Môj synček si urobil zo mňa cumlík

lukihomamina
17. júl 2012

Ahojte maminky.
Chcem sa poradiť s tými z Vás, ktoré majú podobný problém. Môj ročný synček si urobil zo mňa cumlík. Celú noc aj keď už nepapá, by najradšej prespal na prsníku. Už som aj myslela, či nie je hladný a tak keď ho nadojčím, ponúknem mu aj mliečko z fľašky ale to odmieta - čiže hladný asi nebude. Vôbec ho neviem odnaučiť od toho cmúľania prsníka, aj keď som už skúšala viacero vecí. Vzhľadom na to, že to už začína prekračovať hranice únosnosti a aj jeho zúbky ma už dosť trápia, sa chcem poradiť, či ste sa nepasovali s podobným problémom a ako ste ho riešili. Dakujem !

xlucia
17. júl 2012

@lukihomamina no riesenie je iba take ze ked ho nakojis, uz ho dlhsie na prsniku nenechas. co ine sa da robit... poplace si a ked nepustis, tak si uvedomi ze situacia sa zmenila a prijme to

tehulka2011
17. júl 2012

@lukihomamina tak tak, mala som ten isty problem, musis byt dosledna a vydrzat ten plac 😒 cim skor, tym lepsie... alebo pockat, kym sa to odnauci sam, ale to bude este trvat...

ivin
17. júl 2012

Ahoj, moj malý mal tiež cicik miesto dudla, v noci sa zobudil pricucol sa ale len trošku si upil a spokojný na ňom zaspal, ale keď mal 13 mesiacov som si povedala že stačí a zo dňa na deň som ho odstavila. Prvú noc sa hneval asi dve hodiny, ale potom zaspal a dalšiu noc už len pol hodinku skúšal či povolím, ale vydržali sme to a od vtedy nemá cicík a spinká celú noc, čo do vtedy nebývalo. Presťahovali sme ho k dcerke do izbyčky a je klud. Treba len nepovoliť a vydržať tých pár nocí. Ja som to spravila ked mal manžel nočnú :D

rose1988
3. sep 2012

ja ti viem poradiť itež len to čo ivin, tiež som to riešila tak isto, musiš vydržať a nechať ho plakať, ja som jej nanutila dudel doslova nanutila, takze vecer spí s ním no cez den som pre nu este stale cumlom ja.

zaneta08
3. sep 2012

ahojte, práve som sa chystala napísať podobnú otázku, pretože my sa trápime od januára. Malý vstáva 6-7 krát v noci, trocha sa napije mliečka a potom sa odkotúľa na bruško a spí ďalej. Skúšali sme už, že manžel s ním spal v posteli a ja v obývačke, ale ten krik, ktorý spustil, keď zistil, že nie som pri ňom a nemá svoj ukľudňujúci prostriedok zobudil aj svokru o poschodie nižšie 🙂 Ja už začínam byť ako zombie ale môj synček je spokojný.
@lukihomamina - daj vedieť, či sa ti to podarilo. My ideme skúšať tiež, vyskúšam aj ten cumlík a uvidíme, držím prsty tebe aj mne, aby sme ten plač vydržali a možno sa potom konečne aj vyspíme 🙂

mb
4. sep 2012

ahojte tak ja to mam podobne.moj maly ma zatial len 7 tyzdnov a takisto si zo mna urobil cumlik.V noci spi pri mne v posteli a vzdy si vypita placom prsnik.Trosku potaha a zaspi.Cumel odmieta.Cez den tiez zaspava na cicke,ale zaspi niekedy aj bez nej ked je dobre napapany.tak neviem mam ho oducat uz teraz alebo je to skoro?Sam mi v postielke nezaspi len na rukach a to trva niekedy aj pol hodiny,ale pri cicke zaspi do piatich minut.Bojim sa toho ze ked bude starsi tak to bude tazsie ho oducit.

