Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

skolastika
17. apr 2008

Gangulienka, ak teda zistis konkretne nejaky kozm. salon v BA, daj prosim vediet. 😉

majenka
24. apr 2008

Tak jsem dnes byla s malou u mudry a píchala jí náušničky. Bylo to hrozné, jak Anuška plakala-už bych to NIKDY NEUDĚLALA! Malá se uklidnila do půl hodinky a usnula v kočáře (řekla bych, že vyčerpáním), ale já jsem brečela ještě hodinu po tom a nadávala jsem si, jaký jsem sobec, že nechám dceru trápit jen kvůli parádě ☹ 😢 . Takže jestli budeme mít ještě další holčičku, tak ta náušničky mít nebude, dokud si o ně sama neřekne...Maminky v čekárně mě uklidňovaly, že malá na to rychle zapomene (také tam měly holčičky s náušničkama), ale já určitě dlouho nezapomenu na ten Anušky utrápený a nešťastný výraz, když mi ji sestřička přinesla... 😢

maart
24. apr 2008

Majenko....tak to mi snad ani nerikej, my se na tuto "akci" chystame asi tak za 14 dni (az budeme mit za sebou prvni ockovani). Nausnicky mam uz dlouho koupene, ale taky se mne do toho nechce...ach jo ach jo, tak mam ted delat? ☹

...snad uz je Anicko v poradku.....

luciferek
24. apr 2008

a proč je chodíte holky píchat???????? my byli nastřelovat a bylo to naprosto v pohodě, žádná krev, pláč jen minutk (a ani to ne) , prostě nic 🙂 . Píchání je drastické a nikdy bych na něj s holčičkou nešla ☹. Kamarádka byla ve stejné době jako my tenkrát píchat a bulela ještě týden :(, pak Kačence ouška hnisaly, pořád je musela čistit a my nic, jen jsme po 5 týdnech teprve dali svoje koupené náušničky namísto těch nastřelovacích (které jsou mimochodem taky už moc pěkné, můžete si vybrat ze spousty druhu).
Jinak sestřička malé jen udělala tupík fixíkem (k tomu určeným) a pak pistolkou přiloženou k oušku cvakla 🙂, já malou držela a byla to fakt vteřinka, z ordinace už jsme odcházely úplně vysmáté 🙂

majenka
24. apr 2008

Maart: já už jsem právě také měla náušničky koupené před porodem. Chtěla jsem je dát píchnout v porodnici (u nás to dělají), ale šly jsme domů v sobotu, a to se ouška nepíchají...určitě bych to snášela lépe (vždyť se musí zvládnout píchání do patičky)...čím je mimi starší, tím silnější je k němu vazba a hlavně jsou ta miminka více schopná vyjádřit mimikou svoje stavy. A ten její výraz, když ji přinesli byl tak hrozný... 😢 😢 😢 Doktorka říkala, že se jí u druhého ouška nějak zasekla ta náušnička, a proto tak křičela. Já od toho samozřejmě nikoho nechci odrazovat, ale kdybych to mohla vrátit, tak mě tam už nikdo nedostane. Ale když je vše v pořádku, tak prý holčičky někdy ani nekřičí 😉 . Malá pořád ještě spinká v kočárku a věřím, že zítra už si na to nevzpomene...ale spíš já těžko snáším, že jsem jí nechala vědomě "ublížit" jen tak pro nic...asi jsem nějaká cíťa 😅 , moje kamarádka u toho ani nemrkla, když tam byla s dcerou... 😉

martina46
24. apr 2008

majenka,
mam podobne pocity ako ty 😉

jandalinka
24. apr 2008

My jdeme zítra na nastřelení!.Nemám na to "buňky"nechat tak malou plakat při píchání. 😢 Ale myslím,že každé mimi je jiné a snáší to jinak.Já mám strach i z nastřelení,i když se tu píše a ostatní mě utěšují,že je to v pohodě 😕

bihan
24. apr 2008

Mám tú istú otázku ako Lucifere: prečo preboha chodíte ušká pichať????? Nastrelenie je bez krvi a takmer bez bolesti.

monik76
24. apr 2008

Snad od narození jsem přemýšlela, jestli dát náušnice nebo ne. Nakonec jsme byli píchat ouška asi před 14 dni a naprosto v pohodě, určitě bych volila taky nastřelení, ale u nás to bohužel nedělaji. Malá to zvládla bezvadně, plakala jen, když ji drželi, jakmile ji pustili, bylo po pláči. Navíc nám doktor doporučil, ničím nemazat, a sem tam protočit. Asi tak 2-3 dny jsem protočeli, ani to nepostřehla. Ouška má krásně zahojený.

