Máte referencie na jasle na Palkovičovej v Bratislave?

peta28
16. sep 2008

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost, alebo ste poculi nejake referencie na jasličky na Palkovičovej? Mam dcerku prijatu do sukromnych jasliciek, aj do tychto statnych a neviem sa rozhodnut. Aj ked sukromne su neporovnatelne drahsie, v tomto pripade mi nejde o cenu, ale kvalitnu starostlivost. Dakujem vopred

alexandra17
24. máj 2011

Ahoj Narika, skus pozriet www. smilingfaces.sk pre deticky od 2r.

katka120
25. máj 2011

Ahojte. Potrebovala by som poradiť jasličky v Petržalke. Má niekto skúsenosti? Ďakujem.

claudinka
25. máj 2011

@katka120 Súkromné či aké hľadáš?

claudinka
25. máj 2011

@narika jasle patria pod mestsku cast Ruzinov, plati sa 150 €/mesacne plus 1,50 €/strava/deň.

narika
26. máj 2011

dakujem vam baby za snahu pomoct mi.skusim to tam dakujem aj tebe alexandra 17. majte sa tu krasne. 😉 🙂

claudinka
26. máj 2011

@narika davala si ho do tej istej skolky, ako chodi starsi surodenec? 😎 vsak by ho mali prednostne zobrat sakris, kam si davala prihlasku?

katka120
26. máj 2011

nie som si istá či sú štátne jasle v petržalke. každá rada pomôže.

bellablonde
26. máj 2011

@katka120 kati pozri jasle na bzovickej, tie su myslim statne

narika
26. máj 2011

claudinka,ano aj do tej istej ale aj inde som dala pre istotu, ale nic. ☹

katka120
28. máj 2011

@bellablonde ďakujem.

plumka
29. máj 2011

Ahojte baby, tak my sme na tej Palkovicovej spokojny. Moja dcerka tam chodi od septembra 2010 a teraz budeme koncit, uz prechadzame od septembra do skolky. Ale ked budeme mat druhe dietatko, tiez by som chcela aby tam chodilo Je sice pravda, ze choroby sa nam nevyhli i ked dovtedy nebola skoro vobec chora, ale to je bohuzial udel jasliciek a skolok a zalezi aj na tom, aku imunitu ma dieta resp. ked ide prvy krat do kolektivu, tak si tu imunitu buduje asi tam ☹ viem ze tam rodicia davaju aj deti kaslajuce aj so soplikmi, ale s tym bohuzial nic neurobime ☹ Nastastie vaznejsie chora z jasliciek nebola...ale ako ucitelky su tam dobre, malinka tam chodi rada, vela sa tam nauci, hlavne basnicky a pesnicky - aj anglicke (i ked to nie su anglicke jasle). Viem, ze tam chodi rada aj ked zaciatky boli velmi tazke ☹ Ale keby sa jej tam nepacilo, alebo by odtial nosila nejake horsie choroby tak by sme to zrejme tiez riesili inak.
Ale myslim si, ze je jedno (aj podla skusenosti z okolia) ci dieta date do sukromnej skolky/jasli alebo statnej, pokial ide dieta prvykrat do kolektivu, je pravdepodobne ze bude zo zaciatku chore 😒 a mozno tie sukromne su aj horsie, lebo ako pise Puclik, ked za jasle/skolku rodicia tolko platia, tak tam daju dieta aj so soplikom ci kaslom, ked sa inak neda a ucitelky ho zoberu - toto sa mi vobec nepaci, ale bohuzial je to tak asi skoro vsade 😠

euphoria
30. máj 2011

@plumka
A do ktorej skolky idete?

plumka
31. máj 2011

@euphoria ideme na Astrovu - skolka myslim sa vola Astricka. Tvoja malinka tusim chodi do malej triedy do jasliciek ze? Vy este pokracujete ci idete uz tiez do skolky?

euphoria
31. máj 2011

@plumka
Ahoj, my ideme tiez od septembra do skolky, ale zostavame na Palkovičovej.Som zvedava, ci sa jej bude pacit.Do jasli uz chodi rada..

plumka
1. jún 2011

@euphoria tak to je super. 😉 Ja som tiez hrozne zvedava aky bude ten prechod do noveho prostredia, nove ucitelky....ale nastastie ide s nou do skolky aj susedka, co sa poznaju, tak snad to bude lahsie 🙂

lilli00
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
narika
23. jún 2011

