Medzera medzi prednými zubami

karlinka24
24. feb 2016

Ahojte baby ako je to s medzerou medzi zubami ? Moja dcerka ma 10 rokov v juni 11 a ma medzeru medzi prednimi zubami. My mame takeho pojaseneho doktora a on povedal ze tam ma uzdicku a ze by sa to malo liecit vyberacim strojcekom......
Ale citala som ze sa to da aj odstranit a ze to boli a ja nechcem aby ju to bolelo ...
Ked sme boli u zubarky tak povedala ze sa tie zuby mozu zatlacit ..
Poradte mi ja neviem ked uz ma trvale ale zadne zuby jej este nevypadli

natalym
24. feb 2016

Ja by som to neriešila. Moje mali tiež a vekom sa im zuby spojili. Pokiaľ nie je filmová hviezda a má relatívne rovné zuby. Ale to je môj názor.

kvojtanikova
24. feb 2016

ahoj moze tam byt problem fakt aj v tej uzdicke tiez som to mala a pokial sa toto neodstrani tak je aj strojcek zbytocny aj trvale zuby jej to asi neopravia. Chirurgicke prerezanie uzdicky nie je nejako extremne bolestive, asi ako keby si si zahryzla do jazyka a asi rovnako dlho sa to potom aj hoji, takze tak den-dva. Mnohe deti si uzdicku samovolne roztrhnu v detstve napr. pri pade neskor si na to ani nespomenu. Ak to dceru fakt trapi ze ma medzeru, prvym krokom by malo byt toto. Potom ako pise natalym bud pockat na trvale zuby alebo posluchnut doktora a dat ten strojcek na noc.

mirka822
26. feb 2016

Podle fotky je určitě problém v uzdičce 😉 Měla jsem to tak také, narostlo mi to ještě více mezi zuby. Pak mi to odstranili a dostala jsem snímatelné rovnátka a dnes už ji tam nemám. Mezera by se asi sama i srovnala bez rovnátek, ale měla jsem ještě nějaké zuby křivé, tak jsem je musela nosit 🙂

kittykat22
26. feb 2016

@karlinka24 10 rokov je malo na to aby sa vedelo aky bude finalny vysledok. Zuby sa postupne posuvaju ako rastu trvale a ako chybaju osmicky, tak tie tlacia zuby k sebe. Pockala by som. Navyse nie je nic co nespravia rovnatka. Inak odstranovat v puse nieco neboli - ved je na to anestezia - ktora tiez neboli, a dasna sa hoja vyborne - ani po vytrhnuti zubu nie je problem. Neboj sa. To bude ok, alebo k tomu nejako bezbolestne pomozes 😉

minnie55
26. feb 2016

Mne vyrezavali uzdicku a nasledne mi nocnym strojcekom vyrovnali zuby. Odstranenie uzdicky vobec nebolelo a to mi tl robili takmer pred 30 rokmi 🙂

eeffka
26. feb 2016

@karlinka24 pojaseny nepojaseny ma ti dat vymenny listok na celustnu ortopediu a tam ti povedia ake mas moznosti.

kristina3791
23. feb 2021

@karlinka24 toto som mala aj ja aj moja sestra oby dve sme to mali a tiez nam nieco take povedala zubarka ze budsto odstranit uzdicku alebo strojcek. Mne aj sestre sa to o par rokov samo upravilo a ta medzera zmizla sama potom som sice strojcek nosila ale kvoli krivým zubom nie kvoli medzere a moja kamoska si tu uzdicku dala odstranit a vraj to ani nebolelo

lucia147852
23. feb 2021

Mne sa to samé vekom spojilo a to som mala ešte väčšiu 🤷🏽‍♀️