Máte referencie na jasle na Palkovičovej v Bratislave?

peta28
16. sep 2008

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost, alebo ste poculi nejake referencie na jasličky na Palkovičovej? Mam dcerku prijatu do sukromnych jasliciek, aj do tychto statnych a neviem sa rozhodnut. Aj ked sukromne su neporovnatelne drahsie, v tomto pripade mi nejde o cenu, ale kvalitnu starostlivost. Dakujem vopred

pindula
26. aug 2010

caute "spoluziaci" 🙂 ...tak ja osobne si myslim, ze lepsie je dieta tam nechat same a "plavaj!"....mozno zniem ako krkavcia mater, ale podla mojho nazoru, ak by som tam ostala, tak ma berie ako samozrejmu sucast jasliciek a bude pekne rozcarovany a vykolajeny, ked tam na druhy (treti) den uz nebudem 😒 ....mozno zmenim neskor nazor a mozno sama riaditelka ma poprosi, aby som tak urobila, ale zatial to takto citim...uf...normalne sa uz teraz bojim tych prvych dni....
zienky, vy sa aj niekam velmi vzdialite tie dve hodinky prvy den alebo budete niekde "po ruke"...pre istotu?

claudinka
26. aug 2010

@pindula ja budem urcite poruke, na tie dve hodinky sa mi neoplati nikam chodit 😀 😀 teda aspon tie prve dni.. ci ideme na kafco niekam? kto nastupuje neskor ako prvy tyzden? 😀
a tiez si myslim, ze je lepsie ho tam hned nechat, nech si najde ineho obetneho baranka 😝

@euphoria cize dostava aj RP aj ten prispevok ci iba RP ci ako? Mne bol MM na materskej od septembra 2008 do aprila 2009 a odvtedy som ja na RP. To by som musela byt ja na materskej, aby som ho poberala i nadalej popri jasliach?

lula26
26. aug 2010

pindula, to máte ale riaditeľku! Nás zvykne požiadať, ešte sa nestalo, aby ma musela prosiť.

pindula
26. aug 2010

@claudinka skoda, ze zacinate az tak neskor....to kafco by som hned brala...dokelu, takto budem stat niekde sama ucupena za krikami a obhryzat si nechty 😀 😀 😀 😉

euphoria
27. aug 2010

@pindula
aj ja si myslim, ze treba tam dieta nechat same, nech si zvyka.My ked sme sa tam boli s malou pozriet, hned zostala pri detickach a ja som s riaditelkou isla pozriet, kde budu spat a kde je jest.Ani si nevsimla, ze tam nie som.
Ja pojdem zrejme za ten cas aspon nakupit.
Vy kedy nastupujete?

Myslite, ze druhy den uz budu na 4hod ci ako?? Ja planujem prvy mesiac ju nechat len doobeda a potom uvidim.

euphoria
27. aug 2010

@claudinka
ta kamoska ma len RP.neda sa to kombinovat.Asi je najlepsie sa opytat na na urade..

claudinka
27. aug 2010

@euphoria jaaj tak potom je to asi jedno, nie? ci dostavame RP alebo prispevok o starostlivost na dieta, nie? je to priblizne ta ista suma, nie?

@pindula mozeme jeden den ist na kafco aj tak 😉

Ja dufam, ze ten adaptacny pobyt, co vravela riaditelka, ze 2 tyzdne, bude malemu stacit 😀 prvy den tusim na dve hodinky, druhy na styri a druhy tyzden uz vyskusat spat hovorila..

euphoria
27. aug 2010

@claudinka
hej je to jedno..

chcem sa este spytat, ako vam hovorili, ze treba doniest pre dieta do jasli.mne totiz hovorili aj oblecenie, no kamoskin syn, co tam chodi, vraj ma stale erarne.tak neviem..

claudinka
27. aug 2010

oblecenie netreba, mne vraveli, ze budu nosit erarne vsetci.. iba do skrinky dat nahradne slipky, tielocko, pancusky a take veci 😉

pindula
27. aug 2010

@claudinka beriem ta s tym kafcom za slovo...vsak ja sa zrazu budem neuveritelne nudit 😀 😉 ...teda...pokial nenastupim do prace 😉

