Máte ešte na noc plienky u 3-ročného dieťaťa?

muffinka
21. okt 2009

Mám 3 ročného syna, ktorý je už pol roka bez plienok cez deň. Nejakých 4-5 mesiacov aj bez plienky na poludnajší spánok. Teraz už mesiac sa ho snažíme po suchých plienkach v noci prespať noc bez plienočky. No darilo sa nam to tak, že dva dni sa nepocikal, zase tri dni sa pocikal, znova dva dni sa nepocikal a tak dookola. Dnes v noci som prezliekala postel dvakrat. Chodí cikať pred spaním, budíme ho počas spánku a nad ránom sa budí sám, že chce cikať. No máme viac precikanych noci ako neprecikanych. Čo mám robiť? Vrátiť sa k plienkam a skúsiť znova neskôr? Máte s tým skúsenosti? Koľko má vaše dieťa rokov a má ešte plienočku na noc?

sakura77
16. feb 2010

nooo,aj mna by to potesilo.... 😀

veverca
16. feb 2010

Na mňa ráno vykrikovala, že cikať. Pýtala som sa jej, či sa nepocikala, či je plienka suchá, ona že áno....a plienka mala pol kila... 😅

sakura77
16. feb 2010

napodobne 😀 ale tak aspon cez den ze nema,tak aj za to som rada...kamoska z nemecka sem prisla na par mesiacov,isla dat maleho do skolky-a dala ucitelke pyzamko a plienku-a ta v soku na nu ze co jej to dava,ze"u nas sa plienky uz nenosia"-tak ta cervena fialova-ale u nich je to uplne normalka,absolutne to neriesia,ze maly ma 3 prec a plienka na spanie...tak bola z toho troska v soku...tak co,ved nikto do skoly s plienkou uz nejde 😀

veva1
16. feb 2010

ahojte som sa starala v rakusku o 2 rocneho chlapceka a ten mal tusim do 3 plienku stale ,potom bez vysvetlovania mu ju dali dole ,fungoval ako pred tym vsetko islo do nohavic,az kym sa to ako tak nenaucil no a pred dovrsenim 4 rokov mu dali plienku aj na noc prec a postel zakazdym pocikana. Metoda mala byt bezstresova,tak neviem ci sa im to podarilo 😉

veverca
16. feb 2010

Nejaká čudná metóda 😕

adka10
16. feb 2010

Ahojte, tak náš malý má 3 a pol roka a plienku na noc ešte má. Stane sa že sa aj dva týždne nepociká, ale stane sa aj že je pocikaný aj každú noc. Som si povedala, že to nebudem riešiť.
Ale každé ráno, keď si dá dole plienku, ju musím povinne ovoňať, či je suchá 😀

renca3
17. feb 2010

maly chodi do medzinarodnej skolky, kde je plno zahranicnych deti a je to pravda, s plienkami sa nezatazuju.
ucitelky to tam tiez neriesia. na obed aj mojmu davaju plienku, i ked stale tu istu. ale pre istotu. v noci sa este stale pocikava. a ked sa stane, ze mu ju zabudnem dat, pocika sa do postele. takze to nie je o tom, ci ju citi alebo nie.

veverca
19. feb 2010

dnes ráno bola suchá plienka 😀 , moja micka sa ráno vypýtala cikať 😀

sakura77
20. feb 2010

vevr,teda,sikulka je to 😉 🙂 my zas 5-kilovu 😀

veverca
20. feb 2010

no, včera to bola výnimka 😝

mates22
21. feb 2010

dcerka má tři a půl a plínku nosí na první fázi spaní - v deset jí dáváme v podstatě "spící" na nočník, vyčůrá se a pak už jí nedostává. V noci jde potom sama tak kolem třetí ráno, to už se krásně vzbudí a pak jde kolem šestý, to už vstáváme. Ona docela dost pije, tak litr a půl a až dva denně.V té první spánkové fázi (tak první 3 hodinky) je opravdu naprosto tuhá, nevzbudí jí ani když leží v mokru - takže plínku dáme a buď jí v deset sundáme počůranou nebo jí sundáme suchou, vyčůrá se na nočník a jde spát bez pleny.

