Nahota pred deťmi

happy8051
9. máj 2012

takuto temu som tu nenasla a dufam, ze za jej zalozenie nebudem zatratena 🙂

k vytvoreniu temy ma nakopla znama, ma dieta vo veku mojej dcery. Rozpravali sme sa o vychove a ona sa strasne pohorsovala nad tym, ze by dieta malo vidiet nahe telo mamy alebo otca. Prislo mi to zvlastne.... ked som bola dieta, u nas nahota nikdy nebola tabu. Jasne, ze sme sa nepromenadovali nahi cielene, ale bolo pre mna normalne vidiet mamu, alebo otca.

casto sa sprchujem spolocne s dcerkou, spolu sa obliekame.... nezda sa mi to divne. podla mna je dolezite, aby dieta vedelo, ako vyzera dospely clovek nahy...

aky je vas nazor?

xlucia
9. máj 2012

@rolak bude to podla teba v poriadku rovnako aj o 5 rokov?? muz aj dcera, obaja nahi?

lujza123
9. máj 2012

Vztah k nahote sa asi odkukava este od rodicov...u nas ziadna prehnana nahota ale ani extremne skryvanie...sem tam sa s malou sprchujem ..uz ani nie ale ked bola mensia okolo roka - dvoch tak pravidelne..sa mi nechcelo cakat s mojou sprchou az kym zaspi...a plazoveho opalovania hore bez sa vzdat nemienim ani ked bude starsia...alebo nejakeho vybehnutia zo sprchy pre veci
Co si pametam z detstva mama tak niekedy behla pre pyzamo alebo sa nezamkla v kupelni a sme jej tam omylom vbehli..otec zas pravidelne cez leto behal po dome len v trenkach alebo slipoch co som ako pubertacka neznasala obzvlast ked tak raz otvotil dvere ...prisli pre mna kamosky a ked ho tak zbadali tak sa sli zadusit od smiechu.

katren
9. máj 2012

@happy8051 no ja sa s Dominikou tiez sprchujem, dame si stolcek a hrame sa s hrackami co ma v sprche....medzitym umyjeme vlasy ani o tom nevie 😀 😀 😀 ale mm tiez do sprchy s malou nejde...pre neho je to proste dcera/zena a odtial potial.....ze s Michalom nema problem, ale s Dominickou vyhradne mamina 😀
a tatina tiez videla, ved ked vleti do kupelne ako gafor, len sa dvere rozletia, nestihnes nic spravit.....
pri prezliekani rano/vecer tak isto...kedze sme vsetci v jednej izbe, tak nemame moc na vyber...

aduskatt
9. máj 2012

@xlucia z coho? ze ma vidi nahu?....hmmm, tak ale to potom mozme aj nudaplaze zakazat:?-).btw, pocas dna sa pred nim naha neproducirujem🙂

kukucg
9. máj 2012

@xlucia No podla mna to teda nie perverzne, mozno nevhodne, alebo milion inych slov, ale neviem co si myslite o svojich muzoch ked vam pride toto perverzne 😕 😕
Ked sa moj muz s malym kupe, ani mu na um nepride ze je na tom nieco perverzne, tak je otazka preco niekomu hej.. ja nevravim ze by som nechala 7 rocnu dceru kupat sa nahu s otcom, s ohladom na pohlavie a do urciteho veku je to uplne ok, potom to mozno az take vhodne nie je, ale perverzne 😨 😨 kym su to deti a nie pubertaci tak to uricte nie....

@anw Ok to znie lepsie 😉

rolak
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
irriss
9. máj 2012

@anw
tim mas na mysli i tu sekundu v podobe odchodu z koupelny do pokoje?
sekundu, kdyz omylem otevre dvere do koupelny?
sekundu kdyz otevre dvere do loznice?

Tak to u Vas musi byt vsude zamceno.. ☹

Vzdyt tady se nemluvi o zamerne nahote ci o sexynahote, kdy se mamina prochazi se sklenkou ceveneho vina po byte a setrva tak delsi dobu..
Tady jde o vice mene O dobe prevlekani.. 😉

majka35
9. máj 2012

@anw áno, to som z tvojho príspevku pochopila, ja ťa ani nemám v pláne presviedčať o opaku, len som si ťa trošku dovolila usmerniť, o čom táto diskusia je, keďže sa mi zdalo, že hovoríš o veciach, ktoré ani nám ostatným nie sú určite po chuti 😉

anjelicek26
9. máj 2012

@happy8051 - my sa tiez casto kupeme, sprchujeme, prijde mi to normalne, drahy sa kupe len s malym, s dcerkou nie, vraj je uz velka a nemaju vo vani miesto 😅 Ale viem, ze uz sa mu to zda zvlastne, uz nie je babo. Pri prezliekani to ale vobec neriesi, ved je normalne, nebudem dvere zatvarat pred vlastnym dietatom, mozno v puberte tento postoj prehodnotim 😀 😀 😀 Ale nie pri 2 a 6 rocnch detoch.