...co sa tyka oblecka...aj nam hovorila riaditelka, ze majuu erarne...ze domov bude chodit pekne v cistom...tak ako prisiel ;o).....mozno oblecenie do skrinky myslela take...ze nahradne slipky, ponozky, pancusky...proste spodne pradielko....asi keby sa pocural (ak uz nema plienky)...alebo tak...

to uz druhy den 4 hodiny? iiiha...toto som ja nejak nezachytila....nooooo....a co ked bude revat jak tur uz v prvy den? 😅

pindula
27. aug 2010

@euphoria my nastupujeme uz 2. sept ...a vy?

claudinka
27. aug 2010

a ako ste si to dohodli so zamestnavatelom? pocka na Vas, kym prejde adaptacny pobyt?

pindula
27. aug 2010

ja som so zamestnavatelom dohodnuta...nastupim pravdepodobne tak 20. sept...

claudinka
28. aug 2010

Ja som tiez rozmyslala nad tpp, ale silne pochybjem, ze ma niekde zamestnaju od septembra s tym, ze by som nastupila niekedy 7 - 14 oktober.. Kedze som este nerobila a musim si najst novu robotku. Zatial som sa zapisala naspat na vysoku skolu do Trnavy, kde som mala kvoli materskej dva roky prerusene studium.

euphoria
28. aug 2010

@pindula
my nastupujeme 6. a 7. doobeda uz mam po troch mesiacoch dohodnuteho kadernika.no dufam ze mi ten melir za 2,5 hod. urobi, inak vyrobim trapas hned druhy den.
Ja inak velmi dufam, ze malej sa tam bude pacit.Inak neviem neviem...

euphoria
28. aug 2010

ja mozem pracovat kedy chcem, v septembri ale budem urcite z domu..som SZCO.potom uvidim.taky mesiac by som chcela,aby bola v jasliach len doobeda..

claudinka
29. aug 2010

@euphoria aj ja sa chystam kadernicke 😀 😀

pindula
29. aug 2010

ja sa zase chystam chodit po kaviarnach s tonou casopisov pod pazuchou a rozjiiiimat 😀 ...este kym nastupim do tej robotky...

ozik a idete davat detusom nieco na prevenciu zdravia? na zvysenie imunity? mne jedna holka poradila echynaceu...tak som dnes bola od Hanusa kupit....budem to malemu davat kazde rano....moze sa to 2 mesiace vkuse, potom 10 dni prestavka a tak ...aspon v tychto jesennych obdobiach...uvidime, ci bude casto chorlavy alebo to potom nasadim aj po vianociach 😉

claudinka
30. aug 2010

tak nad tymto som vobec neuvazovala.. ale nie je to zly napad 😉 😉

euphoria
30. aug 2010

@pindula
skvely napad.mozno aj ja kupim.ja malej nedavam vobec nic..Je zdrava zatial.uplne.ale viem, ze jasle to pokazia..Tvoj syn byval doteraz chory?

euphoria
30. aug 2010

baby,prave som zacala vyplnat to tlacivo do jasli ..naozaj tam musi byt potvrdenie z prace oboch rodicov? A ta cast o ockovaniach, vyplnali ste to resp. vas pediater??
vdaka za odpoved

claudinka
30. aug 2010

Ja dufam, ze nebude chory casto.. zatial sme neboli chori ani raz 😖 😖

@euphoria tusim hej, oboch potvrdenie.. pediatrovi sa ma ist najneskor dva tyzdne pred nastupom, co je u Vas uz teraz, ale ja sa este len chystam. A snad to vyplni ona 🙂

pindula
30. aug 2010

@euphoria moj maly do 14. mesiacov nebol vobec chory...potom dostal nejaku virozu, takze asi tyzden marodoval, potom rok zase nic, ale toto leto nam neprialo...v juni angina, v juli na dovolenke v Turecku nejaka zase bakterialna infekcia...jednu noc sme stravili aj na infuzkach v spitali...ako sme sa z dovolenky vratili, tak zase sme sa vysypali z reakcie na antibiotika...takze dufam, ze sme si na cas odsluzili....ta echynacea je prirodny produkt, obsahuje to aj vitamin C, mozno nam to nieco helfne...vsak uvidime...

