Nebaví ho chodiť. Ako ho mám povzbudiť?

marianita
30. máj 2008

ahojte
moje dieťatko bude mať čoskoro 16 mes. a absolútne ho nebaví snažiť sa chodiť - dokonca ani keď ho držím za rúčky. Stále sa dáva na kolienka. Stojí pri nábytku, prejde popri ňom pridržiavajúc sa len jednou rukou ale stále sa nie a nie pustiť. Viem že mám byť trpezlivá a neporovnávať ale môj pampúšik má 14kg a ja už nevládzem - o mojej chrbtici nehovoriac. Nemáte nejaké triky ako ho povzbudiť a navodiť na chôdzu? A keby sa ozvala aj nejaká maminka ktorá má obdobný problém povzbudilo by ma to. V poslednej dobe stále počúvam: o to ešte nechodí? Som už z toho dosť nešťastná ďakujem

jankax
17. feb 2009

Ria, ja bych taky rada k nekomu zasla pro radu, jenze tady se bohuzel clovek pomoci nedocka, to bych musela udelat poradny vitr u doktora, aby me poslali nekam na fyzio 😠 ☹ a to kdovi jestli....
Tazke proste budu doufat, ze se taky jednou postavi 🙂 Zatim ani neleze a nema snahu.....

ria80
17. feb 2009

Tak určitě,však to píšu,zajdi se poradit,lepší zbytečně než naopak.Ale když už je tak daleko,tak to bude jistě v pohodě.Prostě je opatrnější,bojí se,že když se nebude držet,tak spadne.Nám právě na cvičení zakázali vodit za ruku,že pak to dětem trvá hodně dlouho,než se pustí a začnou chodit samy.Tak to asi máte vy,ale uvidíš,že se jednou pustí.

iris
18. feb 2009

Tak Tomík udělal první samostatné krůčky minulý pátek...myslela jsem, že se začne rozběhávat...a on je pořád línej 😀 Jiak chodí i venku za jednu ruku, je z toho nadšenej.

nikkos
18. feb 2009

Ahojky, já bych to také moc neřešila. Chápu že je to nepříjemné když všechny děti kolem už dávno chodí, ale přijde mi že dnes ty dětičky občas začínají samostatně chodit až příliš brzy. Podle mě je lepší když je to až později, brzké chození není dobré na kyčle, zkrátka není to moc zdravé. Můj prcek začal chodit v roce a docela si občas pomyslím aby pak neměl problémy třeba s páteří nebo s něčím.
Dokonce se z těchto důvodů nedoporučuje alespoň do dvou let aby převládala chůze nad vozením v kočárku. A to je pak problém většinou děcko do kočáru dostat když už umí chodit.
Takže bych se na ostatní vyprdla a nechat ho, ať si jde svým tempem, je to tak určitě jen dobře 🙂

markiza
18. feb 2009

Peti, podla mna je Tvoja Terezka uplne v pohode, ved lozi, chodi okolo nabytku, za ruku... boji sa len vyrazit sama do neznama, na to musi tiez vyzriet. Neboj. 😉

byyz
18. feb 2009

holky, to jsem ráda, že nejsem samy 🙂 malá taky leze od 9 měsíců, obchází nábytek apod. ale prostě se nepustí, ani stát nechce sama, jedině, že se zapomene a objeví něco co chce prozkoumat oběma ručičkama, ale jak si vzpomene, tak si hned kecne na zadek...když se chce přesunout a něco zrovna drží, tak jezdí po zadku nebo leze vzpřímená po kolenách (jako, že se neopírá o ruce)
já teda o ní vím, že je strašně opatrná (byla na čtyřech 5 tejdnů, než se odvážila zvednout nějakou končetinu ze země!) tak prostě čekám
akorát mě štvou cizí lidi (zvlášť jedna prodavačka - má holčičku narozenou ve stejnej den a ta chodila před rokem a ta naše furt nic??? to je určitě tím, že jste jí nedali botičky 😝 )

natalia3
18. feb 2009

Ahojky, holky vubec si nedelejte starosti. Tobias zacal lezt po ctyrech az v roce a sam zacal chodit az 18 mesicich. Chodily jsme snim v 9 mesicich cvicit Vojtovou metodu, ale po mesici nam rekli, ze je uplne v poradku a ze svou cestu musi najit sam - ze ho mam proste nechat byt.... A taky, ze tu cestu nasel, sice az v 18 mes. ale prece.... 🙂 No a ted lita jako blazen..... Cau a nebudte smutne. Jo taky se me lidi porad ptaly a nervovaly. Tak jsem jim rekla, ze sice nechodi,ale zato mluvi... a hodne maminek stichlo.....

