani moj maly si nechce dat plienku a slubuje, ze sa nepocika. dam mu ju az ked zaspi a rano je mokra. 😝

dai
22. okt 2009

moja mala je bez plienky od 2-och rokov, cez den bez plienky spinka asi 2 mesiace ( a to niekedy spi aj 3-4 hodiny ), v noci ale stale plienky mame... uz mala vela noci suchych ale niekde som citala ze odpliekovavat treba zacat az po 9-tich suchych nociach po sebe - a to este nemala, takze mame plienku na spinkanie a sme spokojni - cez den by si ju nedala ani za nic, ale noc je ina... cez den sa aj za dudu hambi ale na noc si ju vzdy prinesie... tak jej ju nechavam a plienku tiez, zatial to moc neriesim, aj preto ze este cez noc dost pije vodicku a pokial ju od tohto neodnaucim tak pochybujem ze sa prestane pocikavat... inak si myslim ze to suvisi aj s fyzickym rozvojom dietatka...pokial nema taky rozvinuty nervovy system ze sa na nutkanie zobudi, tak to bude stale len moja mechanicka snaha a nie jej schopnost nepocikavat sa v noci-.. ked bude nato pripravena, sama sa zacne v noci budit...

digysa
22. okt 2009

dai: ta voda neviem ci pomaha, ale u nas urcite nie. Tiez sa snazime od 7 nic nepit....a aj tak potrebuje cikat 3 krat za noc... 😒

renca3: vidis, to ma nenapadlo...dat mu plienku az ked zaspi 😀

draga
22. okt 2009

u nás je to stejné na noc plínka ale pije ještě před spaním mlíčko...a v posteli má lahvičku s vodou, nějak si neumím představit nedat dítku napít 🙂 no holt budeme s plínou do puberty 😀

katka76
23. okt 2009

kubko bol bez plienky ako 18 mesacny a an noc ju mal do 22 mesiacov. terezka je letne dieta, takze odnaucanie v chladnom pocasi nemalo vyznam. v 20m sme to skusili, ale nemala som nervy vkuse cosi tepovat 😎 . v 23 sama povedala, ze plienku nechce, ale na spanie este stale davam. mava ju suchu, ale az ked bude plienka sucha 5 dni po sebe, skusime bez nej. zatial to ako problem nevidim.

sakura77
23. okt 2009

draga,napodobne..... 😀

karotky
23. okt 2009

Ano.Přes noc je mokrá a po odpoledním spaní suchá.Ale i tak so to zatím nerisknu. 😝

cermonca
23. okt 2009

Malá nemá plenku na noc od 29ti měsíců,do té doby jí měla každou noc mokrou.Až jednou v létě jsme se nečekaně rozhodli přespat u dědy a plenku jsem neměla tak jsem pod ní dala jen přebal. podložku.Ráno byla suchá a ani jsem jí v noci nedala cůrat 🙂 Pak už jsem jí plenku nedala protože už jí nechtěla 🙂 Možná by jí měla dodnes kdybych jí takhle nesebrala.Párkrát se počůrala ale spíš když večer nechtěla jít na WC.

kleris26
26. okt 2009

Ahoj maminky! Moje švagrová dává na noc holce plínku ještě ve čtyřech a půl letech a neřeší to.... Spíš řeší, kde sehnat tak velké plíny 🙂 Pže neteřinka není žádné tintítko....

edita84
26. okt 2009

ahojte maminy ja mám 2,5 ročnú slečnu a ešte máme na noc plienky ale cez obedňajší spánok už nie ja to nevidím ako problém však sa odučí bud.leto.inak sme to už skúšali ale prišla zima a ja nebudem riskovať že mi dieťa v noci prechladne.

