Máte referencie na jasle na Palkovičovej v Bratislave?

peta28
16. sep 2008

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost, alebo ste poculi nejake referencie na jasličky na Palkovičovej? Mam dcerku prijatu do sukromnych jasliciek, aj do tychto statnych a neviem sa rozhodnut. Aj ked sukromne su neporovnatelne drahsie, v tomto pripade mi nejde o cenu, ale kvalitnu starostlivost. Dakujem vopred

plumka
2. okt 2010

Je pindula to je mi luto ☹ v piatok sme sa s maximkom stretli, lebo sme prisli pre matku o 12tej. Bol hrozne zlatucky, rozpraval nam, kam ide a tak. Nasa matka, ale mala zasa nieco pod ockom, akoby ju niekto poskrabal, take krvave troska to tam mala a ked som sa pytala ucitelky ci niekde padla, tak povedala, ze nie ona o nicom nevie, ze boli na prechadzke a ze ju drzala cely cas za ruku a matka nam najprv hovorila, ze spadla vnutri a potom zasa ze nie tam ale vonku, tak ktovie ako to je 😖
a vlasy mala cele vzadu zalepene, akoby ju namocili do lizatka alebo co. ja sa jej aj pytam ci ucitelky kricia, alebo im nadavaju alebo ich biju a ona mi vzdy povie ze ,,nieeee oni nekicia na nikoho,, Jedine co mi povie, ked sa jej opytam, ci boli vonku, tak povie ,,ano, ucitelka si spravila kavu a martinka zas nemala,, 😉 tak to vazne hovori, ze sa na nej vzdy smejeme.
ale minule sme prisli po nu a hned medzi dverami spustila ze ,,simonko ju tahal za vlasy a ju to bolelo,, hmmm strasne rada by som vedela, co tam tie nase deticky robia.
a katun aku myslis smyklavku vonku ci vnutri?

pindula
2. okt 2010

@plumka ano, maximko je zlaticko, on rad porozprava, kam ide na "vylet" 😀 .....
inak, Maximko vraj mojej mame ukazoval, kde Martinka spadla...nejake miesto vonku...mamina mi to hovorila poobede do telefonu....
a co sa tyka Simona...Maxo ho spominal velmi casto....ale nikdy sme nevycitali z jeho rozpravania, ci to bolo v negativnom alebo pozitivnom slova zmysle...no jo...babulky, drzim vam pasticky, aby ste si mohli tam tu kameru namontovat....podla mna by sa to fakt zislo....
nas Maximko bude asi este do septembra buduceho roka "doma"...bude chodit k svokre....rozhodla sa ostat uz na dochodku...tak sa mi celkom ulavilo...mozno este nebol celkom zrely na kolektiv....aj ked neplakaval...ale kazde rano sme si "uzili"...strach, triaska, smutne oci a pod....
ale sem tam sem nakuknem...len z takej nostalgie...aj ked navstevovanie jasliciek bola u nas velmi kratka zalezitost :o)

katun
3. okt 2010

@plumka no aj adamko prisiel s modrinou a dvoma skrabancami okolo nej - na divnom mieste, nad ritkou, ako su ladviny.. pytala som sa, ci spadol, ale vsimla som si to neskoro, tak mi k tomu nic nepovedal 😔 @pindula, tak ak moze byt s babkou, to bude prenho super. Nasi rodicia su 150km daleko, takze jedina moznost su jaslicky,.. Inak adamko teraz skace ako besny "skace zaba po blate" a stale si pyta kluce, a hra sa na "tetu ucitelu", ktora asi do rytmu bucha klucami, ked rano cvicia 😀 no a tiez si stale vari kavu a maluje sa 🙂

pindula
5. okt 2010

@plumka dufam, ze ta dnes Martinka pozdravovala 😀 ...bola som este dnes vyplatit za Maxa stravne za september a prave sa vracali deturence z jedalne do triedy....bohovsky pohlad to bol...a Martinku som oslovila a povedala jej, z e nech ta pozdravuje...a skerila sa okolo celeeej hlavy 🙂 .....
katun, skoda, ze neviem, ktory z nich bol Adamko, aj teba by som dala pozdravovat 😉 ...

katun
5. okt 2010

@pindula to je mile, 🙂 niekedy sa mozeme aj so siskou (plumkou) stretnut aj s deturencami a pokecat osobne 😎 spoznam konecne maxa a ty adamka

euphoria
6. okt 2010

@pindula
tak ste vazne skoncili? nie je ti to trosku luto? alebo myslis, ze s babkou mu bude lepsie? Asi mas dobru svokru, ja by som malu s mojou nenechala.Nastastie byvaju stovky km od BA, tak ich casto ani nevidim.Ale kebyze tu mam nasich,bolo by to ine..A kde ho das o rok do skolky??

