Máte referencie na jasle na Palkovičovej v Bratislave?

peta28
16. sep 2008

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost, alebo ste poculi nejake referencie na jasličky na Palkovičovej? Mam dcerku prijatu do sukromnych jasliciek, aj do tychto statnych a neviem sa rozhodnut. Aj ked sukromne su neporovnatelne drahsie, v tomto pripade mi nejde o cenu, ale kvalitnu starostlivost. Dakujem vopred

aktak
11. nov 2010

@claudinka nepoznam, preto som presla do Petrzky 🙄

moj najstarsi je teraz mesiac doma, lebo doniesol domov Hemofila a najmladsia to dost zle znasa, tak sme si dali pauzu nech nedonesie nahodou neco dalsie 😒

claudinka
12. nov 2010

@aktak Petrzku mam veelmi daleko.. u mna pripada do uvahy ked tak ruzinov, biskupice, vrakuna..

claudinka
15. jan 2011

ako pokracujete v jaslickovani??? 😉

katun
4. feb 2011

@claudinka ahojky, pokracujeme 🙂 podla pocasia 🙂)) tento tyzden tam chodi adamko s usmevom, bez placu. po dlhej prestavke napr. po chorobe je to vzdy rovnako, najskor ranne protesty, ale poobede chodi domov vzdy s usmevom. vecer nam spieva pesnicky. teraz nas caka prihlasovanie do skolky, tak dufam, ze sa dostane tam, kam chcem.

engelina
4. feb 2011

@katun a chcete ist na palkovicovu do tej skolky?

katun
4. feb 2011

@engelina ja mam najblizsie skolku na Haburskej, tam dam prihlasku. rozmyslala som aj nad Presovskou, co je vlastne na tej istej ulici ako jasle (pripadne Palkovicova MS, to je elokovana trieda tej Presovskej). Neviem, ci davat dve prihlasky,.. uz teraz ma boli zaludok, ci sa tam dostane. prave vcera bola ruzinovska TV v jaslickach a pytali sa, ci je dostatok jasli v Ba... dotovanych je malo a skolok je tiez malo, .. 😠

katun
4. feb 2011

Inak baby, ktore maju zaujem o tieto jasle, zistite si, kedy sa robi poradovnik - minuly rok sa prihlasovalo tusim od 15.2 iba telefonicky, nebolo treba ziadne potvrdenia (az pri nastupe). teraz je tam poplatok 150 euro mesacne plus strava.

zzuzzik
30. mar 2011

@katun Ahoj, no moja mala je zapisana na tento september, precitala som si vsetky prispevky 😒 som z toho trosku na nervy, to je vazne v triede 20 deti?
kolko je tam uciteliek? to som sa zabudla spytat. Velmi sa toho bojim ako to budeme my zvladat a este teraz vaham ci ju nedat do sukromnych jasliciek, preto ma zaujima ci ten prestup do skolky je v podstate isty, lebo aj to je dovod preco ju davam sem, ze potom nebudeme mat problem so skolkou. Lebo teraz neviem ako pises, ze ci teda mate s tym problem alebo nie. Dakujem ti velmi pekne za odpoved

katun
30. mar 2011

@zzuzzik tych deti je tam vacsinou menej, kedze vzdy su nejake chore.. ucitelky (sestricky) su 3. po tretej hodine uz niektore odchadzali a okolo stvrtej tam uz bola tusim iba jedna. ja som si myslela, ze to bude pre adama hracka, ze sa rychlo adaptuje a bude tam stastny. doteraz vsak mame problem a stale vstava rano s placom, ci musi ist do "skolky". je to mozno tym, ze tam jeden chlapec robi detom zle a nas adam sa nevie branit. tiez ich ucitelky "strasia" policajtmi, vyhodenim von a "ujom s brasnou" - co je opravar 😖 ine deti to mozno beru v pohode, nasmu adamovi tam cosi vadi a asi to bude to, co som vymenovala. inak ucitelky spomina kazdy den, aj ked nie je v jasliach, hra sa, ze tam je - cvici, rozprava mi basnicky a "napodobnuje" ucitelky.. rano chodi vacsinou s placom, poobede domov s usmevom. do toho mame obdobie vzdoru, takze sa to stale meni.. ja som ho prihlasovala do inej skolky, ale pocula som, ze ten prechod do skolky je potom v pohode. tiez som stale zvazovala, ci nedat do sukromnych jasli, a nakoniec som nedala.