titulienka
24. apr 2008

suhlasim s bihan.. 🙂 ..mne to pripada velmi drastickeeeeeee.....ja som dala malej nastrelit asi pred mesiacom a jedine co jej na tom vadilo bolo asi len to ze som jej drzala hlavku...inac bolo vsetko o.k. a plac bol asi tak 3 min.dokopy 🙂 ..uska jej vobec nehnisali ani nas neboleli...a vsetko je o.k.

maart
24. apr 2008

Jojo Majenka, tak presne tohle resim...vis, ja si myslim, ze moje prdolka to bude taky moc prozivat...uz ted, kdyz ji treba neco zaboli, tak place a ma takovy ten hrozne nestastny vyraz v obliceji, ohrnuty spodni retik a vypada moc smutne. No ja se obavam dokonce i ockovani, bude ji to proste bolet, ale to je nutne, takze to se proste musi.

Nastrelovani nausnicek se u nas taky nedela...teda tim myslim ordinaci moji detske Dr. Chtela jsem prave nechat pichat ouska u ni, protoze je to bezvadna doktorka a nejak nikomu jinemu "neduveruji".

....tak proste uvidim, jeste to s doktorkou proberu, ale kdyz uz mam tu holcicku, tak bych ji nausnicky moc chtela dat.... 😵 , ale ted opravdu nevim....proste nevim.... 😕 .

majenka
24. apr 2008

Maart: u nás nastřelování také nedělají ☹ . Ale malá je v pohodě. Po kojení se už na mě smála a i koupání bylo OK. Jen při protáčení náušničky trošku plakala...takže je to spíše trauma pro maminky 😉

jerryjanka
24. apr 2008

ja by som vam aj povedala prečo nastrelovanie nie
pretože kadekto chodí si davať prepichovať uši nos a tak a tá pištoľ sa nesterilizuje a zostavaju na nej zbytky krvi ktora sa môže dostať do uška bábatka... mam to od človeka čo sa tomu venuje - takže ja by som to asi neriskovala pretože predsalen ta ihla je sterilná

jerryjanka
24. apr 2008

ja by som vam aj povedala prečo nastrelovanie nie
pretože kadekto chodí si davať prepichovať uši nos a tak a tá pištoľ sa nesterilizuje a zostavaju na nej zbytky krvi ktora sa môže dostať do uška bábatka... mam to od človeka čo sa tomu venuje - takže ja by som to asi neriskovala pretože predsalen ta ihla je sterilná

pipisek
25. apr 2008

já jsem pro nastřelení, nebyla ani kapička krve a malá plakala jen u druhého ouška a to jen minutku. můžu srovnat, starší holka má uši normálně píchané a byl to drasťák, řvala u píchání a ječela ještě víc u nasazování náušnice do čerstvé rány. při nastřelení je to při jednom.

jandalinka
25. apr 2008

jerryjanka:to co píšeš snad nemůže být ani pravda!! 😒 Chápu,že možná v nějakém tetovacím studiu takové případy mohou být,ale jinak u mudr.kde se chodí nastřelovat pouze miminka tam snad určitě sterilizují a zatím jsem neslyšela žádný takový případ,tak nestraš ☹ 😉
My jsme dnes byli na nastřelení u mudr.a můžu říct,že jsme přišli do ordinace "vysmátí"a při nastřelení jednoho ouška to začalo: ☹ 😢 plakala a plakala až v autě jsem ji udundala ☹ .Teď už spinká,ale dalo to práce než se uklidnlia.Trpěla jsem s ní.Ale aspoň,že jsme šli teď když je malinká,to rychle zapomene,ale nedovedu si představit,když někdo jde např.ve 2letech.To musí být dost hrozné,když malá pak na rodiče hledí,co jí to udělali 😖 😔

gangulienka
25. apr 2008

skolastika nasla som jeden na Tomasikovej ul. idem to tam zajtra omrknut (mozno to dam Tamci rovno aj nastrelit 😉 ) a dam potom vediet

ivulinda
25. apr 2008

Já jsem taky pro nastřelení.neteři nasřelovali ouška a já jsem byla přitom a skoro vubec neplakala 🙂 ted už má tři roky a v pohodě a myslím,že jí to ani nehnisalo 😀

