Mesačný syn má koliku a reflux. Pomôže mu banán?

baschmil
10. mar 2012

Mame mesacneho chlapceka a uz sme zufali. Mame koliku, na gastre nam povedali zase ze ide aj o reflux.. Je kojeny a chudatko preplace nam cele dni a noci, je to hrozny zachvatovy plac. Az modrie a nedycha ..uz sme skusili vsetky mozne kvapky..espumisan, sab, baby calm.. Cvicime masirujeme teple obklady poloha na brusku nosime ho nonstop hojdame spievame skusali sme rektalnu rurku aby z neho vysiel vzduch a nic.. Pediatricka nam odporucala banan jeden dva platky spravovat na jemnu kasicku a pred kazdym kojenim davat..mate s tym skusenostipri takom malom baby?

roo
10. mar 2012

Jezkove oci, to snad nie... sa mi nechce verit, ze by mal banan take zazracne ucinky a testovat to na 1-mesacnom babatku by som neskusala. Hovori sa, ze tieto koliky treba vydrzat. Lahko sa to hovori, chapem, ze ste zufali, nevyspati, unaveni, mozno este niekto poradi nejaku fintu na koliky alebo na reflux, ale ten banan podla mna radsej nie... Drzim palce!

zuzi241
10. mar 2012

skor by som skusila slabsi feniklovy caj,alebo detsky cajik...niekolko krat denne-nez ten banan...a mozes ten feniklovy caj pit aj ty.este je dobre vyradit zo stravy potraviny,ktore koliky sposobuju...

estterka
10. mar 2012

pediatricka asi nemala svoj den..inak si uz toto vysvetlit neviem.

ajca123
10. mar 2012

@baschmil banán nie ved ho to zapece a bude mat ešte vetsie krce :( a to nechcete
Kvapky môžeš podávať vždy pred každým kojenim a to 10kvapek a uvidis pomôže.. Mám to od lekárov z nemocnice. Lebo tam hospitalizovali babo s takyma krcama (koliky) a lekár im toto poradil.
A Infacol si skúšala dat malému???

abbey1
10. mar 2012

Pediatrička to zabila, ako je dnes moderné hovoriť. 😀
Pevne verím, že existujú iné postupy ako bábätku pomôcť. Buď hľadať príčinu v strave mamičky, s tým skúsenosť nemám, lebo moje deti nereagovali na moju stravu, alebo môže byť problém u dieťatka, napr. alergia na BKM alebo intolerancia laktózy.
Sú tu témy s refluxom detičiek, tak skúste pohľadať radu tam. Držím pästičky, aby sa maličkému uľavilo. 😉

emogeon
10. mar 2012

zmenila by som ju okamzite ☹

stanislavao
10. mar 2012

na reflux su istotne aj nejake normalne postupy a nie davat banan. a na koliku su uzasne kvapky Sab Simplex. vyskusajte. ale banan rozhodne nie.

greeny
10. mar 2012

aj bio gaiu probiotika ste skusali? tie prve mesiace su hrozne, vela sil zelam!

kamilka22
10. mar 2012

@baschmil moj syn mal priserne koliky do 5,5 mesiaca a mal aj skryty reflux. Na reflux- vypodloz nohy postielky, alebo matrac do 30 stupnoveho uhlu /pod hlavkov/, aby lezal vo zvysenej polohe. Pred kojenim sa dava nutriton - na zahustenie mliecka, ak je na UM, tak antirefluxne mlieko. Pred kazdym kojenim davaj kvapky - sab simplex. Nam trosku zaberalo vzdy striedat sab simplex s espumisanom. Poradila mi to nasa pediatricka, navzajom sa neovplyvnuju a niekomu zabera ich kombinacia. Ak ma velke bolesti bruska, pouzi rektalnu rurku, zaviest ju treba tak cca 1,5 cm dovnutra do konecnika. Moj syncek bol dojceny a kakal raz za 10 - 14 dni. Boli to hotove muky, plakal skoro non stop a spaval tak cca 1,5 hodiny denne. Mozes skusit aj probiotika - nam nepomohli. Nepomohol ani feniklovy caj, ale skusit mozes. Brusko treba drzat v teple, aj po kupeli okamzite prilozit teplu bavlnenu plienocku cez brusko. Pripadne mozes jemne nahriat ceresnove kostky vo vrecusku /predavaju aj v DM/ a to prilozit na brusko. A k tomu treba cvicit s nozickami. U nas nakoniec zabralo, ked som mu v tom piatom mesiaci dala slepaci vyvar, potom konecne zacal pravidelne kakat a bolo po kolikach. Keby toto viem, dala by som mu ho uz v 4 mesiaci. Drzim Ti palce, je to strasne tazke a viem, ze budes potrebovat vela energie. U nas to uz bolo niekedy take, ze som aj ja nad nim plakala. A ten banan by som urcite nedavala...to neviem, co bola za radu....