zzuzzik
3. apr 2011

@katun ahoj dakujem ti za odpoved rychlu si zlata 😉 prosim ta a nevies ci je istota s tou skolkou? Ci idu deticky automaticky do skolky z tych jasliciek ?
asi je to pre mna dolezite, lebo keby nebola tak rozmyslam, ze teda malu tam nedam do statnej, ona je take male trdlo, aj na ihrisku sa necha utlacat detickami, zoberu jej motorku ona zalomi ruckami a caka pokial to to dietatko neomrzi a nevykasle sa na nu, tak sa o nu vo velkom kolektive trosku bojim, vobec nie je priebojna, no a choroby to je tiez pre mna postrach, dakujem 😀

euphoria
4. apr 2011

@zzuzzik
Ak myslis prechod do skolky na presovskej, kde patri aj palkovicova, tak postup nie je automaticky.Vobec to vraj nema vplyv.Ja som prihlasila dcerku, ktora chodi od septembra do tychto jasli, no je tam prihlasenych 150 deti a beru iba 30.Do polky aprila nam pride rozhodnutie. Som ohromne zvedava.Neviem si predstavit co budeme robit ked ju nevezmu.
Inak nasej malej sa v jasliach velmi paci, i ked rano tam zrovna nechodi vytesena.No my sme viac doma ako v jasliach, stale chyti nejaku chorobu...

zzuzzik
4. apr 2011

@euphoria hmmm to ma netesi, fuuuha ja by som sa predsa len priklanala k malemu kolektivu, ked aj tvoja mala je casto chora a este nie je isty ten prestup, dakujem ti velmi pekne za odpoved, pomohla si mi velmi, skusim to nejako premysliet, moj muz tvrdi ze to moc prezivam asi hej ☹ no uvidime, ta skolka to som pocula, nie len tato, ale vsetky to je hruza, ze s tym nikto nic nerobi, to sa cudujem. Prajem pekny vecer

euphoria
4. apr 2011

@zzuzzik
mam viacero znamych, co maju deti v sukromnej skolke, preto som aj ja velmi zvazovala tuto alternativu, no tiez su chore casto.Dieta si tym zrejme musi prejst.Moja dcera do dvoch rokov nebola ani raz chora.
Ja som rada, ze som ju nedala do sukromnych, nie je to ziadna vyhra a este su aj drahe..

zzuzzik
4. apr 2011

@euphoria hmm asi mas pravdu, aj moja je zatial uplne zdrava, tak to nechcem pokazit, ale asi niekedy to zacat musi, ked to nebudu jasle tak skolka urcite ☹ , este uvazujem nad nejakou tetou alebo maminkou s jednym dietatkom ale to sa nedoplatime s muzom, takze asi zacneme s jaslami a potom sa uvidi keby to slo velmi zle, dakujem baby ste zlate 😀 nikdy som si nemyslela ze budem tak vystrasena, ja ked som nastupovala na matersku vsetkym som slubovala ze do roka som spat, a mala bude mat dva roky ked pojdem do prace 😀