Baby, my sme inak chore.Teda Viki.Po mesiaci v skolke mame sice len nadchu, ale kedze je to nasa prva choroba vobec, tak sme z nej vystavene obe.Snad to skoro prejde, trva to uz od nedele...

plumka
6. okt 2010

Jej pindula, dakujem, ale nic nehovorila ☹ inak to mas stastie ze sa skerila, ona vacsinou na kazdeho skaredo pozera, akoze aby sa jej vsetci bali 😀
skoda ze uz s nami nechodite, ale tak s babinkou mu bude urcite lepsie, tak ho pozdravuj 😉
katun, bolo by fajn sa niekde stretnut, dobry napad 🙂
euphoria a vam prajem skore uzdravenie, nech sa z toho viki co najskor dostane. inak vy chodite do tej mensej triedy ze? a nemali ste tam nahodou vsi? lebo nasa suseda, dcerka sa vola dorotka, chodi tiez do tej mensej a hovorila im ucitelka, ze tam niekto priniesol z dovolenky vsi, som sa divila, ze nam ucitelky nic nehovorili, asi sa teda male a velke deticky spolu nestretavaju, ale som myslela, ze chodia spolocne aspon na obed ☹

euphoria
6. okt 2010

@plumka
nestras ma!! to pocujem prvykrat.To by nam urcite povedali.A deti sa stretavaju na obede, mae z velkacov kamosa🙂

plumka
6. okt 2010

euphoria hmmm tak vobec nechapem 😒 nejake divne to je.....
mozno to dievcatko ostalo hned doma a iba preventivne im povedali, nech si umyvaju vlasy....
a odkedy ste doma? lebo ona mi to hovorila minuly tyzden, niekedy asi stredu-stvrtok, to ste uz boli chore?

katun
7. okt 2010

@plumka to nemyslis vazne, vsi?? boze par dni dozadu sa adamko skrabal vo vlasoch, ze ho stvrbi 😨 no musim mu pozriet lepsie, snad tam nic nema 😠 @euphoria vikinke prajeme skore uzdravenie.

pindula
7. okt 2010

@euphoria ...nie je mi luto ani za mak, ze sme s jaslami prastili 😉 ...Maximko ma svokru velmi rad, svokra detto...on sice este pracuje, ale tym, ze je zmenar, tak byva pomerne casto doma, takze Maxo ma oboch sam pre seba. 🙂 ...Sa nedaju ani porovnat terajsie rana s ranami, ked musel ist do jasiel....a vecery detto...je to konecne zasa jasivy chlapcek, usmievavy, domyslavy 😀 a hlavne nekakava rano v priebehu 10 minut dvakrat a negrca mlieko a nepocikava sa....asi este nebol dostatocne vyzrety....dufam, ze rok nam velmi pomoze a do skolky nastupi s usmevom...vy budete mat v tomto vyhodu, ze vase deticky uz budu zabehane a vlastne ste si uz odzili tie krusne rana...nas to zase o rok pocka...ale kaslem na to 😉

katun, plumka, rada by som sa stretla, ale neviem, ci si to budem vediet nejako casovo zorganizovat, kedze som uz "tazko" pracujuci clovek od nevidim do nevidim 😉

katun
27. okt 2010

@pindula @euphoria @plumka ahojte baby, tak my sme zase chori .. pisem makke i, lebo ja som tiez uz dva tyzdne nachladnuta a skoncila som na antibiotikach, lebo sa to len zhorsovalo. adamko bol dva dni v skolke a uz zase sople sa vratili, tak aj on ma antibioticke kvapky do nosa a je doma. My sme v tych jasliach snad ani dva tyzdne vkuse neboli... no a inak, doktorka uz zacala aj mna prehovarat, ze mam zvazit, ci je vhodne ho davat do kolektivu, ona vraj odporuca nedat, az po zime.. plus odporucila vybrat nosnu mandlu, ak sa potvrdi jej zvacsenie.. och och,.. no a jasle, mam pocit, ze ma adam strach z jednej ucitelky, uz sa tam zase pocikal pri obede, a potom hned ochorel.. tak neviem, pozeram mensi kolektiv,.. poradte, vydrzat, ci odist z tade?

