Máte skúsenosť s výukovým systémom Baby plus?

etnicka
21. sep 2008

Ahojte, mate niektora skusenosti s prenatalnym vyukovym systemom "baby plus"? Citala som o tom na nete, znie to velmi zaujimavo, ale nepoznam nikoho, kto to pouzival.

etnicka
autor
13. feb 2009

kesinka 😀 moje babatko zase vzdy, ked zacneme novu lekciu, tak prve dve az tri hodiny len ticho a kludne pocuva a potom zacne tancovat 🙂

kesinka
13. feb 2009

Etnicka a nemala si nahodou resp. nemas problemy s tvrdnutim bruska? Ja mam a niekedy sa mi zda, ze pocas lekcie sa to stava tiez. ( ja len aby to nemalo zly vplyv na babo - ci nemas nahodou skusenosti )

etnicka
autor
14. feb 2009

brusko mi tvrdne, ale mame to v rodine, s babyplusom to myslim nema nic spolocne. Mne na to pomaha ist na zachod 😉 a pit vela korytnice/magnezie, jest mandle a banany a masirovat brusko. Zistila som, ze mi tvrdne hlavne v strese, takze potom je najlepsie dat sa uplne do pohody, trebars si lahnut, alebo aspon sadnut s vylozenymi nohami...

kesinka
15. feb 2009

Ja uz som 3-ti mesiac PN, tak pohody mam az az. Neviem, cim to je. Ale ked mi doktor povie, ze som OK, tak sa snazim nestresovat. Akurat pocuvam lekciu ababenko zase kopka 😉 . Vtedy som moc spokojna 🙂

etnicka
autor
16. feb 2009

🙂 skus pit Korytnicu alebo Magnesiu a jest vela mandli... Inak ja mam teraz brusko tvrde skoro stale, ale vobec ma to neznepokojuje, lebo maminka ho tiez vraj mala stale tvrde, ked nas cakala a vsetkych nas v pohode donosila aj porodila bez komplikacii a rychlo 😉

kesinka
16. feb 2009

Doktor mi predpisal magnezium, tak jem to a vodu magnezium pijem tiez. Vyskusam aj tu korytnicu, nech to striedam. Sestra rodila 3 tyzdne dozadu a tiez jej brusko tvrdlo. Nie sice tak casto....mozno jeto ozaj v genoch. Ale vratme sa k teme 🙂 Ty uz mas niake skusenosti s tymto vyukovym systemom? Alebo niekto od Vas z rodiny? Ze ci mas informacie z overenych zdrojov?

etnicka
autor
16. feb 2009

🙂 Ja som to objavila pred niekolkymi rokmi na nete a velmi ma to zaujalo - vtedy som este nevedela, ze budem cakat babatko. No a potom som si na to spomenula a zohnala som si to (z druhej ruky). Prave to mam na brusku 🙂 . To, co ma presvedcilo najviac, bola dcerka kocky, od ktorej som to kupila. Uzasne kludne dieta, ktore sa zaujimalo o vsetko okolo (mala asi 9 mesiacov). Inak nikto z mojho okolia o tom doteraz nepocul. Ozaj, este v knihe Nova doba porodni od V. Marka je napisane, ze robili vyskum s detmi, ktore absolvovali babyplus, s takymi, ktorym mamicky spievali (kym boli v brusku) a s takymi, co ich nijak nestimulovali, no a v tych testoch boli baby plus deti o 37% lepsie ako tie "obycajne" a tie, co im maminy spievali, boli o 11% lepsie ako tie obycajne. Testovala sa tam mentalna aj fyzicka vyspelost, schopnost komunikovat a tak. Inak kniha je velmi zaujimava, odporucam.

kesinka
17. feb 2009

Ja som o tejto vyuke tiez nepocula. Az tu som nasla tvoju temu 😉 , zaujalo ma to a tak som to hladala na nete. Tiez sa mi to podarilo kupit lacnejsie od jednej mamicky, ktora bola velmi spokojna so svojim babetkom. Dufam, ze aj mi budeme mat suprove babetka 😀. Ako som uz pisala, moja sestra ma trojtyzdnove mimi a to je strasne zlatucke a kludnucke. Sem tam zamrnci, ale to len ked je pokakane alebo hladne 🙂 . Vyukovy system nepouzivala, to sme o tom este nevedeli. Ale uplne by mi stacilo, kebyze aj to moje babo je take kludne ako jej 😅 .