plumka
8. apr 2011

@zzuzzik, nasa Matka tiez chodi do tychto jasli s Adamkom od Katun. Do 2,5 roka bola v podstate zdrava, potom v decembri zacali zelene sopliky, teploty... a tahalo sa to az do konca februara, stale sme boli doma - dokopy sme boli asi 10 dni v jaslickach, ale preliecila sa, berie teraz take lieciky na podporu imunity a uz je dobre - klop,klop. Ale brala som to tak ze raz si tym prejst musi 😖
Inak do jasliciek chodi rada, tesi sa na deti a na basnicky a pesnicky, hry a aj na ucitelky...ale kazde dieta je ine, treba to asi najprv vyskusat...my sme sa napr. zasa dost tazko adaptovali, trvalo jej to skoro dva mesiace, kym tam zacala chodit bez placu a bez prosikania, aby sme ju tam nedavali a ked bola tak dlho chora, uz sa pytala kedy pojde konecne do jasliciek 😉 -

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puclik77
19. máj 2011

ahojte mamicky, som rada ze mate s jaslickami aj dobre skusenosti, ale viem o jednych jasliach, kde svoje deticky ani neskuste davat!!!!!!! My sme tam dopadli veeeeeelmi zle, resp. moja mala este stale nie je v poriadku!!!

pindula
20. máj 2011

puclik a co su to za jasle? cisto informativne... ;o)...nas uz sa nastastie bude tykat len skolka...
btw....aj predvcerom mi kamaratka oznamila, ze tiez stiahla svoju malu z jasliciek prave...chodila dva mesiace a katastrofa...snazila sa vydrzat...ale nedalo sa :o(...a to boli pritom sukromne !!!!!!!!

puclik77
20. máj 2011

pindula - boli to tiez sukromne jaslicky, malo deticiek (do 10), majitelia sice super, mili, ochotni, snazili sa, ale co z toho, ked tam brali aj chore deticky (podla nich ale chore neboli) ale sama som videla ked som dosla pre malu, ze zelene sopliky, kasel taky ze som pozerala co tam take dieta robi. Ale ked asi maju rodicia zaplatit skoro 400EUR za jaslicky, ci tam dieta je alebo nie je, tak ho tam radsej daju a majitelia ho vezmu. Su to jaslicky Fialocka blizko Patronky, v krasnom ticho prostredi rodinneho domu. Myslela som ze to tam bude super, ako to vyzeralo ked som tam bola pozriet, ale mala tam bola cca spolu asi 2 tyzdne a dopadli sme tak, ze jej zistili pneumokoka, prekonala cytomegaloviruzovu mononukleozu a pediatricka mi len potvrdila ze to mala dostala urcite v kolektive. Teraz chodime na imunologiu, berie sirup na imunitu no davame ju este stale dokopy. Inak musim este podotknut, ze dovtedy kym nastupila do jasliciek, chora nebola ani raz, ani nemala ziaden problem s imunitou. Takze "trest" za 2 tyzdne v jaslickach je, ze ma uplne nulovu sliznicovu imunitu. Bola som z toho hotova, lebo mala bola naozaj dost v zlom stale..... 2x 4dni 40tky teploty, obostranny hnisavy zapal stredneho ucha.....no deticky jej tam poodovzdavali asi vsetky detske choroby, ktore sa daju nachytat. Do jasliciek ju uz urcite nedam, najskor az do skolky a to si naozaj dobre vsetko pozistujem ako to tam bezi!!!! Takze ak mas znamych, kamosky, ktore chcu dat deti do jasliciek, urcite doporucujem ist sa tam pozriet aj 3x a zistit o zariadeni maximum!!!!!!!!

pindula
21. máj 2011

@puclik77 no ja oci puciiiiiiiiiiim 😲 ..chuda moje....no tak to bola fakt katastrofa...boze, ja by som vies co najradsej? zohnat opatrovatelku, dohodnut sa tri zname, co mame male deticky a supnut jej ich tri a hotovo. Tak by dieta aj chodila do kolektivu, aj by bola omnoho mensia hrozba chorob. Nas zobrali do skolky od septembra...ale tak...normalka do statnych, kde bude jedna ucitelka na 23 detiii...katastrofa...viem, ze je to tak vsade v statnych...ale znie to hrozne...som zvedava, ci teda vydrzime tentokrat 😖

puclik77
21. máj 2011

pindula, uz mame opatrovatelku, super pani, ozvala sa mi na inzerat, tak sme to riskli, nemali sme vlastne na vyber, ale urobili sme dobre. O Tianku je vyborne postarane, mala ju ma rada a pani je ochotna, mila, flexibilna, ako potrebujeme. O jaslickach nechcem teraz najmenej 2roky pocut 🙂 Budem vam drzat palce v skolke. teraz mas drobca este doma?

