Máte skúsenosť s operáciou vlčieho zrna v oku?

elik81
7. nov 2010

Ahojte, moj 1,5 rocny syn ma uz vyse dvoch mesiacov jacmen - presnejsie vlcie zrno. Boli sme u ocnej lekarky a pred mesiacom sme vybrali dvojo antibiotickych masti, Cebion, Bio Gaiu, homeopatika na posilnenie imunity. Po troch tyzdnoch sa mu to zlepsilo, zmensilo. Ale opat sme na antibiotickej masti, kedze sa mu to po mesiaci opat zvacsilo a vytvorilo sa mu aj nove na druhom ocku. Nejde o klasicky jacmen ale chalazion, tvz. vlcie zrno. Ocna nam povedala ze budeme musiet ist na operaciu na detske ocne na kramare. Ze operacia sa robi v celkovej anestezii. Mate prosim niekdo skusenosti s touto operaciu? Ako dlho ste museli byt hospitalizovani? Mohli ste byt na izbe s dietatom? Velmi pekne vam dakujem.

kaja73
7. nov 2010

Nam neoperovali vlčie zrno,ale hemangiom tesne pri očku.Operoval Dr Babala.Neviem ,my sme asi boli na inom oddeleni,no myslim si, že to bude podobne.Zakrok trval cca 20min,maly potom spal ešte 4 h .Na izbe sme boli spolu,aj s vačšimi detmi boli maminy spolu na izbe.Bud si na nadštandarde sama s babom ,alebo na klasickej ,tam ste 2 maminy so svojimi detičkami.Prvy den ta prijmu,druhy operuju, treti sleduja a štvrty ideš domov.My sme si to ešte skratili,pretože si krpec hemangiom strhol hned v prvy den a tak ho večer aj operovali a na treti den- hura domov 🙂

elik81
autor
7. nov 2010

Vdaka Kaja73, no v nasom pripade, ak sa bude dat, tak tam bude musiet ist tatino. Kedze my cakame druhe babatko a mam naordinovany kludovy rezim kvoli riziku predcasneho porodu. Ale je to super, ze tam mozu byt aj maminy s detickami.

adrioska
10. nov 2010

@elik81 Aj moj maly to mal, ale chvalabohu sme sa operacii vyhli, zmizlo mu to a neviem ci tomu pomohlo aj to, ze som mu robila odvar z ocianky rostkovovej http://slnieckova.sk/p/ocianka-rostkovova/ a davala obklady a potom som este kupila aj Tea tree olej a z toho tiez robila odvar (zovriet vodu, do toho 1-2 kvapky olejceka) a tiez davala obklady. Skus este aj to,mozno mu to pmoze a operacii sa vyhnete...

elik81
autor
12. nov 2010

@adrioska dakujem, chcem sa spytat, ako dlho si davala na ocka ten odvar z ocianky? Tu bylinku si kupila v lekarni? My skusime este tuto moznost a ked uz ani toto nepomoze, tak ideme na tu operaciu. Len skoda, ze mi nik nevie povedat, ze ci sa robi ambulantne.

adrioska
12. nov 2010

@elik81 Juj neviem Ti povedat, ako dlho som to davala, snazila som sa aspon raz denne, ono to nebolo az take lahke, lebo vsak maly mi to nedovolil, tak ked bol hore, tak som mu to ocko pretierala vatovym tamponom namocenym v tom odvare(nahanala som ho po byte 😀 😀) a ked spal, tak vtedy som mu to dala na ocko, ked spal hlboko, tak si to ani nevsimol samozrejme, ale ak nie, tak si to aj v spanku daval dole. Som rada, ze mu to zmizlo, teraz ked citam tu o tej operacii, no hroza...dufam, ze sa tomu vyhnete aj vy, drzim palce! 🙂 Jaj a bylinku som kupila v takom obchode s bio vyrobkami, ale urcite aj v lekarni ju maju... 😉

majocurtis55
26. sep 2011

ja to mám už vyse 2 alebo 3 mesiace a nezmizlo my to .. nebol som ani pi lekarke lebo som sa dozvedel ze tepli obklat pomaha mam tam taku malu bielu gulku ... ale inak nic ... :D pohode a tie mastičky co tam pisala Elik 81 to je cisto len na predpis alebo sa to da aj tak vitiahnut ---

elik81
autor
19. okt 2011

Ahojte, ja len ze nam to po vyse polroku same zmizlo.... mali sme ist aj na operaciu, aj sme uz mali termin nastupu do nemocnice ale maly ochorel, takze sa to odlozilo. A uprimne som rada...lebo mu to zmizlo same...uz sme proste rezignovali a nedavali mu ani tie antibioticke masti, ani tie teple obklady....zatial sa nam nove neobjavili tak dufam ze budeme mat co najdlhsie pokoj

