Na chrbte nedvíha hlavičku, ale bruško. Je to problém?

stevany1
6. máj 2008

Má niekto podobný problém? Moja malá má vyše troch mesiacov. V polohe na brušku hlavičku dvíha pekne, ale keď leží na chrbátiku a ťahám ju za ručičky, tak dvíha bruško a hlavičku vôbec. Už ma to začína trápiť.

bibi78
4. nov 2009

ja ho davam obcas "past", ale asi musim byt striktnejsia a cvicit pravidelne a aspon 3 krat denne. mozno je to tym, ze je taky tazky, vazi uz takmer 6 kg a hlavicku ma tiez dost velku 😉, tak je asi tazka na zdvihanie 😀. no dufam, ze zacne aj sam, aby sme nemuseli potom dohanat inym sposobom... 😖

aleachim
4. nov 2009

bibi, myslím, že se nemusíš bát, ale na to bříško ho dávej, je to důležité. Nemyslím, nechat ho tam brečet, to ne, aby to neměl spojené s nějakou nepohodou. To by tam pak nechtěl být vůbec.

momin, jo, ale když se podíváš na diskuse tady, tak spousta mamin nechtěla své mimina trápit a teď řeší, že v 8 - 9 měsících nevydrží chvilku na bříšku. A to si myslím, že problém je. No a taky nejde o rychlost, ale o kvalitu, jak kterou vývojovou fázi dítko zvládá.

momin
4. nov 2009

aleachim ano to mas pravdu.. ja sem to spis psala maminkam ktere maji 2,3 nebo i 4 mesicni miminka... 😉 at zatim zbytecne nestresujou..

bibi78
4. nov 2009

no ja som rada, ze iba "stresujem", lebo v mudrych knizkach pisu, ze do 2. mesiaca by uz mal vediet udrzat hlavicku, ked je na brusku a nas maly nic... ked tak, tak iba svihom ju zdvihne... tak som rada, ze mame este cas 😉 😵

marecek4
5. nov 2009

ahoj holky,taky jsem to nedávno řešila-malý odmítal být na bříšku a svaly neměl posílené a hlavička utíkala jak se jí líbilo,pak jsem si jeden den malýho položila na balon na bříško a koulela ho ze strany na stranu a jak byl zvědavej tak samo začal tu hlavičku zvedat a bylo po problému,stačilo pár chvilek a už držel skoro bez pomoci,ale na bříšku nebude a nebude jen když je na baloně,možná až se na něho otočí sám,ale to už neřeším

aleachim
5. nov 2009

marecek, malá nechtěla být na bříšku a teď je na něm pořád. Zlomilo se to, když se sama naučila otáčet.

marecek4
5. nov 2009

no však píšu že to neřeším,a taky myslím že to dlouho nebude trvat a otočí se,už to zvládá pěkně na bok a začíná si hrát s nožičkama,tak jsme pořídili ty štěrchací ponožečky aby se zabavil,jen se nestačím divit jaký vynálezy pro mimísky jsou,když jsem měla první byli jsme vděční za pár hrkaček a županovou kombinézu-teď na mě hledí v čem že to chodila

grammatika
27. nov 2009

Ahojte dievčatá,
moja dcérka má 3 mesiace a týždeň a absolútne odmieta byť na brušku a dvíhať hlavičku. Podarí sa jej to síce na krátku dobe, potom začne plakať a hnevať sa. Už som z toho úplne hotová. Pediatrička nám dala k dobru ešte mesiac, ak nie, tak rehabilitácie.
Skúšali sme všetko: stimulácia hračkou, našou tvárou, dať ju na vyvýšené miesto a my byť pod ním...Nič. Keď mala dva mesiace, hlávku dvíhala krásne. Za posledný mesiac dosť narástla (7 cm) a pribrala viac ako kilo. Nemôže to byť tým.
Ak máte nejaké tipy a skúsenosti, aby som ju zlepšila a predišla tak Vojtovke, dajte mi prosím vedieť.
Hlavičku inak, keď ju nosíme, dvíha krásne.

momin
27. nov 2009

grammatika napsala sem sem ti do tematu o sezeni..... 😎 😉

lolah
27. nov 2009

no a teraz uz nicomu nechapem. My chodime od dvoch mesiacov na rehabilitacie, prave kvôli tomu, ze nedviha hlavicku na chrbatiku a zase na brusku dviha az moc, tak davat ho na brusko mame zakazane 😕

momin
27. nov 2009

Pomooooooooooooooc!! Lolah to vazne???? Pardon ale nektere doktorky sou bblaaaaaazniiiiiiiiiii!!!!!!

lolah
27. nov 2009

Momin, ano vazne ☹ ja mam pocit, ze tu v Ke chodi snad kazde dieta na vojtovku...

momin
27. nov 2009

To je hrozne. Podle me je to uplne zbytecne trapeni deti v tomhle veku!! ☹ Nas maly zacal neco delat az ve 4 mesicich-i past koniky-a to az na konci 4 mesice. Nevim jestli sem to psala tady ale ja sem odesla od jedne doktorky ktera nas chtela poslat ve 3 mesicich na vojtovku,presla sem k jine a ta to vubec neresila-rikala ze vetsina deti ve 3 mesichci nedela jeste vubec nic!! No jo ale ty TABULKY!! 😠 ☹

lolah
27. nov 2009

ved prave, tabulky. najlepsie je, ze nas neurologicka poslala na cvicenie najprv kvôli vytacaniu hlavicky, ale nastastie to robil len par dni, no ale tak si nasla iny dôvod na cvicenie.. niekedy si fakt myslim, ze by nasla nieco, aj keby bolo vsetko ok... 😠 a ze ho nemame na brusko davat, lebo ho v tom podporujeme, ako drzi hlavicku, len potom nechapem, ako ma posilnit svalstvo 😠

luciperka
27. nov 2009

naprosto souhlasím s Lendy - od začátku co se malý narodil dodržujeme doporučení paní Kiedroňové o správném psychomotorickém vývoji dítěte a zešílela bych, kdyby mi někdo dítě takto tahal za ruce. N e s m í se to dělat! zaděláváš svému dítěti na velké problémy se zády. Pokud krásně pase koníčky, tak je vše v pořádku a sama časem přejde do dalších vývojových stádií. Náš malý taky dlouho nezvedal hlavičku vleže, ani ted to porádně nedělá, protože jeste nemá natolik vyvinutou páteř, aby se sám posadil. Takže ho nechávám přirozenému vývoji a vůbec se tím nestresuji. Doporučuji ti knížku Něžná náruč rodičů - tam se vše dozvíš a pochopíš. A hlavně - do jednoho roku života miminka můžeš ještě všechny chyby s páteří, jídlem atd napravit. Držím pěsti! My jsme se špatným polohováním měly problémy - malý byl od narození vytočený na jednu stranu a v Kenny klubu nám moc pomohli. kenny.cz

momin
27. nov 2009

lolah a opravdu ho na to brisko nedavas? 😕 Ja bych asi neposlechla. vzdyt pokud se mu tak libi a neplace tak proc by tak nebyl?!
Luciperka to na co si odpovidala je rok stare.... 😀

lolah
27. nov 2009

momin davam 🤐 masirujem mu chrbatik, ma to strasne rad a myslim, ze mu to nemôze uskodit 😔 skôr nechapem, ako sa potom nauci ostatne veci, ked nebude zvyknuty na brusku 😒

momin
27. nov 2009

Delas dobre.... 😵 nas maly ve 3 mesicich jeste ani nepasl koniky.... 😅 ste sikovni a doktorky sou prastene.... 😕

lolah
27. nov 2009

momin diky 😎
nas tiez nepasie, on len proste drzi hlavicku cely cas hore 🙂
no su niektore, ale snad vedia, co robia...zase by som si vycitala, ak by som nieco zanedbala.. dufam len, ze nas nebudu dlho trapit 😒

mooncherry
24. aug 2012

ja mam ten istý problem , ked je na brušku hlavičku zdvíha bez problemov ale ked ju doktorka pritahovala za rucicky tak hlavičku vobec nedržala, teraz nas poslala na vysetrenie , idem v utorok tak som zvedava co nam pan doktor povie.

macik061
21. sep 2012

@mooncherry ahoj moj syncek tiez ked ho dr.pritahuje za rucky tak hlavicku nedviha teraz uz mesiac sa trapime z vojtovou metodou a nevidim ziadny rozdiel len ho trapim :(

mooncherry
21. sep 2012

@macik061 no moja mala hlavicku dvíha už bez problemov , sama zacala , uz ked sme prvý krat boli na cviceni tak dvíhala, ale cvicime stale dva cviky aj ked neviem naco uz, ja si myslim ze treba len cas , ale mne pomohlo ze som ju davala na bruško na tvrdý povrch , na parkety , skus, uvidis.

macik061
21. sep 2012

zakazali mi ho davat na brusko lebo velmi dviha hlavicku az mostik robi a ked ho dr. pritahuje tak hlavicku nedviha mesiac cvicime a skoro kazdy 3-5 den stale iny cvik

mooncherry
21. sep 2012

@macik061 uz mesiac cvicíte? vsak ma len 3 mesiace , nie? az od troch mesiacov sa doktorka skusa ci zdvíha alebo nezdvíha hlavicku , moja mala zacala ked mala 3 mesiace a týžden

macik061
21. sep 2012

no a same kontoly a vsetko mozne som strasne smutna z toho len na to myslim a obracaju ho prevracaju stavaju ho na nohy...je to zdrave dieta a len nas dohadzuju aby maly zaplatene z poistovne :(

eli1302
14. jún 2016

@lendy1 aj my mame tento problem a nam doktorka vyslovene kazala takto cvicit,ze tahat za rucicky a malej sa to vobec nepaci :( chce nas dokonca poslat rehabilitovat a to si na brusku hlavku krasne drzi uz od 2mesiacov...len tahanim za rucicky protestuje

galixx
14. jún 2016

@eli1302 ahoj, my ked sme chodili na cvicenia pre babatka tak nam tam praveze hovorili, ze sa babatka nemaju takto tahat za ruky z chrbta. Nikdy som to teda nerobila, teraz bude mat 3 roky a je uplne ok, dokonca je velmi fyzicky zdatna. Dolezite je ci dviaha hlavu na brusku

sonulka16
20. máj 2017

@julova a kolmo sa ma namna pozerat?