viera27
9. máj 2012

@oskvarka inak mas pravdu s tym otcom. Ono to tak nejak je prirodzenejsie u matky a deti ako otec vs dcery. Otec vs syn mi pride v pohode. Odporucam nadherny blog (aspon podla mna teda) , citala som ho davnejsie, ale hned mi prisiel na rozum pri tejto teme.
http://stevosanta.blog.sme.sk/c/168301/Mamino-l...

lujza123
9. máj 2012

a este ma napada taka vec k tomu spolocnemu kupaniu..no myslim ze malickym detom do 2 -3 rokov je to jedno ci s mamou alebo ockom...u tych starsich by mi asi prislo divne sa kupat v kombinacii otec/dcera alebo mama/syn ..a u deti starsich ako 7 rokov to by som uz asi do spolocnej vane hola neliezla..predsa len skolaci si uz pametaju vselico ...

katren
9. máj 2012

@lujza123 pamataju a nezabudnu sa pochvalit v skole 😀 😀 😀

maznacik007
9. máj 2012

ja mam 9 rocnu a nemam problem ak je pri mne ked sa prezliekam... ale tak mimovolne...nezatvaram sa...niekedy sa aj spolu sprchujeme... mame velky sprchac...
muz sa pred nou neprezlieka ani nic pododobne... uz v tomto veku... ale ked sa stane ze ho uvidi tak sa nic nedeje... neriesime...

s malym sa dokonca kupem vo vani.. my to mame ako sucast terapie a samozrejme si do vane plavky neberiem... on sa rad dotyka mojej pokozky a najma prs... a ja mu to dovolim nemam s tym ziaden problem... ja som vo veciach sexuality otvorena voci detom a ked sa nieco pytaju tak im to primerane veku ale pravdivo vysvetlim... cim je sexualita v rodine vacsim tabu tym viac sa tam moze darit roznym nevhodnym formam sex. spravania voci detom... ja radsej chcem aby to moje dieta vedelo odo mna a vedelo to aj s rizikami a so vsetkym okolo ako len cerpalo info z netu, ci z nejakych casopisov alebo od kamaratov

nibiru
9. máj 2012

u nas bežne po byte chodime v nohavičkach,slipoch a tričku nic vynimočne dceru kojim takže prsia vidi stale spolu sa občas sprchujeme a kedze je vyslovene moj cecek špehujem ma este aj na zachode podla mna na tom nič nieke tatino sa pred malou nepromenaduje nahy ani sa s nou nikdy nekupal ine je keby sme mali chlapca jemu to proste pride nevhodne.občas mu vbehla do sprchy to sa otočil a hotovo žiadne sceny u nas v bola nahota tabu proste po byte sme nemohli v spodnom pradle a tričku ale stale v domacom ubore ak nie hned pomne mama vreštala aby som sa obliekla a teda ja som bola poriadne hambliva a nahotu som brala ako divnu 😀 prešlo ma to až v dakych 25r.s kupanim si myslim pokial su rovnake pohlavia tak do 3-4r. je to ok potom už nie ak su rozdielne pohlavia tak taky 4-5r. chalan zizal mame na psia a pipinu tak to nie pretože ten si už svoju sexualitu uvedomuje ale bol tu už aj taky extrem že matka sa bežne kupala s 9r. synom čo mi prišlo už uchylne.takže nič na nej nevidim ak je vramci normy.

exupery
9. máj 2012

Nepovazujem nahotu za tabu-u nas je normalne,ze sa sprchujeme,kupeme,obliekame,prezliekame spolu s malou,ci uz manzel alebo ja.niekdy som sa nad tym nepozastavovala,zeby to malo byt nieco zle...a nic natom nemienim menit.
Nechcem tym teraz povedat,ze pobehujeme doma stale nahy ako deti vetra,ci hipis ale proste sa neskryvame.Urcite vsak zastavam nazor,ze casom,ked uz dieta chape,treba mu vysvetlit,kde a preco sme nahi a preco sa zase musime obliect,a neukazovat sa nahi pred ostatnymi a pod.

maznacik007
9. máj 2012

podla mna je to ako s dojcenim.... doporucuje sa dovtedy kym to matke a dietatu vyhovuje.... ja vediem svoje deti k tomu aby vedeli same povedat co ano a co nie ... ved o tom to je kocky.... no nie...