cyra
19. okt 2011

ahojte, tiez som podstupila tuto operaciu, ked som mala cca 12 rokov...mne to robili v lokalnej anesteze, trvalo to tak 15-20 minut, ale radsej by som bola asi za celkovu anestezu, bola to hrozna bolest, asi 4 ma drzali, brr...ale odvtedy mam pokoj, nikdy sa mi to uz viac nevyhodilo a dovtedy sa mi to stale obnovovalo, nepomahali masticky, obklady, bylinky, nic...ani po operacii to nebolelo, takze nie je to nic strasne

vivien87
14. mar 2012

moju malu operovali cca asi pred 1,5mesia.a stale tam zotrvava opuch resp.ma to cervene okolo celeho oka,doktorka mi povedala ze to chce cas,nic jej na to nedavam...mam nieco skusit???aby jej to uz konecne zmizlo???dakujem

kbeata
14. mar 2012

@vivien87 ahoj,mali ste jacmen?alebo zrno?mojmu jacmene na hornom viecku zmizli po homeopatikach,ale dole ma este jeden,akurat ho ma dost zapaleny,mozno v aprili ma ist na operaciu 😒

vivien87
14. mar 2012

@kbeata no my sme zatial homeopatika neuzivali ale pomoze to na odpuchnutie???mala mala jačmen.

kbeata
15. mar 2012

@vivien87 no mojmu na tie horne asi tri ich mal homeo pomohlo,bral ich 2-3 mesiace,navstivila som homeopatku,sice dost drahe ale som sa vyhla zatial zakroku,no ma este jeden dole 😒
aka bola operacia?mala ma kolko rokov?

vivien87
15. mar 2012

operovali ju ako 6mes.v ba

kbeata
16. mar 2012

@vivien87 tak mne sa to podarilo oddialit,ale teraz ten posledny co mu zostal uz pojde asi chirurgicky von ☹ ,kolko trvala operacia?

vivien87
16. mar 2012

30min...uplne v pohode....prespala mi moja 5hodin po operacii...zvladnete to..

barcelona94901
2. aug 2016

Baby aké homeo .ste používali?

13092013
19. okt 2017

Dobrý vecer mamičky chcem sa vas spitat ci mate niektora skusenosti zeby na jacmen pomohla zubna pasta .....a ak hej za aky cas to zabralo a ako casto ju treba aplikovat dakujem

katka708
5. dec 2017

ahojte, snáď to niekomu pomôže. Ja som tu o tom našla málo info pred operáciou tak sa podelím aspoň o našu skúsenosť.
Synovi sa v júli (mal 3,5r) vyhodilo zo dňa na deň vlčie zrno na oku. bola to len malá bodka telovej farby uprostred horného viečka. Nevedeli sme čo to je, on nám povedal že sa doň udrel. pri bežnom rozhovore to nebolo vidno a celkom sme na to zabudli lebo sme šli na dovolenku. po návrate domov dostal zápal očných spojiviek a na ne antibiotické kvapky. ale ani po ďalšom týždni to nemizlo a dokonca sa to trošku zväčšilo. Dr nás poslala na detské očné kde nás objednali až o 2t. Očná povedala že je to jačmeň už vo forme studeného zápalu. že už teraz na to nič nezaberie ak nepomohli antibiotické kvapky. ale aby ma ukludnila, predpísala masť ophtalmo-framykoin compositum. Ale vraj sa to môže časom samé vstrebať, alebo aj začať rásť a potom bude treba chir.zákrok.
Ja som vyskúšala na to dávať všetko čo mi google poradil ale syn nie je najtrpezlivejší takže z nejakými obkladmi moc dlho nevydržal. Do októbra sa to zväčšilo o polovicu a už som začala riešiť chirurgický zákrok. Deťom sa to robí len za úplnej anestézy. V NR s 2-3 dňovou hospitalizáciou (vlastne vo väčšine nemocníc) čo je pre mňa nepredstaviteľné najmä ak ide o 10 minútový zákrok (syn je živé striebro a predstava udržať ho 2-3 dni v nemocničnej izbe mi spôsobila nevoľnosť) 🙂 Obvolala som celé západné a stredné slovensko ale buď takýto zákrok nerobia alebo zas nevedia deťom dať anestézu-čiže to robia len dospelým)