gaby21
10. mar 2012

Uplne naj a super su probioticke kvapky bio gaia, inak vsetky tieto problemy su sposobene nevyvinutym traviacim traktom , ktory musi dozriet, so stravou mamicky to nema nic spolocne, do mlieka sa dostane iba jedno percento z toho co mamicka spapa.
Nam nepomohol ani espumisan, ani sab simplex 😖

mia258
10. mar 2012

Mesacnenu babu banan???!!! 😨 😨 😨 Ja som uplne zhrozena, to co za pedatricku mas???? 😕 normalne nemam slov...

tynamartina
10. mar 2012

@baschmil Ahoj , aj môj malý mal reflux. Mali sme anitrefluxné mlieko ale ked kojíš je na to vlaknina zo svetojanskoho chleba v lekárni a tým si môžeš zahustiť odstriekané mlieko a tie kvapky na koliku Espumisan L je dobrý. Ten banán určite nie to by mu skôr uškodilo.Želám nech je to čím skôr za vami

kaja73
10. mar 2012

@baschmil Kup NUTRITON-to je ten svetojansky chlieb-je to už pre novorodencov-bud zahustis odstriekane mlieko,alebo zarobis male mnozsvo na kasicku a podas lyzickou pred kojenim-to je namiesto toho bananu 😉 a je to na to-na reflux- aj urcene.

janulkan
10. mar 2012

@baschmil mas pediatricku co zije asi 20 rokov dozadu, toto radili mojej mame pri bratovi...myslim ze doba sa odvtedy zmenila...skus radsej na kliky homeopatika, ak nezabralo nic a na reflux ti uz baby popisali co 🙂

yashmin
10. mar 2012

no ja to poviem tak ako to je treba iba vydrzat ☹ na koliku nie je nic mozno to zmiernia nejake kvapky bio gaia espumisan L a na ten refluf NUTRITON ,no a my sme mali koliku skoro 3 mesiace a nepomohlo nic ale uuuplne nic tak to iba treba vydrzat vsetky sme to prezili prezijes aj Ty :D

yashmin
10. mar 2012

a ozaj banaaan nieeeeeeee!

hailey
10. mar 2012

Pozri si toto:

https://www.youtube.com/watch?v=ddRkI5wVIqQ


Týchto 5 krokov je 100%-tne zaručených.

hoogy
10. mar 2012

@baschmil och banan by som urcite nedavala. ved to ti ho zapcha.odporucala ti nieco hustejsie asi pre ten reflux lebo vratnik troska lepsie udrzi pevnu stravu ako mliecko.ale tvoje babatko je este velmi malinke skor by som skusila ten nutriton aj ked nie kazdemu to pomaha. skus bio gaia kvapky. a davaj si pozor na stravu. niekedy moze dietatko nafuknut aj taka potravina co sa bezne o nej nehovori. ja som napriklad pri kojeni nemohla vobec jest jablka maleho doteraz ho neskutocne nafukuju. nemusis vylucit vsetko len sleduj na co ako reaguje. drzim palce 😉

exupery
10. mar 2012

Banan?To nemyslis vazne....doktor mu pomoze.

tkmama
10. mar 2012

ahoj, naša dcérka trpela tým istým, 4 mesiace preplakala, nepomohlo vôbec nič, kakala len cez rektálku a nosili sme, nosili... po ukončení 4. mesiaca akoby uťalo a dnes má 10 mesiacov a je spokojná. Banán by som rozhodne neskúšala, nám občas trošku pomohol feniklový čajík a povoziť ju po hrboľatom teréne vo vajíčku... tam má stlačené bruško a to natriasanie jej trošku pomohlo.

majka1981
10. mar 2012

prosim ta nedavaj mu ziaden baban, ani ine potraviny. nato ma este dost dlho cas!

boise
10. mar 2012

@baschmil pomoze vymena pediatricky 😖 😖 😝 😔

minewka
10. mar 2012

@baschmil ahoj, kamilka22 ti poradila veľmi dobre.