my sme tiez davali potvrdzovat tlacivo u oboch zamestnavatelov a u pediatricky sme boli dnes (kedze vo stvrtok nastupujeme)...ale poviem vam, s takym adrenalinom som od nej isla...dobre, ze ma nezbila za to, ze maleho davam do jasli...ze 99 zo 100 detom sa jaslami narusi imunita...no krava...mi tam robila polhodinu prednasku a vycitky...nech sa laskavo stara o seba...

katun
30. aug 2010

@euphoria no vidis, ja tiez poberam RP od 2008 a pani na urade mi povedala, ze mi ho zrusia. boze slak ma z toho trafi, ja chcem RP a nie posielat blocky 😠 prosim ta, euphoria, mozes sa spytat tej kamosky, ci nahlasovala, ze ma dieta v jasliach a ktorych? dik..

@claudinka jasne ze mas narok na ten prispevok, to len ja by som mohla ist podla stareho zakona a to by mi aj vyhovovalo. len pani na urade je bud neznala zakona alebo ma nepochopila..

katun
30. aug 2010

@pindula to nemyslis vazne? kam chodis k pediatricke?? ja davam malemu stale kvapky biogaia, probiotika, pretoze ked bol maly, mal problemy s pokozkou, teraz je to klop klop ok, a dufam, ze nebude casto chory. a ved uz ma vek na skolkara o chvilu, takze si myslim, ze mu kolektiv deti iba prospeje 🙂

euphoria
31. aug 2010

@katun
ona to nenahlasovala vobec.. a maly chodil prave do tychto jasli
Alen na tom urade fakt vela nevedia.Som tam volala s nejakymi otazkami a ze ony to nevedia,tak netusim na co tam robia.To aby si clovek vsetko vzdy studoval sam..

euphoria
31. aug 2010

@pindula
tak to ste si vycerpali toho za posledne obdobie az az.inak aj my sme boli s malou v turecku aj tohto roku aj minuly, no nastastie nic nechytila.
Inak ta tvoja pediatricka je divna.Kazde dieta sa raz dostane do kolektivu a bude jeho imunitny system napadany kadejakymi virusmi a bakteriami, to je predsa normalne, nemozeme svoje dieta izolovat..
Ja som bola vcera u mojej kvoli tomu potvrdeniu a nemala ziadne pripomienky.

pindula
31. aug 2010

@katun presne tak....nase deticky sa uz potrebuju socializovat....moj maly sa so mnou uz nudi a potrebuje niekoho fundovaneho, kto sa mu postara o zabavu a dalsi rozvoj....
btw....chodime k Dzuppovej....ma aj svoju stranku mojalekarka.sk ...na prvy pohlad mila...ale vie pekne teda zdeptat...

@euphoria ano...nemozeme deti predsa izolovat...to by som ho mohla potom do jeho osemnastich....vsak jasle nie su jedina "institucia", ktora "zabezpecuje" zvysenu chorobnost deticiek..kamoskina mala nechodila do jasliciek a aj tak je v solke chuda kazde 3 tyzdne chora....

katun
31. aug 2010

@pindula heh, aj my chodime k dzuppovej, presla som k nej od kotlarikovej, takze ju este velmi nepoznam. ale ked som jej volala ohladom potvrdenia, iba vravela, ze staci, ked pridem ja a da mi potvrdenie. no ved uvidim, ci bude mat reci 😠 jasle treba zaplatit bud vo stvrtok alebo v piatok, ze? nesmiem na to zabudnut 😝 uz sa mi inak snivalo, ze som prisla do jasli s adamkom, meskala som, a este k tomu som prisla do zlej triedy, cez iny vchod!! 😅 heh stresy uz teraz premietane do snov.

claudinka
1. sep 2010

Babulky, drzim Vam palceky, my nakoniec do jasliciek nenastupujeme, co ma sice veelmi mrzi, lebo som sa velmi tesila, ale nemam na vyber bohuzial.. 😒 dovodom su financie.. tak snad sa Vam deticky bez problemov adaptuju a najma nech si pekne buduju imunitu na skolku 😵 😵 drzte sa 😉