katka708
5. dec 2017

Nakoniec som našla Detskú fakultnú nemocnicu v Banskej Bystrici kde takýto zákrok bez problémov urobia formou jednodňovej chirurgie. Najskôr neboli nadšený prečo tam chcem ísť až z NR ale nakoniec nás objednali. Termín sme dostali v októbri na 4.12 čiže dosť dlhá čakacia doba.... Mali sme prísť na 7:00 na lačno s predoperačným vyšetrením od pediatričky, že sa očná na to pozrie a rozhodne či ho rovno zoperuje....
Včera sme tam teda prišli, čakali sme spolu asi s 10 rodičmi a deťmi na vyšetrenie. DR. brala podľa veku a náš syn bol najstarší (ostatné deti mali tak max do 1r a išli im uvoľniť upchaté slzné kanáliky) Nakoniec len vyšla sestrička kt. nás poslala rovno na poschodie čakať na operáciu. Tam sme absolvovali rozhovor s mladým doktorom ohľadom anestézi, dovolil nám ešte napiť sa keďže ho mali robiť až posledného za 2hodiny. Potom keď prišiel náš čas, prišli po nás sestričky, spolu so synom som šla na operačku, ešte predtým mu vysvetlila že dostane na tvár takú masku ako majú piloti stíhačiek. Spolu s doktorom sme mu vysvetlili že len 10x do toho poriadne fúkne, nafúka veľký balón a pôjdeme preč.
Vzhľadom na veľmi milých doktorov a sestričky to zvládol bez plaču,ešte sa aj smial. Na 11ty nádych odkvecol a mna poslali čakať na chodbu.
Za 20 min ho doviezli na dospávaciu izbu kde som sedela pri ňom a čakala asi 30 min kým sa zobudí (zatiaľ mu dotiekla infúzka) Prebral sa s plačom lebo si chcel strhnúť gázu z oka aj hadičku z ruky ale po chvílke sa ukludnil, po troške začal piť vodu a po hodine už aj kúsok koláča zjedol a keďže sa nepovracal ani ho brucho nebolelo, tak nás prepustili s masťami a kvapkami domov.
Dnes na druhý deń má viečko ešte trochu opuchnuté ale nelutujem že sme to poriešili lebo lebo okrem toho jedného veľkého sa mu tam vraj robilo už aj druhé malé vlčie zrno.
Bolo mi vysvetlené že jačmeň môže bez problémov zmiznúť sám alebo prasknúť lebo je to hnisavý bakteriálny zápal ale vlčie zrno je zápal/upchatie mazovej žliazky a málokedy zmizne sám.
Celá nemocnica je baby friendly, farebná, na chodbách sú detské kútiky s hračkami, aj na dospávacej izbe boli pri každej posteli police s hračkami a knižkami tak nám rýchlo ubehol čas. A navyše to bolo hradené poisťovňou čo som nečakala kedže som mala skúsenosť že na jednodňovej chirurgii si riadne priplatím....

monicque
12. dec 2017

@elik81 My sme dnes zrovna prišli od doktorky s tým, že sa máme tiež objednať na Kramáre s vlčím zrnom - chcem sa spýtať, koľko ste čakali na vyšetrenie a koľko potom na operáciu?

elik81
autor
13. dec 2017

@monicque ahoj, uz si presne nepamatam, bolo to pred 7 rokmi. Asi zavisi od toho kolko maju naplanovanych operacii. Len viem, ze by v ten den siel ako posledny z deti, lebo jacmen operuju ako posledny...asi kvoli bakteriam. My sme tam nakoniec nesli, ochorel a ja som porodila druhe. Po roku co mu vznikol, sam zmizol....akokeby sam praskol. Potom bol chvilu pokoj a potom sa mu obcas tieto studene jacmene zase ukazali a po polroku az tristvrte zase zmizli. Nahrievali sme aj biolampou....proste do 5 rokov ich maval. Odvtedy nastastie nic. Vlastne som rada ze sme na operaciu nesli, ved pri tak castom vyskyte by sme tam museli chodit ako na klavir. Drzim palce, nech aj vy mate cim skor od nich pokoj.

monicque
19. dec 2017

@elik81 ďakujem pekne za odpoveď, som si nevšimla, že ste to mali už tak dávno 🙂 my sa zrovna 2 dni skúšame objednať telefonicky do Bratislavy ale zatiaľ sme sa nedovolali, asi to skúsime cez net. Ďakujem moc

tatiana135
19. dec 2017

Ahoj, robili to manzelovi, samo mu to nezmizlo a este sa aj zvacsilo. Ocna ho poslala na operaciu, a on sa tam objednaval osobne, nie telefonicky. Robili mu to nie v celkovej anestezii (iba mu to kvapkali do oka), ale asi u deti je to ine, kedze treba vydrzat a nehybat sa.... Inac manzela v ten isty den pustili domou a doma este nejaky cas bral lieky, co mu predpisali.