Môže mať dcérka modré oči, keď ja mám do zelena a muž hnedé?

wierinkaa
15. nov 2010

Ahojte.... dcerka ma 5 mesiacov a od porodu sa jej z tmavomodrych zmenili na svetlo-modre a neviem ci sa jej este zmenia, ale myslela som ze bude mat hnede ked muz ma hnede a ja zelene, ze pevladne hneda, moji rodicia aj sestra maju modre oci a muzova mamka ma tiez modre a jeho otec a brat hnede.Mozu jej ostat modre ocka,????Ked sa niekto do toho viac rozumie budem rada ked mi napisete dakujem🙂))))

minnie55
15. nov 2010

Ahoj 🙂 Môj muž má modré oči, ja hnedé a obe naše deti ich majú zeleno-sivé 😀

latvia
15. nov 2010

samozrejme ze moze 😉

seagull2404
15. nov 2010

geny sa dedia az po deviatu liniu 😉 staci jeden clovek v rodine 😉

miskinadamko
15. nov 2010

vacsine deti sa v takom veku ako tvoja dcerka meni farba oci. moj MM aj ja mame hnede a tiez ked mal maly okolo 6mesiacov amal uplne modre oci a potom mu normalne ztmavli a ma ich hnede 😉 🙂

zuzzka1
15. nov 2010

Ahoj Wierinkaa, môj otec modré, mamina hnedé, ja modré - môj brat má hnedé, manžel hnedé (celá jeho rodina) a náš synček má zatiaľ modré očká, možné to určite je, probližne s 25 % pravdepodobnosťou 🙂 nakuk sem: http://museum.thetech.org/ugenetics/eyeCalc/eye...

anjelicek26
15. nov 2010

Isteze mozu... moji rodicia zelene... ja zo sestrou fakt TMAVO HNEDE, ale teda ze riadne, od porodnice... a sestra dalsia uuuplne modre... moje deticky tiez...drahy modre, ja hnede... krpci jeden zeleno/hnede a maly bude asi fakt mat modre...

Ono sa to fakt miesa X-generacii dozadu... mozu jej kludne take ostat. Uz to, ze ty mas zelene... znamena, ze tam mas modru... ale asi budes mat hnedooke vnucata 🙂

ikke
15. nov 2010

jasne, ze moze, neboj, nevymenili ti ju 😉 😅
ja som toho dokazom, aj ked casom mi trochu zozeleneli

jedine, co by bolo "podozrive", ak by ste obaja s partnerom mali svetle oci a deti by mali tmave, kedze svetle oci su recesivny gen

exupery
15. nov 2010

Nasa ma ties krasne modre,a my s muzom obaja hnede 😉

dioliana1
15. nov 2010

moje deti mali tmavomodre do roka a teraz jedno má do zelena a druhe do siva :D

juicyluu
15. nov 2010

ano kludne, aj moja ma modre oci, ja mam hnede a partner zelene. 🙂

zuzi79
15. nov 2010

ja mám tiež zelené oči, manžel má hnedé, a naša dcérka má také zeleno-bledohnedé, má 4 roky a stále viac sa jej sfarbujú do hneda.

bianca
15. nov 2010

ja mam sedo zelene,manzel hnede a mala jasno modre

bobket
15. nov 2010

Aj dvaja hnedooki mozu mat modrooke dieta!Ak si dobre pamatam tak toto sme sa ucili v 3rocniku na gymply,no uz si nepamatam podstatu aby som moje tvrdenie podlozila faktami. moja mama mala zelene a oco hnede a ja mam modre. obskocila som generaciu a mam oci po dedovi 😉

neurologia
15. nov 2010

moji rodicia otec- modre mama-hnede->ja-hnedo zelene a sestra- hnede
svokrovci svokra-sivomodre svokor-tmavohnede-> manzel-hnede a svagor -zelene
nasa dcera ma oci krasnej modrej farby

natalia777
15. nov 2010

ahoj, ja mam hnede, mm ma hnede a aj vsetci v rodine maju hnede alebo zelene, akurat mm otec mal modre oci

no a nasa dcera ma uplne jasne modre oci po kom to asi ma? h mmmm 😕 😵 😵 😵

lucka1987
17. nov 2010

može neboj...
otec ma hnedé a mama čierne.. a ja? ja mam zelene 😀 vsetci s otcovej strany okrem deda maju svetle (zelenomodre) s maminej trany vsetci tmave okrem babky (sivomodre) 😉
pokial si si si ista otcom.... 😀 😀 😀 srandujem.... urcite je to v pohode, ved ocka sa menia do jedneho roka nie?

dulkagabulka
17. nov 2010

Mam hnede, muž modre. Jedno dieta ma zelene, druhe modre a trietie modro - hnede 🙂

Ale ine som chcela. Videla som dokument, kedy jeden čech odišiel,ako dospely muž, okolo 30 ročný do Tibetu a žil tam ako mních. Odchádzal ako hnedooký a ked sa po niekolkých rokoch vrátil, mal modré oči. Velmi mi to utkvelo v pamati a teda vravím, že oči sa možu zmenit aj v dospelosti 🙂

zajo79
17. nov 2010

mozu zostat a mozu sa aj zmenit

cmulinko
17. nov 2010

Obaja s muzom mame zelene oci...prve dieta ma hnede oci a druhe dieta ma modre oci.Prve dieta zdedilo hnede oci po oboch starych otcoch nakolko obaja maju hnede oci a moje druhe dieta zdedilo modre oci po oboch babkach,lebo obe maju modre oci.

evickapooh
17. nov 2010

susedku mam ocnu lekarku a povedala mi ze farba oci sa moze zmenit az do 4 rokov

didiana333
17. nov 2010

Aj ja mám zelené a priatel hnedé...a malý má modré.... 🙂
A moj brat a aj švagriná maju zelené obaja a deti maju nezábudkovo modrééé.... 😀

elise
17. nov 2010

môže to tak byť, gény sa dedia od predkov.
myslím že farba očí je nepodstatná, dôležité je, že svoju dcérku veľmi ľúbite, či bude mať hnedé alebo modré oči, budete ju ľúbiť rovnako. 😉 najdôležitejšie je že je zdravučká 😉

ritta86
26. dec 2022

Aj hnedooki rodiciamozu mat modrom kebyale trojtyzdnovw dieta? A ked pises zema tmavomodre, tak si osobne myslim, ze z toho budu na 99% hnede. Ja mam hnede manzel modre. Nase dve deti maju modre oci a posledne je hnedooke. A uz pri narodeni to bol rozdiel. Modroky mali svetlejsie ociz uz pri narodeni a posledne malo tmaovomodre, aj sa chvilami zdalo ze mozno budu modre ale boli strasne tmave. Takze z tmavomodrych oci cakaj skor hnede.