Nástup dieťaťa do škôlky a zachádzanie

mlynarocka
12. dec 2016

Chcem sa spýtať vás mamičky, ktorým dieťa sa zachadzalo kedy nastúpili vaše deti do skolky a ako to znášali oni ale aj vy. A či s pribúdajúcimi mesiacmi je to lepšie so zachadzanim, či to ustupovať alebo bolo rovnaké, ďakujem za rady
🙂

timea7
12. dec 2016

ja som to zažila ako učiteľka, deti mali rôzny vek, ale myslím že všetky menej ako štyri roky, vekom to postupne ustupovalo, až to prestalo celkom. Čo to u tvojho dieťaťa vyprovokuje?

mlynarocka
autor
12. dec 2016

@timea7 hlavne vzdor,ale to keď je hlavne unavená, alebo jej išli zuby, je chorá. Teraz sme boli v nákupnom centre a prihovoril sa jej kamarát, no hrôza 😢. No najčastejšie bolestivé buchnutie alebo silné prepadnutie. Vedeli ste také deti ustrážiť, či ako ste to riešili s nimi v škôlke

timea7
12. dec 2016

@mlynarocka všetky učiteľky a vlastne aj všetky pracovníčky s tým bolo oboznámené, takže určite upozorniť riaditeľku, že sa to dieťaťu stáva, aj ako vy na to reagujete. No predísť sa tomu samozrejme vždy nedalo, nerozumiem tomu - silné prepadnutie, čo si tým myslela.

mlynarocka
autor
12. dec 2016

Prelaknutie :slight_smile, čo ste robili potom ak vám dieťa odpadlo, joj, mám strach ho nechať samé, no do práce musím nastúpiť. A mali ste veľa takých deti?

timea7
12. dec 2016

@mlynarocka pozor, si si istá, že je to zachádzanie, nie niečo iné? Spomenula si odpadnutie, nám nikdy žiadne dieťa neodpadlo, aj keď začali modrieť, vždy sme ešte pred tým stihli ním zatriasť, fúknuť mu do tváre alebo mu do tváre frknúť vodu, vždy to zabralo. Najlepšie bolo predísť tomu, ak sa dalo. Určite by som na tvojom mieste išla s dieťaťom neurológovi, aby ho vyšetril, budeš pokojnejšia.

kvetinka59
13. dec 2016

@mlynarocka
ahoj, nasej dcerke sa to cca 3x tiez stalo, ale bolo to z nadmerneho emocneho vypatia. Aj som to bola riesit s nasou detskou lekarkou a povedala, ze ak by sa to este opakovalo, tak nas posle na vysetrenie neurologovi. Nepodcenuj to a hlavne je potrebne na to upozornit personal v skolke, aby boli na nieco take pripraveny. Ja som prvy krat totalne panikarila...

mlynarocka
autor
13. dec 2016

A tiež ti až odpadla? Lebo prvýkrát sme boli v nemocnici a mala kadejaké vyšetrenia a všetko bolo OK, aj neurologické

mlynarocka
autor
13. dec 2016

@mlynarocka a dokedy tie záchvaty trvali, lebo neviem si predstaviť že ju nechám samu doma s niekým a nieže v škôlke kde je tak veľa detí

lessiie
10. aug 2017

@timea7 aj moja mala odpadava pri placi a z neura je vsetko ok lebo chodime kazdy 3 mesiac. Su to afektivne zachvaty :(

lessiie
10. aug 2017

@mlynarocka ahoj ako ste zvladli skolku? Moja nastupuje od septembra no uz teraz nespim poriadne...mam strach 😰😖😖😖

mlynarocka
autor
14. aug 2017

Ahoj, mala ešte nejde do školky, lebo mala v júni dva. Teraz je to už lepšie, pretože sme, hlavne ja zmenili prístup. nesmie byť vidieť na tebe že máš strach z jej plaču!!! Keď to bude chcieť urobiť nedaj jej šancu. Preklop ju dole hlavou, buchni medzi lopatky, hocičo aby sa nadýchla a potom keď vidíš že dýcha tak jej daj pár po zatku a povedz jej že ak nebude pekne dýchať dostane ešte viac. A že sa jej vôbec nebojís. ona to zopakuje ešte pár krát, no ty nesmieš povoliť. Naša sa to odnsucila. Teraz keď začína revat tak si ju nevsimam a keď vidím že má problém sa nadýchnuť tak na ňu skriknem dýchaj a ona sa sama nadchne. Držím palce

lessiie
14. aug 2017

@mlynarocka akoze toto si u nas predstavit neviem 🙂 Ona to nerobi cielene ale vazne. Viem ze niektore deti to "vyuzivaju" ale ona nie je ten pripad :( vacsinou sa zajde ked padne a silno sa udrie. Cize si neviem predstavit jej dat este potom na zadok :( ved to neurobila schvalne ze padla :/ ako bala som sa toho ze to zacne zneuzivat ale, nastastie to nerobi...