@lilli00 dakujem .pojdeme skuit teda 😒

orlovka
24. jún 2011

Ahojte...aj my sme mali problém, čo s malým...do jasličiek nám ho nevzali, že je už veľký (má 2 a pol roka) a do škôlky tiež nie, že ešte nemá 3 roky. Pritom prácu som mala už dojednanú od septembra. S týmto som fakt nepočítala. Potom nám poradili taký malý kolektív v starom meste pri justičáku. Boli sme sa tam pozrieť. Celkom útulné prostredie v bytíku, malý tam v herni začal hneď všetky autíčka vyberať, ale majiteľka k nemu mala úplne fajn prístup. Boli tam vtedy prihlásení ešte dvaja chlapčekovia ako môj Tomáško. Nemajú vlastnú záhradu, (šak čo by som aj chcela v centri, že?) ale vyzdvihli, že každý deň chodia do medickej a to mi vyhovuje, lebo do tej záhrady zvieratá nesmú a je udržiavaná. A najviac sa mi páčilo, že stravu môžem dávať malému vlastnú, oni ju tam zohrejú. Aspon mám istotu, že jedáva to, čo nie je zlé. Tak sme sa tam dojednali zatiaľ len príležitostne. Od júla uvidím. Už tam chodíme týždeň a som síce rada, ale až ma prekvapilo, že druhý deň ma síce držal za nohu, ale teraz mi dá pusu a ajojajoj a už beží do izby. Občas ho síce postrážila babka, a aj u kamarátky bol, ale že ani slzičku?...Vy máte aké skúsenosti?...Muž mi hovorí, že veci príliš rozoberám...no ja neviem, mne teda moc chýba, ked ho pri sebe nemám, tak by plačkať trochu aj mohol. Alebo to aj druhé deti takto?

hankaaa1
22. sep 2011

Ahojte, rada by som sa obrrátila na mamičky, ktoré dali teraz v septembri 2011 deti do jaslí.
Moja dcérka nastúpila teraz 19.septembra do jaslí na Palkovičovej a mám z toho dosť zmiešané pocity. Laura je velmi spokojné a spoločenské dieťa, miluje sa hrať s inými deťmi. Lenže keď ju tam privediem, všetky deti v jej skupinke tam plačú o dušu, a ja keď spočiatku neplakala po polhodine už sa pridala, keď som tam po ňu prišla plakala ešte stále, tak že ďaľšiu polhoďku po odchode ešte vzlykala. Na druhý deň to isté, až bola zachrípnutá. Mám pocit, že kedy tam prídem všetky tie deti tam plačú, zasoplené až za ušami a učiteľky radšej rýchlo zatvoria dvere, len aby som tam nenakukla. Keď som k tomu chcela vysvetlenie, tak mi len povedala, že taký je september, pokým si zvyknú...ale pre pána jána, to ich nevedia niečím zaujať aby aspoň chvíľu neplakali , či čo?
Teraz sme už zasa doma, mala dostala po 2 dňoch, čo sme tam strávilli cca 1,5hod denne, virózu, takže sme zasa doma.
Moja kamarátka dala dieťa do súkromnej škôlky ( tiež má malý 2 roky) ..a deti tam neplačú ani keď tam ráno prídu a už vôbec nie po celý deň. Tak potom fakt netuším, či je to len tou adaptáciou, alebo prístupom učiteliek.
Aké máte vy skúsenosti s adaptáciou detí v jasliach príp. škôlke, menili ste príp. zariadanie?

kape
5. okt 2011

@bellablonde - sice starsieho data prispevok, ale jasle na Bzovickej su sukromne, len su v priestoroch statnej skolky. A inak mas pravdu, ze su "statne", lebo pristup tam je plne ako statny, pojem sukromne zariadenie majitelke velmi nic nehovori. To len ak nahodou tu este ma niekto zaujem o tieto jasle, nech si ich dobre preveri.

chrenik
28. okt 2011

Ahojte maminky,
potrebovala by som poradit jasle, ktore beru deticky od 1 roka. Hladam pomalicky jaslicky ku ktorym je dobry pristup autom a nie su daleko od dialnice (nie niekde zasite v centre mesta 🙂 )

zipsy
30. dec 2011

@hankaaa1 ahoj, ja nemam zatial skusenost s jaslami, ale rozmyslam nad nimi. Tak mi prosim napis, ako sa to vyvinulo, dakujem

kralicica
21. feb 2012

baby nemate niekto kontakt na jasle n apalkovicovej a ci este beru prihlasky?

