Máte ešte na noc plienky u 3-ročného dieťaťa?

muffinka
21. okt 2009

Mám 3 ročného syna, ktorý je už pol roka bez plienok cez deň. Nejakých 4-5 mesiacov aj bez plienky na poludnajší spánok. Teraz už mesiac sa ho snažíme po suchých plienkach v noci prespať noc bez plienočky. No darilo sa nam to tak, že dva dni sa nepocikal, zase tri dni sa pocikal, znova dva dni sa nepocikal a tak dookola. Dnes v noci som prezliekala postel dvakrat. Chodí cikať pred spaním, budíme ho počas spánku a nad ránom sa budí sám, že chce cikať. No máme viac precikanych noci ako neprecikanych. Čo mám robiť? Vrátiť sa k plienkam a skúsiť znova neskôr? Máte s tým skúsenosti? Koľko má vaše dieťa rokov a má ešte plienočku na noc?

nicky95
12. nov 2009

ahoj my cez deň nemáme plienku od dvoch rokov, na noc malému dávam. On ju odmieta, takže mu ju dám keď zaspí. Bolo tak, že aj ja som zaspala abol celú noc bez plienky a nehoda nebola. mali sme aj hnačku a vtedy sa zobudil na nočník.Plienka je totálne suchá, ale teraz sme začali aj škôlku, aj do práce chodím, možno cez vianočné sviatky skúsim, keď budeme v kľude doma.

babacik
17. nov 2009

moja malicka ked nastupila do skolky tak sa zacala sama v noci pytat na nocnik a plienky uz nechcela 😉 😉

adkaw
18. nov 2009

ahojte, tak aj ja som sa rozhodla že prestanem dávať na noc miškovi plienku lebo skoro vždy bola suchá a už sme tak asi tri týždne ale aj to tak že keď idem spať okolo pol noci tak ho ešte zobudím na nočník, vtedy v pohode vydrží ale ak ho nedám ešte raz cikať od kedy zaspí tak sa nezobudí a pociká sa ☹ podľa mňa má dosť silný spánok lebo aj keď ho nesiem na nočík tak v podstate spí len mi povie že hotovo môžme ísť ale pritom ani očko neotvorí 😀 no čo už veď my to natrénujeme 🙂 jaj a ešte som zabudla že v decembri bude mať 3 😀

hasleerka
19. nov 2009

no my fičíme aj nadalej na tej plienke ale pomaly premýšľam, že kúpime tú pogumovanú plachtu a skúsime v noci cikať, či to už zvládneme do rána - uvidíme

brisilda
30. nov 2009

ahojte u nas zabralo ked som malemu hodinu pred spanim nedavala nic pit ,pred spanim siel cikat no a kde som sla ja spat co bolo okolo polnoci tak som ho na spiaco dala este vycikat na WC a zabralo potom sme sli na WC az rano 😀 netrvalo dlho a od nocneho pocikavania sa odnaucil co bol u nas velky pokrok kedze sme inak mali az precurane plienocky a trebalo prebalovat aj v noci 😀 No musite sa pripravit aj na to, ze sa vam obcas stane nehoda ja som mu davala pod plachtu detske prebalovacie podlozky 😉 vysli ma lacnejsie ako ochranny potah na matrac a taktiez stacilo ked som tu podlozku supla do kosa a bol pokoj od prania 😀

brisilda
30. nov 2009

samozrejem krpec mal vtedy 3 roky ked sme sa plienok defintivne vzdali 😀

cerkris
30. nov 2009

môj má 3,roky aj 4 mesiace plienky nemá od 2rokov a mal asi 2,2mesiace ked aj na noc už nemal.teraz sa mi sem tam stalo, že sa pocikal v noci, tak tvrdo spal, že sa nezobudil, ale bola to naša chyba lebo pred spaním pil a tak sa pocikal.ja mu už okolo 6tej dám napiť a okolo pol 8 mej ide spať, vycikať predtýma v pohode potiahne do rána , alebo sa mi aj stáva , že nám v noci zakričí dáme ho vycikať a spí dalej.určite by som , ale nedávala späť plienku ked už raz spáva bez nej

