Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môže laik rozpoznať problémové dieťa?

klara9
9. sep 2012

chcela by som vediet vas nozor kde je hranica, 2,5 dieta je urevane, vzdorovite, vela veci odmieta, na vsetko reaguje nie, ked sa ho opytam preco place povie nevie. Dokaze plakat pre hocico a pre vsetko aj cely den. 🙂 Kde je podla vas hranica, zatat zuby a vydrzat, alebo treba haldat pomoc odbornika.

ematko29
9. sep 2012

@klara9 detičky majú svoje obdobia.aj moja taká bola pár mesiacou.podla mna to prejde.hlavne nekričať ale aby cítilo v tebe istotu.ono je ešťe bábetko .ešte len zistuje kedy kde môže čo dosiahnuť.

anjelicek26
9. sep 2012

@klara9 - hladat odbornika treba vtedy, ked zistis, ze ti to cele prerasta cez hlavu. Ked mas pocit, ze to takto uz proste nejde. Odbornik - neznamena hned diagnoza a zaskatulkovanie dietata. Odbornik znamena rozhovor s niekym, kto sa vyzna a kto ti moze poradit. A ukludnit ta, ze je/nie je to normalne a aky je dalsi postup.

sweetsuzi
9. sep 2012

Nas maly je taky typ, podla mna to unho suvisi aj s tym ze nerozprava a tak je casto nestastny ze ho nechapu. Minuly tyzden sme boil u pediatricky a ona nam odporucila ist k psychologovi, aby nam poradil ako nanho, ako s nim jednat ked je taky negativisticky. Takze ja by som sla, uskodit to nemoze 😉

luciferkax
9. sep 2012

Môj je tiež urevaný nervák, no mna istí to, že napr. v mojom náručí sa vždy upokojí. Je jedno, kde sa upookojí, ako sa upokojí. No ak to dieťatko nedokáže, a he mrzuté aj pri oblúbenej činnosti, vtedy by som asi hladala odborníka

mummy01
9. sep 2012

@klara9 Vitaj v klube 😅 Ja mam takeho syna,je taky od narodenia...umrncany,nespokojny,upistany...lekarka mi raz povedala ze je to drazdive dieta-teda dieta ktore velmi citlivo reaguje na vsetky vonkajsie podnety a musim povedat ze je to 100% pravda.Ale lepsi sa to,nam hlavne pomaha robit malemu program ale s mierou,takymto detom dobre robia baby masaze.
Ja som vyhladala aj odbornu pomoc...na neurologii mi povedali ze mam pockat kym z toho vyrastie a psychologicka celu situaciu zvalila na obdobie vzdoru 😖 (to ale asi ma od narodenia) takze asi zalezi na akeho odbornika natrafis.
Sama musis vediet ci je taky od narodenia a ma taku povahu alebo ma len nejaku fazu ktora skor ci neskor prejde.Ale ak mas pocit ze to nezvladas vyhladaj pomoc.

brnka
9. sep 2012

@klara9 , presne suhlasim s anjelicek26, a mas ty pocit, ze by si to potrebovala, kludne psychologa vyhladaj, minimalne Ti poradi, porozpravate sa. Drzim paste, my mame 4 roky a ten "vzdor" je niekedy na maslu 😝

klara9
autor
9. sep 2012
zuzin78
12. sep 2012

@klara9 ahoj, vitaj v klube maniniek co maju dve deti, a deti si niekedy robia co chcu 😀 😉 ci to prejde netusim, ale v puberte sa to vrati...... 😀

brnka
12. sep 2012

@zuzin78 , len aby to plynule nepokracovalo az do tej puberty 😝 😀

zuzin78
12. sep 2012

@brnka neboj, raz si zvykneme 😀 😀

svatava74
12. sep 2012

@klara9 ja by som sa skor opytala, ci je tvoj drobec taky akcny len pri tebe alebo aj pri inych ludoch???tatino???babina????deduso???? Lebo vek 2,5 r je taky....troska vzdoru,nie,atd a s nami - maminami- tie nase deturence teraz cvicia ze az az....mam 2 rocneho syna, som specialny pedagog a mame svoje jaslicky uz niekolko rokov, cize to vidim v praxi....nas ako ucitelky, tety , alebo ako to nazves, drobci respektuju, posluchnu na slovo, hoci sa s nimi mojkame, jasime, robime vselico....ale ked pridu maminy, viacere deticky sa odrazu zmenia- zacnu plackat, dupotat nozickami, robit neplechu....
co sa tyka odbornikov- ak to vidis tak,ze nevies ako dalej, najdi si nejakeho, zajdi na pohovor a uvidis....na nejake zaskatulkovanie, diagnostikovanie je este malicky....
vsetko sa casom upravi a chce to len vhodny pristup, zaujat maleho niecim, na kazde babo sa da najst riesenie....je to tazke, nervy tecu....ale objim ho, pomojkaj, zaujmi knizkou, plastelinou, noznicami, lepidlom,stetcekom.....
drzim palceky 🙂 🙂 🙂

klara9
autor
12. sep 2012

@svatava v skolke tiez nic moc....aj si poplace, ale to je tym, ze len zacina. S inymi ako kedy. Ano je to pravda, ke ked je so mnou tak vyvadza najviac aj sa najviac naplace a kedze ja som jej mama, tak mna to trapi najviac 😉 . Ale robi to aj u strych rodicov...a ani boli v soku ked videli taky zachvat 1x, na ktore som ja zvyknuta denne aj 3-4 x. Proste je to tak, ze ked jej dam vsetko co chce tak je ok, ale to sa neda.

klara9
autor
12. sep 2012

@svatava74 v skolke tiez nic moc....aj si poplace, ale to je tym, ze len zacina. S inymi ako kedy. Ano je to pravda, ke ked je so mnou tak vyvadza najviac aj sa najviac naplace a kedze ja som jej mama, tak mna to trapi najviac . Ale robi to aj u strych rodicov...a ani boli v soku ked videli taky zachvat 1x, na ktore som ja zvyknuta denne aj 3-4 x. Proste je to tak, ze ked jej dam vsetko co chce tak je ok, ale to sa neda.

svatava74
12. sep 2012

@klara9 tak ak sa to zopakuje,nechaj ju obcas ukludnit sa samu, ale dozeraj nenapadne na nu a casom pochopi, ze nie vzdy bude to co chce.....klud a pohoda...zvladnete to... 🙂 nas maly si raz v stave zachvatu dokonca sadol na chodnik a trepotal rucickami a nozickami a vykrikoval na mna...vydrzala som,srdce mi trhalo ako plakal....a tvarila som sa, ze odchadzam autom prec...rychlo pochopil, ze ho tam necham a pomohlasom mu vstat, nastupil do auta a mampocit, ze mu dokliklo, ze sa to nerobi a viac sa to nezopakovalo....
to sa spravi ...hlavne netlac na pilu... 🙂 pride to same

klara9
autor
12. sep 2012

@svatava74 u nas toto nepomaha..ci som tam, alebo idem prec tak je to horsie....ona si normalne trha oblecenie niekedy a ma neskutocny hlas (uz doktor v porodnici mi povedal ze si uzijem, lebo neskutocne krici-a mal pravdu), takze ak jej naznacim, ze odchadzam a zmiznem z dohladu, tak je to uplne zle. A ked som pri dnej tak jaci a nevism si ze som tam. Ja som zatial neprisl co by na nu ucinkovalo ☹ . Jedine co zabera je objatie a zobrat na ruky, ale to by boli dni kedy by som ju nosila stale, a nie vsade sa to da takto riesit.

157misicka
12. sep 2012

@klara9 u dietatka to je podla mna normalne vela deti ma obdobie vzdoru, moj 19 mesacny tiez dakedy vymysla neposluchne, a robi aj naschvaly ale tak vzdy to nejak vyriesime bud mu vysvetlim co sa smie a nesmie a preco alebo odvediem pozornost na nieco ine..ale tak skor by si si mala oddychnut ty a mozno aj skusit odbornika, kamosku hocikoho kazda mamicka ma niekedy slabu chvilku

izabela11
13. okt 2012

@klara9 Práve to objatie je najdôležitejšie zo všetkého, pomáha i v období vzdoru. Dáva deťom pocit blízkosti - istoty, keď ich niečo trápi, alebo sa nevedia vnútorne vysporiadať s vonkajším svetom 😉
Všetkým mamám odporúčam knihu Koncept kontinua... prečo je potrebné v ranom veku čo najviac nosiť či túliť naše deti, keď sú dobré, ale i keď sú "zlé" A materinská intuícia napovie, kedy nevhodné správanie odignorovať a kedy ho vnímať ako "volanie o pomoc". Lebo my mamy musíme byť - tým bezpečným prístavom 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli