Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže dvojročné dieťatko zabudnúť?

mia885
3. júl 2015

Ahojte, mam taku otazku, 2 rocne dietatko slo na prazdniny k babke mozno na mesiac az, viem ze bude o neho postarane, budu sa mu venovat, lubia ho, avsak trosku rozmyslam ci sa nemoze stat ze za ten cas dietatko zabudne na svoju mamku, ze nebude poznat pamatat si, ked pride domov. Dakujeeeem za nazory . Pekny dnik.

hameeda
3. júl 2015

to sa určite nestane

maaaria3
3. júl 2015

za mesiac sa to určite nestane

mia885
autor
3. júl 2015

@hameeda ja len takto dlho som dietatko nedavala este , tak trochu mam obavy ale to je asi normalne. Dakujem

deni86
3. júl 2015

Moj dvojročný si po pol roku pamatal kde ma prababka schovane cukriky, tak tvoj po mesiaci určite na teba nezabudne 😉

mia885
autor
3. júl 2015

@deni86 jeeejda si ma rozosmiala🙂 a spravila naladu

namornicka
3. júl 2015

@mia885 kamoska co takto dáva na prázdniny deti chodieva za nimi na vikendy. Ale určite nezabudne, tebe bude viac chýbať dieta ako ty jemu.

darina24
3. júl 2015

Jasne že nezabudne.môj muž za prácou cestoval aj na 6týždňou a malý nemal ani 2 keď sa vrátil domov tak malý ho.,,spoznal,,😉

klara226
3. júl 2015

@mia885 v žiadnom prípade. My máme neter stretávame sa úplne sporadicky a a pamätá si nás od začiatku a má dokonca najradšej. Už má 5 rokov. Ako myslím, že ako začala vnímať nás aj po dvoch mesiacoch okamzite spoznala mená všetko a to sme spolu vždy pár hodín alebo víkend.

yarnie
3. júl 2015

@mia885 Nezabudne na rodicov, naopak, budete mu chybat a bude sa s tym musiet vysporiadat, co moze byt prenho obrovsky stres, take male dieta este nema predstavu o case a moze si mysliet, ze mama zmizla navzdy. Ja by som na mesiac neposlala na prazdniny ani 7 rocne dieta, nieto este dvojrocne. Ale to som ja a moje deti, samozrejme... su na mna naviazane a najviac boli od nas rodicov na 4 noci a to az ked mali 5 a 4 roky. Dcerka ma 7 a bola teraz na 3 noci v skole v prirode a v posledny den uz si poplakala, bolo jej smutno. Ale otazka bola ci nezabudne, nie, nezabudne ale moze napriklad potom mamu odmietat, ako reakcia na to, ze bolo nutene si zvyknut, ze mama uz s nim nie je... moze sa zacat znovu pocikavat, moze prestat papat, moze mat problemy so spankom, ten stres moze sposobit rozne reakcie... ale isteze su asi aj take deti, ktore sa adaptuju na vsetko a nemaju problem (resp. su nutene zvladat rozne situacie a tak ich mesacna nepritomnost matky a zmena prostredia nevykolaji...)

m_ij_ka
3. júl 2015

určite nezabudne 😉

bonaqa2013
3. júl 2015

@mia885 a za ten mesiac nepôjdete ani raz dieťa pozrieť? Ja by som sa bála, že bude za mno plakať. V rodine máme takú skúsenosť. Brat s manž. odišiel na dov. - Čierna Hora asi na 2 týždne a 1,5 ročné dieťa nechali u nás, každú noc plakalo .... moji rodičia si vytrpeli svoje.... nakoniec nám dieťa prestalo jesť, čo tak plakalo za rodičmi.

adriana23c
3. júl 2015

Ahoj, ja praktizujem vztahovu vychovu a bola som prednedavnom na jednom seminari. Psychologicka vravela o pripadoch ktore sa stavali ked male deti vo veku 1-3 roky boli umiestnene v nemocnici a v tych casoch tam rodicia, ani matka nemohla s dietatom byt, bol to tyzden. Prve dni dieta velmi plakalo, oplakavalo mamku, potom si zacalo zvykat na fakt ze mama nepride. A po tyzdni ked si po nu mama prisla samozrejme dieta matku poznalo, ale odmietalo ju pretoze sa zmierilo s faktom ze mama nie je. Par tyzdnov potom trvalo kym sa vztah matky a dietata opat upravil. Podla mojho nazoru su 2 roky na mesacne prazdniny vela. Ale zavisi aj od toho aky ma vztah s babkou, ako casto je s nou, ci tam aj spava.