jaku
18. feb 2009

Taky se připojujeme k pozdním "chodičům" 😉 . Malej (bude mít za týden 15m)leze od 8,5 měsíce, od 9,5m se staví, od 11m obchází nábytek a poprvé udělal pár krůčků před 10dny, když jsme si ho mezi sebou posílali. Ale sám v prostoru se nepostaví. Zatím pořád leze, semtam popojde 2 krůčky mezi nábytkem, "chodí" po 2 kolenou , jak píše markiza 😉 , baví ho chodit když si ho posíláme, ale do samostatného úplného chození ještě musí hodně pilovat. Nezbývá než čekat, říkáme, že čeká na jaro, to se bude hned líp chodit než v těch závějích 😀 . Víme, že chodit bude, už tam malá snaha je, tak holt je to už jen a jen na něm, je hooodně na sebe opatrnej.

supina
19. feb 2009

Tak můj syn začal chodit sám až v 16ti měsících - neřešila jsem to, okolo nás je víc takových dětí. Říkala jsem si, že až se na to bude cítit, rozejde se sám. Bylo na něm vidět, že se bojí, tak proč ho nutit? Teď je jak tajfun a leze i po výškách. Občas si vzpomenu, jaké to bylo, když jen lezl 😉

fru.fru1
22. feb 2009

ahojky všem můj kubík lezl od sedmého měsíce a začal chodit až v 19 měsících 🙂

sisstin
25. feb 2009

tak my už se začínáme rozcházet pomalu...ujde zatím tak pět kroků..a spadne, ale už má aspon snahu 😝

kubinkov
25. feb 2009

Tak jsem si kousek přečetla a jsem v klidu. 😉 Malý sám stojí, stoupne si bez opory, ale nepustí se sám. Obchází nábytek apod. Je asi tak opatrný. 😅

flekinko
27. feb 2009

ahojte sme tu prvy krat aj my mame podobny problem,teda mozno ani ja nie ale moje okolie hlavne svokra mala ma 29.2.13 mesiacov lozime ostosest,chodime pri 🙂 i nabytku sami vylezeme na postel aj zlezeme ,sama si sarinka kvokne aj postavi aj prebehne od stola k sedacke ale este nechodime sami ,je to nase 3babo surodenci chodili v10mesiaci a 11ale zasa nevedeli lozit a padat 😵 ako citam tak takychto deti je dostco neskor chodia my sme taky mensi vazime 8,25kg ale velke sidlo 😉 ked navstivime svokru tak ine nepocuvame ,ze by sme mali uz chodit neni som hadavi typ ale viem ,ze to dost deprimujeporovnavanie s okolitymi babatkami aku na to davate odpoved diky zanapady 🙂

cucoriedka01
27. feb 2009

AHOJ Flekinko, nic si z toho nerob hlavne ty musis byt v pohode moja mala bude mat 18 mes. a tiez zatial sama este nechodi, stvornozkuje uz rychlejsie ako nas psik, postavi sa, chodi okolo nabytku, postele ale sama sa este nechce pustit.Aj povahovo je kludna, bavi ju rozpravat a knizky pozerat.Boli sme u neurologicky na kontrole povedala mi, ze su dva typy deti jedni skor chodia a neskor rozpravaju a potom zas opacne, ze mala sice aj ked sa narodila o mesiac skor by uz v podstate aj mohla chodit, ale ze mam ju nechat , ze snad sa rozchodi sama, lebo inak je uplne zdrava. No a mam kamosku, ktora zacala chodit az v dvoch rokoch a to jej mamu za sociku posielali po vsetkych vysetreniach az nakoniec psycholog povedal, ze mala je ok, len ma taku povahu ze sa boji je opatrna a ma ju nechat a tak aj bolo.Mimochodom podla tabuliek ma dieta zacat chodit do 16 mes. a podla holandskych tabuliek do 18 mes., tak neviem co sa stresujes. Ja malu nechavam, ked bude sama chciet zacne chodit a blbe otazky si nevsimam, nastastie mam v okoli inteligentnych ludi, ktori chapu rozdiely medzi detmi a poviem mnoho mamiciek mi zas zavidi to ako mala vnima, rozprava a od 10 mes.chodi na serblik a nekaka do plienky. TAKZE AK MAS NEJAKU pochybnost chod s malou k neurologicke, ale myslim, ze to je zbytocne.papa

slnieckobo
28. feb 2009

Ahojte baby,
aj ja mam takyto problem, malicky (teda az taky malicky nieje) mal 15 mesiacov a chodit nechce. Za ruky vobec a samozrejme ako v ostatnych pripadoch popri stene ano, no a najviac miluje stvornozkovat. Od 7 mesiacov. Aj ja mam problem s okolim lebo kazdy do toho vrta. Ale co uz, chcem pockat do 1,5 roka a ked nezacne pojdeme k lekarovi. Dufam ze sa to podari a nase deticky zacnu co najskor chodit.
😉

