Mlieko bez laktózy zdravému dieťatu. Môže uškodiť?

nanulik
15. feb 2011

mám čisto teoretickú otázku. môže bábatku uškodiť ked dostáva bezlaktozove UM resp. so zníženým obsahom laktozy a pritom nemá problémy s intoleranciou laktozy alebo podobné zažívacie problémy? dakujem a dúfam že som to napísala pochopitelne 😀

pia22
15. feb 2011

Nie, uskodit mu to nemôze, UM obsahuje vsetky potrebne latky a ziviny, ale u zdraveho dietata ktore nema ziadne zdr. problemy na takuto bezdôvodnu upravu stravy nevidim dôvod ani opodstatnenie😲

anjelicek26
15. feb 2011

Uskodit nemoze, len je väcsinou drahsie 🙂

ani3012
15. feb 2011

súhlas s pia22 a navyše je to aj finančne náročnejšie
ak má niekto z rodiny neznášanlivosť laktózy,tak ako prevencia neublíži 😉

evickapooh
15. feb 2011

nie bez laktozove mlieko je lahsie stravitelne takze je to lepsie ako normalne mlieko[nutrilon ci kravske] a obsahuje vsetky vitaminy ziviny ako klasicke mlieko le neobsahujen mliecny cukor [AL110]alebo osahuje aj mliecny cukor ale do mlieka je pridany enzym menom laktaza[Rajo] -ktore pravy chyba alergikom [stiepi mliecny cukor]uskodit rozhodne nemoze prave opak

ivett1
15. feb 2011

ahoj...presne ako uviedli mamicky vyssie, teoreticky uskodit nemoze 😉 ...prakticky to odskusane nemam... 🙂

desszi
15. feb 2011

Uskodit nemoze, je setrnejsie k trav.systemu a mas IP 🙂

mariana0915
15. feb 2011

ahojjjj my sme mali na skusku bezlaktozove mlieko AL 110 dala nam ho gastrologicka,na tyzden,malej vobec nechutilo a nechcela ho pit iba ked som jej dala granko ,nam nasa doky vravela ze ona nam ho moze asi tak na pol roka predpisat myslim ze na recept stal okolo 4.90 a bez takych 9€
nechapem preco nam ho dala 🙂

habibi78
15. feb 2011

moja dcera pije bezlaktozove mlieko, ma intoleranciu laktozy.... lekarka to nenazvala chorobou, len istou formou zdravsieho zivotneho stylu..... 😉

kaja73
15. feb 2011

Určite to problem nie je ,pretože ak ma dieta silnu alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka,a nestači mu alergy care,alebo podobne hydrolyzaty,tak dostane Neocate a ten je bez laktozy.Piju ho potom ako deti s intoleranciou,tak aj deti,ktore tento problem nemaju-inu možnost totiž nie je.Je to jedine mlieko stiepene až na aminokyseliny.Aj moj ho pil a s laktozou problem nikdy nemal-len s bielkovinou.To znamena že mal oficialne predpisane mlieko bez laktozy aj ked jej intoleranciu nema.

babulina
15. feb 2011

my mame aj odskusane bezlaktozove mliecko na zdravom dietati, bolo silne podozrenie ze ma intoleranciu po par mesiacov sme jej dali urobit test a vsetko ok, takze pila bezlaktozove mlieko aj som ju stravovala bez laktozy a pritom s najvacsou pravdepodobnostou nemala cely cas intoleranciu a vsetky krvne testy mala v tom case v poriadku, takze nic s tym nepokazis, my sme inak aj dostali odporucanie ze po ATB radsej dva tyzdne pit bezlaktozove mlieko aby sa organizmus spamatal a nebolo crievko tak velmi zatazovane, kedze bezlaktozove mlieko sa lahsie travi

briketa
15. feb 2011

Dievcata, ale nikto ste nespomenuli, ze pravidelne uzivanie bezlaktozoveho mlieka u zdraveho dietata moze mat logicky vedlajsi ucinok.
Ked traviaci trakt zdraveho dietata pozije obycajne mlieko s laktozou, traviaci system zacne automaticky tvorit enzym Laktáza (ß-galaktozidáza), ktorý štiepi mliečny cukor – laktózu na jednoduché sacharidy D-glukózu a D-galaktózu v tenkom crievku. Ak dlhodobo bude prijimat bezlaktozove mlieko, traviaci trakt sa "odnauci" produkovat tento enzym. Cize v dlhodobom efekte je to bezlaktozove mlieko uplne zbytocne, nechcem napisat,a ze skodlive ked je dieta zdrave a s normalnym mliekom nema problem. Neskor moze koli tomuto vyvinut intoleranciu laktozy. Vobec nic sa nestane, ked raz za cas vypije bezlaktozove, ale dlhodobo by som to nerobila, ked netreba.
Navyse som v prisadach bezlaktozoveho nasla pridavanie Xanthanovej gumy, tak si to pozrite. Nie som na SVK, tak u nas to moze byt ine.