Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Môžem dať 5 mesačnému dieťaťu jazvečie sadlo?

lucka1987
21. feb 2012

mamicky chcem sa spytat.. drobec ma 5 mesiacov + 1 tyzden .. a suchy drazdivy a ostry kasel sa nam zhorsuje aj napriek sirupceku. u lekarky sme boli.. moc sme nepochodili. zajtra ideme na kontrolu a len sa to zhprsilo

. mm je polovnik a tak som mu namazala so sadlom hrudnik... mne osobne pomoze ked si dam trosku dadla / na spicku lyzycky/ do tepleho caju alebo aj samotne, premaze to rozdrazdene hrdlo... a je mi lepsie.. to ze sa jazvecie sadlo dava na hrudnik aj pre takto male deticky viem, nakolko som z polovnickej rodiny a pri kazdej chorobe mi to sadlo asistovalo a pomohlo s kaslom...

mozem aj drobcovi dat na spicku tej kav . lyzicky do detskeho cajiku? alebo samotne? nie je nejake riziko?
este dodam ze to je cisto stopene sadlo z jazveca... nic ine tam nie je .

ani3012
21. feb 2012

toto by Lucka aj mňa zaujímalo..akurát je malá chorá a mám tiež jazvečiu masť....

happy8051
21. feb 2012

ja si myslim, ze by si to mohla skusit....

hoogy
21. feb 2012

moja svokra stale hovori ze to pomaha a ze to detom od malicka mazala na hrud a davala za stipku do caju. takze mozno to vazne pomaha. ja som to este nikdy nerobila. skusit mozes

traktor
21. feb 2012

môzes trosicku podat v cajiku, alebo v mliecku, neuskodi mu to 😉 ..ale fakt nie vela 🙂

malinovka333
21. feb 2012

a malemu by si nemohla radsej skusit natriet trup?my to tiez pouzivame a ta mast je velmi kvalitna,myslim zeby mu to aj pomohlo,ale my sme si to len na hrud davali,alebo na klby ale nejedli sme to 😉 tak neviem

koniarova
21. feb 2012

Ja neviem, 5 mesačnému by som sa to asi bála dať do jedla. Aj keď len štipku.

jankako
21. feb 2012

no to by som sa aj ja bála..asi radšej nie.natri mu teda hrudníček a zkry teplou lanovou handričkou..to my nedávno poradila moja mamina..ale kedže mám dcérku odosť staršiu,ona spapala aj chlebík s tou masťou.

bambi2
21. feb 2012

ja to nechapem, lieky sa detom nebojite davat... ma to ovela viac vedlajsich ucinkov ako nieco prirodne.
ja by som sa urcite toho nebala a kludne vyskusala dat trosku do caju alebo mlieka. ublizit to urcite neublizi skor pomoze... alebo mu natri s tym hrudnik.. ja by som sa veru skor tej chemie bala a jej jedno ci by to bolo od dr alebo nie!!!!!!!!!! ta tiez nikdy nevie dopredu, co sa stane ked dieta lieky uzije 😉

luciferkax
21. feb 2012

môžeš, ja som dávala. Pri prvom som len natierala, lenže mladší mával záchvaty suchého kašla,t ak som mu vždy dala do teplej vodičky štipku a potom lyžičkou dávala do pusty... vo flaške by ti to ostalo na cumli, kedže masť pláva navruchu.... dokonca aj moja pediatrička, ked bol drobec dlhšie zahlienený, kázala dávať dlhodobo masť z jazverca.....dávala som mu namiesto oleja do príkrmu :D mne to smrdelo, ale drobcovi hutilo