Nechce byť v kočíku

bunka
4. júl 2006

Mile moje. Poznate to? Vsetky deti krasne lezia ci sedia v kociari len to vase nie? Chvilu vas trpezlivost neopusta, kreativita tiez nie, ale dieta odmieta cokolvek a krici na zive raty, len aby sa dostalo z kociara von. To moje ma uz 6 mesiacov a pokial v nom nespi, je to pren najneprijatelnejsie miesto na svete. Dost nas to izoluje, kedze nie vzdy ho mozem nosit v klokanke (navyse uz z nej i vyrastol). Najlepsie je mu doma, kde sa moze valat, gulat, plazit, hrat sa... Proste o kociar a vonkajsie prostredie nestoji. Ak mate, ci mali ste podobny problem, ako ste to riesili? Alebo mi len o nom napiste. Aspon budem vediet, ze nie som na svete sama 🙂 Je to niekedy pre mna velmi tazke, kedze ja som mama s "vrtulou v zadku" a sedenie doma nie je prave moje najvacsie hobby. TEsim sa. Andrea

kago
19. máj 2011

ale divne je ,ze v satke byt nechce,iba v nosici.tam sa jej naramne paci,tam vie aj zaspat.ale do 4 mesiacov ani to nechcela.deti sa stale menia.mojej pomoze aj to,ked sa na obed riadne napraska a vyjdeme na slniecko,to ju pomerne rychlo unavi,najhorsie,ze je to v case,ked nechcem aby spala,lebo potom uz nechce spat popoludni a vecer je prilis skoro unavena

janka108
19. máj 2011

@kago skusala si ju uspat v klokanke a potom ked tuho zaspi, prelozit ju opatrne do kocika?

fixska
19. máj 2011

ok tak ked nosic tak aky?poradte!ja mam skoliozu takze nieco co ma nepokazi este viac ako som🙂

kago
20. máj 2011

@janka108 nie,neskusala.ide o to,ze ked je unavena,tak ona zaspi vonku v kociku,ale len na polhodinku a musim bezat domov.ked spavala 3krat,tak som to tak aj robila,ale potom si zvykla na kocik a uz nechcela spavat v postielke.tak som si povedala,ze sa musi naucit spat v postielke,a aj si zvykla a myslela som si,ze von budeme chodit iba tak sa prechadzat a zabit cas,ale bohuzial.takto nevydrzi v kociku vobec.ale posledne dva dni sa zacala budit skoro rano o piatej,nechapem preco,tak uz nevydrzi byt tak dlho hore,tak sme naspat na troch spankoch z toho dvoch polhodinkovych vonku v kociku a aspon si mozem uzit trochu slniecko,len sa bojim,ze bude zase odmietat postielku a neviem,co budem zase robit ,ked bude prsat.to je na nervy,ale si nenavyberam.hlavne nech je zdrava.dakujem za reakciu.

kago
20. máj 2011

@fixska ja mam ten baby bjorn a tiez skoliozu a trpim castymi bolestami chrbtice.mne pomaha iba cvicenie pilates,aspon par cvikov denne a da sa to,ale niekedy mam tiez uz toho nosenia plne zuby

janka108
20. máj 2011

@kago ja mam vyskusane tri nosice: satku, klokanku a manducu. satka bola celkom ok, ale nevychytala som tie uvazy, takze po chvili sa mi to zacalo uvolnovat. klokanka bola relativne dobra, ale len do toho 6,7mesiaca, potom uz to bol zaberak na chrbat. ale manducu si neviem vynachvalit, tak je sice drahsia, ale vaha dietata je viac rozlozena, drzia to skor tvoje bedra. takze tam sa da v pohode nosit aj vacsi. je robena dokonca az do nejakych 20kg. s mandukou som bola ja osobne najviac spokojna. drzim palce, vyber dobre, nech je malinka spokojna!

katy1979
20. máj 2011

kto hlada lacnejsí variant od manducy tak liliputi je vynikajuca volba. cenovo pristupnejsie a je to veeeelmi porovnatelne.

@kago ak vymenis baby bjorn za ergonomicky nosic typu manduca, ergo ci liliputi ci nejaky iny uvidis tu ulavu na chrbate. a hlavne pocitis. jedine co u mna obcas trpelo boli bedrove klby. chrbat nema preco.

kago
21. máj 2011

@katy1979 hmm,ved nad tym rozmyslam.kdesi som tu precitala,ze sa tem liliputi da aj najskor pozicat,nevies poradit kde?som z b.bystrice,tak z nejakej predajne,alebo cez internet?