mirkamirko0809
3. júl 2015

@mia885 ja by som určite 2 rocne nedala na mesiac babke.

kofoluska
3. júl 2015

Urcite by som dieta nedala na tak dlho babke do ineho prostredia. Nas maly bude mat tento mesiac dva roky, najviac bol od nas dve noci, cez velku noc, ked sa zenil kamarat. Ale - moja mama prisla k nam, cize bol sice bez nas, ale vo svojom domacom prostredi. Ani len neplanujeme nechavat maleho dlhsie bez nas a uz vobec nie v inom nez domacom prostredi. Ako Ti tu dve kocky napisali - je to pre neho velky stres, vyrovnavat sa s nim bude po svojom. Priprav sa na roznorode problemy, nebudem sa opakovat, vsetky uz tu boli vymenovane. Naozaj dobre zvaz, ci das dieta na tak dlho prec alebo nie.

darina24
3. júl 2015

Je to podľa mňa aj o povahe dieťaťa, ak je ,,mamin cecek,, môže byť malinký problém ale ak je smelé a ak sa mu osoby ktorým je zverené venujú tak sa to dá zvládnuť. Inak dať dieťa do nemocnice je úplne niečo iné!tam iste viacej pracuje psychika dieťaťa!!! Ja už som tu čítala že jedna matka dáva malého 2ročného na 2týždne do škôlky v prírode, to by som ja nedala ani školáčku 8ročnú... ale babke ak majú ok vzťah tak dieťa nebude psych.trpieť

mima4
3. júl 2015

@mia885
urcite nezabudne, a vobec nemusi mat ziadny stres ak ide do prostredia, kde bude prijate, lubene a bude mu dobre 🙂

@yarnie volakedy 4-5 rocne deti chodili same aj na liecenia, napr.ja som bola na dychacie cesty v takom veku a nejaky stres, ci neviem co si nepamatam...proste som vedela, ze to bude docasne..a nasi ma tam boli aj pozriet... nijako ma to nepoznacilo, ale urcite vela zavisi od emocnej lability dietata... ak je labilnejsie..asi je treba to velmi zvazovat.

hameeda
3. júl 2015

@mia885 : ja keď som bola malá bola som v nemocnici aj po 3 mesiace, našli za mnou prišli tak dva krát, pretože to bolo ďaleko, a nezabudla som a ani som z toho nikdy nemala žiadnu traumu, tak isto sme na prázdniny chodili k babke aj na dva mesiace a nikdy sme nezabudli

hori
8. júl 2015

ja vam poviem z vlastnej skusenosti... nasi ma dali na mesiac na liecenie ako 3 rocnu aj ako 4 rocnu... a raz som ako 3 rocna bola v nemocnici neviem na ako dlho... a musim zial priznat, ze toto boli najhorsie obdobia v mojom zivote, hoci samotne pobyty neboli nijako zle, ale ten stres z odlucenia, ta neistota, ze nevedela a nechapala som nic... to som spracovavala dllllho do dospelosti... pretoze to boli skryte traumy, ktore sa na mne podpisali a najst ich v sebe bolo dost komplikovane... ale asi som uz mimo temy, tak koncim... 😉

natalym
8. júl 2015

@mia885 Nezabudne. Moja tak bola asi dva mesiace u babky a veru keď prišla bola moja. Ale mladšia tá bola asi tri týždne, mala len rok, trošku zabudla, bolo mi to ľúto, ale rýchlo sme sa.

yarnie
8. júl 2015

@mima4 Ja som bola ako 7 rocna sama v nemocnici na infekcnom asi dva tyzdne a bola to pre mna velka trauma a doteraz na to nemozem zabudnut. Nemyslim ze je to o emocnej labilite dietata, ale skor o vztahu rodic dieta. Ked je ten vztah silny a dieta uz je v stadiu odputania (co prichadza v roznom veku, individualne) tak tam aj dlhsie nutne odlucenie dieta zvladne relativne dobre a stabilne. Ked je vztah este v stadiu budovania a dieta este potrebuje cerpat od rodica, este sa neodputalo, tak ho to moze velmi poznacit. A zalezi aj od toho, preco nastalo odlucenie. Inak bude vnimat odlucenie dieta, ktoremu sa uz da vysvetlit, preco musi byt prec od rodicov a na ako dlho a inak dieta, ktore to este nie je schopne pochopit alebo ak tam nie je jasna nutnost toho odlucenia. Napriklad ak je dieta chore a mamicka s nim nemoze byt lebo to nemocnica neumozni, ale stoji kazdy den pod oknom a mava, posiela veci atd. je to ine ako ked proste odlozi dieta pribuznym a ide na dovolenku bez neho.

