Moja 3-ročná dcéra nechce rozprávať. Mám depku

erika.30
8. okt 2008

ahojte som tu nova a mam strasnu depku lebo moja trojrocna dcera nechce rozpravat 😖

vinka
8. okt 2008

A čo nato dr.?Vôbec nerozpráva?Aj moja sestra začala až v 3 rokoch základné frázy mama,tata,baba a je tu skončila normálnu školu vyštudovala. 🙂 A do 3 rokov vôbec nič len ukazovala prstom čo chce.Náhodou si nespadla púočas tehu?Pýtam sa preto lebo moja mama sa šmykla na lade v zime ked ju čakala a asi preto neskôr začala rozprávat.Ale nezanechalo to na nej žiadne následky.

telinka
8. okt 2008

nechce alebo nevie??

siwike25
8. okt 2008

Ahojte ,aj moj maly nechce rozpravat a ma 2 roky a 3 mes.Take povie že mama,tata a to je všetko,ale ja si myslim že je lenivy,hm?Ale všetko nam rozumie,je velmy vnimavy ,rozumny iba nechce rozpravat ale všetko nam ukaže prštekom. ☹ 😉

erika.30
autor
8. okt 2008

skor nechce nie nespadla som aj ona ukazuje a dokonale

erika.30
autor
8. okt 2008

baby som rada ze ste sa ozvali

erika.30
autor
8. okt 2008

lekary tvrdia ze nepocuje ale ked sa jej opytam ako sa vola tak povie MIMA a aj yakladne slova ovlada ako je mama tatulo starka papat...... ale netvory vety ked sa jej snazim precitat knizku tak nema zaujem neviem co s tym

siwike25
8. okt 2008

Tak viem čo preživaš lebo mam to iste doma, 😉 😉 😉 😉 😉

adka14
8. okt 2008

erika.30 ahoj mam kamaráta ktorí ma neter 3,5 ročnú atiež začala nedavno rozpravat len jej neni celkom dobre rozumet asi by si sa s nou mala viac rozpravat a viacej ju zapajat do djania okolo seba a čím viac ludí tím lepšie alebo patrat v rodine či niekto mal to isté je možne že to zdedila či po maželovi alebo po tebe

erika.30
autor
8. okt 2008

no ako pozeram tak tvoj syn ma 2 rocky a ked mala Miska 2 tak som to este tak neprezivala

erika.30
autor
8. okt 2008

adka ja sa snazim mala chodi do skolky a dedicnost je mozna po svokrovi ten zacal v 4 rokoch

siwike25
8. okt 2008

Tak to ano ale ked vidim kamoškinu malu rozpravat tak ma to aj velmy boly,že prečo ten moj čertik nerozprava,ale ja som prišla na to že je lenivy a nechce sa mu,asi mu je lepšie ukazat než povedat.A čo ti povedala doktorka na malu? 😉

adka14
8. okt 2008

erika.30 no a maš to tak bud trpezliva ona sa to naučí lebo aj ta kamaratova to zdedila po otcovi

erika.30
autor
8. okt 2008

musim ist pre malu do skolky tak sa na chvilu vydialim pa pa

siwike25
8. okt 2008

awoj 😉

erikasadek
8. okt 2008

ahojte tak mi mame ten isty problem uz davno , len moj bude mat skoro 4 za mesiac a stale netvoryme vety, je mi ho luto; no co uz snazim sa ako sa da...
aj ja sa snazim mu citat , presne ako pises ziaden zaujem aby som citala....
uvidime ako to pojde dalej, v skolke , ma to tazke pretoze sa nedokaze dohovorit poriadne takze zacina nasillie, vsetko si vybije sam, len som sii vsimla , ze deti sa zacinaju uz smiat , ze nerozpravaa ak ano tak ako babatko tak ma to stve.....

bubca
8. okt 2008

ahojte, rovnaký problém sme mali s naším Davidkom, ten do štyroch rokov verbálne nekomunikoval vôbec, ani slová, nieto ešte vety...po štvrtom roku začal so slovami a v priebehu pár týždňov začal tvoriť aj vety...dnes má skoro sedem a pusinka sa mu nezatvorí, takže si sem tam s nostalgiou zaspomínam na dobu, kedy nerozprával 🙂 . Veľmi ma ale trápilo, že nerozpráva, tak nám ho vyšetril neurológ a aj logopedička a tá zkonštatovala, že Davidkovi sa proste evidentne rozprávať nechce, nakoľko jeho pasívna slovná zásoba bola veľká a rozumel všetkému čo sme mu rozprávali...takže nebuďte smutné, aj vaše detičky sa určite rozrozprávajú... 😉

erikasadek
8. okt 2008

no smutna som len ked je v skolke, pretoze deti dokazu byt krute, ze???

