Máte zoznam výdavkov k žiadosti o výživné na 4 mesačné dieťa?

patus
3. jan 2013

Ahojte. Mám takýto problém. Mám 20 rokov a 4 mesačnú dcérku, otec dieťaťa neplatí na ňu výživné vôbec. Štve ma to, pretože na všetko inšie má peniaze, každý víkend po diskotékach, kúpil si nove auto....aj na ostatné veci ale na malú nechce dať. Vyhovára sa, že mi nebude dávať aby som ich minula ja na seba!!! On má už viac rokov takže už by mohol mať rozum...ale nemá. Proste on neplatí len zato, aby mi robil nervy...lebo vie, že ma to hnevá, keď na ostatné dá ale na malú nie. Povedala som mu, že ho dám na súd ohľadom výživného a on sa len zasmial, že tam viac ako 50 euro nevysúdim. Ale veď len na mlieko dám mesačne okolo 50 euro...kde sú plienky, lieky, oblečenie, hyg. potreby, výživa, ovocie, atd.....Ja už neviem čo mám robiť, nechcem aby mi priklepli toľko málo. Kde sú ostatné veci??? Ja žijem s rodičmi aspoň oni mi pomáhajú...ale prispievam im na domácnosť na plyn, elektrinu, stravu....Myslíte, že to súd bude zaujímať??? Keby žijem sama, neviem ako by som to finančne zvládla....On nemá žiadne iné deti, robotu má v Bratislave, myslím si, že tam dobre zarába. Žiadny majetok iný nemá, aj auto si dal naschvál napísať na svoju mamu kvôli tomuto. Robí všetko preto, aby oklamal súd, že nemá peniaze, aj v robote sa určite dohodne aby mu dali minimálnu mzdu. Poznám ho on dokáže za jeden večer na alkohol minúť tých 50 euro tak prečo by nemohol dať viac na svoje dieťa??? Ja ho nechcem vyžmýkať z peňazí, len chcem mať dostatok peňazí pre svoju dcérku aby jej nič nechýbalo !! A to by malo byť prvoradé na ňu dať peniaze..Čo mám robiť aby som vysúdila viac??? Nemáte niekto podrobný zoznam výdavkov na tak malinké dieťa?????? Ďakujem pekne.....

kamajka
3. jan 2013

No u nás v okrese sa to berie tak, že čím menšie dieťa tým menej potrebuje. Ja mám na najmladšieho syna minimálne výživné a to má 2 roky a 5 mesiacov. Z okolia viem že ak dieťa nastúpi do škôlky môže súd výživné zvýšiť, známemu zvýšili na 50 eur aj keď je nezamestnaný.
V podstate ak si on povybavuje že má min.mzdu tak sa veľa s tým robiť nedá, ale radím Ti keď budeš podávať návrh na súd tak skús dať minimálne 130e výživné s tým že uvedieš,že on nemá iné výdavky a vyživovacie povinnosti. On bude musieť svoje výdavky zdokladovať. Takže keď si podáš o vyššie výživné máš šancu získať aspoň okolo 90e, tažko povedať, vždy to záleží na sudcovi/sudkyni.. A aj oni môžu rozhodovať len tak, ako im umožňuje zákon.

sissy27
3. jan 2013

zoznam výdavkov si sprav, to zvládneš snáď aj sama a nepotrebuješ od niekoho opísať... strava, bývanie,hygiena, lekárska starostlivosť, hračky, oblečenie, prípadné poistenie, u väčších detí náklady na škôlku / školu, krúžky... všetky väčšie výdavky je dobré mať zdokladované, ak napíšeš na stravu či hygienu normálnu sumu, tak súd väčšinou nepýta doklady, ak to preženieš, tak môže... súd bude zaujímať jeho príjem a prípadná ďalšia vyživovacia povinnosť, splátky, úvery a pod. nie sú podstatné... ale ak on si dokáže zdokladovať minimálny príjem, tak holt smola, to, koľko minie napr. na diskotékach a podobne, nemáš ako dokázať, a súd nezaujíma jeho (ani tvoj) životný štýl, pokiaľ nepácha trestnú činnosť...