Mixovaná strava po roku. Dokedy je to v poriadku?

standu
19. mar 2009

Dcéra má 13mes, stále odmieta inú stravu ako mixovanú-dusí sa, poprípade zvracia, aj drobné kúsky. Ako ju naučiť? Počkať ešte? Dokedy je to v poriadku? Inak papá všetko, ale kúsky vytrvalo odmieta, jedine banán a chlieb, aj ten si však nechá v puse rozmočiť. Má síce len 2 spodné rezáky celé vonku a 2 ďalšie zuby jej teraz vyšli. Aké máte skúsenosti?

lujzik
19. mar 2009

standu: ja som malej dala do misky kusky varenej mrkvy a pomáhala som jej vkladať jej rúčkou do pusinky a pritom som ju donekonečna chválila,že papá sama 😀 😎 -a tá mrkvička sa jej pekne rozpadla a postupne mi začala kradnúť z taniera aj iné veci a v 14tich mesiacoch úplne odmieta mixované,stále chce len kúsky.Má 4 zúbky,a papá aj jablčko na kocky... 😅

standu
autor
19. mar 2009

Dik za radu...skusime. Len este asi chvilu pockam, lebo akurat vcera sa povracala z polorozvarenej tarhone...tak nech trosku zabudne.

blau
19. mar 2009

standu z toho si vobec nic nerob, nevadi...moj zje aj take aj take. Ale jedna mamicka mi tu spominala ma 2deti ze prvy nechcel od zaciatku absolutne nic mixovane a druhy stale len mixovane. Oni sa to naucia, hlavne nenutit aby si v nich nevyvolala odpor. Asi este nieje na to pripravena papat kusky, ked sa z toho povracia 😉

jaja0110
20. mar 2009

standu, my mame 1 rok a boli sme na tom donedavna podobne, kazdy obed som musela prebehnut mixerom aby to zjedli...dalsim stupnom je pucene jedlo, podla mna na kusky ako take mate este cas... 😅 😅
takze som zacala pomaly pucit, ale nie vsetko napr. som popucila len zemiaky a zvysok mixla, o par dni som popucila zemiak A mrkvu a zvysok mixla, na dalsi krat som napr. mixla vsetko a len ryzu som nechala v celku...to iste napriklad so sosovicou ta ked sa rozvari je taka makka ze ju uz ani netreba pucit... 😉 a takto sme sa postupne doparcovali k pucenej strave (uz nemixujem) a v jedeni kuskov ich podporujem tak ze im dam do ruky surove jablcko, hrusku, banan...ale nie pokrajane na kococky ale v celku- a ony si odhryzuju kolko chcu, sem tam aj vypluju ale potom znova daju do ust a zjedia...a najnovsie sa mi osvedcil ten polystyrenovy chlebik na nom im papanie kuskov ide najlepsie, ale nehavam to na nich...k obedu ako takemu im kusky nedavam, len pucim... 😉 a inak jedna dcerka ma 2 zubky a druha ma 4. 😉

jaja0110
20. mar 2009

...este som zabudla, tiez sa mi sem tam stalo ze pri tom mixovani mi tam ostal nejaky zabudnuty kusok a potom ich natiahlo a sa povracali, to je jasny signal toho ze na kusocky este neboli pripravene...od kedy im to len pucim (dokladne ale nie nahladko) tak sme s tym mali pokoj... 😉

standu
autor
20. mar 2009

aja, kuskami som myslela to, co ty nazyvas pucene... ☹ z takeho ju tiez natahuje.
vidim, ze to ma cas, tak pockame. keby so jejdala polystyren tak sa isto iste zadrhne..

najjanka
20. mar 2009

standu, moj prvy syn jedol mixovane (na kasicku) az takmer do doch rokov, potom zo dna na den zacal prijimat aj kusky. Tiez zvracal a napinalo ho.
Dcerka jedla kusky uz okolo 9. mesiaca bez problemov.
Treti syn pre istotu neje vobec nic - len cuca mliecko z prsnika - tam sa nuka radostne.

standu
autor
20. mar 2009

dakujem, potesila si ma 😉