puclik77
23. máj 2011

pindula, tak cez vikend som sa dozvedela, ze v jaslickach kde bola nasa mala, maju asi ovcie kiahne, kedze ich dostalo vlastne dieta majitelov, ktori tam tiez dieta maju spolu s ostatnymi...... som strasne rada, ze sme dali malu prec. Ved inkubacna doba na kiahne je 3 tt, cize by mali jaslicky minimalne na tuto dobu zatvorit. Ale pochybujem ze tak urobili.... no cisty des

sasenak
23. máj 2011

@lilli00 ahoj nás tiež prijali od septembra do týchto jasličiek. Referencie mám len od malej pediatričky že jej odtiaľ nechodia tak často choré deti ako so súkromných a známa si ich nevedela vynachváliť. Dúfam že sa niekto ozve a dozvieme sa viac.

pindula
23. máj 2011

@puclik77 tak esteze si dala malu prec....ako tak citam, tak je to fakt desna katastrofa...k opatrovatelke gratulujem ...lepsie ste podla mna nemohli urobit 🙂
nie, maleho nemam teraz doma, chodi kazdy den ku svokre 🙂 ...a ak sa nam neosvedci od septembra skolka, tak dufam, ze svokra bude stale ochotna 😉 , pripadne to isti opatrovatelka alebo od dalsieho roka sukromna skolka....dnes som pocula dobre referencie na blueberry hill skolku na kolibe

puclik77
23. máj 2011

pindula, no este ze mas taku zlatu svokru. Moja svokra stale pracuje aj ked je uz na dochodku, takze nemohla malu opatrovat a mojej mame by som malu nedala..... mala by za chvilu zacala salutovat, lebo moja mama je tak trosku general 🙂 🙂
Idem pozriet tu stranku na blueberry skolku. Inak ja som bola pozriet aj little angels na Kramaroch, je to cisto anglicka, ale bola som tam len raz pozriet, nepoznam nikoho osobne, kto tam ma dieta. Ty si tu z BA?

puclik77
23. máj 2011

sasenak, do ktorych jasliciek nastupujete???

pindula
23. máj 2011

@puclik77 little angels niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.....mam velmi velmi velmi zle referencie na tu skolku...poznam osobku, ktora tam bola ucitelkou ;o)....tam sa striedaju ucitelky ako v letnom tabore...kazda tam vydrzi 2 tyzdne...totalna katastrofa...
ano, som z BA

puclik77
23. máj 2011

uf, tak dobre vediet. Bola som sa tam pozriet, bolo to tam uplne v pohode, ale ako pisem, nepoznam nikoho osobne, koho dieta by tam chodilo. Ale dobry pocit sme mali aj z Fialocky a vidis ako to dopadlo ☹
pozerala som tie blueberries ale je to trosku drahsie..... skoro 700E sa mi zda uz ozaj dost. Ale vyzera to super podla toho vsetkeho co tam maju, vybavenie, aktivity, lektorov, program a pod.
Ake dobre referencie si pocula???

sasenak
23. máj 2011

@puclik77 prijali ju na Palkovičovú v Bratislave.

narika
23. máj 2011

Ahojte baby,chcela by som len vediet, ci to na Palkovicovej je statne? Totiz mam problem mojho 2 a pol r. synceka nezobrali do skolky, natolko vsade mali dost deticiek 😒 dakujem za info. prajem pekny vecer 🙂