emmy3
28. feb 2009

Ahojte, aj my patríme k lenivcom. My sme začali chodiť samy iba nedávno, ak sa tomu dá takto hovoriť. Malá chodí uplne samostatne iba sem-tam. Väčšinou čaká na ruku. U detí sú v psychomotorickom vývine 2 dôležité pohyby a to plazenie a štvornožkovanie. ak toto vaše deti zvládajú vpohode tak je iba otázkou času, kedy sa pustia celkom samé. My sme jeden deň doma skoro utekali, potom 3 dni nič, potom zase pár metrov, a takto sa to opakuje.ale tiež čakám, kedy to už bude uplne ok

nety
1. mar 2009

Ahoj holky,přidám vám moji zkušenost s chozením..sarší dcera začala chodit v roce a půl,ted ji bude pět a nikoho to už nezajímá v kolika začala chodit.Mladší holčička chodí od 17 ti měsíců,už jsem byla klidnější,ano sice občas zamrzelo že stejně staré děti už běhají a my pořád nic.

kubinkov
3. mar 2009

Tak musím přidat, že malý den za dnem přidává krůček po krůčky, ale stejně pořád nejraději leze po čtyřech. Jsem klidná, protože první dcera chodila v deseti měsících a není o co stát. 😅 Já myslím, že ti naši broučci do školy po čtyřech nepolezou. 😉

petra.vavra
19. mar 2009

ahoj holky, jen jsem vám všem chtěla oznámit, že mi konečně CHODÍME!!!! Sice ještě to není běhání po baráku, ale sama se pustí a jde. No jsme z toho oba s manželem totálně hotový. No a jasně, že začala chodit, když máme jít zítra k doktorovi na fyzio, tak tam na mě asi bude koukat jako na debila.....no nic, maximálně budu za matku praštěnou do hlavy. Mějte se krásně a všem spousty krůčků 😀

lujzik
19. mar 2009

Ahojte!Práve čítam,že petra.vavra chodí a usmievam sa, pretože sme mali úúúplne rovnaký problém 🙂 - naša Lujzička- 14,5mes.- chodila 4 mesiace za ruku ale sama ani za svet-a na MDŽ- ja idem!!! 😀 A z ničoho nič sa nám začala špacírovať po obyvačke,na druhý deň po celom byte 😎 nenechajte sa deptať,buďme radi,že sú opatrní 😅

macca5
19. mar 2009

Ahojte, aj náš syn začal chodiť v15m.On pokial si nebol na 100%istý tak sa nepustil.Pádov sme nemali vela, ked sa dáky vyskytol tak stál zato.Každé zdravé dieťa sa naučí behať jedno skôr,druhé neskôr.NA tom predsa nezáleží.Hlavne že su zdravé. 😉

petra.vavra
19. mar 2009

lujzik- tak mi taky začaly chodit na MDŽ...asi nějaký dobrý den proto začít chodit. Zak jí každý rok koupím asi kytku, hlavně na to nezapomenu 😀

lujzik
19. mar 2009

😀 😀 Tak to mi určite tiež nie...robili sme si srandu,že konečne si uvedomila,že je nejaká ženská 😅

riniki
19. mar 2009

Ahoj.tak jsme na tom podobně,malá má 13 měsíců,teprve v roce se začala zvedat a chodit kolem nábytku-leze od 10ti měsíců.sama se nepostaví,ale hlavně-když se na chvíli pustí tak padá dozadu jak prkno,nebo prostě stojí a opírá se o mně zády.je to normální?dělají vám to taky vaše děti?

lujzik
19. mar 2009

riniki-skús ju držať za golier vzadu na krku 😝 -aj ja som to tak robila- potrebuje mať istotu a cítiť,že ju "istíš".Chytí gryf a potom to pôjde... 😅

riniki
19. mar 2009

lujzik-promin,ale nevim co je golier.jinak děkuju

cat
19. mar 2009

riniki- ved ma este cas. Normalne zdrave dieta ma cas do 15-16 mesiacov,aby same zacalo chodit, aj moj syn zacal az ked mal 14 mes. a 2 dni, dovtedy padal ako hruska.

riniki
19. mar 2009

cat-jí vím že je čas.jen mně znepokojuje to rovné padání nazad,prý to bývá u hypotonie-to je názor kamarádky která má hypotonické dítě,ale mně se zdá že má prostě asi strach.moje mudr.zatím neřeší

fifinna
19. mar 2009

golier je limec na koseli, alebo tricku 😉

riniki
19. mar 2009

jj.mně to došlo.jsem si stála na vedení 🙂