euphoria
28. okt 2010

@katun ahoj, no je teraz take blbe obdobie.Viki bola v skolke 4 tyzdne, potom sme 3 boli doma. Prvy mala nadchu ona, druhy som bola na atb zial ja (zial preto, ze som tehotna,no ale co uz.), potom zase tyzden kaslala a rano a vecer kasle dodnes. No podla doktorky moze kaslat este aj mesiac,ze to nie je choroba.tak ja uz neviem.Od pondelka je opat v skolke,no rano dost vehementne vyvadza a brani sa.Obavam sa, ze po kazdej chorobe bude potrebna dalsia aklimatizacia.
Inak jej sa tam paci, spomina deticky, ich mena, ako sa hrali, aj ucitelky su v pohode.Len tiez mam pocit, ze tych deti je tam privela.Mne by vyhovovala skor trieda typu do 10 deti.
Zelam vam skore uzdravenie.
Uz si pozerala nieco konkretne???

@pindula ako sa mate? Ake je malemu s babkou? urcite skvele a zdravo🙂)

pindula
28. okt 2010

@katun ahojky moja....taaakze....moj nazor....ak este chodis k Dzuppovej, tak ser na tu mandlu....radsej sa vyser na kolektiv, ale urcite ju nedavaj von....u mna Dzuppova uz uplne skoncila....to nie je lekarka, ale krava, ktora len skusa, co by mohlo zabrat, resp ona ani netusi, co moze zabrat...my sme teraz prekonali vodnate hnacky...ale desne...teplota 39.4...a ta krava nam predpisala antibiotika, ktore maju vedlajsi ucinok hnacku!!!!...ale hovorime si...ved je to lekarka, tak som mu ich podala....baby, to co som po antibiotikach zazila aky sok.....tak Maximko uz konecne v sebe udrzal asi hodinu a pol bananik, a teplotka sama zacala klesat na 37.1. tak som mu dala tie antibiotika...ludia....po podani asi pol hodina....strasne zacal kricat, ani nie plakat, ale kricat...celeho ho zacalo vystierat, ako by mal nejake svalove krce a cely komplet sa nekontrolovatelne triasol a tak ako sa zosral, tak som mala pocit, ze mu odislo, tenke crevo, hrube crevo a vlastne vsetko z jeho traviaceho traktu a teplota do 5 minut 38.7. 😲 ....ja som bola zufala...ale nastastie sa to rychlo ukludnilo, tak sme pohotovost ani nevolali....rano volam doktorke, ze aku mal reakciu a ona na to, ze to neviem presne predsa ja urcite, ze to bolo z toho, ze mam v antibiotikach pokracovat...pritom tie antibiotika su na zapal dychacich ciest a mocovych ciest...len ona hovorila, ze mi ich pre istotu! da, lebo sa jej nezda zvysene CRP....a pritom moc na mocove cesty mal negativny!!!!!.....tak j asom sa na cele antibiotika vysrala, kupila som smektu, rehydratacny roztok a pomaly sa z toho vylizujeme...uz ani teplotku moje zlaticko nema....takze som tym chcela povedat....na Dzuppovej "rady" nedaj...je to obycajna prospecharka.....myslim, co sa tyka farmaceutickeho priemyslu....
a co sa tyka jasliciek...aj ja si myslim,z e sa ucitelky jednej bal...spominal Julku a Evicku, ale tretie meno nikdy nespomenul...uf...aka som rada, ze tam uz nechodi....

@euphoria malemu je supersky....stara mama ho tak rozmaznava, ze mu pomaly kazdy den nieco kupuje v hrackarstve, aby sa "chudacik" mal s cim u nich hrat 😅 ....no...a co sa tyka toho zdravia...tak mali sme tu hnacku 😖 ...ale to mal podla mna z nejakeho hypermarketu...ona s nim casto chodieva do tesca a tam sa vozi v tych autickovych nakupnych kosikoch a on si vkuse dava prsty do pusy...ale nie tak, ako mimina to robia...ale on si stale ukazovakom prechadza po perach, asi aby si ocistil zaschnute papanie 😀 😉 ...ktore ma samozrejme umyte, ale on ma tak asi lepsi pocit.... 😉