viki81
6. jún 2011

ahojte babenky, chcela by som sa tiež podeliť o svoj problém s malým, nechce byť v žiadnom prípade v hlbokom kočíku ☹ hrozné, už fakt neviem čo robiť, ani nejdem von lebo už nevládzem, snažím sa ho uspať v kočiari doma, ale ako náhle ho tam dám - pohroma...Plače o dušu, celý sa spotí a môžeme sa zas prezliekať, keď nejak vyjdem von, až keď sa poriadne vyreve, po rukách pod. potom konečne zaspí na cca 20-30 min., a zas všetko dookola... Potom prídeme domov a tu zaspí hneď 🙂 ešte vo vajíčku ako tak by aj bol, ale hanbím sa chodiť von s vajíčkom, veď iné deti sú v hlbokom ☹ a môj malý ma len 3 mes., takže nechcem ho tam veľa dávať... No fakt neviem čo robiť aby nereval v hlbokom jak šakal ☹ poraďte aké máte skúsenosti....Ďakujem

piacere
6. jún 2011

@viki81 u nás zabralo len jedno... vykašľať sa na kočík... a rady typu: keď bude v športovom, bude pozerať a bude sa mu tam páčiť... pche.... Syn neznáša kočík.... ale ja mám celkovo náročné dieťatko, takže to tvoje bude možno výhľad zo šporťáku milovať.... Veľa trpezlivosti 😵

viki81
6. jún 2011

@piacere dakujem za odpoved, no neviem ci nemas pravdu aj o sportovom, pochybujem tiez o tom, ze v sportovom bude pozerat a bude ticho ☹ to su len reci, ale som zvedava, tiez je dost narocny, furt len po rukach... uz fakt ma to velmi zlosti dakedy... a teraz ked su tie horucavy tak hroza, nezaspime inak len po rukach... 😒

zajo79
6. jún 2011

@viki81 aky mas kocik? ak mas to korytkove sedenie, ked to das do polohy lezmo, mozno sa mu tam bude viacej pacit. asi nechce byt len na rovine. A ziadna hanba chodit von v autosedacke. ak ideme na rychlo, ci niekam do obchodu, tak je to super, ze sa da nakliknut autosedacka a ideeeeeeeees.

viki81
6. jún 2011

Hej vsak tak ho beriem vo vajicku furt, aj dnes ideme, inak sa ani neda do auta a do obchodu, kociar mam BEXA da sa dat do roviny ale aj dvihnut, aj to som skusala hlboky a nadvihnuty 😒 no hrôza nic nepomaha, proste hlboky je postrach ☹

zajo79
6. jún 2011

lepsi by bol pre neho taky ten s korytkovym sedenim...ako ma pp skate, ci quinny buzz.. no ale uz dobojujte v lete aj z autosedackou a potom v sportaku ked bude sediet sa mu bude snat viacej pacit.

piacere
6. jún 2011

@viki81 možno ti nebude chcieť ani v športovom len tak sedieť, ale malá útecha... náš sa naučil v športovom aspoň spať.... mám pocit, že v hlbokom bol preňho ako bunker... nič nevidel len striešku, neznášal ho... akonáhle som ho položila do športového, tak pozeral, pozeral... a keď som videla, že sa mu krížia oči, tak som mu sklopila opierku chrbta a zaspal... a dokázal mi v ňom spať aj dve hodinky... ale akonáhle rozlepil oči a zistil, že je v kočíku, tak rev neskutočný 😀 Keď vidím niektoré mamičky, ako si vykračujú so šporťákmi, deti si spokojne sedia pripútané!! (popruhy sú náš ďalší démon 😀 ), tak slintám a závidím 😠

lulu19
6. jún 2011

ahoj aj my to riesime tak ked maly nechce byt v hlbkom vydrzi my tam 30 minut a je hore niededy hodinku aleto kocik nesmie zastat tak to riesim tyk ze ho uspim v autossedacke a je nakliknem na kocik a prechadzame sa tak ked nechce byt v hlbokom ale v autosedacke tak bude tak moj nazor je ze keby sommu tym mala pokazit chbratik tak to asi nepredavaju .vo vajicku mi pospinka 2 -3 hodinkyaj kwd kocik stoji 🙂 🙂 🙂 a tak sa prechadzame a vobec sa za to nehambim ,a ak je hore tak mam klokanku a satku a manduchu tak sa tak nosime a prechadzame 🙂 🙂 🙂 🙂

hajanka
6. jún 2011

@viki81 presne, suhlas s @zajo79 ak sa mu paci v autosedacke, tak ju pouzivaj! Ved chuda dieta teraz nebude zavrete doma cele dni.... nech si mysli kto chce co chce!

viki81
6. jún 2011

dakujem vam vsetkym za rady 🙂 😉

siss_sz
7. jún 2011

no a ten sportovy mozem "ohnut" aj ked ma len tri mesiace? lebo ani mojmu sa nepaci v hlbokom... ☹

exupery
7. jún 2011

@viki81 ja som si presla presne tymto istym,mala nie anie byt v hlbokom,mohla som sa na hlavu postavit-rev,plac...tak som kupila tu na bazare manducu,a nosila dolu v kociku,ked zacala rucat sup do manduci a bolo po placi...v piatom mesiaci sme sli na pololah do sportiaku a ...sladky zivot...potom po par mesiacoch,ked zistila ze ine deti behaju,...rev aj v sportiaku,nie casto,ale bol .No a teraz uz kocik len na presuny,vacsinou po svojich....proste nechce sediet.