etnicka
autor
17. feb 2009

To moze mat kludne aj v genoch 😉 ja aj moji surodenci sme tiez boli velmi kludne, dobre babatka - nam teda maminka spievala a pustala hudbu, mozno aj tym to bolo 😉

kesinka
17. feb 2009

Tak to viem na 100%, ze ja a moja sestra sme neboli kludne babatka 😀 . Mamina si pri nas uzila. Strasne sme vymyslali, ako take chlapciska 😎. Takze geny vylucujem. To by mi este chybalo aby bolo babo po mne 😲 .

etnicka
autor
18. feb 2009

😀

kesinka
5. mar 2009

Ahoj Etnicka, potrebovala by som poradit. Dnes sa mi prvykrat stalo, ze som zabudla rano na vyuku 😢 . Nevies ako pokracovat? Ci klasika dalej? Dufam, ze to nebude mat ziaden vplyv na babo 😒 .

etnicka
autor
24. mar 2009

ahoj kesinka, pisem Ti dost neskoro, nejak som nestihala... Mne sa to tiez raz stalo, ze som zabudla a normalne som potom pokracovala dalej. Nemyslim si, ze by to babatku nejako uskodilo 😉

etnicka
autor
11. apr 2009

Tak sem po dlhsej dobe zase pisem. Babatko sa nam uz narodilo a od narodenia je velmi kludne, place iba, ked je hladne a ked ho prebalujeme - to sa mu nepaci. Inak stale len spinka, alebo sa pozera okolo seba. Ma velmi rad hudbu. Vsetci, co ho stretli, su prekvapeni, ake je kludne a dobre 🙂 takze asi na tom babypluse nieco bude. Ozaj, jeho porodne miery boli 4000 g a 54 cm, 37 cm obvod hlavicky, porod sme mali uplne prirodzeny bez akychkolvek zasahov.

etnicka
autor
22. aug 2009

Idem sa zase pochvalit 🙂 Zoranko ma 4 mesiace a 3 tyzdne a uz sa vie pretocit z bruska na chrbatik aj z chrbatika na brusko na obe strany, sediet s oporou, cika do nocnika a lozi - este nie uplne koordinovane. Stale sa smeje a dokaze sa sam hrat s hrackou aj pol hodiny. Stale ma velmi rad hudbu. Vazi 8.72 kg a celkovo vyzera starsie ako 4 mesiace.

etnicka
autor
22. aug 2009

Este som zabudla - pouziva palceky a dokaze chytit, udrzat a pustit velke aj male predmety, vie si chytit nozicky aj kolienka. Vie si sam odopnut plienku 🙂 . Snazi sa s nami komunikovat, robi rozne zvuky.

janea
8. nov 2009

Ahojte, vidim, ze tato debatka trosku zaspala, tak ju idem ozivit;) Tiez mame doma babyplusove babatko, tiez plati to, ze aky bol z neho kazdy prekvapeny ako od narodenia dokaze vnimat okolie. Sice nie sme bez placu, ale baby plus nie je vsemocne a koliku neporazi;)
Lekcie sme sa snazili popocuvat vsetky, a kedze sme sa narodili trochu po termine, bolo aj dost casu. Podla mna bol ten cely proces velmi prijemny, ale ja som mala vzdy rada bubnovacky a zvuk tamtamov. To je uz podla kazdeho osobneho vkusu. Maly je velmi vnimavy, a uz teraz ( ma 3mesiace ) je jasne, ze to bude bystre sidlo;) . Tymto zaroven ponukam jedno stasne baby plus, na predaj bude koncom decembra, ked sa vratim na Slovensko. Takze mozno povianocny darcek pre buduce babatko ?? Ak by ste niekto mali zaujem alebo xceli viac info, prosim IP.