pet1
25. apr 2008

Ahoj k tomu píchání uší: můžu za sebe napsat, že to fakt nebolí. Nechávala jsem si píchnout ucho asi ve 13 (chtěla jsem ještě jednu náušnici). Docela jsem se bála, pořád čekala, kdy to bude bolet, protože jsem strašná citlivka. Nakonec sem to ani necítila a za chvilku bylo po všem. Jako miminko jsem to prý obrečela, ale jenom protože jsem se bála sestřičky, která mě držela... Aspoň mi to máma vyprávěla.
Teď bych asi volila spíš nastřelení. Prý to je lepší a tolik to nekrvácí. Neteřinka prý ani nemrkla, když jí nastřelili náušnice.
Myslím ale, že hodně záleží na pocitech... Pokud z toho máte strach a berete to tak, že dítěti ubližujete, tak to vycítí a bude to o to hůř snášet.

krista
27. apr 2008

Holky za jak dlouho se zhruba ouška zahojí? 🙂

monik76
27. apr 2008

ahojky, nám se to hojilo necelých 14 dní, my jsme klasicky píchali, u nastřelení nevím, ale asi to bude stejný.

micanek
27. apr 2008

Ahojky Babulky.
jako 15letá jsem si udělala dírky v uších a něco nechala i nastřelit.

teď jsem začala chodit na homeopatii kkuli ekzemu ... když mě dávala jehličky ( akupunkturu do uší) tak mi řekla, že mám všude chycené body. A může to bejt spojený i s tím ekzemem arůznejma nemocma.
Sice čakám chlapčka, ale kdybych měla holčičku, tak jí direčky nechám píchnout buď od homeopata, který zjistí kde je vhodnej bod. Nebo od něho aspoň zakreslit kam se může píchnout.

Píši pouze vlastní skušenost ... mějte se tu krásně a nádherný konec víkendu.

krista
27. apr 2008

Monik jen 14 dní, no to je super 😲 😵 My je máme taky píchnutý - od středy 🙂

silvika077
27. apr 2008

Ja som dala prepichnút ušká Nikolke ešte v porodnici,na šiesty den ked nás púštali domov.Nie je dovod čakat,pretože čím neskor tým horšie.Nemali sme s tým žiadny problém,trošku jej išla krvička a to bolo všetko.Doma som jej to natierala liehom,pretáčala náušničky a za také dva týždne to mala krásne zahojené. 🙂 A som za klasiku- 😉 ihlou...

krista
28. apr 2008

Holky to je výborný, já myslela bůh ví jak dlouho se to nehojí, no to už se těšim 😵

susik77
28. apr 2008

Ahojte, ja som dala malej prepichnut v 8 mesiacoch-teda nastrelit. bolelo par hodin, asi 2 dni dost plakala cez den, ale potom pohoda 😉 vobec si nechyta uska, ziadne komplikacie 😉

aschin
28. apr 2008

Ahoj holky, chtela bych nastrelit me holcicce nausnicky. Hledam proto v Praze a Stredoceskem kraji nekoho, kdo je schopen nejdrive na ousku vymerit drahy ci akupunkturni body, aby je pri nastrelovani nezasahl. V nasi rodine jsem byla svedkem toho co vsechno se muze stat kdyz se neodborne dirka propichne ci nastreli a me male bych to v zivote neudelala. Nemate nejaky tip na overeneho odbornika? Moc dekuji

susik77
28. apr 2008

inak, ze vraj nastrelenim to menej boli...a co sa tyka veku, myslim, ze rovnako to boli v porodnici a v 1 roku, akurat je rozdiel, ze mensie deti si to menej uvedomuju, co sa vlastne s nimi robi....

emaso
28. apr 2008

Tak v tomto mam jasno,jednoznacne nastrelit,ale nie hocikomu,nas deckar to robi,nausnice su z chirurgickej ocele,vybrali sme velkost aj farbu kamienka,pekne dezinfikoval usko vybalil nausnice a za minutku bolo po vsetkom,absolutne nekrvacalo ani nehnisalo a to bolo pre mna prvorade.Po 4 tyzdnoch sme mohli menit za ine ale my sme ich mali asi do 4 mesiacov,potom som dala take klasicke este po mne aby si zvykla ze na uskach nieco vysi,bala som sa ze ked bude starsia tak si to bude tahat dole.teraz taha len moje 😝

susik77
28. apr 2008

emaso: my sme dali malej nastrelit na ORL.