blackcat
26. mar 2012

Ahojte, skusim aj ja svoje stastie, aj ked to tu zda sa dost zmlklo. Viete mi mamicky povedat, ci mame sancu sa dostat do jasliciek na Palkovicovej? Chcela by som malu dat od septembra a bude mat skoro presne 2 roky. Trvale bydlisko mame v Ruzinove a ja pracujem uz od minuleho septembra na polovicny uväzok. Doteraz sa o nu starali moji rodicia, ale mam sancu pracovat o jeden den viac a to by uz moj otec (ten je s nou vzdy par hodin sam) nezvladol. Tiez by ma zaujimalo, ako na jaslicky deti reaguju; co sa chorob tyka, to mi je jasne. Ked mala krpata rok, skusali sme to 2x so sukromnymi, ale babka s dedkom, ze ani pocut 😀 Moja mala ma 1,5 roka a plienky. Skusim ju (uz nam to islo, len potom bola dlhsie chora) cez leto oducit, len mi nieje jasne, ako to funguje v jasliach a ci sa nevrati znovu k plienkam. Mozno mi to niekto vie objasnit? Dakujem kazdej/kazdemu, kto mi vie poradit. Obzvlast negativne skusenosti ma zaujimaju, aby som vedela, do coho "ideme".

euphoria
12. apr 2012

@blackcat Ahoj, no neviem, ci tam este maju miesto, prihlasuje sa zaciatkom roka.Ja mam syna prihlaseneho (este neviem ci ho zoberu) od septembra, ale s najvacsou pravdepobnostou ho este nedam.Dcera tam chodila a bola som spokojna.Jasne, ze si presla vsetkymi chorobami, aj poplakala, ale myslim, ze sa adaptovala relativne rychlo napriek chorobam. Tusim som to ja prezivala horsie ako ona. Ona este mala plienky, ked nastupila v dvoch rokoch, ale tam ich pravidelne davali na nocnik, takze ich vlastne nato naucili..

blackcat
12. apr 2012

@euphoria Ahoj, bola som na zapise a uz sme "pod ciarou". Ale pani riaditelka bola velmi mila a povedala, ze este sa to snad utrasie. Tak tam volam po 15tom a dufam, ze mame stastie. Moja mala miluje deti, tak dufam, ze bude rychlo "doma". Ja budem tiez urcite smutit 🙂 A dcerka prestupila aj tam do skolky? Ide to potom automaticky? Myslim koli kapacite. S tym chodenim na nocnik je to super...

euphoria
13. apr 2012

@blackcat takze az po 15. sa da zistit ci je dieta urcite prijate?? Musim tam zajst, najma poriesit, ako by to bolo, keby som ho dala az napr. od marca, aprila.Predpokladam, ze miesto mi drzat nebudu,iba ak zaplatim tych 150e mesacne.Inak ano, riaditelka aj ucitelky su velmi mile. Dcera chodi teraz do skolky na Palkovicovej, postup nie je automaticky, zial aj ja som si to myslela..nastastie ju vzali, no bolo okolo toho privela stresu...

blackcat
13. apr 2012

@euphoria :Nam bolo povedane, aby sme si zavolali po 15tom, ze uz budu predbezne zoznamy. Ale este budu s kazdym novym asi robit pohovor, aby zistili, ci je dietatko uz pripravene na jasle. A viem aj to, ze od januara preraduju dalsie deti, ktore dovrsili 3 roky do skolky vedla. Tak sa skus opytat, ci sa nebude dat od toho januara, ked sa znovu uvolni miesto ;) Inak nevies, na ktorom mieste v zozname ste? Lebo beru az 60 deti od septembra, kedze otvaraju tretiu triedu...

euphoria
23. apr 2012

@blackcat
Ahoj,tak ako? prijata dcerka? my sme prijati, ale stale som si nie ista,ci nebude nato velmi maly...miesto mi drzat nebudu, preradovat budu do skolky, ale z tej triedy najvacsich deti, v triede najmensich zmeny nebudu...

blackcat
23. apr 2012

@euphoria No my si este musime pockat. Zatial pre nas nemaju miesto, ale mame zavolat zaciatkom juna, ked uz vsetky ostatne deti budu potvrdene. Tak este dufam, ze sa to podari. Ak nie, tak mozno od januara. Zatial funguje nastastie babka s dedkom 🙂