jmap
5. nov 2009

Ahojte dovolim sipridat sa do debatky. Starsi syn mal v noci plienku do 5!!! rokov Od 4 rokov som s nim chodila na nefrologiu doktorka mu robila sono plneho mocoveho mechura, potom sme sa isli vycikat a robila mu sono prazdneho s tym, ze vraj nevycikal vsetko a nieco mu v mechutiku zostalo. Povedala, ze niektorym detom sa to stava a ze neskor z toho vyrastie. Predpisala mi aj niake lieky a kvapky no ja som sa rozhodla mu ich nechat a este pockat. Takze sme ho v noci budili aj 5 krat aby sa vycikal boli sme z toho totalne vycerpany tak sme znova dali plienku a cakali. Prisli piate narodeniny kupili sme mu novu postel /dovtedy spaval v takej malej detskej/ zariadili detsku izbu dovtedy spaval s nami a zacal sam od seba chodit cikat a odvtedy sa ani jednu noc nepocikal. Takisto to bolo aj s hovorenim "r" v 4 rokoch sme zacali chodit na logopediu kazali nam doma cvicit podla takeho zoznamu rozne slova no synovi sa nechcelo, ja som to vzdala nenutila som ho a mal 5.5 roka, ked sam od seba zacal "r ! rozpravat. Dnes ma 11 rokov/ asi by ma prizabil, keby vedel, ze to tu o nom pisem/ a uci sa na same 1 dokonca mame doma 3 diplomy z recitovania na hviezdoslavovom kubine. Takze chcela som len napisat, ze dieta musi dospiet do urciteho veku a vsetko zvladne. Niektore skor a ine neskor. Druhy syn ma 3,5 roka a este spava s plienkou a mna to netrapi, lebo viem, ze urcite raz nebude. Drzim palce pri odvykani.

zdenka112
5. nov 2009

ahojte tak my sme od 20 mes.cez den bez plienky a po 2 tyzdnoch sme boli aj cez den.dva krat jej v noci uslo.ale stava sa.niekedy sa sama vypyta vycikat aj v noci.drzim vam palce dievcata

maruschka
5. nov 2009

jmap..hovoríš mi zo srdca..všetko má svoj čas. U nás to prebiehalo podobne aj s tou plienkou aj s tou logopédiou a teraz je malá jednotkárka a je šikovná..

Naša mladšia má 3,5 roka a v noci spáva s plienkou..Cez deň prestala nosiť plienku skoro, začala sa pýtať na wc, ale v noci jej ju ešte musíme dávať, aj keď sa pociká iba občas..Netlačím ju do ničoho, nemá to význam, je ešte maličká a jednoducho potrebuje ešte čas.. 😉 😉 😉

kopka
5. nov 2009

ahojte všetky, my nemáme plienku od 2,5 roka. malá je aprílová, takže v lete sme to začali trénovať cez deň a potom sme začali aj v noci. zopárkrát sa pocikala, ale aj keď sa pocikala, nedala som jej ju. pred spaním sa ide vycikať a nočínik mávala zo začiaku pri postielke, aby sme boli pripravené, teraz už v pohode zabehne ráno na WC, už máme 3,5 roka. večer pred spaním už veľa nepije, v noci som ju nikdy nebudila na cikanie. aj ja držím všetkým palce pri oddvykaní od nočných plienok!

hasleerka
5. nov 2009

jmap pekne si to napísala 😉

mispuli
5. nov 2009

jmap jsem ráda,že jsem narazila na tuhle debatu a že jsi mě uklidnila,honzíkovi bude v únoru 6 a na noc má taky plínku,narodil se hodně brzo a po různých periperitiích děláme postupně pokroky,přes den už je bez plíny skoro rok a na noc se ještě pořád nějak necítí,ale už začneme pomalu trénovat,ještě jednou díky moc 😉

fredynka25
11. nov 2009

Ahojte, aj sa pridam do debatky) plienky, ach mam pocit, ze ich mojmu krpcovi budem davat do 20-tky 🙂
no dufam, ze nie..Ale my mame problem v noci, pol roka je bez plienky cez den ale na noc ..nie a nie sa jej zbavit.
Rano vstava s preplnenou plienkou, ale problem je v tom, ze on dost pije..aj pred spankom aj v noci si vypita flasku..keby mu ju nedam, tak snad nespi do rana..ale ako som si precitala netreba na to tlacit, vsetko ma svoj cas..ked to pride tak bude..ale neda sa tomu nejako dopomoct, aby to prislo skor? 😉

yukki
12. nov 2009

My sme vysadili nočnú plienku pred 5 dňami, kristínka má 3,5 roka, poobede už dávno bola bez pleny tak som to riskla aj na noc...má pogumovanú plachtu (zospodu 😉 ) a dávam jej tie akože "tréningové nohavičky...a tiež má pri posteli nočník, na nočnom stolíku nalepenú dotykovú lampu...ale tak spíme v jednej izbe tak myslím, že keby niečo tak sa aj ja zobudím a jej pomôžem na ten nočník. Zatiaľ boli noci suché klop klop klop...ale viem, že keby sa jej prestalo dariť, tak sa k plienke vrátim a nebudem jej z toho robiť problém.