ninan2
4. sep 2012

@mb akoze sorry, ale to myslis vazne??? Take male babo chces oducat od prsnika? Ma regulerne pravo sa dojcit kedy chce a ako dlho chce... Hoci aj kazdu pol hodinu (aj v noci).

mb
4. sep 2012

@ninan2 asi si ma nepochopila.Ja som nenapisala ze chcem prestat dojcit!Ja hovorim,ze si zo mna urobil cumlik.Noc je u nas taka,ze lezime spolu v posteli a on ma moj prsnik v puse a to skoro celu noc.Ako keby mal v ustach cumlik a ked mu ju vyberiem tak je krik.

ninan2
4. sep 2012

@mb ja Ta uplne chapem a opat pisem, ze je to uplne normalne (a bezne)...

monika15
4. sep 2012

asi treba byt silny a proste neni cici :((((

marianka0101
4. sep 2012

@mb myslím, že v tvojom prípade je to normálne, je to ešte veľmi malé bábo, potrebuje ťa cítiť, mať pocit istoty, mať ťa pri sebe, veď kedy inokedy, keď nie teraz v tomto veku? môžeš si trochu pomôcť tým, že ho nenecháš po krátkom cuckaní spať,treba ho prebrať, poškrabkať na nožičke, alebo trošku na brade, aby pekne papal, aby hneď nezaspal, nám toto v takomto veku pomáhalo, potom keď sa normálne napapal, tak si pekne pospal 2-3 hodinky, niekedy 4 a znovu si pýtal papať. Takže vyskúšaj ale ozaj je to normálne u tak malého bábätka

reanda
4. sep 2012

tak tomuto ja celkom nechapem, ako, vase deti nemaju tvrdy spanok? aj moja sa v noci budi, niekedy raz-dva razy, niekedy aj desatraz, obcas sa napije, obcas si len podudle, ale ked na prsniku zaspi, tak po par minutach ho pusti.. ako moze dieta tvrdo spat a pritom stale pevne drzat prsnik? 😕

marianka0101
4. sep 2012

@lukihomamina ešte stále je to aktuálne? nám pomohlo iba razantné nie na nočné papanie. Prvá noc bola ťažká, druhá bola taká, že sa 2x zobudil ale pochopil že nič nebude a na 4 noc prespal celú. Len treba si stáť za svojim, lebo keď povolíš, bude vedieť, že plačom si to vynútiť a bude plakať-plakať - až kým sa z toho nezblázniš 😒
My sme to riešili v 15 mesiacoch, ale naša situácia bola taká, že sa sám odstavil nepotreboval celý deň, ani večer pri zaspávaní, ale okolo 23:00 sa zobudil a potom som sa nemohla od neho pohnúť, v kuse prilepený na prsníku a keď sa náhodou "odpojil" tak strašný plač. A vlastne ani nepapal v noci vždy iba tak minútku a hneď spal - s prsníkom v ústach miesto dudla....

lukihomamina
autor
4. sep 2012

@marianka0101
no baby naša situácia sa zatiaľ vôbec nezmenila, ba povedala by som, že ešte skomplikovala....synček bol hospitalizovaný a ten pobyt v nemocnici zanechal na jeho psychike dosť silné stopy, takže teraz je na prsníku prilepený ešte viac....ako ja by som ho ešte rada kojila a nechala ho na tom prsníku, lenže už takmer vôbec nemám mliečko a hlavne veľmi ma v poslednej dobe začali bolieť prsia, ked ho dojčím......dnes som to skúšala, že mu nedám cici ale ten rev, čo spustil ma nakoniec zas raz odmäkčil....zas som prehrala (asi som veľmi slabá)......už som z toho fakt zúfala...teda z toho, že to neviem vyriešiť......

lukihomamina
autor
4. sep 2012

@mb
v tvojom prípade je to naozaj úplne normálne...takže kľudne ho nechaj