gabaco
5. aug 2015

Ahojte

Nemala som svojho syna uz 8 mesiacov kvoli sudnemu sporu s jeho otcom. Moj syn ma 4 roky. A mal so mnou slaby kontakt uz vyse roka. Ma ma rad a vie kto som. Moze ale uplne zabudnut? Ked som ho videla naposledy tak som videla ze je uplne zdrveny a bez sily. Jeho otec ho proti mne zmanipuloval. Moze moj syn na mna uplne zabudnut?

moni244
5. aug 2015

Boze, aky stres, trauma? To dieta nejde ani na liecenie, ani do nemocnice, ale k BABKE. To, ze vy vychovavate maznacikov, neznamena, ze dieta, co ide na dlhsie na prazdniny, bude mat z toho traumu a nasledky, moja ma 2,5 roka, bola 3 tyzdne u starkych, teraz sme prisli za nou, je uplne vymenena, v dobrom, poslucha, naucila sa rozpravat, je samostatnejsia, podla vzoru 5 rocnej sesternice sa sama zbavila plienky, uz ju ma len na noc ,konecne sa jej daju citat knihy pred spanim bez toho, aby trhala knihu z ruk, ked sa jej nieco nedovoli, nema hysaky, ale da si vsetko vysvetlit a vobec nas neodmietala, ked sme dosli, vystiskala, pomojkala a hrala sa dalej

libka1
5. aug 2015

@gabaco to je strasne dlha doba 😔 tak male dieta za take obdobie zmanipuluju tak ak budu chciet, ze si ta k sebe uz nepusti.

moni244
5. aug 2015

@adriana23c jaj, ta vasa vztahova vychova a seminare, tu nejde o nezname cudzie prostredie bez blizkych, ale o pobyt u babky, kde to pozna, zase miesanie hrusiek s jablkami

moni244
5. aug 2015

@gabaco fiha, tazka situacia a drzim palce, aby ste si nasli k sebe cestu, je to strasne dlha doba a budete sa musiet naucit znova spolu vychadzat

peneloppe
5. aug 2015

@mia885

Urcite nezabudne. Je otazne ako to zvladne ale to uz zavisi ako je naviazany na teba, na ocka, aka je povaha. Ide k babke, nie k cudzim tak iste bude mat kopec zazitkov a uzije si to.

Mam najradsej ked sa niekto zalozi temu a pyta sa na nieco a ludia zacnu riesit nieco uplne ine. Ze preco ho tam dava na mesiac. 😀 Taka otazka tu nepadla, to uz je ich vec preco dieta davaju k babke na mesiac, nie?

pumpkincake
5. aug 2015

Na 100% nie.

sjuzan77
5. aug 2015

@mia885 urcite na teba nezabudne, ale ak nie su vazne dovody, prehodnotila by som toto rozhodnutie. minuly rok som musela byt nahle hospitalizovana na takmer 3 tyzdne, dcerka mala 2,5 roka a mala traumu z odlucenia. aj napriek tomu, ze bola s manzelom a starymi rodicmi, s ktorymi sa navzajom zboznuju, moje odlucenie znasala velmi zle. zacala sa pocikavat, i ked bola uz pol roka odplienkovana, neustale plakala, v noci zo sna silno kricala a plakala, pricom volala na mna. odmietala jedlo, pitie, bolo to viac ako zle. ked som sa vratila z nemocnice, cele dni rozpravala, ze som bola prec, stavala sa na postel a ukazovala mi, ako ma vyzerala cez okno, nechcela ma pustit ani len na wc, akonahle som odchadzala z miestnosti, kde sa prave hrala, hned utekala za mnou, chytala ma za nohu a plakala, nech nejdem zasa prec. cele toto trvalo 4 mesiace po mojom navrate, az potom sa tieto javy zacali zmiernovat. a to bola dcerka dovtedy samostatna, nebol problem, ked ostala na cely den u starych rodicov. takze ak si to nejaka vazna situacia nevyzaduje, pockala by som s tymto prazdninovanim do neskorsieho veku..

adriana23c
5. aug 2015

@moni244 A ta vasa bezna vychova. Neodcudzuj co ani len trochu nepoznas. Rozbehla si temu aby ti ostatne mami povedali svoj nazor. Ak ta to nezaujima naco si pisala? Ci vztahova alebo nie vela mamiciek ti napisali ze mu mozes sposobit stres,atd. Tvoj komentar vyssie,ze aky stres,trauma....ak nechces nazor ludi nerozbiehaj diskusiu.

libka1
5. aug 2015

@adriana23c temu zalozila ina uzivatelka 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli