Môže sa hrať bábo teraz v apríli na deke v záhrade?

kebulina
24. apr 2013

Ahoj žienky,
mám ťažkú dilemu, posledné dni svieti krásne slniečko, v tieni je 22 stupňov, no moji rodičia ma presviedčajú, že malej dajú na zem deky a spacáky a môže sa tam plaziť. Má 14 mesiacov a keďže má hypotóniu, tak je na zemi stále, občas sa jej už podarí chvíľku ostať na štyroch. Nepozdáva sa mi ten nápad, lebo pred 2 týždňami ešte mrzlo a aj naši predkovia hovorili, že v mesiacoch, kde je "R" sa nesmie sedieť na zemi.

magic08
24. apr 2013

presne toto mi stale opakuje moja mama...v mesiacoch kde je r sa nesmie sediet na zemi... maj je o chvilku tu...

doliva
24. apr 2013

Počkaj ešte chvíľočku my dospelý sa teraz rýchlo prechladíme vydržala byť tak dlho doma vydrží ešte chvíľku 🙂

strihalka
24. apr 2013

a to plati aj v CR to s tim "R" ? lebo v srpnu si nedokazem predstavit😀.......no snad tem famam neverite holky

vonicka
24. apr 2013

Podla mna sa smelo moze, ved je uplne teplo, oblecena bude tak akurat a izolovat ju bude ta deka. nevidim v tom problem

katren
24. apr 2013

tak my máme pol roka a na zemi sme lezali už nejeden krát. ..
Keď dáš spacak a ešte deky, tak trošku nechápem čo riesis...určite jej na zemi zima nebude 😉

sedmokravka
24. apr 2013

@strihalka famam neverim ale mojej prdeli ano, chvilku si posedim aj lahnem, na zem aj na deku ci spacak a za par minut aj sama ucitim. ale podla mna je tiez este skoro. v noci je chladno a ludia nosia kabaty ked slnko zajde. v tieni by som ho tak na zem nedala a na slnku aspon pod slnecnik

louvre
24. apr 2013

Ak je vonku teplucko a prijemne nevidim najmensi dovod preco by sa nemohla hrat na deke. Ved ju tam nenechas lezat pol dna.

xlucia
24. apr 2013

v ziadnom pripade. zem este nie je ohriata, aby ste neriesli aj zachladene brusko a mechur. treba este pockat a vydrzat, babatko sa same neozve ze je mi zima

sjuz
24. apr 2013

nasa ma 7 mesiacov a uz bola cez vikend na zemi na deke. aj ked az popoludni ked zapadalo slniecko a zem bola este poriadne ohriata. ja som sedela priamo na trave a bola teplucka, takze jej na deke nemohla byt zima. A bola samozrejme lepsie oblecena ako ja 🙂

zuska88
24. apr 2013

Tak to by som tiez neriskovala...to ze je 25 v tieni nic neznamena, dolezite je, ze zem je studena, ma tak 10-15 stupnov, ci je akurat na prechladnutie...treba vydrzat par tyzdnov

nanulik
24. apr 2013

no asi by som pri tak malom bábu ešte počkala. ešte nebolo také teplo aby bola zem uplne vyhriata, od spodu človek najviac prechladne

katrinka8
24. apr 2013

Skus si na tu deku a spacaky sadnut s nou (plus nezabudni, ze ona ma este asi aj plienku, ci?) alebo resp. skus si na par chvil tam sadnut a sama na sebe vyskusaj, ci Ti je po nejakej dobe zima 😉 Ak sa Ti bude zdat, ze je to chladne, tak ju tam nedavaj a ak sa Ti to bude zdat OK, tak ju tam nechaj. Ale myslim, ze ak ju das na miesto, kde svieti(lo) slnko, tak by to vadit nemalo (pokial tych vrstiev diek bude viac ako 1), slniecko je teraz velmi silne, napriek tomu, ze je este april. Neviem, kde byvas, ale u nas v MT je tak horuco, ze tu vidim kopec deti (aj takych malinkych ako Tvoja dcerka) posedavat na trave ci dokonca lezat 🙂 Mimochodom, deticky aj v zime lozia v podstate na snehu a maju len tie kombinezy a nejaku tu vrstvu pod tym - to mozes prirovnat k obleceniu + spacak pod nim 😉 Alebo pre pokoj v dusi - ak mas take tie velke penove puzzle (maju ich napr. v Draciku, aj v Tescu som videla), tak tie skus dat pod tie deky. To tiez pomoze.