Máte referencie na jasle na Palkovičovej v Bratislave?

peta28
16. sep 2008

Ahojte maminky. Mate niektora skusenost, alebo ste poculi nejake referencie na jasličky na Palkovičovej? Mam dcerku prijatu do sukromnych jasliciek, aj do tychto statnych a neviem sa rozhodnut. Aj ked sukromne su neporovnatelne drahsie, v tomto pripade mi nejde o cenu, ale kvalitnu starostlivost. Dakujem vopred

plumka
23. sep 2010

neboj pindula, raz si urcite zvykne 🙂 chudatko urcite to bude mat teraz tazke, ked tak dlho nebol, ale nech si zoberie co najviac najoblubenejsich hraciek a mozno to bude troska lepsie. 😉 Martinka si kazde rano nosi v ruksaku, tri hracky a dnes rano k tomu pribudla dalsia, ale ucitelky neprotestuju, tak to som rada. Hracky si zoberie rano do ruky a uz uteka za detickami, ale dnes som od dveri chvilku na nu pozerala, ked ma nevidela a ona hned uteka do toho domceka a tam sedi, ze az neskor ide medzi deti. Chudatko asi prisla na to ze jej nic ine neostava, ach srdce mi to trha. ☹ Dnes som prisla pre nu az o tretej a ked ma zbadala tak sa rozplakala, ale od stastia ze ma vidi, za chvilku to preslo, som mala aj ja slzy v ociach, ale ucitelka hovorila ze pekne aj poobede papala a ze vobec neplakala. Asi si musia len zvyknut na to, ze su teraz bez nas a ze sa vzdy pre nich urcite vratime 🙂
a neviem ako je to s tym budenim, na nastenke maju tusim napisame ze spanok do 14:15 - musim to spehnut..... 😒

plumka
23. sep 2010

inak Katka/Katun ked som dnes pre malu prisla mala neskutocne studene ruky, vobec nechapem preco. 😲 Ale ako sme vysli von, tak uz sa oteplila 🙂
neviem, ci tam maju taku zimu alebo co, skusim v pondelok dat aj ja pancusky, aspon take tensie.

katun
24. sep 2010

@plumka ahoj 🙂 tak si nas tu nasla, super. @pindula, mne zase riaditelka vravela, ze ich nebudia, no sila 🙄 inak my mame zase sopliky, asi dosledok toho, ze tam riadne prechladol, ked som netusila, ze mu treba dat aj pancusky do triedy.. tak som ho pre istotu dnes nedala, aby nenakazil dalsie deti. snad cez vikend vyzdravie. dnes som bola pozriet jedny sukromne jasle v dome, este len zacinaju od septembra, su nove.. no neviem, neviem sa rozhodnut, ci ho tam nechat alebo... je to tazke. ale zly je ako cert v poslednej dobe.

pindula
24. sep 2010

@katun aj mne maly nejako "zbesnel" odkedy chodime do jasliciek....same "ja chceeeeeem"...ale poda to takym nervnym sposobom....a to pritom este pred jaslami pekne milo poprosil...nejako sa im to v tych jaslickach zvrtlo. 😉
katun, prosim ta a kde v dome su tie sukromne jasle? no...uvidime, aky bude nasledujuci tyzden...uz teraz mi je na nic, ze pojdeme takmer zase od zaciatku, kedze tyzden vypadol. 😒

euphoria
25. sep 2010

Ahojte,
tak nasa Viki je tiez zmenena.Okrem toho spanku, ktory je raz horsi raz lepsi, ma doskriabanu ruku, nohu, modrinu na licku.Nechapem, co tam s nimi robia.Od vcera ma aj sopliky,tak som zvedava, ci sa z toho vykluje nejaka choroba alebo nie.V pondelok som ju uz chcela nechat tam aj spat.
Vase deti doma zaspavaju same ? Mne totiz zaspi len tak, ked pri nej lezim.Inak sme ani neskusali,kedze este pred par mesiacmi zaspavala vylucne na prsniku🙂))
Tiez mam uz zo vsetkeho zmiesane pocity..
Katun, tie sukromne jasle aj mna zaujimaju.Daj prosim vediet..

plumka
25. sep 2010

Baby tak nasa mala sice v jaslickach pekne spinka aj vsetko je tam ok, ale to spravanie, ked pridem pre nu do jasliciek sa uz neda vydrzat. Ona zacne plakat a je strasne ,,zla,, alebo akoby som to povedala. Proste furt len placka, mrnci, robi zle, napriek, ako keby mi oplacala, ze ju davam do jasliciek. Ja uz fakt neviem co s nou. Stvrtok a piatok to bolo dost zle. Cesta na zastavku nam trvala asi 25 minut, co bezne 5 minut. Hadzala sa o zem, utekala naschval na cestu, ruku som jej nemohla ani chytit, lebo hned zacala tak vrieskat, ze vsetci na nas pozerali. Som myslela, ze ked bude vikend, ze sa to zmeni, ale dnes sme boli vonku a bola tak zla, ze som sa uz rozplakala aj ja, lebo neviem co s nou. Stale chce byt pri mne, boji sa ze odidem, ale ked sme spolu zasa furt robi len zle a bije a kope okolo seba 😖 pred tym taka nikdy nebola. Zacalo to vsetko odvtedy ako tam zacala aj spinkat, ked som pre nu chodila o 12tej, tak bolo vsetko ok. Skusime este tyzden vydrzat a ked to neprejde, asi ju tam nebudem nechavat spat. ☹
Euphoria - nasa mala tiez nespava sama, ani sama nezaspava, vzdy som pri nej a ze vraj v jaslickach pekne sama zaspi.

pindula
26. sep 2010

juuuj, ahojte....no dovi dopo...tie vase zazitky....

@plumka tak po tvojom prispevku mi je jasne, ze Maxo tam nebude spat este pekne dlho, ak vobec...tak co...zacne spavat o rok v solke...serem na to....nedam si znicit dieta...asi na to nie su tie nase detuchy este pripravene, nie su este vyzrete na taky dlhy pobyt v nejakej socialnej institucii...si zober, ze 8 hodin je pre nich strasne dlhy cas....asi by som na tvojom mieste tiez porozmyslala, co s Martinkou...ved uvidis....ja som tam nechcela nechat Maxa spat este mozno aj mesiac...teda ak tam vobec zotrvame...ale po tvojom prispevku som rozhodnuta, ze to mozno nebude nikdy....s tym spankom...jedine, ze by sam povedal, ze tam chce spat s ostatnymi detickami 😅 ...ale neverim, ze taka reakcia z jeho strany vobec niekedy pride 😉

euphoria
26. sep 2010

Tak teraz som na vazkach viac ako predtym.Ja ju chcem zajtra nechat spat, sopliky mala 24hod a su prec.No radsej sme cely vikend doma, nech sa to nezhorsi..
Rozmyslam, ze mozno to cele nesuvisi so skolkou, ale s obdobim vyvoja, mne sa zda, ze jej zacina obdobie vzdoru.Viac deti v nasom okoli to ma a do ziadnej skolky nechodia.Ja len dufam, ze ked ju tam necham spat, tak to nebude este horsie... Vsak ju potom nebudem nechavat, ked by sa to zhorsilo..
Som akasi bezradna...
@pindula ked ho tam nenechas spat, budes robit len pol dna ci ako??

plumka
26. sep 2010

Baby ja neviem, fakt cim to je. Euphoria asi mas pravdu, ze zacina aj obdobie vzdoru, ale prislo to nejak vsetko naraz. Ja ju tam skusim nechat spavat este tyzden, lebo ja robim do 14:00 a manzel do 17:00 a od oktobra uvidime. To manzel bude do 13:00 doma, tak by popr. chodil pre nu keby sa nezlepsilo. Len sa bojim, aby potom nezistila, ze ked je zla, ze ju zoberieme na obed z jaslicek a ked ju tam zasa budeme chciet nechat spat, ze to zas bude robit. Joooj je to hrozna dilema. Uvidime zajtra. ☹

pindula
26. sep 2010

@euphoria ked ho tam nenecham spat, tak po neho bude chodit svokra....nastastie isla teraz od septembra na dochodok, tak je ready po neho chodit....zatial je chvalabohu pri plnom zdravi, takze sa to da...a ja som nevyslovne stastna, ze to tak je....asi by som sa trapila este viac, keby som ho tam fakt musela nechat spavat...lebo ja robim az do vecera...

plumka
26. sep 2010

pindula a budes nosit maleho rano ty alebo manzel? ...ja len ze ci sa s vami uvidime rano.... 😉
a zajtra uz veru davame pancusky aj my....katun idete zajtra do jasliciek?

pindula
26. sep 2010

@plumka rano nosi mangel...takze rano asi nehrozi 😉 ....obed tiez nie, kedze ide svokra...prave zistujem, ze ja jaslicky mozno neuvidim uz 😅 ...no...budem musiet porozmyslat, ci niekedy rano nezajdem aj ja 😉

katun
26. sep 2010

@plumka ahojky, do jasliciek ideme, tie sopliky trvali iba den, v piatok som ho do jasli nedala, cez vikend bol ok, iba z toho zacal kaslat, ked mu stekali do hrdla. dnes bol hrozny, nechcel zaspat. ... inak to obdobie vzdoru ide u nas na plne obratky, jasle to este viac umocnili. Inak dostala som konecne odpoved od pani na ustredi prace soc. veci... ohladom rodicaku, ze mam narok a nemusim si davat ziadost o ten prispevok rodicovi, ktory treba vydokladovavat... ak mate zaujem, poslem odpoved do IP alebo aj sem. tak zajtra musim behnut este nahlasit, ze maly je v jasliach, a pripojim pre tu tetu, co ma ma na starosti aj tu odpoved, lebo ona mi vravela, ze nemam narok na rodicak 😠 takze dobre som tusila, ze idem podla stareho zakona..

euphoria
27. sep 2010

@katun
s tym rodicakom by to malo byt tak ako pises, pokial si teda nepoberala ten zvyseny (256.-EUR), v takom pripade ides podla mojho nazoru podla noveho zakona..
Ja idem urcite podla noveho, od 1.10. mi vznikne narok na ten prispevok, ktory netreba dokladovat kazdy mesiac, ja si to asi dam kazde 2 lebo 4 uvidim,ked budem vypisovat ziadost,okrem toho je aj prispevok rodicovi..

pindula
27. sep 2010

@katun tak to je fakt na nasratie...dnes som volala s upsvar a povedali mi, ze to musim ten RP zrušiť 😠 ...tak ako to vlastne jeeeeeeeeeeee??? 😒 ...pls...mozes mi tu odpoved hodit do IP? kde si sa to dozvedela, ze to tak vlastne nie je?

plumka
27. sep 2010

Katun aj mne tu odpoved pls. hod do IP, ja tam idem zajtra alebo v stredu. Dik 😉

katun
27. sep 2010

baby idem vam to hodit do IP tu odpoved. ja som dnes s adamom zostala doma, neskoro sme sa zobudili, tak som ho nechcela mucit. uvidim co bude zajtra

katun
27. sep 2010

@pindula no ak chces dostavat ten prispevok na starostlivost, musis poziadat o zrusenie rodicovskeho. oba naraz sa nedaju vyplacat. tie ktore ste zacali robit teraz, tak sa vam mozno aj oplati ist podla noveho zakona, pretoźe vam preplatia naklady na jasle, ale mate narok aj na jednorazovy prispevok a to 25percent z rodicaku krat pocet mesiacov do troch rokov veku dietata od vasho nastupu do prace. mne sa to neoplati, lebo ja robim od decembra 2008 a vtedy som aj ziadala o rodicovsky. a je pre mna vyhodnejsie teda zbytocne nenosit blocky na urad.. ine by bolo, ak by som maleho dala do súkromnych jasli a v januari by zacal platit novy mihalov zakon. to by sa uz oplatilo ist podla noveho zakona,a ziadat o prispevok na starostlivost a rodicak zrusit, pretoze planuju preplacat starostlivost az do vysky 300eur.

katun
28. sep 2010

Baby, tak dnes som s tym potvrdenim bola na UPSVR u pani, co ma ma na starosti (c.d. 217) no a dala som jej aj vytlacene vyjadrenie tej druhej pani uradu a povedala, ze ok, zalozi si to. ze ak je pre mna vyhodnejsie ist po starom, tak ok. Na potvrdeni od jasiel riaditelka napisala, ze nie su zaradene do siete skol a skolskych zariadeni, takze to sedi, som rada 🙂 inak adamko rano iba trochu mrnkal,chcel sa uistit, ze ozaj ponho pridem. zatial este nenavrhli spinkanie.

plumka
28. sep 2010

Ahojte, tak Martinka vcera aj dnes, trocha lepsie s tym spravanim. Dnes rano sice plakala, ze nechce ist do jasliciek, ale ucitelka mi povedala, ked som prisla pre nu, ze ako sme odisli, prestala. A zatial uz nie je az taka ,,zla,,. Ked ideme z jasliciek snazim sa ju nejak zabavit, potom prideme domov, pozrie si oblubene rozpravky, napapa sa a ideme von alebo sa hrame doma. No uvidime ako dalej.
Pindula vy ako v jaslickach?

pindula
28. sep 2010

@plumka rano bolo o krocik lepsie...striedal placlivu naladu s normalnym stavom....v jaslickach este trocha vymyslal podla slov mangela...no a vraj cez obed, ked po neho prisla svokra sa vraj usmieval a este ho aj teta vychovavatelka pochvalila, ze pekne papal 🙂 ...tak to som celkom potesena....dufam, ze to bude este a este lepsie.... 😉

@katun a to akoze, kedze nase jasle nie su v tych zoznamoch skolskych zariadeni, tak spravim blbost, ak nabehnem na novy system? 😕

katun
28. sep 2010

@pindula nie niespravis, tam ide o to, ze na ne neprispieva stat ako na skolky napriklad, ... (a keby prispieval, tak pridem o RP) kludne nabehni na ten prispevok na starostlivost, budes musiet sice posielat blocky na urad, ale mas plus narok na tych 25perc. z RP, kedze nastupujes teraz do prace (na ten ja narok nemam, lebo robim uz od decembra 2008). Takze budes mat preplatene jaslicky plus navyse tych 25percent (to vyplacaju jednorazovo).

A svokra je blondina? Asi som uz konecne videla tvojho maxa 🙂 siel domov ked aj my. obliekal sa uplne v klude, iba svokra mala problem najst tricko alebo co.. ja som bola v strese z obliekania adamka, ktory bol ako z divych vajec..

Zajtra prvykrat spime, tak nam drzte palce 😉

plumka
29. sep 2010

Katun ako ste zvladli spinkanie?

katun
30. sep 2010

@plumka ahojky, spinkanie zvladol na jednotku, vraj hned zaspal, zobudil sa o 13.45 "kde je mama?" a potom som uz prisla po neho, bol vysmiaty. ale dnes zase revy rano, lebo chcel ocikavat stromcek v tej kose vonku.. takze sa mi hadzal o zem na chodbe, a siel dovnutra s placom 😠 nervy mam z toho doteraz. a vy?

euphoria
30. sep 2010

@katun tak super to zvladol.
Nasa Viki spala v pondelok 1.krat, zaspavala s velkym placom.Dalsie dva dni to uz bolo ovela lepsie,vcera tam bola uz do tretej.Tak to mi uz vazne chybala.Asi aj my mami si musime nato zvyknut..Len neviem pre koho je to tazsie.
Ale ty si si tym uz presla ked uz robis od decembra 2008.Kto ti potom bol s malym?

plumka
30. sep 2010

jej Katun tak super, ze Adamko nema problemy so spankom, sa tesim s tebou 😉 a Euphoria aj vam gratulujem, ze sa to lepsi, len aby tie nase deticky vydrzali 😒
Ja som chodievala pre malu okolo 14:20, ale to vzdy isli akurat na olovrant a mala ked ma zbadala, tak uz samozrejme papat ist nechcela, tak nam to ucitelky doniesli do tej satne, ale budem chodievat pre nu asi okolo 14:45-15:00 to uz by mala byt najedena. Tiez mi chyba a stale na nu myslim, co tam asi tak robi. Ale vcera som sa rozpravala s takou tmavovlasou ucitelkou, strasne zlatunka taka zhovorciva, povedala mi, co tam Matka cely den robi, ze ked my odideme po chvilke sa uz zapaja do hier, spieva, basnicky im hovori...a ze aj ide pekne spinkat. Hmmm mat tak kameru aspon jeden den, aby sme videli co tam robia 😝