lujza123
9. máj 2012

podla mna je lepsie ked sa detom podari sem tam nieco zahliadnut od malicka...to potom beru tak prirodzene ako ked zrazu v puberte po prvy krat zahliadnut tatka naheho napriklad...to moze byt dost velky sok....teda aspon co si ja tak pametam ked sa mi nechtiac podarilo zahliadnut v kupelni vtedy 70 rocneho, dole velmi dobre obdareneho dedka naheho v kupelni 🤐 🤐 ..proste u nasich som to brala tak nejako normalne ale babku dedka som nikdy nevidela ani v plavkach tak preto ten sok

lieska
9. máj 2012

U nas doma sme tiez nebehali nahi (ani z kupelne do izby, doteraz mavam veci na oblecenie prichystane v kupelni 🙂 ) a tiez nemam pocit, ze by mi nieco chybalo alebo by som bola nenormalna, ked som nemala doma pred ocami pravidelne obraz nahych rodicov!
Ja sa s detmi nekupem, skusili sme to raz, ale pre mna to ani najmenej nie je prakticke (by ma len tak z technickeho hladiska zaujimalo...to sa najprv potom osusite vy alebo najprv deti alebo naraz oboch? ...mozno som hotentot, ale ja som sa nevedela skoordinovat!)! A tiez mi pride dost divne, aby mama budila 8-rocne dieta naha (bez urazky) alebo aby sa moj muz kupal s malou! My ked nam mala vtrhne do kupelne tak sa nic nedeje, proste nas vidi a basta. Ale ked si moj muz ide zobrat trenky alebo nema uterak (lebo on je ten typ, ze hrrr a pomaly tam nema ani mydlo, ani uterak ani nic 😀 ) tak ho po minute posielam sa troska rychlejsie obliect. Cize pre mna nahota... ano, deti nas mozu vidiet, tabu to urcite nie je (i ked neviem preco hned pisete o tabu..ked tu niekto nemoze pouzit vyraz "perverzny" tak by sa nemuselo ist ani do druheho extremu a hovorit o "tabu"), ale nie je to ani normalka, aby sme doma behali ako neandertalci! 😉
PS: a tiez by mi bolo maximalne neprijemne, keby moja dcera povedala v skolke alebo v skole, ze sa kupe s otcom! A som rada, ze ja som sa s nahym otcom nikdy v jednej vani nekupala! 😀

hoogy
9. máj 2012

@happy8051 ja na tom tiez nevidim nic zvlastne.maly je zvedavy a ked sa ma opyta odpoviem mu. uz sa spolu nezvykneme kupat ani s mm sa uz nekupe jednoducho sa nam na to zda uz velky,ale do 2 rokov bolo aj to bezne. je bezne ze mi vtrhne na wc ked nieco akutne potrebuje,alebo ked sa kupem cez den tak pride do kupelne no nebudem sa pred nim zakrivat zoberie si co potebuje popyta sa este raz kontrolne otazky o tom ze som dievca a spokojny odchadza. je dobre ked deti vedia aky je rozdiel medzi chlapcom a dievcatom a ze sa nemusi za svoje telo hanbit. taktiez,ale vie ze ho nemoze len tak hocikomu ukazovat. ale zase nepromenadujeme sa po dome len tak nahy. u nas nie su ziadne temy tabu,hlavne teraz ked mi rastie brusko jedna radost je tych otazok neurekom. 😉

anw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
daniella_vivien
9. máj 2012

u nas je to normalne a hlavne u mna ako matka s dcerou..... chodi sa so mnou aj kupat, sice kuka ze co tam mam ja a ona nie 🙂

lenka268
9. máj 2012

@lieska suhlas

diiid
9. máj 2012

je to chore aby sa rodicia s demi muesli nahy kupat alebo pred nimi premavat. Predomnou sa rodicia ani nepremavali ani nekupali a velmi dobre viem, ako nahy clovek vyzera a o nic ma to neukratilo. Ked sa prezliekam a deti ma zastihnu tak sa nebezim schovat, ale narokom sa kupat alebo premavat aby ma videli mi pride chore. Ked budu mat deti 4r+ tak nemienim sa pred nimi ani prezliekat naha.

Ake dobro je vom v tom ze sa rodicia kupu s demi alebo narokom vystavuju?

jania023
9. máj 2012

U nas tiez nahota nieje tabu z mojej strany,sice z malou sa nekupem ale zato ked sa kupem ja tak mi tam hadze barbiny a cvachta si ruky pri mne vo vani,zato manzel to berie ako tabu vic menej lebo mame dost vnimavu dcerku a pyta sa casto preco tatik nema pisku ale hadika tak manzel sa hanbi 😀

anw
9. máj 2012

Aha a este jedna pekna historka. Moja sestra ked mala 2 roky (dnes ma 32) porozpravala celej rodine ze nas ocko ma stale nakakane medzi nohami. To potom co sa pred nou poprechadzal v slipoch. Sa rehoceme na tom dodnes. 😀 😀 😀 😀

simona24
9. máj 2012

u nas nahota nie je tabu, bezne sa kupeme alebo sprchujeme so 4ročnym synom aj ja aj manžel. V lete tiež chodime po dome v spodnom pradle. Od 7 mesiacov chodime s malym na plavaren, nie su tam skrinky na prezliekanie len satne su rozdelene na muzske a zenske raz ide do satne so mnou a raz s manzelom takze od malicky vidi nahe zeny aj muzov a pride mu to prirodzene.

elzu
9. máj 2012

@xlucia My jsme se takhle s tátou koupali všichni tři, bráchovi byly čtyři, mně osm a představa, že by měl na sobě plavky, nebo by se nějak skrýval, by mě jako dítě kor upoutávala, brala jsem jako přirozené, že tam má prostě něco, čím čůrá, a čím se dělají děti, něco, co holky nemají... A nebylo na tom nic vulgárního, ani nic sprostého, ani nechutného...o věcech tohohle formátu jsme se bavili běžně...asi to bude tím, že oba mí rodiče jsou lékaři a lidské tělo berou takové, jaké je od hlavy až k patě, a ne jen k pasu, pak šedá zóna, a pak zasa od stehen dolů...
Např.svou první menstruaci jsem vlastně prožila s tátou, protože máma byla pryč...a vůbec mi nepřišlo divné, že mi celý ten cyklus vysvětluje táta... Teď už bych se před tátou nahá neprocházela, to je jasné, a i brácha se kolem svých patnácti začal sprchovat sám, ale tohle už je jiná kapitola, to už se jedná o individualitu dospívajícího člověka, který si přirozeně začne chránit své soukromí.

Vlastně si ani nedokážu představit, jak takové dítě, co nikdy nevidělo mámu nebo tátu nahého reaguje na své vlastní tělo, na nahotu spolužáků třeba ve sprchách na bazéně, nehledě na to, má-li pak v této oblasti nějaký problém...
Jak se pak takové dítě smiřuje se svou vlastní sexualitou, změnami, které se na něm odehrají od puberty do dospělosti, nevím...ale před svoji dcerou čůrám (protože se ode mě nehne), koupeme se spolu, všichni tři i s mužem, Johanka včera studovala, co to má táta pod vodou, a budeme to dělat i nadále, dokud ona sama bude chtít...oblékání a skrývání je vyloženě lidskou doménou-stydíme se za sebe a stydíme se zbytečně...a balíme to do povídání o mravech, o bontonu...ale přitom jen nechceme ukazovat sami sebe v tom nejzranitelnějším stavu, úplně nahé...

bodka13
9. máj 2012

@diiid nemusia...oni chcú a berú to v pohode 😉

...my sme sa s chalanmi nekúpavali nahí,ale nahota nie je tabu....pri vpáde do kúpeľne mne alebo manželovi nerobíme žiadnu paniku,nezamykáme sa ,po sprchovaní nahá síce neutekám do spálne pre oblečenie ale tak niekoho možno "pohoršuje" aj pochod v osuške 😀 ...prezliekame sa pri nich v pohode ,ale teraz už ako sú starší tak ak sa chcú niečo opýtať a náhodou sa prezliekam sami vycúvajú z izby....na všetky otázky im odpovedáme pravdivo a primerane k ich veku 😉

ivv
9. máj 2012

tak ja som svojich rodicov nikdy nevidela nahych, zamykalo sa vecko, kupelna a sem-tam aj spalna 😎 ale pamatam sa, ze som ako dieta bola velmi zvedava ako vyzera nahe telo 🙂 co je podla mna uplne prirodzene..
u nas doma to teraz funguje tak, ze sa s malou sprchujeme. mm vsak coraz menej, lebo malu velmi zaujima co to tam ocino ma 🙂 aj napriek tomu, ze vie co to je, ale pride jej zabavne ocina za pipika tahat, co zas nieje prijemne mm 😝 ale zas co sa tyka kratkych momentov ked vyjdeme zo sprchy a kym sa oblecieme, alebo pri prezliekani, tak sa neskryvame. zamerne som napisala ze to tak teraz funguje, lebo viem si pedstavit, ze za par rokov to bude tak, ze nase dieta bude potrebovat viac sukromia a bude sa zamykat vo svojej izbe, kupelni.. to si myslim, ze treba respektovat..
ono s tou nahotou doma mat problem nemusite, moze to byt uplne prirodzene, neprirodzene to vsak moze byt inym ludom ked sa o tom dozvedia.. 😖 tak ako jedna ucitelka z MS podala trestne oznamenie na otca dievcatka, ktore vedelo az do detailu opisat ocinov pohlavny ud.. taky pripad je momentalne na slovensku.. 😖 😖 (inak by ma zaujimalo co konkretne sa ta ucitelka pytala toho dievcatka, ze z nej dostala take informacie.. ) a ten ma teraz problem vysvetlit, lebo doma nemaju problem s nahotou..

joannas
Odpoveď bola odstránená
Zobraz