brisilda
1. dec 2009

kocky ja si este spominam, ze som mu davala nocnicek k posteli a vysvetlila mu, ze pokial bude chciet v noci cikat tak to ma spravit do nocnicka 🙂

dai
2. dec 2009

neviem,
mne to pride ze toto netreba silit...
my mame teraz za mesiac cca. 2 noci kedy ma malicka plienku v noci pocikanu, inak sa bud zobudi a zavola ma ze chce cikat alebo vydrzi do rana ( kedze v noci stale dost pije, tak mi pride ze jej asi uz dost zacinaju fungovat zvierace, lebo pri tom mnozstve co ona vypije by som sa aj ja asi pocikala 😎 )
fakt je ze som tiez rozhodnuta ze ked uz raz plienku nedam tak definitivne, naspät ju zavadzat nebudem...
moja zial nocnicek odmieta, potrebu robi len do velkeho zachoda, k tomu ma aj dost vysoku postel so zabranami, takze v noci pri cikani este pomoc potrebuje 😔

simalex
2. dec 2009

Ahoj,
malý má 3 roky a 10 měsíců a na noc máme stále plenu. Přes den je bez pleny od 3 let. Bylo to více méně ze dne na den. Malý má dysfázii (opožděný bývoj řeči, postihuje to skoro všechny oblasti vnímání a komunikace), takže je s ním těžké pořízení. Nutit jej na nočník bylo utrpení a vnímala jsem to spíše kontraproduktivně. Pak začal sám chodit na nočník a na záchod a bylo to. Za poslední rok se počůral cca 4x, jednou se malinko pokakal (spíš průjmík).

Teď je asi týden v noci suchý. Raději mu ale dávám plenu, kvůli té velké nemocnosti. Zkoušela jsem ho několikrát nechat v noci bez pleny a zvládl to jen jednou. Jinak se vždy počůral. Ani ho to neprobudilo a pak byl ráno nastydlý. Dávala jsem igelit, ale ono to moc nedýchá a člověk se na tom hodně potí. Mám ještě takovou speciální látku, ta je super, jen není moc velká a jak se malý v noci hemží, stejně se pročůral mimo. Myslím, že teď nám to už půjde. Já musím u malého čekat, až se tak nějak sám rozhodne, ale to souvisí s naší diagnózou.

Problém je, když se jedná o zdravotní důvod počůrávaní do pozdějšího věku (asi do 5 let?), nebo když to působí problém ve školce apod. Jinak bych to až tak neřešila. Nikdo se ho nebude ve dvaceti ptát, do kolika mělo plenu. 😉

simalex
3. dec 2009

ještě jsem si vzpomněla: malého hodně baví ty navlékací pleny s obrázky, které zmizí, když se počůrá. Máme pleny s Bazem rakeťákem a ten by se zlobil, kdyby ho malý počůral 😀

cerkris
9. dec 2009

viete len zaujímavé je to, že ma odsúdili už xkrát preto, že malý teda 3 a polročný má na noc cumel, ale to je podľa mňa taký jeho zlozvyk .Nevravím že je to správne, ale myslím si, že horšie by bolo ak by mal ešte 3 a pol ročný plienky

lindda
9. dec 2009

cafte my sme sa strsne bali ze bude mat plienku az do skoly a od 2,5 roka nemame na den ani na noc a v noci sa nam este anu jeden krat nepocikal 😉 ked bol mensi cez den mu troska uslo ale teraz uz naviem ani co su plienky 🙂
Ale zato dudlik mame stale a to i cez den od 15 ferb.2010 ideme do skolky a som zvedava ,ze ako to pojde ja ho musim cez obed uspavat tak uvidime ze ako to zvladne Nino 😉

simalex
17. dec 2009

cerkris, lindda:

myslím si, že dudlík je jen vaše věc. Okolí to pořád řeší, ale řekla bych, že to není jejich věc. U některých dětí je to jednodušší, buď ten dudlík nechtějí od miminka, nebo se ho zbavují jednodušeji. To stejné platí u plen.

Malý měl dudlík do 2 let a strašně jsem se bála, jak to bez něj zvládne. Hodně mě ale překvapil - nechala jsem si odnaučování na vánoční svátky, kdy jsem nechodila do práce a mohla lépe zvládnout případné tlaky ze strany Alexka (člověk, když přijde z práce, má tendenci už vše ladit do klidu a ten dudlík byla dobrá berlička). Zvládl to ze dne na den.

I když měl dudlík "jen" do 2 let, rodina a okolí do nás pořád klavírovali. Bylo mi to docela nepříjemné, protože si fakt myslím, že to byla naše věc. Jejich děti dělají zase jiné věci a mě by ani nepadalo jim do toho mluvit.

simalex
17. dec 2009

lindda:

Na tvém místě bych si to ale asi raději nenechala na poslední chvíli, když jdete 15/2 do školky. Zkus to teď přes svátky. Děti jsou obecně dobře naladěné (sváteční nálada a kouzelný čas 🙂 ) a možná to zvládnete jednodušeji, než očekáváš. U nás to funguje - Alexek vždy o Vánocích udělá nějaký radikálnější pokrok

😵

helcenka
22. dec 2009

holky my máme pleny i přes den a dudlíka máme jenom na spaní. Je to ostuda, mám sice kamarádku, její chlapeček měl dudlíka do 3,5 let a plenky do 3, pořád mi říká, že na to máme dost času, ale náš malej je (hlavně co se týká plenek) pohodář.
Od 10 měsíců jsme chodili na nočník, od 11 měsíců se do plenky nepokakal, ale to čůrání. Zhruba čtvrt roku chodíme už na záchod, malýmu se tam líbí, ale stejně se do pleny počůrá. Na záchod chodíme zhruba každou hodinu a stejně je to prd platný. Kalhotky na trénování taky nepomohly. Nechala jsem ho i bez pleny, klidně se počůral a vůbec mu to nevadilo. Poraďte, jak na to. ☹
A s tím dudlíkem to máme s malým domluvený, že když mu narostou všechny zoubky, musíme dát dudlíka zvířátkům, protože budou mít miminka a potřebují ho a on ho potřebovat už nebude. Už nám rostou poslední dvě stoličky, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. 🙂

bielanevesta
22. dec 2009

Na noc áno, aj na spanie cez deň, ale inak už nie 🙂 takže max. 3 plienky denne, predtým 7. A začala chodiť na nočník zo dňa na deň len na tú noc ešte nemám odvahu trénovať 😅

sarah02
24. dec 2009

Cez deň plienky nemáme od 19mesiacov ale v noci áno.Moja malá veľa pije,ja si rada pospím a vstávať sa mi nechce 🙂 takže to nechávam na ňu.Stalo sa nám ,že mala plienku asi 3dni po sebe suchú a raz som to skúsila bez plienky a do rána sa pocikala.Skúsim dať tu podložku a uvidime či to zaberie alebo necháme až na dlhšie a skúsime v lete .Noci sú krátke 🙂

lienka55
27. dec 2009

My sme cez den bez plienky zhruba 4mes.hned na to sme prestali davat poobede,pretoze plienky boli vzdy suche,chodime pred spanim a po spani cikat.Ale na noc este mame,pretoze tiez vela pije.Ale uz by som bola rada.keby sme boli uplne bez plienok.

romanelka2
28. dec 2009

ahoj chcem ti len povedat,ze nech ta ani nenapadne dat naspet plienku urobys to najhorsie co mozes moja dcerka nema plienky od svojich 2.rokov a hned ako sa prvy den nepocikala cez den nedala som jej ani na noc teraz ma uz 2-5.roka a stalo sa nam to asi 2.krat aj to ked bola prechladnuta ale ja som zasa mala taky problem ze dcerka sa mi pokakavala do gati a ne a ne na serblik ale trvalo to asi mesiac a preslo to ja ti len odporucam aby si to vydrzala a vzdy pred spanim mu slub ze ak sa nepocika a zobudi sa mu das nejake prekvapenie a uvidis skus to nam to pomohlo. ak by si nieco potrebovala rada ti poradim DIANA 😉 😉 😉

sveva
3. jan 2010

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Mám 3-ročnú dcérku a na noc máme stále plienky, ale to ma až tak netrápy. Skôr ma trápi to, že bola naučená bez plienky cez deň a aj poobedňajší spánok bol v pohode, ale teraz sa stále zobudí pocikaná. No a najhoriše je, že sa aj cez deň pociká, nič nerobím iba ju prezliekam a periem. Neviem čo sa stalo. Nechcem jej cez deň dávať plienku, ale proste je stále pocikaná, alebo má iba cvrknuté. Už neviem čo mám robiť. Nemôžem ísť ani k našim, lebo sa pociká. Pred tým ako ideme z domu ju dám na záchod, ona spraví čo treba, ale ako náhle dojdeme k našim má občas mokré gaťky a to chodím autom. Prosíííííím poraďte.

bodka70
5. jan 2010

Sveva, ak už predtým bola určitý čas suchá, a medzitým sa začala pocikávať, môžu byť za tým rozličné príčiny. Ja by som ti radila: 1. zistiťovať, či za tým nie je nejaký stres (zmena v rodine? problémy v škôlke?, doma?). Ak toto vylúčiš, tak potom po 2. zisťovať, či za tým nie je fyzická príčina, prechladnutie, niečo s obličkami, nezaškodilo by zájsť k detskej lekárke a dať si vyšetriť moč...
po 3. skúsiť preventívne upraviť pitný režim, sedacie kúpele na močový mechúr a pod.

To nezaškodí, mne sa napríklad veľmi osvedčil prasličkový kúpel, praslička roľná - dá sa kúpiť aj v lekárni, normálne urobiť nálev, ako čaj a vleješ do kúpeľa raz týždenne pri kúpaní malej. Ja s tým mám bohaté skúsenosti, staršia dcérka mala nočné pocikávanie do 7-rokov, potom sme skúsili tie kúple a neviem či je to náhoda, ale po mesiaci kúpeľov prestalo pocikávanie a to sme predtým skúšali všetko možné 😒.
Tak prajem veľa zdaru, hlavne netreba pre to dcérku stresovať, všetko brať pokojne, stres to väčšinou len zhorší. B.

ivushka
11. jan 2010

Ahojte maminy, ani neviete, ako ste ma potesili.. Mala som uz taky divny pocit, ze som leniva matka, hlavne ked taka dobroprajna kolegyna povie, aky je to "skandal", ze deti v troch rokoch plienkuju 😠
Mam dvojicky, parik, 3 roky a 2 mesiace a od Silvestra sme sekli s nocnymi plienkami.. Cez den su uz bez plienok od 2,5 roka..
Myslela som si, akaze to bude pohoda, ze vydrzime par dni a bude pokoj. Ha-ha. V podstate je to uplne na nahodu, presne ako pisete. Davame ich s muzom vycikat pred polnocou, niekedy ich uz vtedy najdeme mokrych, vobec sa na to nezobudia, kludne si v tom spia dalej.. Ach jo. Potom do rana kazde cca 2 hodiny k nim beham a obchytkavam zadky a uplne nepredvidatelne su niekedy mokri, niekedy suchi. Manzel uz spravil xls. tabulku a snazi sa v tom najst nejaku pravidelnost 😀 😀
Pomahame si rozne, za kazdu suchu noc dostanu jeden "kočičí jazýček" - najvacsia pochutka (toto nam inak pomohlo aj na denne ucenie - za cikanie lentilka, za kakanie minitablicka kindercokolady 😅 ) Uz to budu dva tyzdne a ja nemam vobec pocit, ze by to k niecomu viedlo.. Lenze dat im naspat plienky sa mi fakt nechce... A tak bojujeme a ja s kruhami pod ocami spominam na stare casy, ked som k nim vstavala, ked boli miminka 🙄
Maju pod plachtou igelit, ale este aj na plachte taku tu pogumovanu latku (IKEA) a to je paradna vecicka. Je to prijemne makkucke, velmi rychlo to schne, da sa to zachytit pod epedo (maju mensie postielky) a ked sa pocikaju, jednym tahom to dam dole a vymenim za ciste. Plachta zostane sucha.. Prehodim na radiator a do dalsej vymeny to zarucene vyschne.. Pre kazdeho mam dve a rano vzdy preperiem..
No aj tak je to sranda, ked vznikne taky nocny "double trouble", s muzom v polospanku ako take matohy popamati prezliekame 😀

