Môžem dávať 4 mesačnú dcérku sedieť?

lbg
4. feb 2012

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. Mám 4-mesačnú dcérku. Keď je v poloľahu tak sa začne dvíhať do sedu. Nieje to ešte skoro?
Môžem ju dávať už sedieť?Ďakujem za odpovede

kkl82
25. aug 2013

ak jej chces znicit chrbticu, pripadne sposobit skoliozu, kludne ju davaj sediet... no pri prirodzenom vyvoji sa ti dieta nikdy neposadi dvihanim z pololahu cez brusko, ale bud bokom cez rucku alebo zadkom hore (na kolienka a potom vystiera nozky). no to dieta dokaze, az ked je starsie a ma pevnejsie svaly. tak si pockaj, kym sa dokaze posadit sama.

sense
25. aug 2013

moja mala ma 18tyzdnov a v lehu s ajej nepaci, dviha sa sama, obcas si ju posadim na chvilku na kolena ale aj to je tak do pololehu...ale nedavam ju sediet tak ze ju popodopieram vankusmi to nie

lusia222
25. aug 2013

ak chces aby mala krivu chrbticu mozes 😠 dieta si samo sadne ked pride jeho cas.a netreba ho ani vankusmi obkladat ani nic podobne. nechaj tomu cas,ono to pride 🙂

emilia25
25. aug 2013

no my uz mame rok maly mi uz sice pekne sedka aj detska doktorka mi povedala ked ho dala sadnut ale sam sa mi vobec neposadi ked s nim cvicim chytim ho za jednu rucicku a pekne sa druhov zdvihne urobi to zo par krat potom sa mi zprieci a ani s nim nepohnem.tiez mi doktorka povedala aby som ho nedavala sediet len na brusku a ze sam sa potom ked bude chciet posadi.neni dobre ked sa deticky davaju skor sediet ako si sami nesadnu pred nami mala taky pripad a dievcatko malo celu chrbticku pokrivenu a ale aj hrudnik a robila sa mu aka si jamka na hrudniku tak mi povedala.moj maly sice uz pekne stoji na nohach a aj kracat kraca ked ho drzim za rucicky ale to sadnutie.brali sme aj b12 za kazdym som videla pokrok tak dufam ze sa uz rozhodne si sam sadnut.

bambi23
25. aug 2013

súhlasím s lusia222, plus to že sa ti dvíha t je len a len dobre, takto si totiž pekne posiluje svalstvo a sama si sadne až príde čas, žiadne vankúše ani sedenie, už vôbec nie v 4 mesiaci. náš malý v 6 - 7 mesiaci mi urobil brušák tak že si sám z ľahu sadol aj 5 x pri prebaľvaní keď som sa mu snažila držať nôžky aby ležal, nikdy som mu nedávala vankúše ani som ho skôr neposadzavala, od 2 mesiaca mi takto ako píšeš dvíhal hlavičku a nechala som ho pekne takto cvičkať. možno ti pomôže kniha od Evy Kiedroňovej Nežná náruč rodiču a Rozvíjej se deťátko, sú to perfektné knihy a každej mamičke ich dporúčam, mne maximálne pomohli, keďže mne ani nemá kto pomôcť ani poradiť, a mám prvé dieťa, tak som za ne vďačná, odporúčili nám ich na predpôrodnej príprave.

ankaevka
25. aug 2013

na rukach opretu o seba ano, samozrejme nie na dlho, podopierat vankusmi nie, cvicit tahanie do sedu chytenim za rucky a ona sama sa taha 🙂

kia241
25. aug 2013

nie

kuratko
25. aug 2013

nie.

lucia006
29. aug 2013

Mojho som posadzovala v 4mes,do vajicka .neskor jak som videla ze uz sedi sam a nepada dopredu cca v 6 mes,som ho uz posadzovala ,ale nevedel sa este sam ,sam sa mi posadil v 9mes, teraz ma 10 a myslim ,ze nic zle som neurobila ze som ho dala sadnut predtym smojou pomocou 😉 teraz uz stvornozkuje ,beha kolo nabytku takze je to zdrave a zive dieta ! 🙂

jedina30
29. aug 2013

nie... ☹ ..este ma mekucky chrbatik..az od 6 mesiacov..

