Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

martulikk
21. júl 2009

Ahoj všem, docela často tu zmiňujete Framykoin, ale to je antibiotikum a určitě není dobré jím mazat preventivně! Holky neblázněte, organismus se tak zbytečně stává rezistentním... Něco jiného je, když se utvoří zánět, ale jinak bych ho opravdu nepouživala. Každým dnem taktéž čekáme holčičku, ale na rady kamarádek jsme se rozhodli, že ouška necháme propíchnout až tak ve 3.-4.měsíci (po všech očkováních), tak uvidíme jak se to bude hojit nám... Jinak sama mám piercing v pupíku a tenkrát mi dost pomohl odvar z řepíkového čaje 😉

gabik76
21. júl 2009

Ahojky,prosím o radu Ostravské maminky-a okolní 🙂 Můžete mi poradit kde v Ově nebo Havířově můžu nechat malé odborně nastřelit náušničky????Nechci ale kosměťák 😉 Děkuji 🙂

eatygrenee
21. júl 2009

martulikk: nevím, mě doktorka řekla preventivně. alespon jeden dva dny poté co jsou ty ouška zarudlá.Jinak ve 3.až 4. měsících mi přijde docela pozdě...dítě už je pohyblivé a bude si šahat na ouška a nevím jak vysvětlit 4 měs. dítěti že si na ně nesmí šahat. Dřív propichovali náušničky co nejdříve a podle mě je to talk lepší. ale každý má jiný názor 🙂

dvojka
21. júl 2009

my nechávali v 6 měsících,sice si pak za uši moc netahala,ale hojilo se jí to přes půl roku.Druhé dceři dávat nebudu.Ona si za uši tahá pořád a přijde mi to ted už celkem pozdě,jednou si je nechá třeba nastřelit sama 🙂

martulikk
21. júl 2009

eatygrenee: no, přijde mi to divné... to je jako kdyby ti řekla, že když máš chřipku, preventivně si vem antibiotika... 😒 na druhou stranu, až taková tragédie to taky nebude... ale já bych to zbytečně nepoužívala, pokud pro to není pádný důvod 🙂 jinak s tím propichováním mi kamarádky mamky říkaly, že je dobré počkat, až budeme mít za sebou nějaká ta základní očkování (zatím teda nemám přehled co všechno nás čeká 😅 ), že dřív by se to dělat nemělo či co... také vím, že u nás propichují ouška ještě před odchodem z porodnice... myslela jsem, že bude lepší počkat, až se ouška po porodu stabilizují nebo narovnají nebo jak to popsat... já sama mám jednu dírku hůř píchnutou (jakože blíž) a tak bych ráda, aby to měla moje malá hezké... tak nevím 😅

eatygrenee
21. júl 2009

martulikk: abych řekla pravdu, každý Ti řekne něco jiného...2 doktoři- 2 názory.. Každý chce pro své mimi to nej, ale ted co to je.. Nevím, já jsem chtěla, aby to měla co nejdříve ty náušničky dokud nebude ještě šahat na ouška. Ale zas v porodnici bych to nenechala, jak píšeš, trošku aby se ouška narovnaly.. tak jsem se rozhodla, že počkámn po 6 nedělí a nakonec nám je píchly skoro v 8 týdnech. Mě je píchalůy v 6 týdnech a mám je píchnuté dobře a bylo vše ok!

patricia1971
21. júl 2009

babulky najlepší je lieh 🙂

martulikk
22. júl 2009

eatygrenee: no, mě taky přijde, že ten 3.-4.měsíc je už trošku dlouho, ale "prý" se to dělá až po těch očkováních... tak nevím... v porodnici do toho ale určitě nepůjdu 😉 a pak zjistím kdy to půjde nejdřív, vyzpovídám dětskou doktorku a ona nám určitě poradí 🙂

evuse
22. júl 2009

martulikk a eatygrenee já je nechala nsatřelit v 5ti měsících a nesahá ani netahá si za uši. Prostě se chová, jako by žádné náušnice neměla, žádná změna. Jinak naše doktorka říká taky až po prvním očkování (po 3. měsíci)

eatygrenee
22. júl 2009

evuse: tak kamarádka je nechávala holčině ve 4 měsících a byl to docela boj, pořád si na ně měla tendenci šahat, 😒 mOžná je rozdíl taky mezi nastřelením a klasickým propíchnutím....nevím...my je chtěly nechat píchnout klasicky, ne nastřelit. Jíá se své doktorky ptala kdy je nevhodnější dát a že jsem taky slyšela po prvním očkování,ale ona říkala, že ona zastává názor že je to nejlepší po 6 nedělí..

petrus29
23. júl 2009

Ja mam 6 mesacne babo a doteraz nema nausnicky...koniec koncov to nieje zdravotna vada,ze ich nema..hlavne,ze je zdrava🙂)))a myslim ,ze bolest je len bolest v akomkolvek veku☹(

zuzana030
23. júl 2009

ahojte, malej sa po 2 mesiacoch naušničiek-zlatých, začali zapalovať trošku ušká.má ich začervenané a zlato začalo trošku červenieť,
poraďte čo s tým, ďakujem

zuzana030
24. júl 2009

nemáte takúto skúsenosť žiadna mamina?