kacena_1
26. okt 2012

@dai ahoj, mozem sa ta opýtat ake podlozky si to pouzivala, ktoré sa daju prat? 🙂....moj syn ma 2,5 roka a chcem najprv zacat mu plienku nedavat na obednajsie spanie.dakujem

baradisk
29. okt 2012

ahoj,ja jen bych se chtěla zeptat jak jste dokazali že nemáte už plíny,první syn neměl plíny na den ani na noc ve dvouch letech ale ten druhej to je hotova katastrofa.v červnu mu byli 2 roky a dodnes si neřekne,máme asi tak milion všelijakejch nočníku,sedátko na záchod a prostě za boha ne a ne si říct,už sem ho i zmlátila 😀 a stejně stoho nic nebylo,tak mě řekněte jak na to protože Já sem asi blbá nebo co

rozarka86
12. feb 2013

coze ???? my uz jsme nejmin rok a pul uplne bez plen ??

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zdezli
12. feb 2013

@baradisk
@rozarka86 Kazde dite je jine, kazde se nauci jinak rychle. Ja se u dcery taky nechala stresovat, kazdy do me porad hucel, ze ma ve 2 letech plinku. Delala jsem s ni vse mozne, nechavala bez plinky a porad jen prala a vytirala, posazovala ji na nocnik a nic. Naucila se sama ze dne na den ve 2 letech a 3/4. Ted ji jsou 3 a ma plinku na noc. Uvidime, jak dlouho, rozhodne nehodlam stresovat ji ani sebe. 😝 Do puberty je mit nebude 🙂

rozarka86
12. feb 2013

to je pravda,ja ho nechala parkrat pocurat v noci postel a pak byl klid , od te doby se mu to nestalo , nepamatuji se ale myslim ze bez nocnich plinek je snad od dvou let nejmin.

090379
15. apr 2014

Ahojte, malý bude mať 3 roky, od septembra ho chcem dať do škôlky, už ho zobrali. Cez deň mu plienku nedávam keď ide spať, ale občas sa pociká. Ale v noci to je premočená plienka stále...bojím sa že budú v škôlke nadávať a budú z toho problémy. Tak dúfam, že to cez leto ešte nejak zvládneme...držím všetkým maminkám palčeky.. 🙂 🙂 🙂

cabellera
8. jan 2015

@090379 ahoj, ako ste to zvladli?

Moja bude mat 3 a pol a na noc ma plienku stale, kazde rano je pocurana, bojim sa nechst ju spat bez, co ak sa nezobudim a bude mokra v 18-19C

ewka0012
11. jan 2015

nas bude mat tri roky o dva tyzdne a mame to iste,uz je pol roka bez plienky cez den,od septembra aj cez obedny spanok,ale to sa casto docika aj ked ho pred davam cikat,len on spava cez obed dlho aj 2-3hodky tak asi nevydrzi ked pred spanim obeduje,v noci som este ani neskusala ked cez obedny sa docikava,bojim sa toho ako nato,budit ho nechcem,pred spanim vypije 2dl mlieka,tak asi to bude v tom,ze pred spanim maju mlieko asi vacsina a potom jasne ze noc nevydrzia

090379
18. jan 2015

@cabellera ahoj, Stankovi už plienočku nedávame, pár krát sa stalo, že sa v škôlke pocikal, ale už mu pred spaním nedávajú piť čajík, tak je to v pohode. Na noc už mu tiež nedávame, dám pod neho nepremokavú plachtu , a keď idem spať neskoro tak ho ešte zobudím a dám ho cikať.

ivetusik
18. jan 2015

😀 Mali sme do 4 rokov 😀 😀, boli sme aj u psychologičky, ktorá povedala že je všetko v poriadku, vyvíjala sa riadne, bola veľmi inteligentná na svoj vek, takže si len dopriala takýto luxus 😀 😲 - nestarať sa v noci o vstávanie cikať 😀...jeden večer zahlásila sama, že plienku už nechce, že skúsi bez nej - to mala tesne po 4. narodeninách 😎 Dnes je z nej veľká prváčka - ide jej to super, nič nezmeškala a nebola zbytočne stresovaná, že má robiť niečo, čo ona ešte nechcela 🤐 Pokiaľ nie je zdravotný problém - neriešila by som to - podľa vlastnej skúsenosti stresovať dieťa nestojí za nič na svete - a už vôbec nie za ušetrené peniaze za plienky na noc 😵

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz