Používame cookies. Viac informácií tu. OK
hajanka
5. feb 2012

Co su to za otazky, ved zajdi do konkretnej skolky a opytaj sa.

6mia6
5. feb 2012

Ahoj, no to záleží od konkrétnej škôlky ale ja osobne si myslím že dieťa do troch rokov patrí do jaslí. Alebo aspoň do 2,5 roka. U nás musí byť dieťa bez plienok a hlavne dieťa do 3 rokov rátajú za dve deti takže tu potom neostáva miesto pre staršie. Alebo tieto menšie deti berú len ak im náhodou ostane miesto. Nerátam tlačenku.

hajanka
5. feb 2012

@zloba_z_pd tak s plienkou ci bez?

babulka123
5. feb 2012

z vlastnej skusenosti ti poviem ze som ninku zapisovala do skolky takto pred rokom cize mala 1.5 roka a napisali mi ze ju neprijali .. a tento rok ked bude mat v auguste 3 roky tak mi ju uz zoberu ale len preto ze ju nezob rali min. rok .. inak by nemala sancu takze .. zapis, nezoberu zoberu aspon bud. rok.. ak ides do prace skor ako bude mat maly 3 roky tak ho daj do jasli alebo do sukr. skolky.. je to lepsie..

mirka907
5. feb 2012

@zloba_z_pd mne malu zobrali teraz.....na 2 a pol roka ale tiez som mala prve rozhodnutie, ze az od septembra ked bude mat 3....len sa uvolnilo jedno miesto...u nas je v skolkach teraz taky natresk, ze na tento rok ani neotvorili v tej nasej zapis novych deti..uz mali v auguste minuleho roku vsetko plne...takze na zapis kludne chod ale je minimalna pravdepodobnost, ze ti zoberu 2rocne dieta...budes mat ale istotu na dalsi rok...

adri2211
5. feb 2012

@babulka123 ahoj do ktorej skolky si ju dala zapisat. rozmyslam,ze s malou pojdem na zapis uz tento rok. sice ju este teraz urcite do skolky nedam,len aby mala potom bud. rok miesto v skolke. myslis,ze je to hlupost?
@mirka907

anika11
5. feb 2012

no ze mna nenapadlo ist na zapis uz minuly rok,ked mal maly 2 roky.ked vas teraz citam,mohli sme mat uz tento rok istu skolku.a teraz nedavam velku sancu tomu,ze mi ho zoberu,lebo som este na materskej s druhym babom.ja som ho este vlani nechcela dat do skolky,ale ked citam tie podmienky,ze uprednostnuju deti,ktore neprijali minuly rok..No skoda..

lubina
5. feb 2012

@zloba_z_pd zavisi to od skolky kam ho chces zapisat. Nasa isla do skoly teraz v sept. a to mala 2 roky a 8 mesiacov a zobrali ju. ALe niekde beru az 3-rocne deti. Je to podla toho kolko deti sa hlasi do skoly, ak maju miesto zoberu, ak nie, tak ho nezoberu. Treba sa opytat v skolke

stvura
5. feb 2012

Na zapis mozes kazdopadne ist - bud zapis od septembra (ako bude mat dva) alebo od januara nahlas (ako bude mat dva a pol). Ziadna z nas nevesti "z gule" aby vedela ci jej dieta bude alebo nebude oducene v dvoch rokoch. Kazdopadne plati, ze skolka da prednost detom ktore maju tri a viac, moze vsak prijat i mladsie dieta ak ma na to moznost (na taketo deticky sa pocita viac personalu).
Ak budete mat stale ale plienky nezufaj, vela skolok berie i starsie deti s plienkami. Osobne by som vsak dala do skolky dieta od 2.5r a viac, mladsie jednoznacne do jasliciek (je to zataz na tak malicke dieta i ked je akokolvek samostatne, videla som to na svojom a to siel do skolky hned po svojich 3rokoch - plienky uz nemal viac ako rok a doma to bol "general")

babulka123
5. feb 2012

@adri2211 no podla toho ako to tu funguje tak to blbost nieje.. viem ze na polovnicku zobrali mati maleho dada aj teraz ale to len preto ze isla do roboty .. takze ja by som zapisat dala.. ja som bola na skolskej .. sa mi paci ta skolka, maju dost aktivit, pekne triedy dvor.. dufam ze aj malej sa bude pacit.

adri2211
5. feb 2012

@babulka123 no ja som rozmyslala na ul. Marie. kedy je zapis vo februári ? vyucuju na skolskej anglictinu? potrebujem poradit,lebo by som chcela nech bud. rok v septembri ide do skolky...

anjelicek26
5. feb 2012

@zloba_z_pd - no na zapis mozes skusit ist, ak ho chces dat od 2,5 roka, ved to je az za rok a dovtedy hadam plienky mat nebude. Pochybujem, ze sa ta na to budu pytat. Podla mna ale dieta pod tri roky patri do jasli alebo k opatrovatelke, nie je socialne zrele na kolektiv, cest vynimkam. Tie deti su tam dost stratene 😖

Dnes je velky problem umiestnit deti v skolkach a s plienkou beru jasle a potom len skolky, co fakt maju este miesto. Dieta by pri nastupe malo byt bez plienky, povinne to nie je - ale ucitelka v skolke - narozdiel od tej v jasliach - nema kurz starostlivosti o takto male dietatko a kludne ho mozu prebalit prineskoro, moze mat zapareniny, bolenie, a ver mi,ze ho odnaucia od plienky velmi rychlo a dost necitlivym sposobom 😝 .