drzim vam pasticky obom, aby sa vam chorobky vyhybali 🙂

pindula
28. okt 2010

@euphoria btw...tebe gratulujem k chlapcekovi 🙂 ...budete mat parik...podla mna nic uzasnejsie nie je...samozrejme zdravie je na prvom mieste....takze hlavne vela zdravia obom dietkam 🙂

katun
28. okt 2010

@euphoria No ved aj adamko rozprava o skolke (my tie jasle volame skolka), tiez kazde rano chce skakat ako v skolke, bubnovat a nosit hodinky ako ucitelka,.. tiez mame po chorobe hrozne ranne nastupy, ale zo skolky ide vzdy vysmiaty.

@pindula boze, zohnat dnes dobru lekarku.. horor.. my sme k nej presli od inej, ktora zase mala vsetko v pazi, pokial si jej nieco nedala a ja som zasadne proti uplacaniu. drzim palec aby uz maximko nic podobne nemusel zazit.

no su desne drahe tie sukromne, ale ak by sa podarilo schvalit novy zakon o rodicovskom, kde by preplacali od januara do 300eur, tak by nas vysli na 100eur z nasho vrecka.. ja ho nechcem od deti izolovat, vidim, ze potrebuje spolocnost a tiez pravidelny rezim.. k babkam ho dat nemozem, to by sme ho tyzden nevideli, iba cez vikendy (obaja s partnerom pochadzame mimo BA).. premyslam nad sukromnym detskym centrom pri SPP, kamoska tam ma dieta a je tam tak do 10 deti v triede. Je tazke sa rozhodnut, uvidim co dalej.. ale ak zdedil imunitu po mne, tak to nie je vyhra.. ☹

plumka
28. okt 2010

Cafte baby,
tak aj nasa malinka je doma od pondelka. Od stvrtka nam rano po mliecku vrackala a v nedelu poobede jej vyskocila teplota az na 39,5, tak sme v pondelok isli k lekarke. NIc ine jej nebolo. Lekarka jej spravila CRP a mala 60 krat vyssie ako normal. Tak nam dala antibiotika a spravila vyter a zobrala moc. Moc sme potom niesli aj na druhy den a ten bol negativny. Zajtra ideme na kontrolu, uvidime ake bude CRP a vysledky z vyteru tiez budu zajtra. Tak som zvedava, ale este v utorok troska teplotovala, ale vcera a dnes uz nie a inak jej nic nie je.....
pindula a to ake antibiotika maly bral????
katun a uz si skusala tu imunologicku? ja som si teraz bola pre dalsiu davku liekov. u nas v okoli bolo teraz dost ludi chorych a v pondelok aj mna zacalo trocha boliet hrdlo, ale akurat som zacala od pondelka znova brat tie lieky na imunitu + rozne vitaminy....a uz som v poho. Ja si tu imunologicku neviem vynachvalit, po skoro dvoch rokoch ustavicnych chorob a zapalov, mi uz skoro 4 mesiace nic nie je - je tu uplne perfektne 😀

katun
28. okt 2010

@plumka ahoj, napis mi do IP kam chodis s malou k lekarke. Zajtra volam k imunologicke, nesmiem zabudnut. Nas adam bol prave v stvrtok, piatok v skolke a ptoom cez vikend zase sople sa spustili aj teplota mierne zvysena. Uvidim, ci sa to cez vikend zlepsi..

pindula
28. okt 2010

@plumka antibiotika som mu podala iba raz, takze to sa neda povedat, ze ich bral ;o)...a su to antibiotika Unasyn P.O.S.

pindula
28. okt 2010

baby a mozete mi tiez ostatne napisat k akej lekarke chodite? ja dzuppovu chcem urcite zmenit....ta tam sedi len preto, aby si mohla robit "ciarky" a hrabat prachy pre farmaceuticky priemysel

katun
4. nov 2010

Baby ahojte, tak dnes som zase nieco zistila, ale az vonku, ked sme boli mimo jasli.. Mali mal na licku cerveny obluk a hned ma napadlo, ze je to uhryznutie. povedal, ze to bol Dominik. Ucitelka ma samozrejme vobec neinformovala, ze by k niecomu takemu doslo. Ten Dominik uz vcera v satni facol jedno dievcatko, .. no neviem, poriadne ma to nas..lo,lebo adamko mal pocit viny, tak som mu zase musela vysvetlovat, ze to nie je jeho vina, ked mu ten chlapec ublizil, a ze musi povedat ucitelke, ak to nevidela.. vraj im robi zle ten dominik. musim sa na to popytat. @plumka ako martinka? uz je na tom lepsie?