bubca
8. okt 2008

deti dokážu byť veľmi kruté a my sa o tom denne presvedčujeme, nakoľko náš Davidko má aj iné problémy a detičky v škôlke mu to dávajú teda riadne pocítiť... ☹

bambusko
8. okt 2008

erika, dokonale poznaaam 😉 nasa najstarsia povedala prvu vetu 2 tyzdne pred 3. narodeninami 😕 uz som bola tiez zufala. a potom moja svokra zapotila, ze ved aj manzelova sestra zacala tak neskoro rozpravat. teraz hovori plynule 3 jazykmi okrem slovenciny - svagrina. a nasej eme sa usta nezavru, keca a keca a keca. ked som uz nej na nervy, spomeniem si, aka som bola zufala z jej nerozpravania. ale komunikovala ok, dohodli sme sa, len slova neboli, okrem takych mama, baba, hapm ap. skus znakovanie pre batolata, ja lutujem, ze som vtedy o niecom takom nechyrovala.

a v tehotenstve som spadla, v zime som sa smykla a tvrdo pristala na zadku, ale neverim, ze to ma nieco s tym spolocne

erikasadek
8. okt 2008

vidis vsade je to rovnake, preto ma to trapi, a strasne i ked nema problem, ma slovnu zasobu len je zaseknuty a nikto nevie preco...
len by som bola rada, aby zacal pomaly aby netrpel kolektiv je tvrdy, maju to tazke tie deturence... ☹

bubca
8. okt 2008

neboj sa, začne, Davidko začal zničohonič, jedného pekného dňa mi povedal "mami daj" a bolo...dovtedy naozaj iba gestikuloval a nerozprával vôbec nič...a Paťkovi musíš dať najavo, že ak sú detičky naňho škaredé, je to z ich strany hlúpe...veľmi to síce nepomôže, ale bude cítiť, že si s ním a že má podporu...aspoň ja to tak stále robím...

bambusko
8. okt 2008

este som si spomenula, ze vtedy sa moj brat siel zenit a jeho nastavajuca, dnes uz moja svagrina, prisla s info, ze jej otec nerozpraval takmer do 5 rokov 😕 a pracuje ako letecky dispecer, takz eropravanie k tomu dost potrebuje 🙂

pocula som aj nazor, ze nadpriemerne inteligentne deti sa rozrozpravaju, az ked maju o com a vedia suvisle vyjadrit myslienku. u nas bola prva veta z 5 slov

erikasadek
8. okt 2008

no on povie slova, ale nie vety, ja mam aj trpezlivost, ale aj tak , a tiez si myslim , ze je velmi inteligentny,

erikasadek
8. okt 2008

ako hovoty babusko , u nas aj potrvdene, psychologickou, takze neviem neviem..
ale aj tak ma tostve kvoli nemu v skolke, teraz sme sa bavili s mojim muzom , ze pato je velmi pekny , ale dievcata , v triede sa mu smeju a za 10 rokov budu za nim chodit potvory jedne...

erika.30
autor
8. okt 2008

ahojte tak ako vidim nema tento problem sama

erika.30
autor
8. okt 2008

baby dodali ste mi silu tak verim ze raz mi mala povie co bolo v skolke

marorlinko
8. okt 2008

mojej kamosky syn, nerozpraval takmer nic az kym nesiel do skolky, kde casom zacal tvorit vety a tak zacal aj viac rozpravat a teraz ma 4roky a vkuse keca.

erika.30
autor
8. okt 2008

no dufam ze aj mi budeme v kuse kecat lebo ta posunkova rec ma zabija

erika.30
autor
8. okt 2008

no dobre ja sa idem venovat a zajtra sa ukazem pa pa

maruschka
8. okt 2008

erika,môj sused do 5 rokov nepovedal ani mama,nič.Všetci si mysleli,že je stratený prípad.Až raz išla jeho mama s ním po ulici a sused tam parkoval s nákladiakom.A on sa pozerá a hovorí:Mama aha autobáger...!!!On hovoriť vedel úplne normálne,len jednoducho nepotreboval komunikovať s ľuďmi.. 🙂 😉 Takže to bol taký lekársky omyl... 😀 😀