Môže držať 3,5 ročné dieťa diétu?

ryka2
29. sep 2012
Dcera ma 3,5 roka meria 102a vazi 19 ,nevie jest stravu prehlta,snazim sa ju motivovat ale pokial jej nehovorim ,pomaly papaj a prezuvaj pomalsie tak to do nej len spadne ,poradte............
margarita
29. sep 2012
a v com je problem? preco by mala drzat dietu? :-o
ja mam rovnako staru dceru, ma 105cm a 20kg ale toto mi v zivote nenapadlo.
obezna nie je, ma len taku pevnejsiu postavu, jest jej chuti, zdrava je, tak nic neriesim.

na modeling je v 3,5 roku podla mna priskoro 😉
reanda
29. sep 2012
@ryka2 asi sa boji, ze jej to vezmes, tak to radsej rychlo zje 😃 😉
anjelicek26
29. sep 2012
@ryka2 - dietu? Rob mensie porcie a jedlo jej pokrajaj, mozno to pomoze, ta vaha k vyske este zdaleka neznamena obezitu... nasa mala ma dietu, to ano, ale to znamena malo cukru a zeleza v strave, vzhladom na jej vysledky krvi sa toho musime drzat. Ale to s mnozstvom, ktore je, nema nic spolocne. Zmenili sme len to, CO je.
mummy01
29. sep 2012
@ryka2 teraz neviem ci problem je ze rychlo je alebo sa ti zda ze vela je... 😉 ak ma vyvazeny jedalnicek a nepapa blbosti tak absolutne neries,kazde dieta je ine.
luciferkax
29. sep 2012
Nechápem, prečo dieétu, ved váhu ma normálnu. .a ked ju nebolí brucho, žze je jedlo nepohrýzené, tak nerieš 😉 😉 😉 😉
k_a_j_k_a
29. sep 2012
@ryka2 hm... Neviem ako sa stravujete, resp. ako staravujes malu, cize tazko radit. No dietu by som jej nenasadzovala, ale upravila by som jedalnicek. Ako pisala @anjelicek26, mensie porcie a mensie kusky a pravidelna strava. Vyradila by som sladkosti, sladke jedla a vody, dzus, tycinky, chipsy a pod. A davala jej vela ovocia a zeleniny. Hlavne surovej. A i ked je to male dieta, nedavala by som kazdy den maso. Tolko masa nepotrebuje nikto, staci obcas (u dospeleho jedenkrat tyzdenne, u dietata 3-4krat). Vsetko by som to nahradila tou zeleninou a na pitie cistu vodicku alebo nesladeny caj. My sa stravujeme rovnako, ako som pisala. Deti prospievaju pekne, starsia je v pohode (ma 3,5 roka a 102cm a 15kg), ale s mladsou mame opacny problem ako vy- ma 2 roky a 83cm a 10kg. Ale ona je taka, proste genetika. Aj u vas to moze byt genetika. Neviem, ako si stavana Ty alebo Tvoj manzel. U nas deti nemaju byt po kom mohutnejsie, ale napr. kamoska ma 2rocneho chalana a ma 95cm a 15 kg. Inak, ten "jedalnicek", co som pisala pokladam za zaklad stravovania pre kazdeho. Proste, zdravo sa stravovat je doslova nutnost 🙂
cerez
30. sep 2012
Diétu určite nie, ale poradiť sa s lekárom na úprave jedálnička. Obmedziť prísun sladkých, mastných jedál, sladkých nápojov. Ináč tá váha nie je zlá. Vo vašej a manželovej strany je obezita? Ak nie, tak by som sa neobávala. Moja dcéra bol veľký jedák a teraz do nej nejdem dostať poriadne nič.
danyelituska2
30. sep 2012
@ryka2 nemáš sa prečo stresovať, nič jej nieje jej BMI je 18,3 a to je presne akurát pre deti, nedávno som pozerala taký dokument o obeznych deťoch a tam vraveli že deti by mali mať BMI 18, to si presne pamätám hned som synovy vypočítala on má 111cm a 21.5 kg a vychádza mu okolo 17, a oproti iným deťom je ťažší, ale on je taký akurát 😃
ryka2
autor
1. okt 2012
Jedlo jej krajam a davam minimalne porcie,radsej jej pridam.....mozno aj toto je chyba,obaja s muzom sme pevnejsej postavy takze moze tam byt genetika ale s tym prehltanim stravy je to fakt,ktory neviem odstranit,pred jedenim jej davam pit vodu,

Sladene napoje pij e velmi malo v podstate len ked je chora ,lebo vtedy som rada ked pije.Ked mala mesiac prekonali sme pylorostenozu,niekedy si myslim ze jej tam lekari spravili velku dierku 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli