Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nadmerná spavosť 7 mesačného bábätka

zeleny_cajik
23. jún 2012

Moja dcera odmalicka strasne malo spi. V noci max 10 hodin a cez den dokopy asi hodinku, aj to na trikrat.

Posledne 3 dni vsak prespi skoro cely den, bdela je max. 1,5-2 hodiny a potom pride podrazdenost a zaspi aspon na hodinu, aj dve a to sa mi u nej stalo uz 6 mesiacov asi dvakrat. Teplotu nema, sopliky tiez nie, papa slusne, je kojena a pije pekne, cika a kaka normalne. Strasne sa poti. Po zobudeni ma naladu taku kolisavu, chvilku uplne v pohode, hra sa, stvera sa vsade, ale potom pride zlom stale sa chce nosit, osiva sa, nevie sa uspokojit, ale neplace, napr. ze by ju nieco bolelo. Len nie je ocividne vo svojej kozi. Uraz hlavy ani iny uraz nemala, ak neratam bezne male udretia pri lezeni z vysky max 15 cm (prekoprcnutie sa, buchnutie hlavou o nizky stol pri podliezani a pod.) zubky este nema, ale od 2 mesiacov som vsetky problemy pripisovala zubkom a nikde nic, tak sa na ne nechcem spoliehat.

Nechem vyzerat ako hysterka, ale fakt mi vymenili dieta. Tesila by som sa z toho spanku, ale zda sa mi to az moc. Uvazovala som, ze skocim na pohotovost, ale muz ma vysmial, ze prehanam. Asi ano, ale aj tak sa spytam aspon vas, ci mate takuto skusenost.

gab
23. jún 2012

@zeleny_cajik - mozno ju vycerpava toto teplo, co tu mame 😒

anjelicek26
23. jún 2012

@zeleny_cajik - moze byt vycerpana, mohla mat upal, co si nepostrehla bez zvracania, mozno ma nejaku virozu bez teplot, kde imunita bojuje a ty to ani nevies. Rovnako ju mozu trapit zubky. Na druhej strane takto sa prejavuje v prvych dnoch virusova meningitida.

Ak to bud trvat dlhsie ako tyzden, k tomu lekarovi urcite zajdi... z 11 h spanku denne skocit na 22h spanku denne je nieco, kde by som aj ja povedala, ze pozor, nieco sa deje.

zeleny_cajik
autor
23. jún 2012

@gab praveze sme boli pocas tychto horucav v Tatrach, nebola im vobec vystavena.

@anjelicek26 uf, no to nie je dobra sprava, to budem teraz v pozore 😕 . V pondelok teda skocim k doktorke, ak sa teda nieco nezhorsi...

zeleny_cajik
autor
23. jún 2012

@anjelicek26 asi som to napisala nezrozumitelne. Neprespi 22 hodin, spanok a bdelost sa striedju po cca 1,5-2 hodinach, cize prespi cca 16-17 hodin. Aj tak dost, ja viem.

koniarova
23. jún 2012

@zeleny_cajik Ja by som šla na pohotovosť. Viem, že by som sa celú nedeľu zožierala a študovala malú každú minútu. A nech si myslí, kto chce, čo chce. Lekár ju aspoň popozerá a ty budeš kľudnejšia. A vôbec nebudeš za hysterku. Si predsa mama a normálne sa o svoje dieťa bojíš. 😉

kucminka
23. jún 2012

@zeleny_cajik ja mám tiež 7mesačného syna a ten mi tiež niekedy prespí cez deń dosť,večer ide spať o osmej,ráno vstáva okolo siedmej,o desiatej už spí do dvanástej,pol jednej,o pol tretej už zasa spí a to ho musím budiť o piatej,ale hovorím,je to len niekedy takto.Dneska zasa spal máličko.Tvoja dcéra spí každý deň tak veľa?

zeleny_cajik
autor
23. jún 2012

@kucminka Nie, len posledných pár dní. Inak je totálne nespavé dieťa.

Teraz je zas uz hore 2,5 hodiny hore a ani za svet zaspat a naladicka ze "ruka hore" 🙂 to by ma z tej pohotovosti hnali 😝

kucminka
24. jún 2012

@zeleny_cajik tak to má asi len také obdobie,náš zasa včera spal pol hodinku,potom necelú hodinku,a ešte si v kočíku schrupol asi na 20minút,tak si vyber.Ozaj každý deň mi spí inak.Dneska zasa o takejto dobe už spáva,dala som ho do postieľky a tiež nie a nie spať,takže ozaj sa neplaš,jeden deň hojno druhý deň...... 😉

Tu začni písať odpoveď...

Odošli