Nadmerné potenie po druhom pôrode

barbara088
22. máj 2014

ahoj zienky.chcem sa spytat ci aj vy to tak mate taky problem alebo sme poculi o niekom.po porode druhej dcerky sa strasne potim no tehotenstvom sa to nejako zlepsilo no nahle ako som porodila tretie baby je to strasne v noci sa budim nato ze som cela spotena rano vstavat doslova mokra akoby som z bazena vysla...vlasy total premocene.ked sedim tak v pohode ale ked upratujem alebo ideme len na nakup nebodaj lekarke zase do nitky morka.uz sa aj hambim muz uplne suchy ani pod pazami nieje spoteny sucho a jak ako obliata.nieje to pot pod pazuchami ale take celo telove potenie vlasy celo.prsia a okolie a chrbat...ani pot nesmrdi len som proste mokra

charluc
22. máj 2014

ahoj ,ja som mala nieco podobne a pocas tehotenstva a tak zistili ,ze mam problem zo stitnou zlaz. tak si daj vysetrit .ja som brala tabletky 🙂

barbara088
autor
22. máj 2014

pre tehu som bola na takom vysetreni a bolo to ok

zuzana1291
22. máj 2014

Ja som sa talto potila kym som kojila...nemas to z toho? 🙂 Alebo hormony sa este nedali dokopy...

nicolle21
22. máj 2014

ja som sa po porode potila ako diva svina.. chodila som doma absolutne hola, v noci tiez, proste som na sebe nezniesla ani kusocek oblecenia.. po sestonedeli sa to zacalo upokojovat a do troch mesiacov bolo ok 🙂

barbara088
autor
22. máj 2014

moja mala ma 5 mesiacov a nekojim

mijunik
23. máj 2014

@barbara088 Ahoj, ja som sa tiež veľmi po druhom pôrode potila, pripisovala som to letným horúčavám, malý sa narodil v júli. Zobudila som sa napríklad na to, že mi do ucha natiekol môj pot z hlavy, ako som ležala na boku. Nepamätám si, ako dlho toto extrémne potenie trvalo, viem, že to začalo už v pôrodnici (presnejšie na oddelení šestonedelia), lialo zo mňa, povyzliekala som sa, ale ani to nepomohlo, bolo to zlé tak, či tak a ešte sa v tom pote mechriť so zašitým bruchom... 😒 Ale myslím, že to trvalo len pár týždňov. Pri dcérke, ktorá sa narodila v decembri som sa takto extrémne nepotila, preto som to potenie spájala s letným obdobím. V Tvojom prípade - nič nepokazíš, keď skočíš k lekárke a popýtaš sa. Asi sú to hormóny, ako napísala @zuzana1291, možno sa to dá nejako z krvi zistiť a prípadne urobiť nejakú nápravu alebo Ti lekárka poradí. Myslím, že šalvia redukuje potenie a keďže nekojíš, tak by si ju mohla užívať. Držím palce, nech sa Ti to potenie čím skôr znormalizuje. 🙂

oktoberka
23. máj 2014

ja som sa neskutocne potila pocas kojenia...ale iba tak do pol roka