euphoria
5. nov 2010

@katun @plumka @pindula
aj my volame jasle skolka🙂 Naco ju na jeden rok motat a potom ju preorientovavat.
Katun, uhryznuty? Tak uz je fakt vela. My tiez mame sem tam skrabanec, sem tam modrinku, no myslela som, ze si to sposobuje sama. Tiez mi nikdy nic nepovedali.

I ked pomaly zacinam mat voci tej skolke averziu. My sme tento tyzden doma, sice len mierny kasel a sopliky, ale predsa.Hoci mam pocit, ze tentokrat sme to pokaslali my. Boli sme v sobotu plavat a v nedelu uz kaslala.

Pozerala som uz aj ine skolky, kde su sice mensie kolektivy,ale pocet uciteliek na jedno dieta je aj tak tych 5-8, tak neviem, ci by to pomohlo, ak zoberiem do uvahy ze to bude aj ovela drahsie. Mne zvysenie prispevku na 300Eur aj tak nepomoze, kedze od februara budem na materskej s druhym babom.
A ako vase deti plumka a pindula, uz su zdrave?? Pindula dakujem za blahozelanie, velmi sa tesime na braceka🙂)
Inak mi chodime k doktorke Horakovej na Teslovej.Chodime k nej od narodenia malej a sme s nou velmi spokojni.Aj pristupom, aj ambulanciou, aj s tym, ze nikdy nemusime cakat. No my sme zatial nemali ziadnu vaznu chorobu, ani atb, tak neviem, ako to bude ked to zacne.Myslim, ze az vtedy clovek pochopi, ci je lekar odbornik.Ale ako hovorim, zatial max spokojnost.

plumka
5. nov 2010

Ahojte,
tak my uz sme od stvrtka v jaslickach/skolke. Najprv som sa potesila, ze im robia plastove okna, ale ked som otvorila Matkinu skrinku a videla tu vrstvu bieleho prachu, skoro ma natiahlo. 😠 Tiez by im tie skrinki mohli trochu poumyvat, vsak tam maju aj na to pracovnicku!!!!!!!!! Tak pekne sme doniesli do skrinky handru poobede a vycistili skrinku a dnes rano zasa i ked veci sme museli dat stvrtok rano do tej spinavej skrinky...... ☹
Inak Katun toho Dominika stale spomina aj nasa Matka, ze ju raz uz tahal aj za vlasy a ze je zly mi povedala, ze tam bije vsetky deticky. Ale potom druhy krat mi zasa hovorila, ze jej velki kamarati su Adelka a Domino, ze ona ich moc lubi.....tak to ma moc nepotesila....snad nebije aj nasa Matka deticky..... ☹ dnes ked pre nu pojdem skusim sa spytat uciteliek ci byva nejaky den rodicov alebo rodicovske zdruzenie......mohlo by nieco byt, aj za tie okna nas napr. mohli upozornit a viem, ze mavaju aj mikulasa, riaditelka hovorila, tak rada by som aj vedela, ci si maju nieco priniest a tak.....sa mi to moc nepaci, ze vlastne nic nevieme, co dieta cely den robi.....viem iba ze sa ucia basnicky a pesnicky......
euphoria ako to funguje v mensej triede? tiez vam nic nehovoria?
a k tej lekarke, my mame dr. Zborilovu v poliklinike a som s nou tiez spokojna...

katun
7. nov 2010

@plumka no ved ja sa zajtra na toho dominika spytam, chapem, ze sa moze vselico stat, ale uhryznutie na tvar je teda silna kava, a najma ked som na vlastne oci videla ako skocil do jedneho dievcatka v satni. rodicovske by sa zislo ako sol. o oknach ani nam nic nehovorili, vratili sme sa po chorobe a mala som chut otocit sa na pate, ked som to zbadala, ze odisiel z hluku (zatepluju nam barak) do hluku. a este ked maly chlapcek co sedel na lavicke kaslal ako tuberak, zjavne chory a rodicia s usmevom ho odovzdavali ucitelke. a aj o tych vsiach ze nic nepovedali..aj ked boli u malych, mali nam to povedat.

pindula
8. nov 2010

baby...po vasich prispevkoch sa len mozem utvrdit, ze Maxa som odtial stiahla....nechapem, odkial tie jasle zobrali dobre referencie....drzim vam vsetky paste, aby ste boli odrazu spokojne....

claudinka
8. nov 2010

takže môžem byť rada, že tam nie je? boli sme 3 týdne chorí, týždeň sa zdal malý zdravý a včera pááác horúčky, leteli sme na pohotovosť a má angínu. Chytili sme to z materského centra.. a nejako sa mu ten vírus až na angínu dotiahol.

plumka
9. nov 2010

Baby ja mam pocit, ze je to asi vsade rovnake, ci sukromne alebo statne je to asi jedno. Poznam aj takych co chodili do sukromnych jasiel aj do statnych, cize maju moznost porovnat a ci s detmi, ucitelkami alebo chorobami, je to jedno. Vsade sa nieco najde.
Myslela som si, ze to bude ine, ale uz niektore veci ani neriesim...... ☹ a mam pocit ze ked prideme do skolky, bude mala aspon viac odolna, asi proti vsetkemu a ja s nou 😝
Vcera rano tam bolo v jaslickach jedno dievcatko, ktore dost kaslalo-vkuse a ked sme tak na seba s manzelom divno pozerali, tak maminka zacala rozpravat, ze asi jej nieco zabehlo 😒 hmmmm, ale ,,zabehnuty,, kasel od ,,chorobneho,, este viem rozoznat...ale raz ked sme sa uz na to dali a zacala som pracovat, tak tam malinka musi chodit ☹
pindula mas to super, ze svokra moze byt s malym 😉

katun
9. nov 2010

@plumka No ved som premyslala, ze ked si tu niekedy vylievam dusu, tak to zase nie je az take hrozne, aby sa maminy nezlakli. Mas pravdu, ze vsade sa nieco najde. Treba ale donutit riaditelku, aby ucitelky viac komunikovali, pripadne tie rodicovske stretnutia by neboli odveci. a tiez, aby sa dosledne kontrrolovalo, ci tam nie su chore deti. Ked citam ine fora, aj skolkarske, vsade je ten nastup do kolektivu rovnaky. Ci uz ide o plac, alebo chorobnost. A zase mame rozne deti, niektore zvladaju nove prostredie lepsie, ine potrebuju cas. je to zmena aj pre nas, to je jasne 🙂 ja by som to chcela mat viac pod kontrolou a to je asi normalne.

euphoria
10. nov 2010

Ahojte baby,
aj som vam sem pisala, ale akosi tu moj prispevok nie je.
U mna tie vsetky pochybnosti pramenia najma z toho, ze mala bola za 2 mesiace 3x krat chora, a predtym nikdy nic. Hoci to boli len nadcha a kasel, predsa ma to mrzi.Zacala som aj rozmyslat, ze mensi kolektiv by bol lepsi.Porozpravavala som sa s viacerimi, co maju deti v sukromnych skolkach a poviem vam teda, ze prvych tri az sest mesiacov to riesili vsetci. Vraj je to bezna adaptacia. Iste je ten pristup v sukromnych o nieco lepsi, len ci to stoji za tie peniaze. Idealne nie je. A stresovat malu zmenou prostredia tiez nie je nic moc.Ona sa predsa v tejto skolke nestazuje a kde idem pre nu ma dobru naladu a do vecera kopec energie.
Este dve veci, pytala som sa na vsi, ze ziadne neboli, pred 2 mesiacmi ich malo jedno dievcatko,ale bola vtedy doma chora, teda to chytila niekde inde a do skolky to nepriniesla.
A pokial ide o ten kasel.My sme mali miernu formu laringitidy, doktorka povedala, ze kym to uplne prejde, moze to trvat aj mesiac, ale nie je to infekcne.Mala zakasle trochu rano, trochu vecer, znie to ako taky riadny tuberacky kasel, no nic jej nie je.Pytala som sa ucitelky, ci kasle aj v skolke, povedala, ze za tie dva ani raz nezakaslala. To len k tomu, ze nemozeme hadzat vsetkych rodicov do jedneho vreca.Nikdy by som chore dieta nedala do skolky.Tym netvrdim, ze mnohi to tak nerobia.

claudinka
10. nov 2010

Baby, nepoznate dobru detsku doktorku v Ruzinove?