Tak si drzme palce.. A dobru noc, je cas "vycikat" dvojicky 😀

k.a.t.k.a.
11. jan 2010

moja je tiez stale s plienkou 😖 zatial to necham tak, ona v noci aj vela vypije, to by som ju od nocneho pitia musela odnaucit najskor asi, ale nemam nervy ani vydrz na to 😝

andulkau
12. jan 2010

Ahojte ,tak moja mala nema cez den plienku uz pol roka. 🙂 Ale, ked ide spat,tak sa vycika a zaspi a okolo 23h v noci sa vypita,ale potom jej ju dam.Ale rano sa zobudi so suchov plienkou. 🙂 Dufam ,ze nam to vydrzi.

marketka1
12. jan 2010

Ahojte náš Martin má 3roky a 7 mesiacov a cez noc má stále plienku ☹
Nevieme ho od nej odnaučiť a keďže Martinko je z DD(máme ho doma 13mes.) ani to neriešim teraz momentálne, aj keď sa mu hlavne moja svokra občas ak má príležitosť posmieva a mne sa čuduje že mu ju na noc dám s poznámkami že jej deti v jeho veku boli dávno bez plienky a poučuje ma že k nemu treba vstávať (ako keby sme to nerobili)
Mali sme obdobie v decembri keď sa nám ho podarilo 2 noci udržať v suchu bez plienky ale po 2 dňoch sa mi začal znova pocikávať v priebehu dňa a tak sme prestali, nechcem si to a ani jemu uľahčovať, ale tiež sa nedá porovnať zdravé dieťa a dieťa čo si prešlo do 2,5 roka strašnými zážitkami, myslím že to príde čo chvíľa viacmenej samo a prestaneme plienkovať.
Prepáčte že som vám sem vtrhla ale musela som sa vyrozprávať. 😉

ericka80
12. jan 2010

ahojte, aj môj malý 2r7mes má cez noc plienku a netuším kedy s tým prestaneme, lebo ráno ju má poriadne precikanú, poobede sa snažím mu ju nedávať, niekedy sa zobudí a dám ho cikať, ale často sa stáva, že keď spí aj dve hodinky tak sa pociká, takže to ešte nejako zvlášť neriešim 😉

ivankaalenka
12. jan 2010

my mame tri a pol a nevadi...este stale sa v noci pocikame

ivushka
12. jan 2010

marketka1, drzim palce... a na svokru sa vykasli, si super mama!! 😵

hasleerka
12. jan 2010

no tak ja som sem opäť nakukla ... skúšali sme teraz dva dni dať okolo 11 cikať, do rána vydržala a na tretiu noc už bola pocikaná ... dali sme na dva dni plienku, dnes som zase kúpila gumu z lekárne za matrac a idem skúšať ... ale dám si ešte okolo tretej budík a pôjdem vyskúšať či bude suchá ... tiež máme slúbené za odmenu že ušteríme za plienky puzzle hana montana