atrami
29. aug 2013

deti sa nedávajú sedieť, nedávajú chodiť.........samo telíčko rozhodne, že ja to pripravené.

jaja102
29. aug 2013

lucia006 to,či mu to neubližilo zistíš neskôr,nie teraz.možno ked bude mať 7 až 12 rokov a dr ti povie,že máte skoliózu,vtedy je dovod sa nad tým zamyslieť...určite nedávať sedieť,dieťa má sedieť,až ked sa samo posadí.teraz nehovorím o polosede pri kŕmení lyžičkou.po dobu kŕmenia je to ok,ale len vtedy.vajíčka sa tiež majú používať len na prevoz,maxim.pol hodinu denne.pracujem s takými detmi už 12 rokov,ver mi,viem,čo hovorím...dieťatko netreba do ničoho tlačiť a niečo urýchlovať.ked bude chcieť a zvládať,samo sa posadí,postaví,začne chodiť.nič umelo nesiliť,ani vankúšmi,ani vajíčkom,ani bežkami....

zukiki
29. aug 2013

Nedávala by som ju sedieť keď sa sama posadí tak potom áno ale keď silou mocou ju dávať sedieť tak radšej nie lebo sa to odzrkadlí pozdejšie na základnej škole na jej chrbátiku, všetko má svoj čas, do ničoho netreba dieťa nútiť ani radšej ju neučiť nato že je šikulka každé bábo je šikovné podľa svojich síl aby ste jej zbytočne neublížili. Veľa zdravíčka želám. Zuzana

jarmila1990
2. sep 2013

moj maly bol od 4mesiacov v choditku, teraz ma 6 mesiacov a sam sedi, vie sa postavit a chodi za ruky...zacal sa mi sam stavat na nohy preto som ho dala do choditka... a viem ze by sa to nemalo :( takze myslim ze ak sa taha sediet, tak by mohla ale nie nadlho...ja by som dala max 3-5 minut aj to neviem ci neni moc 🙂

danjelca
2. sep 2013

presne ako ti tu písali..to že chce sedieť...to je len túžba vidieť viac z inej perspektívy...so sedením to nemá nič spoločné...dieťavie sedieť až sa samo posadí...môj malý to zvládol krásne a uplne sám až v 8 či 9 mesiaci ten krížny sed zo štvornožkovania. Nikdy posádzaný pasívne nebol.Takže tu len trpezlivosť a skús ju nosiť v nosiči...to je sed ktorý jej neuškodí y bude vidieť to čo chce.

inak preštuduj si su na nete dobré články o chybách voči pohybovému systému dieťata v 1 roku...toto je jedna základná chyba ktorá je tam uvedená...

moncicatko
2. sep 2013

nas maly sedaval na nohach od cca 4.mesiaca, inak bol nespokojny a stale plakal,pretoze chcel vidiet. Od 5,5mesiaca sedel s oporou, o dva tyzdne na to sa posadil sam. Ked mal 6mesiacov a 3 tyzdne,tak sa sam postavil v postielke a nejak v tom case sa zacal aj pohybovat po zemi (nestvornozkuje,ma svoj sposob pohybu).Teraz ma 9,5 mesiaca a chodi okolo nabytku,chvilu sam postoji a cupne si,az si sadne a takto trenuje. Je celkovo velmi pevny. Keby som ja osobne mala cakat,kym sa posadi niekedy v 9tom mesiaci,tak to asi neprezijem ja alebo on.
Kazde dietako je ine, ak je spokojne,tak nechaj lezat,ak nie je,dvihni na chvilku,potom intervaly predlzuj a hlavne sleduj babo,ako reaguje.
A inak,ak mi povie doktorka v jeho 12tich rokoch,ze ma skoliozu,tak verim,ze za tych 12 rokov ju moze mat z milion inych veci,nez len z toho,ze ako maly sedel skor,napr.skolskej 5kg tasky.

kisinka24
29. okt 2013

Moj syn ma 5 mesiacov, ked mal 3 tak si sadal.Teraz bez problemov sa dviha na nozky.Je mi jedno aki mate na to nazor, ja robim to co chce moje dieta.