buburka
7. júl 2011

@viki81 Ahoj. Akoby som citala o svojom dietati. Nechce a nechce byt vo vanicke. Vsetko mozne som skusala...dokonca uz aj velky vankus som donho strcila, aby na nom lezal, aby to s nim nelingalo zo strany na stranu a nic. Uz mi dochadzaju nervy aj napady. Vobec sa neviem dostat z domu....no ako mam ist aspon na nakup, ked decko vrieska ako keby ho z koze drali ☹ A milujem tie pohlady naookolo..akoze co daco nerobim s tym deckom 😠 Najviac ma trapi, ze nechcem, aby sa maly trapil placom...tak sedime doma 🙄

viki81
7. júl 2011

@buburka ja som vyskusala to, ze som mu dala vo vajci dole strechu, zabralo to, on si pekne sedi vo vajci a pozera, len nesmiem zastat, vtedy sa mu uz nepaci, inak vydrzi tak cely nakup, a v hlbokom som tiez skusala, ale nie vzdy to funguje, skus skusit aj ty.. 🙂

salomuska
7. júl 2011

@buburka @viki81 ahojte, aj moja starsia taka bola...mala som pocit ze sa vo vanicke citila akoby opustena, preto tam plakavala. ked aj uspesne zaspala, tak akonahle otvorila oci (bezne po 40 minutach), spustila hrozny rev. skuste naozaj nejaky nosic a chodte takto von. u nas sa situacia zlepsila, ked ju zacalo zaujimat sledovat okolie (cca od 5-6 mes.), no a potom si vozenie tak oblubila, ze kocik-golfak vyuzivame dodnes!
😎

buburka
7. júl 2011

@viki81 my mame to stastie, ze autosedacka este v pohode...ale vanicka 0bodov
@salomuska tiez si robim nadeje, ze v sportaku ked zacne sediet , tak to bude lepsie...dufam

dixie_chick
7. júl 2011

@buburka Ja som ti uz raz pisala do tvojho fotoblogu 🙂 , mame rovnaky problem... keby si bola blizsie, mohli by sme sediet doma spolu 😀 😀 . Skusala si nejaky nosic? Nam svokrovci aktivisti dva nosice kupili, ale bojim sa ich este pouzivat, ked pevne neudrzia hlavku, aj ked sa uvadza, ze su od narodenia... 😒 . Ale pre nas je to riesenie iba ked je doma manzel, kedze su deti dve 😒

buburka
7. júl 2011

@dixie_chick no vidis...aspon by nam bolo veselsie 😀 Ty mas problem dvojmo..veru nezavidim. Objednala som si uz nosic, ale zatial nedosiel...a povazujem to za riesenie na kratky cas...akoze niekam vybehnut narychlo, alebo tak...nemyslim si, ze je to vhodne na niekolko hodinove prechadzky vonku..a okrem toho mam dost na chrbat doma ked ho nosim na rukach..nie to este mat maleho v kuse na rukach....a taky nakup? kam ho dam? Tak radsej maleho uspim doma a polozim opatrne do kociara na balkone, aby aspon kus bol na vzduchu 😕 Nuz a ja? Nejak to uz len vydrzim...aspon kym bude sediet pekne sam...alebo neviem...

katy1979
7. júl 2011

@buburka no ja ta nepotesim moje ieta sedi uz par mesiacov dokonca chodi a stale je kocik npriatel. ale urcite je to oveeela lepsie ako to bolo ked bol maly. starsi tiez bojoval proti kociku ale odkedy sedel a chodil uz to bolo v pohode a zvladli sme kludne aj dve hodiny v kociku. toto no ako kedy niekedy kocik vobec niekedy chvilu a obcas ma prekvapi a aj pol hodinu v nom sedi. ale ja verim ze sa to zmeni. a my vrestime aj v autosedacke povacsinou. jemu asi vadi ze musi niekde sediet na zadku a priputany.
a k tym nosicom
ked bol malinky mala som elasticku satku ale tam nechcel byt na lezato v koliske tak bol normalne vertikalne a v tych 3-4mesiacoch sme zacali coraz viac pouzivat manducu.

buburka
7. júl 2011

@katy1979 si ma teda nepotesila... 😒 ja sa drzim nadeje, ze ked bude sedkat, tak to bude lepsie...ale rozmyslam prave, ze to uz bude zima a vo fusaku a vo vetre to asi zas nebude bohvie co prenho 😖 Ach jaj. Odkedy vlastne deticky stabilne sedkaju na ritke? 😕

dixie_chick
7. júl 2011

@buburka Aj ja dufam v to, ze v sportovej casti sa im bude pacit viac 😒

bibap
7. júl 2011

@buburka to je individualne, ale az ked zacnu lozit a same si odtial sadnu na ritku, su schopne samostatne sediet.. je to tak 7 - 8 mesiac. My sme mali rovnaky problem, mala vo vanicke ani za nic, tak sme ju supli do autosedacky a dali na kolieska, ked sa moze pozerat, to uz vydrzi lepsie 🙂)