Náušničky. Môžem jej dať prepichnúť ušká? Nebude trpieť?

veroncek
4. sep 2006

ahojte babulky, mam takú malú traumu. naša malá má už 5 mesiačikov a doteraz nám naša pediatrička nechcela prepichnúř ušká na náušničky. pytala som sa jej minulý týžden a o mesiac nám ich prepichne. nieje to už neskoro? nebude malá moc trpieř? idú jej aj zúbky a nechcem aby mala tak moc bolesti naraz. dali by ste takto neskoro prepichnúř ušká? Škoda že som nevedela že náušničky nasadzujú aj v porodnici mali by sme pokoj. Počula som že deti majú do 3 mesiacov znížený prach bolesti a teraz ked má 5 mesiačikov?Velmi sa bojím nechcem aby trpela. poradte mi prosím. dakujem ☹

mia258
4. apr 2011

@gabika20 nemôže byť, že sa ťažšie vyberali a kvôli tomu jej šla krv?

gabika20
4. apr 2011

@mia258 noo je pravda, že vyberali sa riadne ťažko ale robila som to opatrne, tiež tam mala aj chrastičku tak možno tá keď odpadla jej to začalo krvácať, neviem 😒

zmajerikova
4. apr 2011

Ahojcek, my sme dali malinkej nausnicky nastrelit ked mala necele 4 mesiace. Bolo to velmi rychlo a skoro ani neplakala, len sa zlakla...a hlavne ju to potom vobec nebolelo, ziadna krv ani nic, hned v ten vecer som ju kupala aj ciapocku hned nosila, takze odporucam nastrelit.

zmajerikova
4. apr 2011

@gabika20 Ahoj my sme dali nausnicky tiez nastrelit a nam povedali, ze ej ich mame nechat tri mesiace a viac a potom vymenit zazlate...mozno si jej ich vybrala moc skoro

gabika20
4. apr 2011

@zmajerikova to naozaj, nám povedali, že môžme vymeniť už po šiestich týždňoch, tak ozaj je možné, že to bolo skoro..no neviem 😕

zmajerikova
5. apr 2011

@gabika20 no ani ja neviem, mozno zavisi od nastrelenia, az tak sa do toho nerozumiem, mozno nie je jedno ako druhe

haruka
4. máj 2011

ahoj, neviete kde v TN sa daju nastrelit nausnicky?

nicky655
19. máj 2011

ahojte,mate niektora skusenosti so zle prepichnutym uskom- jedno ma vyssie a jedno nizsie.co teraz?davali ste to znovu robit alebo ako?

kraviatko
19. máj 2011

@nicky655 ahoj no ja mám s tým skúsenosť, a tiež neviem čo s tým, dnes som dala malej nastreliť náušnice a jednu má pekne v strede a druhú bližšie k hlávke 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 neviem či sa to časom upraví keď narastie uško ale teraz keď nemá visiace náušnice tak to dosť vidno ..... som veru nahnevaná aj na tú pediatričku lebo ešte si kreslila bodky tak nechápem .....

nicky655
19. máj 2011

@kraviatko fuha,my mame visiace nausnice.ale neviem, ci to bude vidiet pri beznom noseni. lebo jasne, ze to vidiet ked pozriem raz na jedno raz na druhe usko.

najskor nas s muzom napadlo nechat zarast a potom dat znovu prepichnut.ale bojim sa aby to nedopadlo tak isto,alebo nebodaj este horsie. a zasa by musela trpiet.

ale rozmyslame, ze spravime tak,ze to nechame tak,a ked vyrastie a bude to velmi vidiet, nech sa sama rozhodne.
ved v puberte baby vymyslaju s nastrelovanim aj tak 😉

nicky655
19. máj 2011

@kraviatko inak,som myslela,ze ked tu kazdy chvali to nastrelovanie,ze pri tom sa nemoze taketo nieco stat,ale vidim,ze opak je pravda. ☹ a menej to boli,alebo?....ako je to vlastne?