gumkacka1
5. feb 2012

v kazdej skolke je to individualne. v niektorej, ked maju miesto, tak zoberu aj od dvoch rokov, aj s plienkou, inde zase nechcu brat s plienkami. ja som dala dcerku teraz do skolky a ma 2 roky 7 mesiacov a zobrali ju. 🙂 ale platime za skolne viac, pretoze este nema 3 roky

babulka123
5. feb 2012

@adri2211 neviem tu skolku nepoznam ..
a zapis je ak sa nemylim od 15.2 -15.3. ale odporucam tak 15.2 o 7 aby si bola pred skolkou zobrala prihlasku a isla k dr. potvrdit a co najrychlejsie vratit spat..

adri2211
5. feb 2012

@babulka123 dakujem za info zajtra sa tam mozno stavim a popytam sa ako to tam je. cio vsetko maju ake aktivity a tak... a spytam sa presne na zapis.

babulka123
5. feb 2012

@adri2211 tak tak to je najlepsie.. neboj sa neodbiju ta.. nam min. rok riaditelka aj ukazala celu skolku fakt bola velmi zlata..

adri2211
5. feb 2012

@babulka123 super,riaditelka tam je kazdy den,predpokladam... v tej skolke kam ju chcem dat,tak tam riaditelku aj poznam,je to nasa suseda. no zajtra sa tam stavime,a urcite to budem riesit este tento rok. tvoja mala ide v septembri? 15teho nejdete na karneval baby ???

babulka123
5. feb 2012

@adri2211 a kdeje karneval? mozno by som isla..
no ano .. uz aby to bolo heheheh ale nie .. myslim ze ninke to len prospeje ked tam pojde.. je velmi ziva a uz jej chyba nieco podobne..

lucka1987
5. feb 2012

napr u nas v PB moje krsna nevzali lebo sa este nevedel dobre pytat ... ma 2 r. nastastie sa uz pyta tak pekne nastupil, pretoze jeho mamina tam robi tiez

adri2211
5. feb 2012

@babulka123 15teho bude v detskom centre. jasne skolka je podla mna pre deti dobra a dolezita, zaclenuju sa do spolocnosti,zvykaju si na deti a ucitelky a samozrejme,ze sa tam unavia.

liwka
5. feb 2012

zrejme budem za krkavciu matku, ale moja dcera chodi do skolky od 20 mes. velmi dlho som zvazovala, ci ju tam dat, bolo to tazke rozhodnutie, pretoze hoci mam v plane sa zamestnat, pracu som si este stale nenasla. ale prvtonym dovodom pre skolku bolo, ze mala je spolocenska a kolektiv si sama vyzadovala. Doma sa vyslovene nudila. cez leto, kym sa dalo chodit von a hrat sa s ostatnymi deckami na piesku, tak oka, ale akonahle prisla jesen... uz to bolo horsie. skolku sme vyskusali najskor na 4 hodiny, a ani nie po mesiaci sme ju tam nechali na cely den a mala je stastna - prestastna. plienky este stale nosi (ziadne zapareniny sa nevyskytli), krasne rozprava, pozna pesnicky, basnicky... Ucitelky mi zakazdym opakuju, ze intelektovo je minimalne na urovni trojrocnych deti. place omnoho menej ako ostatne.... ja nelutujem, len odporucam. ale na druhej strane, netreba zabudnut na to, ze kazde dieta je ine. ale mama si to svoje pozna🙂 drzim palce, aby ste mali so skolkou rovnako dobre skusenosti🙂

kamilka22
5. feb 2012

moj syn mal teraz 2 roky, tri bude mat az o rok v januari. Nakolko je to ale v nasledujucom skolskom roku, tak na zapis ideme. Zrejme my ho aj vezmu, nakolko uz tam ma sestricku a tu z pravidla surodencov beru, len este uvidim, ci mi ho vezmu od septembra, alebo az od januara, ked dovrsi 3 roky. Do skolky by malo ist dieta odplienkovane. U nas si ma dieta vediet utriet zadok, a ako tak sa obliect. Tym myslim, ze by malo vediet, kam ktory kusok oblecenia patri 😀

clarita
8. júl 2012

Mamičky,
skúste pozrieť nas profil. Bude to malí kolektív, rodinný typ.
pekný dník

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka63
27. feb 2013

do skolky ti ho 100% nezoberu iba do jasli 😉

zuzanockamt
27. feb 2013

@bambulka63 niektore skolky beru v pohode aj plienkove deti 🙂 ... syn nastupoval do skolky v septembri 2012 - mal vtedy rok a 11 mesiacov a samozrejme plienku 🙂

billam
27. feb 2013

Skolka nie je nahodou od 3 rokov, či?

zuzanockamt
27. feb 2013

@billam dnes skolky beru aj mladsie deti 😉 🙂 ... zalezi od konkretnej skolky vzdy

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bambulka63
27. feb 2013

@billam samozrejme ze je iba od 3 rokov ale vies ked si niektory super rodicia zaplatia tak sa da aj skor!!!!!!!!!!!!

Tu začni písať odpoveď...

Odošli