Viem, že je to veľmi ťažké, veľmi sa bojíš, že je ťažko sa pozerať na plačúce bábo - ale skús spraviť tie veci, čo ti radila kamilka22. Naozaj to pomáha. Možno ešte pridám prebaľovať pred papkaním, aj sa po papkaní náhodou pokadí, popišká, radšej počkaj pol hodinku, nech sa to v brušku trošku ustáli, sleduj svoju stravu, neviem, skús vynechať Ďalšie veci, ktoré by mu mohli spôsobiť problémy, vyskúšaj aj kvapky bio gaia, pred každým papkaním - alebo iné, to je v zásade jedno. Opatrná manipulácia, čo sa bruška týka robíš všetko fajn, môžeš skúsiť aj polohu "na tigríka" - bábo bruškom na predlaktí, masírovať chrbátik, môžeš skúsiť nejakú baby šatku.

Banánik by som ešte nedávala, podľa mňa narobí skôr viac škody, ako úžitku.

Robíš to dobre, nezrelý tráviaci systém potrebuje dozrieť, neboj sa, drž sa, bude to fajn...

PS: K tej rektálnej rúrke - detičky vplyvom nahromadených plynov v brušku dostanú ako keby taký malý kŕč do okolia análneho zvierača, ktorý je akokeby kŕčom stiahnutý a nevedia sa vykakať a vyprdieť - naolejovanú rúrku preto daj dnu, pomasíruj bruško, vyber von, zase dnu, zase bruško masírovať, zase von...kľudne to opatrne s naolejovanou rúrkou zopakuj viac krát.

Myslím, že všetky opatrenia celkom pomôžu..ešte raz - všetko robíš správne, niektoré maminky majú veľmi ťažké začiatky, chce to trpezlivosť. Držím palce. 🙂

baschmil
autor
10. mar 2012

Baby vsetkym vam dakujem pisem cez mobil lebo na net ani cas nemam 🙂 naozaj dakujem za rady a skusim ten nutriton co ste spominali a vsetko vyuzijem este.. Banan teda vylucujen co som si aj myslela ze to nemoze byt normalne..ani by som mu ho nedala mala som hrozny strach..jedine kvapky ktore sme nevyskusali su bio gaia co mi povedal lekarnik ze su vlastne vsetky rovnake ..ja sa uz hrozne tesim na obdobie ked sa na mna usmeje bez placu,lebo placeme s nim vsetci a hlavne ja .davam ho aj vyssie na vankusik a este otazocka ked mi nikd v noci nechce odgrgnut lebo zaspinka na ramene mam ho zobudit? Grgnutie je asi velmi dolezitepei kolike a refluxe.. A na gastre mu brali krv co nam povedia vysledky az na kontrole o 2 tyzdne , neviem ci moze ist o tie testy na intoleranciu laktozy a kravsku bielkovinu.. Ci si mam dat tie testy urobit niekde inde? Baby este raz vdaka budem sa drzat rad lebo uz mam hlavu ako balon ☹

tynamartina
11. mar 2012

@baschmil Viem že je to velmi ťažké vidieť svoje dieťa takto trpieť, ale určite sa to časom zlepší!!! Ako často kojíš? lebo môže plakať keď mu tá žlaúdočná kyselina ide naspäť do pažeráka to je častý problém u detí s refluxom. Je to a pre dieťa nepríjemné a bolestivé. Robili vám sono na gastre? Aj ty veľa vracia?

baschmil
autor
11. mar 2012

@tynamartina doteraz nevracal ale asi dva tri dni mi zacal vraciat ☹ snazim sa ho kojit kazde dve hodinky ale to sa da len ked ho vezmem vonku ze mi tolko vyspi ..inak ani ocko nezavrie a ked velmi place tak ho prikladam ku prsniku tam sa aspon troska ukludni,na gastre mu brali krv a urobili nam ultrazvuk pred a po kojeni plus sme doniesli moc

baschmil
autor
11. mar 2012

@hoogy ahoj kupili sme ten nutriton a bio gaiu, len neviem ako to davkovat a ci to moze pri kazdom kojeni a ten nutriton uz vobec neviem ako nato..spravila som to podla navodu ale malinkx to mal vsade len nie v puse a spapal len trosinka z toho ☹

baschmil
autor
11. mar 2012

@kaja73 vobec mmi ten nutriton nechcel papkat teda skor preglgnut a vsetko mi dal von tak som bola skor od toho ja zababrana 😀 ako na to?