Je hlúposť nájsť si pre syna náhradnú babičku?

katalanka
20. sep 2019

Ahojte, chcem sa poradit. Mam ročného syna, je náročný na starostlivosť. Od malička je stale so mnou spime nas denný spanok ked je v posteli tak iba spolu, cez den ked je hore si vyzaduje pritomnost, sam sa nezahrá a tak moja domácnosť nefunguje. Venujem sa dieťaťu a vsetko okolo zanedbávam. A to nehovorím o sebe a partnerskom vztahu. Som na pokraji zrútenia. 🙂 moji rodičia nie su takými aby mi ho dokázali povarovat aspon na hodinku navyse mama je na opačnom konci sr, svokra je daleko. Rozmýšľam ze by som si nasla náhradnú babku. Mate s tym skusenosti? Ci je to celkovo hlúposť? Stačilo by mi par krat na chvilku do tyzdna..nechcem to zneuzivat..

jesienka22
20. sep 2019

@katalanka Neviem, ci ti to pomoze, ale vela mam je v takej situacii. Lepsie je s tym sa asi zmierit, prejde toto obdobie. Odporucam zlavit z narokov, co znamena "funkcna domacnost". Ak ti pomaha manzel, bud rada, ani to nie je samozrejmost. Opatrovatelka ale asi pomoze k dusevnej pohode, ak mas taku mozmost. Ja som ale napriklad nebola schopna zverit dieta niekomu.

dskjhfdlkdjhl
20. sep 2019

@katalanka skor by som premyslala, ako si efektivne zorganizovat cas a samozrejme aktivne zapojit manzela do prac v domacnosti a aj do starostlivosti o dieta. My tiez nemame ani jednu funkcnu babku, navyse obe su velmi daleko, nepomohli nam ani minutu, ale prezili sme a deti som mala obe velmi narocne.

jana_eyre_2
20. sep 2019

ako mama 3ch co uz nema mamu a svokra ma vlastne starosti len poviem, ze treba len zlavit v narokoch.. jediny kto mi pomaha je moj muz, ak nie je v praci.. a jasne ze domacnost strada trocha, ale to nebude navzdy, decka rastu a tak sa meni aj domacnost..

ale napr.sestra viem ze nahradnu babku riesila, ale z ineho dovodu ako je varovanie.. chcela len dcere urobit radost, lebo ona nemala ani jednu babku a tak jej to bolo luto.. skontaktovali sa s jednou zenou v seniordome, kde ju chodili navstevovat.. mne sa ta myslienka dodnes velmi paci, lebo robili radost aj starej opustenej zene, ale radost mala aj neter, ze ma koho.oslovovat babka.. ako to ale dopadlo neskor neviem, zrejme babka uz nie je..

h2
20. sep 2019

@katalanka Ahoj, ja som to sem už viackrát písala, mala som celkom dobrý systém. 😊 Potrebuješ kamarátku, ktorá má dieťa v podobnom veku. (Ja som sa zoznámila s jednou pri kočíkovaní). Často sme sa rozprávali, aké je to náročné, zvládať deti aj domácnosť. V jeden deň som dostala nápad, pozvala som ju k nám, uvarila som jej kávu, vyspala na koberec krabicu hračiek a vysvetlila som jej to. Ona dá pozor na deti, popritom si oddýchne, lebo decká sa hrajú spolu a nevyžadujú parťáka mamu. Ja si zatiaľ porobím, čo mi treba. A nabudúce takto pôjdeme zase mi k nej, nech si aj ona porobí. Vcelku to fungovalo. Čo Ty na to? 😉

lucyluv
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katalanka
autor
20. sep 2019

@h2 parádny napad..s tými kamoskami je to horšie..ja mizantrop 🙂 som psychicky unavena aj z toho ked sa len mam bavit o babatkovskych radostiach a starostiach a všimla som si ze mamičky velmi porovnávajú deti s druhými a potom mam pocit ze hráme preteky 🙂)) kto kedy co urobil a ty ho davas takto a ja takto no tak my sme pozadu... to ma odrádza zacat nejake hlbšie a vzácne priateľstvo s mamickou 🙂))

nika898
20. sep 2019

@katalanka plne ta chapem. Ja som to riesila po narodeni druheho synceka. Vlasne s tym prisiel manzel. Nemali sme nahradnu babicku ale pomoc do domacnosti. Manzel nasiel studentku VS ktora prisla k nam porozpravala som jej ake mam predstavy. Na druhy krat jasne bola drobna ostichavost ale mali sme si co povedat. Pomohla mi s tym s cim som potrebovala. Chodievala 2x do tyzdna na 4 hodinky a ked mal toho manzel vela v praci ze musel ostat dlhsie myslim tym do noci tak prisla poobede a bola az do vecera kym som nemala nakrmene a okupane deti. Platili sme jej 5€ na hodinu.

zuzi0911
6. jan 2020

Naši susedia si takto našli starý pár.
Žijú od rodiny veľmi ďaleko a keď aj potrebovali po varovať, alebo v čase choroby atď ci zo školy vyzdvihnúť a podobne. Veľmi sa im to osvedčilo. Teda, pár si obľúbili aj deti. Tak majú starých rodičov aj tu 🙂

skogena333
13. nov 2020

@zuzi0911 Ahoj. Prosim, vedela by si mi dat info, ako si nasli nahradnych starych rodicov? Nemame s manzelom ziadne rodiny a nasa jedina dcerka by potrebovala hlavne babicku. Od jej narodenia si hovorim, ze si babicku adoptujeme, ale teraz v cade corony....neviem vobec, ako na to. Ide mi skor o kontakt s milou babickou, ktora sa s malou rada?pirozprava, pozrie knizku, posadi na kolena, porozprava o zivote....Dakujem!

zuzi0911
14. nov 2020

@skogena333 ahoj. Skúsim ti to zistiť.

juliet86
14. nov 2020

@zuzi0911 keby som to riesila ja tak kontaktujem mestsku cast kde byvam. a pripadne normalne si vytlacim inzerat a roznesiem do ok9oitych domov/vchodov. pripadne existuju take ze dochodcovska jednota dochodc9vske spopky a podobne. pripadne cez miestnu kniznicu. a podobne. vepa stastia