kraviatko
20. máj 2011

@nicky655 no tak ja som dúfala že pri visiacich to bude ok ☹ , ale keď píšeš že je to aj tak vidno .... no neviem čo mám robiť, počkám do pondelka, lebo som čítala na jednej stránke o nastreľovaní, že to môže vyvolávať takýto dojem že je jedna vyššie a druhá nižššie, lebo tam môže byť mierny opuch, i keď mne sa nezdá že by tam nejaký bol, a ak to stále bude také viditeľné tak asi zavolám tej lekoške či tú jednu nevyberieme a nechám jej to zarásť to by sa mohlo tak do dvoch týždňov dúfam, keď je to čerstvé a potom nastreliť na novo 😕 😕 😕 😕 , no neviem, akože ja to vidím stále a trhá mi to srdce ale mm som nič nepovedala a on si to vôbec nevšimol, ale chlapi 😠 😠 😠 , čo tí vedia ....
a bolieť to bolí určite menej, ono sa aj dieťatko trocha zľakne keď to cvakne pri ušku a asi to aj chvíľenku zabolí určite menej ako keď prepichujú ichlou a následne navliekajú náušnice ..... inak ja som jej chcela dať prepichnúť ale keďže má už 6 mesiacov tak sa mi to zdalo neskoro a teraz to ľutujem, lebo možno by to mala oveľa lepšie, prvej dcére som dala prepichnúť ale to mala asi 2,5 mesiaca, ale to som v ambulancii s ňou nebola, a stráááášne plakala ´.....a jej to hnisalo asi 6 dní a potom OK, ale má to ROVNO a túto druhú som chcela ušetriť takej bolesti a výsledok .... och no neviem čo uvidím po víkende možno to nechám tak .... ☹

nicky655
20. máj 2011

@kraviatko no,tak treba pockat chvilu,mozno to povoli.
a ked sa nastreluje,to vlastne tiez normalna dierka sa urobi,ci?
mi napadlo nechat zarast, a dat len tu jednu znova nastrelit,len neviem ci je to mozne. 😒
no vidiet to je,ale neviem ako to bude vidiet pri beznom noseni. ja to vidim ked "skumam" kazde usko zvlast-tak vtedy to zbadam.
tazko povedat,ci pri takom beznom noseni a beznej vzdialenosti to bude vidiet,lebo babatko este nedrzi tak hlavu aby som to mohla zistit.
tak vam budem drzat palce-hadam sa to zrovna do pondelka. aked tak,daj vediet,ako to dopadlo.

kraviatko
20. máj 2011

@nicky655 áno tiež normálna dierka rovno s náušnicou čo Ti tam dá lekárka alebo si kúpiš neviem ale ja som platial 7 € aj na nastrelenie aj za náušnice ....

giselka
3. jún 2011

Ahoj holky, chci se zeptat na váš názor, je opravdu potřeba dodržet po nastřelení ty 3 týdny, než se vymění náušnice? Naše malá byla teď v pondělí a dneska jednu náušnici ztratila. Myslíte, že kdybych jí už dala klasické náušničky, je potřeba ještě nějak ošetřovat nebo už to bude zahojené? Díky 😉

nana.76
4. jún 2011

@giselka ahojky naše mala byla tak ted v pondělí naušnici teda neztratila,ale nema to vubec červene tak o tom taky uvažuji u nas se to teda měni za 14dni ale asi to tak ve středu už vyměnim myslim že by se nemuselo nic stat 🙂

ivasad.
4. jún 2011

@giselka ahoj, já měnila náušničky po šesti týdnech, od prvního dne po nastřelení to vypadalo úplně krásně, žádné hnisání, jako kdyby dcerka měla dírky už dávno... A při vyměňování začalo jedno ouško krvácet, dala jsem naše náušničky a pak se o to jedno ouško musela starat jako by bylo normoš propíchlé - lihovat, protáčet náušničku, mazat framykoinem, vymačkávat hnis. Druhé bylo pěkně zahojené, bez problému. Pak jsem si nadávala, že jsem jí to měla nechat ještě pár týdnů, nespěchat tak s tou výměnou. Jestli budu mít příští mimi zase holčičku, nechám nastřelené náušničky dva měsíce určitě, možná i dýl. Vždyť i ty nastřelené kamínky jsou pěkné 😉