katun
30. sep 2010

@plumka no tak to nas adam nechce nic o skolke povedat, stale len ten svoj "bobek" a "jezibaba" a srandicky rozprava, hra sa so slovami, ale zeby povedal nejaku basnicku alebo ze cvicili, ci spievali, nic 😒 iba z neho vylieza take, ze "dostanes po zadku", aelbo "po rukach" a podobne.. takze odkukava co sa tam deje. moc sa mi nepaci, ze ich asi strasia bitkou a dufam, ze ich po zadku necapu.. ach boze ta kamera by sa zisla, ze? 😝 mali by sme sa na nu poskladat... 😅
@euphoria pracovala som z domu, alebo som si maleho vozila do prace (robim na VS, tak tam sa to dalo) alebo mi ho strazila kamoska, ked som mala prednasky. a ked boli najhorsie casy, ze som musela dopisovat dizertacku, tak bol u mojej mamy na tyzdnovky (pochadzam mimo BA), to bolo pre nas rodicov tazke, nevideli sme ho cely tyzden, iba cez vikendy... teraz som rada, ze je v jaslickach, kde maju program, len sa bojim, ze je to "stara skola" vo vychove. dufam, ze su tie ucitelky vsetky uvedomele a nerobia tym detom zle, alebo ich nestrasia, neponizuju a podobne,.. velmi sa toho bojim ked pocuvam, co vselico sa v takch skolkach deje, ide mi mraz po chrbte. 😖

pindula
30. sep 2010

ahojte baby...prosim vas, s tym spankom to vam navrhli ucitelky, ci same ste to iniciovali? ako...ja sa nechystam to iniciovat, ani aj keby to navrhli, tak ho tam nenecham...len ma to zaujima 😉

katun, ked hovoris o tych "bitkach", tak kmoj maly tiez nieco podobne doma poti...dokonca trieska rukou po stole a hovori k tomu "bastriguli motyka, neryp sa v tom tolko", alebo "nechaj tooo"...a k tomu taky vyhrazny podton....no mam normalne pocit, ze cely den tie ucitelky sa iba vyhrazaju :o(....
ja by som tu kameru tiez prijala, aj keby sme sa fakt mali poskladat....len sa bojim, ze ju tam nebudu chciet namontovat....
btw....mangel mi prave teraz hovoril, ze rano stretol strasne uplakaneho chlapceka Adamka. 😅 ...ze ho zobrali tety cikat a on v tom reve im hovoril, ze nieco chce a teta mu vraj iba odvrkla, ze "a ja chcem modre z neba".... 😖 ...to len na margo toho, ako sa tam k tym detom spravaju...ach puka mi srdce....zajtra rano odnesiem Maxa ja...tak sa mozno stretneme.... 😉

katun
1. okt 2010

@pindula hehe, ano to bol nas adamko, reval ako besny, lebo chcel ocikavat vonku stromcek. dnes bol zase uplne v pohode, ibaze sme prisli neskoro, deti uz cvicili. spanie som navrhla ja, lebo ucim prave v case, ked som ponho na obed chodila a nemohla som vynechat uz dalsi tyzden.. no ale som rada, ze to zvladol, aj ked viem, ze hned po zobudeni sa na mna pyta a sa boji asi, aby tam nezostal. a "batriguri motyka.." to je aj u nas, takze to tam nejaka ucitelka hovori. a veru od rana na psika a krtka (hracky) len "hromzi".. , aj poobede, stale ich sekiruje. musim mu hovorit, ze klud, nema sa preco na ne hnevat a podobne. a tiez viem, ze sa nemozu smykat na tej smyklavke, co tam maju. asi sa boja, aby sa neobuchali.. nebudeme mat rodicko? mohli by sme tu kameru navrhnut 😵

pindula
1. okt 2010

@katun je mi to luto, ale ja uz asi ziadne kamery nenavrhnem 😉
som totiz ready dnesnym dnom dochadzku v jaslickach ukoncit 😔
jedine, zeby cez vikend Maximka nieco osvietilo a hrabal sa tam velmi sam...ale zacal sa mi v noci pocikavat a takto to dalej nejde....uz sa mi zda rezignovany a ja chcem, aby to bol zase sebavedomy vesely chlapcek 😉