ejasmeja
9. nov 2009

ahojte! tak ten "zazrak" by som ozaj chcela 🙂 lebo moj zivot ma od kludneho dost daleko a aspon takto by som chcela pomoct mojmu babatku, aby sa malo v brusku co nejlepsie. inak mne robia dobre aj brusne tance, tiez vrelo odporucam 😀

sofinka2009
13. nov 2009

ahojte ak je tu este niekto kto by chcel tento pristroj predat tak mi prosim posllite ip dakujem

lubinka26
21. sep 2010

ahojte. vidim, ze tu uz dlho nikto "nepachol". dnes mi to priatel donesie od kamosky, bohuzial, nemam k tomu ten manual (kamoska to asi stratila pri stahovani) a teda rozpisane tie akcie. nevedel by mi s tym niekto pomoct? dakujem pekne

lubinka26
21. sep 2010

nie akcie, ale lekcie 😎

divoska
10. okt 2010

@lubinka26 uz si sa z toho vysomarila? bo ak nie tak mi napis kolko ho uz pouzivas a na ktorej si lekcii a vyratam ti to. ja ho inak mam, chcela som ho po porode hned predat, ale nedam ani za svet. pretoze sa sice doma muz usmieva ale som presvedcena ze to zabralo pretoze to sedi s tym efektom ktory to malo mat az podozrivo dobre 🙂 tak som sa rozhodla ze ho pripadne tiez maximalne poziciam lebo by som ho potom zase mohla raz kupovat nanovo.

lubinka26
10. okt 2010

@divoska ale ano 🙂 nasla som navod na internete a na koniec ho nasla aj kamoska. som rada, ze sa niekto nasiel, co to pouziva. nikto to nepozna 😒 pouzivala si to kazdy den ako pisu rano a vecer? ja som zatial len na 2hej lekcii, ale stalo sa mi, ze sa mi nedalo pouzit 3x za sebou. rano je problematicke, ked musim ist do roboty,ale snazim sa 😵 som rada, ze ty mas dobru skusenost. moj priatel na mna divno pozera a hovori, ze nase dieta bude hluche 😅

divoska
10. okt 2010

@lubinka26 jo to zname, a aj moja mama tvrdila ze byt moje dieta dobrovolne preskoci do ineho brucha 😅 , kolegovia si zas mysleli ze som na hlavu bo som to raz vzala na vikendovu akciu cca 2 mesiace pred porodom. nechcela som byt bez toho 3 dni. a teraz je uplne dokonaly, kludny a zazracny 😀 a nevadi mu ani ked okolo neho hrnce trieskaju, spi kludne dalej alebo proste cuci. a hluchy urcite nie je, reaguje aj na tichu hudbu. jedine na co sa obcas trhne je kychnutie a zakaslanie alebo cinkavy zvuk, ale to je asi normalne ze kazdemu nieco specificke vadi. nemoze byt ignorant na vsetky neprijemne zvuky okolo neho. ku koncu je to inak hodne dobrodruzne. inak ak mas link na ten navod poslala by si mi ho pls, zide sa v elektronickej. ale inak jasne ze som obcas vynechala. malokedy, ale niekedy sa proste zadari ze sa neda. ale inak poctivo 2x denne, kludne aj nie presne v tu istu dobu ked sa nedalo kvoli robote alebo hocicomu inemu, ale inak som sa snazila aj na cas.

lubinka26
11. okt 2010

@divoska posli mi mail do IP. poslem ti ten navod 🙂

bubu12345
12. okt 2010

Ahojte kočky,

nema tu niekto na predaj svoj baby plus? Aj za plnu cenu, za aku to kupoval. Skusala som volat do Ciech, ale oni to objednavaju az z USA, takze kym to pride, je mesiac prec a ja uz som v 24.tyzdni. Bohuzial, dozvedela som sa o tomto az vcera, dokonca na vasej diskusii...

bubu12345
12. okt 2010

A prihodim k plnej ceny aj 30 eur, pripadne ho potom aj vratim, len strasne, strasne by som ho chcela.....Cakam dvojicky, dve dievcatka. 🙂

divoska
12. okt 2010

😀 ja som si ho chcela nechat ze maximalne poziciavat budem /mam aj v bazare inzerat/, ale tomuto sa neda odolat , ja nebudem musiet trpnut ci sa mi vrati /nemyslim konkretne od teba ale celkovo 😉 / a ty ho budes mat hned. ale som pevne odhodlana objednat si ho pre druhe zas 😀 napis mi ip odkial si a dohodneme sa

bubu12345
12. okt 2010

Dakujem, dakujem, dakujem!!!!!! Hned idem pisat, ani nevies aku radost si mi urobila!!!!! 🙂

tehulka2011
12. okt 2010

Ahojte, tiez mam zaujem o kupu baby-plus, ak by ste ho niekto predavali tak ma prosim Vas kontaktujte. Dakujem 🙂