giselka
4. jún 2011

@nana.76
@ivasad.
Holky díky 😉 Já jsem nakonec tu náušnici našla, tak jsem ji dala na chvilku do slivovice a nasadila zpátky, tak snad se jí to nezanítí. Starší dcerce jsme to nechali píchnout a byla to hrůza, proto jsem z toho měla strach. Nám právě říkala dr, co jí to nastřelovala, že vyměnit nejdřív za tři týdny. Tak snad už ji znovu neztratí 🙂

boruuvka
6. jún 2011

Ahoj holky, přidám svůj příspěvek s náušničkama.... Před měsícem jsem nechala malé nastřelit náušničky. Vše bylo celkem v pořádku - jedno ouško párkrát zhnislalo, ale jinak dobrý. Dneska sme se rozhodli, že vyměníme za klasické zlaté. A začal horor. Rozepnout náušničky skoro nešly a pak to prostrkování nových náušniček byl mazec. Dirky začaly krvácet - no hrůza. Nové náušničky byly "vykoupané v lihu", ruce jsme měli umyté a pak jsem to ještě vydezinfikovala a namazala framykoinem, tak jsem zvědavá jak to bude vypadat ráno....

cigaretka5
6. jún 2011

@boruuvka no my sme nastrele nausky este stale nedali dole, skratka mi to nejde

boruuvka
6. jún 2011

@cigaretka5 můj manžel na to musel vzít takové malé kleštičky a jimi ze zadu rozevřít to zavírátko. Takže to malinko roztáhl a náušnička se v pohodě vytáhla. Ale malá začala při pokusech rukou to otevřít řvát jako tůr, takže to celé prořvala i tak.

cigaretka5
6. jún 2011

@boruuvka no ja nemam sancu mozno iba ak by spala ale na to vzdy zabudem a co nastrelovacie ma pekne tak neriesim

boruuvka
6. jún 2011

@cigaretka5 ... to je jasný, ty nastřelený jsem moc hezký. Taky nevím, co mě to popadlo, že najednou jsem je nutně potřebovala vyměnit. No, uvidíme jak se to bude hojit.

dagina
25. jún 2011

Ahojky maminy, stalo se některé z vás...nebo spíš vašim holčičkám, že by náušničky nastřelili křivo..jednu výš, jednu níž. U nás to není sice žádná tragédie, je to cca o 1,5 mm 😒 ..., ale i tak řešíme, zda náušnici vyndat, nechat zahojit a nechat znovu nastřelit. Ale zase kde je záruka, že příště nastřelí mudra dobře. Máte někdo podobnou zkušenost a jak jste ji popř. řešily???? Díky

boruuvka
25. jún 2011

@dagina my máme taky jednu malilinko níž a druhou výš, ale je to vidět pouze když se na to zaměříme a to myslím, že je i váš případ a my to rozhodně řešit nebudeme.

dagina
25. jún 2011

@boruuvka jj, na první pohled to není vidět... a kdo to neví, tak to také nevidí.., ale i tak nás to mrzí.., no smíříme se s tím 😅 . Dík.

cucinka0301
27. jún 2011

@kala
Ahoj mozem sa spytat kde presne v TT prestreluju tie nausnicky v akom obchode ... lebo chcela by som dat aj mojej malej prestrelit bo ked sme boli v porodnici bola v inkubatore mali sme problemy a na nausnicky som nejako zabudla ... dakujem velmi pekne..

zika20
8. júl 2011

@hanka274 awoj a to kde si jej dala prepichnut tie uska ???tolko malo si len platila no teraz to uz asi tolko nebude stat

kvojtanikova
16. júl 2011

ahojte baby co ste davali prepichovat uska - ked hnisaju, staci mazat framykoinom alebo este daco ine?

boruuvka
16. júl 2011

@kvojtanikova vatovou tyčinku namočit do lihu a potřit a pak máznout framykoinem. Když se to bude lepšit, tak přestat mazat, protože by to zbytečně mokvalo. Nechat spíš samovolně hojit.