Môžem dať dieťa do škôlky a ostať doma na rodičovskej?

jajka0211
6. feb 2018

Mamicky, chcem sa opytat. Moja mala bude mat 3 roky v decembri ale chcela by som ju dat normalne do statnej skolky od septembra. Ja som okrem toho ze som s nou teraz na RD inak riadne zamestatnana a viem ze o rodicovsky prispevok nepridem, chcem len vediet ci ja mozem byt doma do jej 3 rokov, teda do decembra aj ked dcerka bude chodit uz od septembra do skolky? Dakujem 🙂

majusqa77
6. feb 2018

ano, mozes

valeriadk
7. feb 2018

Áno jasné

jajka0211
autor
7. feb 2018

@valeriadk
@majusqa77 mne sa to zda cudne..dieta mam v skolke a som doma na rodicovskej? Do prace sa chcem vratit az v decembri presne po 3och rokoch lebo starsi syn ide v septembri do 1veho rocnika...tak aby sme si spolocne zvykli za tie 3 mesiace na skolske povinnosti 😀

marika39
7. feb 2018

áno , môžeš, kamarátka bola tak. Malá chodí od septembra do škôlky ale tri roky mala až tuším v januári.

bodka70
7. feb 2018

v pohode môžeš, akurát že budeš platiť o niečo väčší poplatok škôlke za dieťa do 3 rokov, každá škôlka to má trochu inak, u nás napríklad dieťa nad 3 roky platilo školné 15 eur mesačne, do 3 rokov 50 eur mesačne

jajka0211
autor
7. feb 2018

@marika39 ale bola zamestnana pocas ten rodicovskej? Ze cakali ju v praci?

majusqa77
7. feb 2018

@jajka0211 co vsetko sa mne zda cudne 🙂

katkuz
7. feb 2018

ano je to mozne, len sa priprav na to, ze budes TA MATKA, KTORA SI CHCE DOMA ODDYCHNUT, TAK DALA DIETA DO SKOLKY 🙂 pre adaptaciu je to fajn (mozno by som zvazila nastup dietata do skolky az 2.-3. tyzden, ked pominu place u ostatnych deti (avsak po dohode s riaditelkou)

izabela333
7. feb 2018

@katkuz a??? co je na tom cudne ze si chce oddychnut? kazda jedna by to tak urobila, keby mala moznost. A este tie kapitalky akoby isla spchat trestny cin

lenkafirka1
7. feb 2018

Jasne ako baby pisali,mozes, zamestnavatel ta eviduje na rodicovskej do troch rokov veku dietata a neriesi co si kde si..z hladiska pripadnych prvych chorob a venovaniu sa prvacikovi to bude pre teba naj riesenie.

maria1678
7. feb 2018

možno sa mýlim, ale ak je matka na RD, tak dieťa môže chodiť do škôlky len na 1/2 dňa

majusqa77
7. feb 2018

@maria1678 no veru sa mylis. to plati iba ak je na neplatenej rd po dosiahnuti 3 rokov dietata

epelino
7. feb 2018

Aj ja som to tak spravila.maly nastupil.v septembri a ja do prace v januari.bolo fajn ze som mohla ponho prist skor a nechat si ho hocikedy doma ked bol chory.takze podla mna je to fajn ak mas taku moznost...

jajka0211
autor
7. feb 2018

@epelino a v praci ta normalne cakali do 3och rokov hej? Dakujem pekne za odpoved

fokuska
7. feb 2018

@jajka0211 V praci mas predsa nahlasenu rodicovsku dovolenku a bodka. Nehlasis im, ze davas dieta opatrovatelke, ze je u starych rodicov, v skolke... zamestnavatelovi je jedno ci si s nim doma fyzicky ty, alebo kde je. Voci nemu si do 3 rokov dietata na RD a viac ho nezaujima ;)

jajka0211
autor
7. feb 2018

@fokuska ano ale musim nahlasit na upsvar ze mala ide do skolky?

luliu
7. feb 2018

@jajka0211 presne ako vraví
@fokuska ty si do 3 rokov na rd a zamestnávateľovi je úplne jedno, kde je tvoje dieťa, on nevie, že je v skolke

luliu
7. feb 2018

@jajka0211 nemusíš, povinnosť je až od 3r

zdena12345
7. feb 2018

nikde sa nehlas, malu daj do skolky, aj tak je vysoka pravdepodobnost, ze v priebehu par dni ochorie a budes s nou doma🙂

jajka0211
autor
7. feb 2018

@zdena12345 ved to..

jajka0211
autor
7. feb 2018

@luliu dakujem 🙂

marika39
7. feb 2018

@jajka0211 áno , ona je sestrička a teraz už aj od februára znova nastúpila, čakali na ňu.

epelino
7. feb 2018

@jajka0211 ano jasne.nikto sa nepytal kde je dieta ale vedeki ze som doma 🙂

oravocka
7. feb 2018

Ja som tiež tak bola, od februára nastúpil do škôlky, ja do roboty, v júli tri roky, ale aj tak bol stále chorý. Na mňa tiež divne kukaju teraz, lebo mám druhé dieťatko a prečo je starší v škôlke a ja doma. No pre h...

neviemcososebou
7. feb 2018

ano možeš, aj moj syn tak chodí od 2 rokov....mam aj starsiu skolacku. Napr. chodím pre nu skor do skoly, aby sme sa poucili ked pride mladší zo školky. Kým su obaja v škole a školke ja si zvysujem kvalifikaciu a doplnam vzdelanie. A vobec nemam pocit, že som odložila deti. Takto podla mna hovoria len tie matky, ktoré nemajú inú nápln práce len starostlivost o deti. Na nikoho neútočim.... a co si o tom myslia v školke mi je jedno...

blacklady
7. feb 2018

@jajka0211 to sme na tom presne rovnako, tiez mam deti v tom istom veku ako ty, mladsi ide v sept.do skolky a starsi do skoly, tiez planujem nastupit prave kvoli adaptacii a chorobam do prace neskor..

katkuz
7. feb 2018

@izabela333 ja suhlasim so zakladatelkou, tak neviem co utocis 🙂
len som napisala ako mozno budu na nu pozerat ine. pracujem v skolke a som za takuto postupnu adaptaciu a nie az ked matka nastupi do prace a bude riesit svoju pracu zaroven s nastupom dietata do ms

izabela333
7. feb 2018

@katkuz ja neútočím 🙂 ja som len napísala, že každému by mal byť život cudzieho človeka ukradnutý a nech si každý robí čo chce... čo si o mne budú myslieť mamičky, ktoré ani nepoznám je mi jedno a dúfam, že aj autorke témy.

jajka0211
autor
7. feb 2018

@izabela333 ano, mne je to uuuuplne jedno 😀😀

susanne6
7. feb 2018

ja som učitelka v školke a sama toto radím kamoškam, ked sa ma pýtaju, či maju už dať dieťa do školky kým su na RD. Kým je matka doma, môže sa prispôsobiť dieťaťu pri adaptácii, prípadne si s ním kludne marodovať, lebo prvý rok je náročný na choroby...
ale na druhej strane, poviem úprimne, že je smutné, že často matky ktoré su doma ešte na RD často dajú aj choré dieťa do školky a pokial im rázne nepoviem, že s ním musí isť k lekárke, alebo si ho proste nechať preliečiť doma, tak ju to ani nenapadne 😞 .... samozrejme, česť výnimkam.