luciarichard
24. júl 2009

Ja som mojej malej nechala prepichnut uska este v nemocnici, sestricka si ju zobrala prepichla jej uska a doniesla mi ju na izbu a Sofinka uz ani neplakala ... a uska su v poriadku po kupani som ich ocistila liehom a nastastie sa malej nic nezapalilo 😉

helenkasabinka
24. júl 2009

mojej malej som dala prepichnut uska na 5. den ....lebo u nas v nr porodnici ked nas prepustali domov tak to bol vikend a vtedy neprepichuju uska detickam lebo nema kto....a tak som dala hned na druhy den po prepusteni z porodnice prepichnut uska malinkej u doktorky 😉

zuzana030
24. júl 2009

ja by som ale potrebovala poradiť, čo vtedy, keď sú zapálené, 2 mesiace bol kľud, boli zahojené a teraz začalo zlato trochu očernievať a ušká sú červené, dokonca som našla malej po spinkaní aj trošku krvičky,

kozinka
24. júl 2009

Tak my jsme nechali píchat ouška v 5-ti měsících, museli jsme počkat na očkování 😉 Malá je píchali přímo na ušním, vzali si ji, já zůstala v čekárně a za minutku si pro mě přišli a už měla nasazené naušničky na obou úších a smála se 🙂 Takže všechno bez problémů, za dva měsíce jsem jí zlaté naušničky sundala a dostala z chirurgické oceli (odlehčené) a všechno super 🙂 žádný problém 😉

svataterezicka
6. aug 2009

Holky co je lepší nechat malou samotnou nechat píchat naušničky nebo tam být s ní?

sloto
11. aug 2009

je lepšie náušničky dať nastreliť, alebo radšej dať prepichnúť?

teessa
11. aug 2009

sloto.. taky nad tím přemýšlím a asi necháme nastřelit...přeci jen mi to přijde rychlejší protže vím když sem si kdysi nechávala uchopíchnout já tak jí pak nešla naušnice zapnout a hrozně dlouho se mi v tom vrtala a bolelo to jako čert 😖 spíš mě štve že sem si říkala taky píchnout co nejdřív ale jelikož malá ještě není naočkovaná - neměla zahojený ramínko tak se nám to celekm posouvá... ale já je měla píchaný taky až v půl roce a žádný traumata z toho nemám tak doufám že to bude v pohodě
zuza... sice už je asi pozdě protže předpokládám že si s tím už něco udělala ale prý se to občas stává a může pomoct naušnice vzít a nechat je pozlatit 24k zlatem i když už zlatý jsou 😉

dahlia23
11. aug 2009

my sme tiež mali náušničky, od 2,5 mesiaca. Do takmer dvoch rokov sme nemali žiadny problém a potom sa spustila alergia (malá mala z bieleho zlata a ja som na biele zlato alergická). tak sme skončili na antibiotikách, mala to fakt škaredo zapálené.
potom som jej kúpila náušničky z chirurgickej ocele, čo čert nechcel, znova problémy, zaniesla si tam zlatého stafylokoka, zas antibiotiká, tak náušnice teraz nosím ja. A Lenke každý hovorí - Ty si taký zlatý chlapček. 😠

nikinka008
12. aug 2009

ahojte,my mame 4 mesiace a tiez este nemame nausnicky,my sme v anglicku a mozno za take 2 mesiace sa chystame na slovensko a tam by som jej chcela dat nausnicky uz,,,ale bojim sa ci ju to nebude velmi boliet cim bude starsia... ☹

gabrianka
12. aug 2009

nausnice se mohou dat az po tom zakladnim ockovani cili cca tak v pulce pateho mesice...

surynka44
12. aug 2009

Ahojky všem...
Dnes je to tři týdny co jsme nechali malé nastřelit naušnice a ta dr. co to nastřelovala říkala, že za tři týdny je můžeme vyměnit za naše. Nás dětský dr. ale říkal, že alespoň dva měsíce je máme nechat v ouškách. Tak nevím 😒 Jak dlouho jste je nachaly vy? Děkuji za rady.

nikinka008
12. aug 2009

surynka44
a tvojej malej nastrelovali nausnice?ja som pocula ze to prepichuju ihlou 😕 ....ako to tvoja mala zvladla?

sluninka
12. aug 2009

sury...nám dr doporučila 6týdnů nechat ty nastřelený..takž ejsme je měnily až po těch 6ti týdnech a super, žádnej hnis, žádná krev,prostě senza😉

a to že naušnice se můžou dát po 1.očko není pravda, zálaží na dr..několik jsem jich obvolávala

surynka44
12. aug 2009

nikinka008: já věděla od začátku, že je chci nastřelit, aby malou zbytečně nepíchali. To nastřelení nebolí, jen maličko plakala, spíše se lekla té pistole, jak to cvaklo.
sluninka: Tak je ještě nechám, však to už je jen tři týdny.
Děkuji 😉

nostek
12. aug 2009

kocky, ake nausnicky ste davali na prepichnute uska ihlou? ja rozmyslam nad tymi klincovimy, co sa vzadu srobuju srobockou...
aky mate na to nazor?

smily
12. aug 2009

ahojte,
malym sme davali usky prepichnut este pred prvym ockovanim ani som nikdy nepocula ze predtym sa to nema robit. nasa pediatricka nam to nastrelila a kazala nechat tie nausnicky 2tyzdne a 2xdenne ich pretacat a osetrovat uska liehom.krasne sa im to zahojilo a za dva tyzdne sme ich vymenili za nase a ziaden hnis...

berenika39
12. aug 2009

neteři jsme dávali ted naušničky, nastřelili jí je ve 4 týdnech.

to s tím očkováním je pochopitelně blbost.

doporučili jim nechat je tam cca 3 týdny, a otáčet. těším se,půjdem vybírat, má je slíbené od nás jako dárek....jaké ted frčí, nemám tušení?